Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 19:43:54

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) vlevi


vlevi
nagyúr

Cd galaxisban a pcars game of the year edition 6000-ert.
Az szerintem igencsak jó ár, mert az összes eddigit dlc-t tartalamazza.
[link]

(#23152) Danecay válasza AtHoS (#23136) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tudom mi az igazság, nem olvastam utána de azt hallottam az Amazon-al kapcsolatban, hogy annak ellenére, hogy EU-s országból érkezik a cucc, az innen történő rendelés esetén ugyanúgy ki kell fizetni pluszban az ÁFA-t.

[ Szerkesztve ]

(#23153) arty válasza Danecay (#23152) üzenetére


arty
veterán

hol hallottad? csak hogy onnan SOHA ne informálódjak :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23154) Danecay válasza arty (#23153) üzenetére


Danecay
őstag

Tényleg csak szóban hallottam, de most neten rákeresve rögtön ezt az írást találtam. Ez valami hasonlót taglal: Az Amazon és a magyar áfa

(#23155) AtHoS válasza Danecay (#23152) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt pontosan jól hallottad és így lett a 129.9 fontos árból 137.58, majd ehhez hozzáadódik a 10+27% ÁFA értékű szállítás és már kész is a 150.28 fontos fizetendő végösszeg

read-only mode on the forum

(#23156) arty válasza Danecay (#23154) üzenetére


arty
veterán

legrosszabb esetben a uk amazonon látott ár 20% áfatartalmára még rájönne a magyar magasabb áfa következménye, de az nem akkora difi, párezer ft egy ekkora tételnél (tehát biztosan nem nettó árakat látsz amazonon!)

130 +posta UK-ba rendelve
137.58 + posta HU-ba rendelve
tehát 3 ezer forint sincs a difi :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23157) rfjanika


rfjanika
tag

Sziasztok egyik ismerősöm meg akarja venni a logitech g29es kormányomat és az lenne a kérdésem meg érné e váltanom t300ra ? nem akarok sokat hozzá rakni pénzt így lehet csak egy használtat tudnék venni viszont elég sok panaszt olvastam róluk. mennyire megbízhatók a thrustmasterek? milyen gondjuk szokott lenni?

(#23158) kozmy válasza rfjanika (#23157) üzenetére


kozmy
őstag

Ha szereted az erősebb halkabb kormányt akkor megéri lecserélni, ami tipikus hiba szokott lenni, hogy az ékszíjjak recsegő hagot ad ki egy idő után meg elkalibrálodik, de ezt manuálisan helyre hozható, de a kalibrálás lehetősége le van korlátozva.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#23159) rfjanika válasza kozmy (#23158) üzenetére


rfjanika
tag

ez az összes thrustmaster betegsége?

(#23160) kozmy válasza rfjanika (#23159) üzenetére


kozmy
őstag

Igen

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#23161) milszab válasza rfjanika (#23159) üzenetére


milszab
senior tag

Logitech-nél is ugyanúgy előfurdul ez. Egy kis müanyag alkatrész megreped, eltörik, és nem 2000ft a beszerzése ha egyáltalán tudsz hozzá kapni. Amúgy mindegyik kormánynak van negatív és pozitív tulajdonsága. Lehet sosem lesz baja de lehet csak szívsz vele, legyen ez akármelyik márka.

(#23162) rfjanika válasza milszab (#23161) üzenetére


rfjanika
tag

Sztem maradok akkor inkabb a logitechnel. A g27 is sokat kibirt a g29 is tokeletesen mukodik. Nem kockaztatok egy thrustmasterrel hogy tobbet legyen szervizben mint nalam

(#23163) kinghaxor válasza rfjanika (#23162) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én megfontolnám a helyedben a t500rs-t is. Nekem az van. Az ég világon semmi problémám vele. Nem kalibrálódik el, nem recseg nem ropog. Alapból jobb pedált adnak hozzá mint a t300-hoz. Talán annyi a negatívuma, hogy fixek a váltó fülek. A 300 érezhetően gyengébb ffb szempontjából. Nálam ez sok autónál negatívan jött ki assetto corsa-ban. Előtte volt g27-em is. Fél évig bírtam, recseg, ropog, kattog, gyenge az ffb és középállásban nagy ffb lyuk van a konstrukciójából adódóan. Csak akkor éri meg ha nagyon olcsón meg tudod venni. Mondjuk az amazonos 60 ezer körüli g29 az jó áron volt, annyiért elgondolkodtató de teljes áron inkább t500. 300 pedig egyáltalán nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#23164) Fehercsoki válasza milszab (#23161) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Dehogy fordul elő, G29-ben nincs már ilyen alkatrész, hall szenzoros.

