Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) N€T0X|N válasza Steve1207 (#22850) üzenetére


N€T0X|N
őstag

32" TV. :)

Sent from my keyBoard

(#22852) Steve1207 válasza N€T0X|N (#22851) üzenetére


Steve1207
veterán

:R Szép jószág, nekem is ez lenne az ideális nagyságban.

.

(#22853) tibbike01


tibbike01
őstag

A minap megjött az Edifier R600 USB-m.

Vélemény: Nagyon jó minőségű összeszerelés. A súlyától kicsit elbizonytalanodtam, hogy hogyan fog szólni, mivel elég könnyű. Miután összekötöttem a laptoppal, pár perc automata driver telepítés után már szólt is.
Az árához képes nagyon szépen szól, teljesen élvezhető, vannak mélyek is, magasak is, közepek is. Egyedül az ereje kevés, de ez az usb miatt van. Na persze full hangerőn azért ez is tud szólni :) Szerintem ezért az árért biztos nem kaptam volna jobbat. Egy hátránya van számomra, az a túl rövid hangfalak közötti kábel, 1m, így nagyon nem tudom egymástól távol rakni a hangfalakat. (na persze ezen lehet segíteni, úgy hogy megtoldom a gyári hangfalkábelt)

USB előnye: a laptopom jack dugója nem a legjobb, nagyon érzékeny a mozgásokra, így soxor recseg, elhalkul ha mozgatom benne a jack-et. (fejhallgatót azzal hajtom) Ezzel az usb-s megoldással, semmi rezzenés, hiába mozgatom az usb csatlakozót. A másik nagy előnye, hogy nem kell külön táp neki. Ez pl mikor kertiparti van nálunk csak lesétálok a full-ra feltöltött laptopommal meg a hangfalakkal, és nem kell semmilyen hosszabítóval bajlódni, óda viszem ahová akarom. Soxor nézek laptopon ágyban fekve filmeket, olyankor is csak odarakom magam mellé a hangfalakat, nem kell szenvedni a vezetékekkel.

USB hátránya: egyértelműen a hangzás gyengesége, nincs akkora ereje mint egy 220-al megtáplált hangfalnak. Másik talán a windows-os hangvezérlés, habár ezt meg lehet szokni, ez inkább csak kényelmi szempont.

Röviden összegezve:

jóság:

rosszság:

-nagyon jó kialakítás, és minőségi összeszerelés

-viszonylag gyenge hangerő

-élvezhető, kiegyensúlyozott hangzás

-rövid kábel a hangfalak között

-usb

-asztali pc korrekt hangkártyájától rosszabb minőségű hangkártya

-olcsó ár

nincs fülhallgató kimenet, illetve nincs aux bemenet

A véleményem kb 1óra használat utána írtam le, szóval bejáratás után még változhat valamennyit a hang.

[ Szerkesztve ]

(#22854) ToniSoprano válasza MIG21 (#22842) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Már meg is szűnt Thonet&Vander Kürbis a hangfal forgalmazása, úgy látszik csak néhány maradhatott raktáron amit kiszórtak.

(#22855) Bear válasza ToniSoprano (#22854) üzenetére


Bear
aktív tag

Az Iponnál még rendelhető...

(#22856) Zola007 válasza Bear (#22855) üzenetére


Zola007
veterán

mindenhol máshol is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22857) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Modecom SHF80U megér a T&V Kürbishez képest +6000 JMF-et? :F (26k vs. 32k) Egyáltalán van már olyan valaki, aki hallott már Modecomot és Thonet & Vandert is? :DD

(#22858) Zoluska válasza Alan[HUN] (#22857) üzenetére


Zoluska
tag

Pár hozzászólással visszább írta valaki, hogy az SHF-56 neki jobban tetszett, mint a Kürbis. Ebből kiindulva a Modecom jobb lehet, de hogy megér-e 6000 Ft-ot, azt a fene se tudja.

