Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Cooltib válasza cskamacska (#4790) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Nem tudom hogy neked mi problémád van a G35-el mert én évekig használtam és messze jobban szol mint pl.roccat kave vagy a nem kicsit drága razer chimaera 5.1. A mikrofonja is kiváló minőségű. A TS-es barátaim mondták hogy a G35 volt eddig a legjobb. Ráadásul több órai játék után is kényelmes. És mint feljebb írták nekem is az a véleményem hogy nagyon szépen szól. Persze nem egy sennheiser de nem is kerül annyiba. Ami még praktikusabbá teszi hogy ha bedugom egyből azt teszi alapértelmezetté így mégy csak nem is kell állítgatni, átkapcsolni. Szerintem egy igazán jó választás mind zenére, játékra vagy filmre. Valószínű hogy a tied hibás volt. A másik fele hogy a Logitech support-ja híresen jó. Bármi probléma van kicserélik nem szarakodnak javítással ezt tapasztalatból mondom. Egy apró hibája van egyébként a fülesnek hogy 1,5-2 év után elkezdett kirepedni a bőr rajta de minden fülesnek csak ennyi legyen a hibája.

(#4802) cskamacska válasza Cooltib (#4801) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem tudom, hogy neked mi problémád van velem, mert G35-öt nem sokat szidtam a topikban. Ami azt illeti, felhoztam mint pozitív DH példát. Ha kérhetném továbbiakban az árnyékra vetődött kongnitív disszonancia fűtötte random termék és cég védelmezéseddel fárassz mást. :R

De ha már belemásztunk, a műbőr fülpárna, és annak gyári hibás szétmállása igen is felháborító, használattól függően kevesebb mint egy év alatt elhasználódhat. :U Egy több mint 30 ezer forintos fülesnél azért nem ezt várná az ember. :( Ha már Sennheiser, a PC333D éppen hogy drágább tőle, de a G35-el azonos árú Tritton AX720 komplett Dolby Headphone dobozzal rendelkezik, amit más sztereó fülesek is használhatnak, és állítólag jobban is szól a füles része.

Én jelenleg az AX720-at próbálnám ki, ha már valamilyen sokpontegy fülest, de senkinek nincs, és nem is tervez venni a környezetemben, boltban meg szerintem sehol nincs kiállítva. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4803) Cooltib válasza cskamacska (#4802) üzenetére


Cooltib
csendes tag

amit egy prosztó Logitech G35-nál hallottam Te amúgy tudsz olvasni? Nekem semmi bajom nincs veled csak kérdeztem hogy mi a bajod vele nagyokos!

(#4804) MarcZ válasza cskamacska (#4802) üzenetére


MarcZ
senior tag

Már javították a hibát, nekem emiatt kellett gariztatni nyáron a G35-öt, azóta jó a fejpárna és más anyagból is van.

A man's got to do what a man's got to do.

(#4805) minixd


minixd
csendes tag

a genius hs 550 5.1-es füles vagy nem???? :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#4806) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Gamer headsetet szeretnék vásárolni. Kinéztem magamnak a Genus Cavimanus HS-G700V-t. A véleményetekre lennék kíváncsi ezzel a headsettel kapcsolatban.

Ha valami mást ajánlanátok, akkor az a következő kritériumoknak feleljen meg:

-olyan árban legyen körülbelül, mint a Cavimanus
- térhangzás fontos
- levehető mikrofon is jó lenne
- nagy, a füleket körülvevő kialakítású legyen

Előre is köszönöm! :R

(#4807) minixd


minixd
csendes tag

7k körüli fejhallgatót szeretnék venni mit ajánlotok

(#4808) Gergő009


Gergő009
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez a hangkártyához melyik fülest ajánljátok? Főleg játékhoz kell.