kinghaxor: FFB LUT profillal teljesen eltüntethető az FFB lyuk.(de persze ezt nem minden játék támogatja, egyébként az összes kormány, T300/T500 is sokkal jobb FFB LUT profillal)

[ Szerkesztve ]

(#23165) kinghaxor válasza Fehercsoki (#23164) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Nálam t500 az elején jól ment saját lut file-al de most már nem jó. A minimum ffb erő nagyon erős lett. Az úthibák okyanok lettek mint ha túl lenne húzva az ffb. Zörög tőle a kormány és érzésre is nagyon rossz. Először amikor megjelent akkor viszont jó volt. Azóta vissza tettem alapra mert ott jól működik. Pedig előtte sokkal jobban tetszett a lut profil amikor normálisan működött. De hiába csinálom meg újra, állítok akármit nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#23166) Fehercsoki válasza kinghaxor (#23165) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Nem tudom mivel játszol, de ha Assetto Corsa, akkor Minimum Force-ot 0-ra kell állítani, ezen kívül assetto_corsa.ini-ben érdemes lehet bekapcsolni ezt: [FF_EXPERIMENTAL] ENABLE_GYRO=0 Ezen kívül launcherben az FFB advanced beállításoknál érdemes lehet fentebb húzni a Filter-t és csökkenteni a Road Effectet. Valamilyen szinten egyébként normális a rázás, ez így realisztikusabb még akkor is ha nem tetszik.

(#23167) milszab válasza Fehercsoki (#23164) üzenetére


milszab
senior tag

Nem is konkrétan a 29-re írtam. De legyen igazad. Ennél meg majd lehet szívni a nem kompatibilitással, össze vissza működő dolgokkal. Persze pc-n. A drivere még nagyon nem kiforrott, és régi játék még csak nem is látja a kormányt. Mennyi meg mennyi videó van ahol győzik beállítani, vagy valami szarság van vele. De hát majd mindenki saját maga megtapasztalja a dolgokat mikor használatba veszi. Ezek csak az én véleményeim, tapasztalataim.

(#23168) Fehercsoki válasza milszab (#23167) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

A régi játékoknál csak egy probléma volt, ami abból adódott, hogy G29 esetében nem volt "combined pedals" opció, a régi játékok pedig sokszor nem támogatták a külön pedálokat, azonban ez azóta belekerült, lehet így is használni.

(#23169) Grafirka


Grafirka
őstag

A Thrustmaster Ferrari 458 Italia kormanyrol milyen velemenyek vannak? Van valami komolyabb ismert hibaja? Ajandek lesz tehat csak uj erdekel a hasznalt logitech verziok nem jonnek szoba .
Ha van jobb alternativa 35000 ft-ig ( uj) szivesen meghallgatom.

(#23170) Fehercsoki válasza Grafirka (#23169) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ha nem szimulátorozásra kéne(arra nem igazán alkalmas), akkor szerintem inkább vegyél egy olcsóbbat, ez sem igazán jobb mint a 10k-s kormányok. Csak 270 fokot fordul, nincs benne FFB és nagyon gagyi a pedálja is, nagyon nem éri meg az árát. Az első jobb kormány a Thrustmaster T150, de az is 50k körül kezdődik.

(#23171) Grafirka válasza Fehercsoki (#23170) üzenetére


Grafirka
őstag

Melyik lenne konkratan az a 10K modell ami ugyanennyit tudna ?

(#23172) Fehercsoki válasza Grafirka (#23171) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Bármelyik, nem hiszem hogy van lényeges különbség köztük, nagyjából ugyanazt tudják, vedd azt amelyik tetszik.

(#23173) kinghaxor válasza Fehercsoki (#23166) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Corsa-val játszom. Minden effekt és a minimum force is nullán van. És nem is a rázással van baj hanem azzal, hogy annyira próbálja rázni a kormányt amit már maga a kormány nem tud finoman leadni. Ettől már zörög és teljesen természetellenes érzés lesz az egész. Olyan mint a g27-nél a zörgés az úthibák és rázókő esetében túlhúzott ffb-nél. És érzésre is olyan. Próbáltam direct drive kormányt és ott olyan erők vannak amihez képest egy t500 gyerekjáték minden téren. Ott ha ráz akkor bele remeg a cockpit is de mégis finom a mozgás. Szóval nem az erejével van bajom. Egyszerűen érezni, hogy amit a program a lut-al próbál a kormányra küldeni azt a kormány már nem tudja rendesen közvetíteni. Gyro nekem nem jön be, lassabb lesz tőle a kormány. Lassabban reagál. Filtert nem próbáltam, arra lehet ránézek még. Játékban nálam ffb 100 százalék, minimum force nulla, effektek kikapcsolva. Ahogy lut esetében írja is a készítő. Driver-ben 60,100, 100, 0, 0, by the game. Játékban minden autó-pálya kombináció estében ffb clipping tool-al beállítva a maximum ffb ahol még nincs clipping.