(#22859) B1T3 válasza Zoluska (#22858) üzenetére


B1T3
addikt

Azt is írta, hogy a távvezérlő miatt nyert a Modecom. Én is kíváncsi lennék, hogyan szólnak egymás mellett, csak hát ezek meghallgatására egymás mellett nem olyan sok lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#22860) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 2.1-es hangfalat. Én leginkább a logitech kínálatát nézegettem, valószínűleg használtan veszek, mert most erre nem akarok sokat költeni.
Kérdésem az, hogy pl. ez mennyire jó hangfal szett? [link]

Továbbá a logitech-en kívül mit ajánlotok?

szerk: találtam egy ilyet is.

Genius házatájáról állítólag ez a legjobb [link]. Ez nekem is tetszik, a fából készült jobban szól.
Akkor most már inkább az a kérdésem, hogy ez a Genius vagy valamelyik Logitech?
:R

[ Szerkesztve ]

(#22861) PuMbA válasza Chereiose (#22860) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B vagy 1255B a felsoroltaknál jobb :)

(#22862) Sz.Miki válasza Zoluska (#22858) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szia!

Igen volt alkalmam nagykerben meghallgatni a Modecom és a Thonet megoldását, mondhatni árban és hangzásban is egy kategória, megkérdeztem az eladás visszahozási adatokat is, és nincs panasz egyikre sem, nálam tényleg csak a távvezérlő döntött a választásnál, jól néz ki nagyon, és praktikus.
A hangszíneket szépen igényeim szerint belőttem. most már csak a hangerőt kell állítani.

Szerintem a magas sugárzó mindkettőben ugyan az csak más rajta a márka nyomat...

Annyit kell ezekről a hangszórókról tudni, hogy nem ajánlott őket bass teszt zenékkel terhelni :D hamar berottyan a membrán vagy tekercs, elég otromba hangjuk tud lenni.

Az enyémet most szépen bejáratom, sok sok Mike Oldfield és hasonló finomságokkal.

[ Szerkesztve ]

(#22863) Chereiose válasza PuMbA (#22861) üzenetére


Chereiose
addikt

Lehet, de én olyat szeretnék, aminek van mélynyomója is. S ahogy nézem, geniust elég nehéz használtan kifogni, ezért logitech lesz valószínűleg, azt elég sokan árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#22864) fradi81 válasza Chereiose (#22863) üzenetére


fradi81
veterán

szerintem mindegyikben van :)

moto g72, Ninebot d28e

(#22865) foosballfun válasza Chereiose (#22863) üzenetére


foosballfun
tag

Szia,

Először is ajánlom olvasásra ezt a cikket. Itt kiderül, hogy miért nem ajánlanak 2.1-et ilyen árkategóriában. A már korábban említett Genius 1250/1255 B-vel jársz a legjobban ennyiért.
Logitechet pedig nem hiába árulnak olyan sokan.

(#22866) Chereiose válasza foosballfun (#22865) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi a cikket!
Mi a baj a logitech-el?

(#22867) Steve1207 válasza Chereiose (#22866) üzenetére


Steve1207
veterán

Logi X230-at használtam, az nagyon állat kis cucc, bulit csinálni, meg mindenre rendben van azért. Viszont nekem hiányzott belőle az a plusz, amit egy minőségibb stereo hangrendszer (és itt tényleg még csak alsó-középkategóriáról beszélünk ugye) nyújt. Filmek és zene jobban átjön szerintem sztereón, emiatt nem is jött be annyira erősebb 5.1-se.

Az X230-at én azért ajánlom, 6e-ért jó cucc a mai napig (az újabbak elméletileg kicsit kevesebbet nyújtottak, X240-es széria). De, ha van időd ugorj be MM-be vagy valahova, ahol talán van kiállítva és meghallgatható. A héten én is ezt teszem, de már képről nézve is több erőt sugároz a 1250B.

.