Hangkártya: http://www.audiotrack.net/products/PD71eXFiA/spec/

Headset lehetőségek: Sennheiser HD 485, Sennheiser HD 518, Sennheiser HD 598

- Az utolsót drágálom. Kérdés ehhez a kártyához mi kell hogy optimálisan kihasználjam?

Üdv,

(#4809) jaffa 2843 válasza Gergő009 (#4808) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kérdezz rá a fejes topikban. Mindenképp írj maximális keretet is, és azt, hogy mit vársz a fejestől. Érdemes továbbá az első hszt-t is elolvasni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4810) M.T. válasza 7600 GS (#4806) üzenetére


M.T.
senior tag

Ilyen füles engem is érdekelne de azt láttam, hogy usbn csatlakozik.
Akkor most külön driver kell windows alá vagy az csak táp ellátás?

[ Szerkesztve ]

(#4811) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodok hogy milyen headstetet vegyek...
Ami fontos:
-Jó mikrofon
-Mikonfonban aktív zajszűrés
A keret: 26000 Ft

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#4812) minixd


minixd
csendes tag

OZ OZONE STRATO 5.1-ES FEJHALLGATÓ JÓ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#4813) MarcZ válasza minixd (#4812) üzenetére


MarcZ
senior tag

Igazán tartalmas és érthető hozzászólás, nagyon szépen köszönjük, kérnénk még ilyeneket.

A man's got to do what a man's got to do.

(#4814) JackeL


JackeL
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Logitech G930-hoz hasonló wireless headsetet tudnátok ajánlani?
Köszönöm.

(#4815) cskamacska válasza minixd (#4812) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó lesz az neked. :K

MarcZ: Pedig jó helyre jött, a legtöbb "gémer" fejhallgató bezony neki készül. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4816) MarcZ válasza cskamacska (#4815) üzenetére


MarcZ
senior tag

Azt látom. Tagunk nem először fejezi ki magát ilyen módon, meg is fordult a fejemben, hogy nem hazánkból való, de elképzelhető ugyebár. Gondolom még meg sem tudjuk kérdezni tőle, mert válaszként jól "beszmájliz", azt sírhatunk.

A man's got to do what a man's got to do.

(#4817) Cooltib válasza JackeL (#4814) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Ebben az árban a razer chimaera is nagyon jó választás de ahhoz kell még egy hangkártya is. A G930-at nem hallottam még szólni csak a G35-öt de szerintem hasonló lehet. A G35 nagyon szépen és tisztán szól szerintem, így a G930 se lehet rossz választás. Szerintem azért szól olyan jól mert saját hangkártyája van és ahhoz van lézer hangolva a hangszóró.

(#4818) 7600 GS


7600 GS
addikt

(#4819) M.T. válasza 7600 GS (#4818) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia én most rendeltem 1 ilyet az egyik forumtárstól.
Árban talán még olcsóbb is és amit olvastam tesztet róla, ott azt irták jó a térhangzása egész jó zajszűrős a mikrofonja, egyedül zenehallgatásban gyengébb hisz a játékokhoz van inkább kitalálva de még filmnézésre is ajánlották (jó sok basszust ad ezért is huzták le zenéhez).
Viszont beszédhang jól kivehető és filmnézésben is domborít.
Itthon 9-11k huf körül beszerezhető.

(#4820) JackeL válasza Cooltib (#4817) üzenetére


JackeL
tag

Nekem a lényeg, hogy vezetéknélküli legyen és azt olvastam a g930-ról, hogy ugyanaz mint a g35 csak vezetéknélküli kialakításba.
Vezetékest semmiféleképpen nem szeretnék, mert a hangkártyámat is el akarom adni, sajnos nem fér a gépbe, a vga-tól, mert eltakarja a hűtését :(

(#4821) cskamacska válasza M.T. (#4819) üzenetére


cskamacska
addikt

"zenehallgatásban gyengébb hisz a játékokhoz van inkább kitalálva" Magyarul úgy spóroltak a hangszórókkal, és a kialakítással, ahogy csak lehetett, de CSÉre mégg épp hogy megfelel. :DDD