[ Szerkesztve ]

(#23174) guftabi96 válasza Grafirka (#23169) üzenetére


guftabi96
addikt

Látom, hogy csak újat szeretnél, de én azért szétnéznék aprón. Ennyiért már van használt DFGT. Mindenképpen azt venném.
Igazából nem is értem, hogy miért hagyott fel vele a Logitech, így nincs az alsó kategóriában semmijük. Nem is volt konkurense egyik terméküknek sem :F

#KeepFightingMichael

(#23175) Fehercsoki válasza kinghaxor (#23173) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Értem, Filter és Road Effect valamilyen kombinációja meg fogja oldani a problémád az biztos, egyébként WheelCheck-ben be lehet állítani, hogy hány mérést végezzen(Count), minél nagyobb ez az érték annál jobb a LUT felbontása, szóval érdemes ezt legalább 100-ra állítani.

(#23176) neilszab válasza Grafirka (#23169) üzenetére


neilszab
őstag

A gyereknek attól még nem lesz jobb érzés menni vele, ha új kormányt kap, de cserébe fényévekkel szarabb mint bármelyik használt Logitech! :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23177) Fehercsoki válasza neilszab (#23176) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Egy gyereknek teljesen mindegy, hogy milyen kormányt kap, sőt attól függően hogy mekkora a gyerek, még akár rossz is lehetne egy FFB-s kormány.

(#23178) arty válasza rfjanika (#23159) üzenetére


arty
veterán

nem

"Nem kockaztatok egy thrustmasterrel hogy tobbet legyen szervizben mint nalam"

nem feltétlen kockáztatsz többet egy thrustmasterrel, a g29 is elromolhat.... nyilván azokról olvasol több hibát, amit többen vesznek meg, márpedig g29-et "a kutya nem vett" :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23179) shteer válasza arty (#23178) üzenetére


shteer
titán

Ne tudd milyen sokat már..

..szerintem jónak tűnik

(#23180) Fehercsoki válasza arty (#23178) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Persze, bármi elromolhat, csak nagyon nem mindegy, hogy erre mennyi az esély...

[ Szerkesztve ]

(#23181) neilszab válasza Fehercsoki (#23177) üzenetére


neilszab
őstag

Jó, nyilván függ attól mekkora a gyerek, mert egy bizonyos kor alatt valóban édes mindegy. De az FFB-t le is lehet venni és ki is lehet kapcsolni...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23182) Fehercsoki válasza neilszab (#23181) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Valóban, de mi értelme olyan dologért fizetni ami később úgyis ki lenne kapcsolva?

(#23183) Grafirka válasza neilszab (#23176) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem erdekel hasznalt, ne forogjunk tobbet a tema korul .

(#23184) arty válasza Grafirka (#23169) üzenetére


arty
veterán

ahogy a többiek is írták, FFB-s ennyiért nincs, a gumisakból meg szerintem is kár ilyen drágát nézni... amugy mekkora gyermeknek veszed?

Thrustmaster T60
Thrustmaster Ferrari Challenge Wheel
Thrustmaster Ferrari Racing Wheel Red Legend Edition

ezek?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23185) neilszab válasza Fehercsoki (#23182) üzenetére


neilszab
őstag

Egyrészt, mert a DGFT az FFB-től függetlenül mindenben nagyságrendekkel jobb, mint a 50e Ft alatt újonnan kapható bármelyik kormány. Másrészt, ha most nem is kell, később még bármikor be lehet kapcsolni. ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#23186) Grafirka válasza arty (#23184) üzenetére


Grafirka
őstag

Egy szoval sem irtam hogy force feedback -es kormany erdekelne.
9 eves sracnak lesz ajandek.Mindenkepp koszonom a segitseget.