JackeL: Mert a G35 "hangkártyája" ugyanúgy bele fog akadni a tripla SLI kártyáidba az egy szem USB dugójával? :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4822) JackeL válasza cskamacska (#4821) üzenetére


JackeL
tag

Nincs tripla sli-m csak mATX alaplapom, de látom a G35 usb-s (amit eddig nem tudtam, mert nagyon meg se néztem :)) ), de a vezetéknélkülit akkor is jobban favorizálom :)

(#4823) Cooltib válasza JackeL (#4822) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Ha ugyan az mint a G35 akkor nem fogsz benne csalódni. Neodímium mágnessel szerelt lézer hangolású hangszórók vannak benne ami a saját hangkártyájához van igazítva így nem kell bajlódnod semmivel de a programjában azért tudsz rajta finomhangolni a te ízlésedhez. Nem fogod megbánni ezt garantálom neked. Én 2 évig használtam és nagyon meg voltam vele elégedve. Sajnos USB-s mivolta miatt le kellet hogy cseréljem amit visszasírok pedig egy razer chimaera 5.1-re cseréltem le. :((

(#4824) M.T. válasza cskamacska (#4821) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet igazad van de mivel nem szán rá pár ember 30k+ pénzt normálisabbra viszont játékra meg kommunikációra esetleg jó lehet.
Ha azt nézzük hogy kényelmesebb viselni mint a tescos olcsó vackokat de azért minőségibb (nem törik el mindjárt az első héten :) ).

Például én 10knál többet nem adnék fülhallgatóért, de hát különböző emberek különböző igények és értékrendek.
Amit kinézett magának Genius azt sem hiszem hogy sokkal frankóbb ilyen áron eléggé gyanús (ahogy mondtad) a spórolás + én azt hallottam ami usb-s azok általában ha épp nem szol bennük semmi akkor sincsenek síri csöndben bár lehet van az a kategória ahol ezt megoldották de nem hinném hogy ez a 20k alatti lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#4825) Cooltib válasza M.T. (#4824) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Félreértesz én Jackel üzenetére írtam. Ő meg a Logitech g930-at nézte ki magának vagy hasonlót. Amúgy még egy 10-15 ezres hangkártyának is van minimális alapzaja. Ami zaj szigetelt házban van az 30 pénztől kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#4826) minixd válasza sampe (#4275) üzenetére


minixd
csendes tag

szerintem egy ozone stratot vegyél

(#4827) 7600 GS válasza M.T. (#4819) üzenetére


7600 GS
addikt

Jónak tűnik. Nekem igazából a hangminőség meg az igényes összeszerelés lenne a fontos, már amennyire ezt ebben az árkategóriában el lehet várni. Ha esetleg még van ilyesmi headset, akkor azt várom. :D

(#4828) M.T. válasza 7600 GS (#4827) üzenetére


M.T.
senior tag

igen azért írtam neked, hogy vess egy pillantást rá mert amiket olvastam az alapján nem tűnik olyan rossznak (persze ha játékra kell).
Pár nap és már saját tapasztalat is lesz az mögött amit írok.
Nekem TS, Skype, Ventrilo, és játék miatt kell, zenehallgatásra van hangfalszettem, ha meg kis esti zenehallgatás lenne ami ritka nálam de ha mégis akkor arra megteszi mert olyankor internet rádiózom és oda nekem elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4829) dingo-htc se


dingo-htc se
tag

Sziasztok!
vettem egy cavimanus fülest.7.1.vki kérdezett itt róla.....
elönyök:nagyon kényelmes,nagyopn szép,
nagyon hangos,pedig a parameterei alapján nem hittem volna
nah és a mély...hát az vmi nagyon durva.ez a + rezgés amikor mély hangok vannak vagy éppen eltalálnak akkor kb olyan mintha letépné a fejemet!/battlefield3/ de probáltam a sleeping dog gal is ami ugye egy teljesen más játék,de hallgattam vele más-más stilusú zenét is.a játék alatt ami megy zene is jól kihallatszik.állitgatni azt kell h megtaláld a jót játékhoz és zenéhez is.valahol elég a 2.1 is.am én is sokáig keresgéltem.5.1-7.1kellett.es nem 30k ert.volt még pár de ez tetszett a legjobban a plantronics 780 al szemeztem sokáig..