(#23187) arty válasza Grafirka (#23186) üzenetére


arty
veterán

az oké, de itt mindenki azt tekinti alapnak :)

9 évesnek szerintem vedd meg a legegyszerűbbet/legolcsóbbat, aztán ha használja, érdekli, stb, akkor jövő karácsonyra jöhet egy ffb-s, komolyabb darab

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23188) Joshi válasza Grafirka (#23186) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy arty is mondja vegyél egy olcsó kormányt, aztán ha alkalmanként nem csak néhány percig játszik vele, akkor 1-2 éven belül lehet venni neki egy használt DFGT-t.

[ Szerkesztve ]

(#23189) Grafirka válasza arty (#23187) üzenetére


Grafirka
őstag

Arty , Joshi

Igen, az lesz hogy most egy olcsobb kormannyal letesztelem mennyire erdekli ez a mufaj, es ha igen akkor majd benevezek egy komolyabbra. Jelenleg azt sem tudom hogy bejon e neki ez az egesz vezetosdi. Az is lehet hogy a szoba sarkaban landol .

(#23190) milszab


milszab
senior tag

Thrusmaster kormányokban a ventilátor fix sebességű vagy emeli a fordulatot? Mit gondoltok vagy tapasztaltatok?

(#23191) RaGi91 válasza milszab (#23190) üzenetére


RaGi91
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy fix. Mondjuk én Forced Cooling módban használom. Mikor leülök játszani bekapcsolom, miután abbahagytam még hagyom hadd menjen 5-10 percig, aztán kapcsolom ki. De maxon forog.

(#23192) milszab válasza RaGi91 (#23191) üzenetére


milszab
senior tag

Az az amikor megy végig a ventilátor ugye? Azt hogy is kell rajta bekapcsolni?

(#23193) milszab


milszab
senior tag

Közben már megvan. :)

(#23194) vlevi


vlevi
nagyúr

Akinek nincs még T300 kormánya, itt gyorsan meg is nézheti milyen :

Thrustmaster T300 GT Edition Racing Wheel and Pedals Review

Akinek pedig van, az majd jól helyreteszi eme videót :)

(#23195) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Pár napja feltettem a kormányt (DFGT), gondoltam nyomok egy kis Project Carst. Marhára nem ment, össze vissza működött minden a játékban. Megnéztem a Profilert, és ezt láttam:

Nem tudom ez milyen kormány, és miért érzékeli ezt. A Profiler újratelepítése után mindenesetre megoldódott. Na most megint játszani szerettem volna, de újra kellett kalibrálni a kormányt, mert el volt fordulva pár fokkal jobbra. Kihúztam USB-ből, majd visszadugtam, és megint a fenti állapot fogadott. Mi a franért van ez, és mit csináljak, hogy a DFGT képét lássam?

szerk.: na most kiléptem Profiler-ből, átdugtam másik USB-be a kormányt, és most jó megint.

[ Szerkesztve ]

(#23196) arty válasza vlevi (#23194) üzenetére


arty
veterán

látom TH-nak nagyon fájt, hogy "sosejelenikmeg" a gt .... és ők azért kijöttek a kormánnyal, a "semmibe" :D

(tehát a directdrive kormányukat azért megtartják a gt(7)sport megjelenésére....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23197) Shinjike87 válasza Gabesz87 (#23195) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Egyedül az nálam is időnként előjövő probléma , hogy pár fokkal automatikusan félrekalibrálja a szarházi. De usb ki-be és működik. Én nem is emlékszem, hogy vajon milyen képet mutat a profiler-ben, szerencsére nem nagyon kell ott kutakodni, és csupán egy játékhoz használom.

(#23198) guftabi96 válasza Gabesz87 (#23195) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem is ezt csinálja, egy videó alapján találtam megoldást a problémára. Ha délután végre méltóztatik az Invitel internetet szolgáltatni otthon, akkor el is küldöm.

#KeepFightingMichael

(#23199) eldorado8


eldorado8
csendes újonc

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezek, xbox 360 keresek egy jobb minőségű kormányt kb 100eft-ig, (igazából nem nagyon találok..) ezt mennyire ajánlanátok: Thrustmaster Ferrari Vibration GT Cockpit 458 Italia Edition ??
Vagy vmi más??
Nagyon köszönök bármilyen infót!

(#23200) neilszab válasza eldorado8 (#23199) üzenetére


neilszab
őstag

Azt felejtsd el, helyette Logitech G920, de még inkább Thrustmaster TX.
Ha szeretnéd megúszni oclsóübban, akkor meg Thustmaster TMX

A linkelt cikkek a PS-es testvérmodellek tesztjei, de ugyan az igaz ezekre is.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.