(#4830) dingo-htc se


dingo-htc se
tag

jah és azt hozzátenném h érződik a surround de azért ha az igazi 5.1 v 7.1 et veszed azért az más lesz.fülenként 4 hangszóróval igazibb az élmény de az jóval több pénz és hidd el h akkora különbség nincsen közöttük...mert a legtöbbnél már csak a nevét fizeted meg sajnos...legyen az g35 vagy dr dre

(#4831) 7600 GS válasza dingo-htc se (#4830) üzenetére


7600 GS
addikt

Köszönöm, ezekre voltam kíváncsi. Akkor szerintem ez lesz nekem a megfelelő headset.

(#4832) Cooltib válasza dingo-htc se (#4830) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Azért a G35-nél nem a nevet fizeted meg.

(#4833) dingo-htc se válasza 7600 GS (#4831) üzenetére


dingo-htc se
tag

Bár nem tudom h honnan rendeled de ha nem tetszik akkor sok helyen vissza is lehet küldeni..

(#4834) dingo-htc se válasza Cooltib (#4832) üzenetére


dingo-htc se
tag

hanem?akkor mit?az nem true surround de még igy is 130 dodo.am a paraméterei hasonlóak mint a cavimanusnak...extra 3 gomb az oldalán stb.volt Tt és triton is a fejemen.jók de....na mind 1 hasonlóak.
nem szólom le de a dr dre tol sem és a marleytől sem voltam elájulva.

(#4835) Cooltib válasza dingo-htc se (#4833) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Mind 1 hogy honnan rendeli a 3 napos pénz visszafizetési garancia minden új termékre vonatkozik. Ez lehet webshop vagy sima bolt mind 1.

(#4836) M.T. válasza Cooltib (#4835) üzenetére


M.T.
senior tag

Netes vásárláskor 8 nap van rá ha jól tudom javítsatok ki ha tévednék.

(#4837) minixd válasza 7600 GS (#4806) üzenetére


minixd
csendes tag

nézd meg az ozone stratot az 5.1-es

(#4838) minixd válasza 7600 GS (#4806) üzenetére


minixd
csendes tag

ozone stratot vegyél szerintem az 5.1-es

(#4839) Cooltib válasza M.T. (#4836) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Ezt még nem hallottam de majd ha lesz egy kis időm ránézek.

(#4840) 7600 GS


7600 GS
addikt

CM Storm Ceres 400-ról mi a véleményetek?

(#4841) dingo-htc se válasza 7600 GS (#4840) üzenetére


dingo-htc se
tag

ránéztem a cm stormra.nézegettem és CM-eket bár nem ezt.talán az egyetlen pozitivum h annyira nem izzad meg benne a fejed ill füled mert szövet a párna.nekem a fejemen volt tegnap a Cavimanus jópár órát.6-7 órát összesen kb.azért már éreztem h izzad a fülem kicsit.dehát bőr.bár nekem nem volt elsődleges szempont.úgyhogy a szövet nem rossz.ezért is tetszett a platronics is amit már irtam.ezen kivől semmi érdekes nincs benne.paraméterei alapján egy sima füles,viszont "tudod használni telefonáláshoz" is.ezt olvastam....bár h ezt ki használná azt nem tudom....de mégegy pozitivum...peace

(#4842) gabikiraly2 válasza minixd (#4838) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Amit Te ajánlasz az szerintem ugyan ez: Arctic P531. Ráadásul pár ezressel olcsóbban: [link]

Csend a lelke mindennek!

(#4843) fntastic


fntastic
aktív tag

Nem vagyok otthon a témában, de CS:GO-záshoz egy mikrofonos fejhallgatót szeretnék jó ár/érték arányban.
Tudtok valamit ajánlani?

(#4844) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Napokban beruháztam egy Logitech G930-asra, nem utolsósorban az ebben a topicban való jó ajánlatok alapján. Féltem egy kicsit, mert nem kevés pénzbe került, és egyszer már megjártam egy középkategóriás Sony wireless-el (konkrétan pocsék hangminőség, nagy alapzaj jellemezte).

Az 5.1 nem érdekelt csak a vezetéknélkülisége, hangminősége, kényelme.

Azt kell mondjam a közel 50k-s ára ellenére megérte, baromi jó a füles, nagyon meg vagyok vele elégedve vele.

Pár sorban leírom a tapasztalotokat (más is megtette már ezt a fülesről, nem akarom őket ismételni, de ezek a személyes élményeim) :

-az anyaghasználat nagyon kellemes, a füles masszív, nem nyekereg, nem ropog
-kényelmes a viselete, több órás használat után sem izzadnak a füleim benne
-nagyon jól kizárja a külső hangokat
-alapzaj nincs, illetve van, de én nem hallom, pedig az ilyesmire kényes vagyok
-hangminőség nagyon jó, amit egy gamer fülestől el lehet várni, azt hozza
-feltöltött állapotban nálam 8-9 órát is kibír vezeték nélkül
-kezelőprogramja is teljesen redben van, se nem puritán, se nem túlcsicsázott, nekem pont jó

Kontrát nem nagyon tudok mondani, mint írtam 5.1-et nem próbáltam még. Néha-néha előfordul, hogy 2-3 secre elmegy a wireless, de azután visszakapcsol magától, nem tudom mitől lehet.

Akinek van rá kerete, ne habozzon, időtálló és minőségi megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#4845) azamaz2


azamaz2
csendes tag

Üdv mindenkinek !
Vásárlás előtt állok és érdekelne a véleményetek.
Konkrétan egy Siberia V2 és egy Corsair Vengeance 1500 között vergődök.

Szerintetek?

(#4846) Cooltib válasza azamaz2 (#4845) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Talán a Siberia jobb választás lehet mert a Corsair nem olyan rég csinál füleseket. Így szerintem több tapasztalata és szakértelme van a Steelseries cégnek. De ez csak tipp.

(#4847) Cooltib válasza JackeL (#4822) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Nézd csak meg Skyhunter hozzászólását a G930-al kapcsolatosan!

(#4848) Cooltib válasza M.T. (#4836) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Utána néztem és tényleg 8 munkanap a pénz visszafizetési garancia netes vásárlásnál. Jó hogy felhívtad rá a figyelmem. Másnak is jól jöhet. :R :R

(#4849) tikshow


tikshow
addikt

Üdv!
Van egy Creative Tactic3D Sigma fejhallgatóm, nagyon szépen muzsikál, de tervezek mellé venni egy hangkártyát. Na a nagyokosok a hangkártyás topicban nekem az ASUS Xonar DX-et vagy D1-et javasolták, hogy azzal majd szebben fog szólni, mint a hozzá kapott USB-sel. Van erről valakinek valamilyen tapasztalata? Ha nem is ezzel a típusú fejhallgatóval, de hasonló kategóriájúval.

[ Szerkesztve ]

(#4850) jaffa 2843 válasza tikshow (#4849) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egyértelmű, hogy sokkal jobb a Xonar. A kérdés az, hogy megéri-e leváltani ahhoz a fejhallgatóhoz. Mondjuk később, ha esetleg veszel normálisabb fejhallgatót akkor jól fog jönni, hogy van már egy jó hangkártyád.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.