(#22868) PuMbA válasza Chereiose (#22863) üzenetére


PuMbA
titán

Egyiknek sincs mélynyomója, mivel olyan kicsik, hogy van bennük egy középsugárzó. Ezek csak olyan kinézetű dolgok... :)

(#22869) Chereiose válasza Steve1207 (#22867) üzenetére


Chereiose
addikt

Nézegettem már, de nekem megfelel használtan 6-7 ezerért egy használt, igazából videózásra használom/zenére, de sokszor inkább a fejhallgatómat szoktam inkább nyüstölni, szóval nem igazán van szükségem egy nagyon jó hangfalra, szeretnék ebben a keretben maradni ( 6-10K) :)
Főleg úgy, hogy most egy össze-vissza elrendezett 5.1-es ócska fujitsu siemens használok, ami eddig megfelelt évek óta, csak most már kezd tönkremenni :))

(#22870) B1T3 válasza Chereiose (#22869) üzenetére


B1T3
addikt

„Eddig sz@rt használtam, jó lesz most is a sz@r” elv azért nem olyan helyes. :D Attól, hogy ekkora a keret, még törekedhetsz arra, hogy ebből kihozd a lehető legjobbat. 10 ezer alatt is lehet már kapni újonnan az ajánlott 2.0 hangfalakat, ahogy látom.

(#22871) Chereiose válasza B1T3 (#22870) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez igaz mondjuk :D
de nekem ez a sztereo nem annyira jön be :U

(#22872) Steve1207 válasza Chereiose (#22869) üzenetére


Steve1207
veterán

Ugyanebben az árkategóriában indultam el, de még a Kürbis-ig számításba van még mind. Persze a Genius anyagiakban a befutó, de szerintem 10 évig engem bőven kiszolgálna, akkor meg megérné lazán a hosszú távú jobb minőség.
Holnap megpróbálom megnézi valahol, aztán akkor lesz összehasonlítási alapom. Valaki esetleg tudja Bp-n biztosra, hogy hol lehet kiállítva 1250B? Még T&V cuccokat is szívesen fülelnék, ha van rá lehetőség valahol.

[ Szerkesztve ]

.

(#22873) dudika10 válasza Chereiose (#22871) üzenetére


dudika10
veterán

Számold ki. A Logitechben van egy 5"-os, mélynyomónak gúnyolt valami. A Genius pedig kettő darab 4"-os mélyközép. Membránfelületre még mindig a Genius győz. Arról nem is beszélve, hogy a Logitech "mélyládája" akkora mint az ajánlott 1250B egyik oldala.

Holnap nekiesek a témaösszefoglalónak, hogy az ilyen téves elképzelések még véletlenül se forduljanak elő a topikban. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22874) Chereiose válasza dudika10 (#22873) üzenetére


Chereiose
addikt

Valóban nem rossz [link]

Csak az a baj, hogy ez majdnem a duplája mint a használt logitech. Bár hosszútávon lehet megéri. Egyébként erre rálehet kötni egy mélynyomót, ha a későbbiekben esetleg "bővíteném"? Érzem, ha ezt venném akkor hiányozna alulról a dübörgő basszus, igazából csak emiatt néztem a logitech-et.

[ Szerkesztve ]

(#22875) zsizsef válasza dudika10 (#22873) üzenetére


zsizsef
senior tag

A beépített erősítő opa cseréjével érdemes e vesződni?

(#22876) dudika10 válasza Chereiose (#22874) üzenetére


dudika10
veterán

A legolcsóbb helyeken 9.000HUF, persze plusz szállítás.
Távol álljon tőlem ,hogy más tárcájában kotorásszak, de ez az árkülönbség levetítve pár évre nem igazán nagy.

A mélynyomó 2 hétig fog hiányozni, utána rájön az ember, hogy az a dübörgés az eredetileg nem volt ott, a nappaliban se kell, hogy ott legyen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22877) B1T3 válasza Chereiose (#22874) üzenetére


B1T3
addikt

Én egy helyen láttam most 8890 forintért is a Genius SP-HF1250B-t, ráadásul úgy látom, megbízható bolt, mert elég sok vélemény van róla, amelyeknek a zöme pozitív. Ez azt jelenti, hogy kevesebb, mint 3000 forinttal kerül többe attól a 2.1-től, ennyit gondolkodás nélkül megér.

Szerk.: igaz, kb. 1000 forint szállítási költség még rájön, de így is simán megéri. :)

[ Szerkesztve ]

(#22878) Chereiose válasza B1T3 (#22877) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem tudnád belinkelni? Mert akkor megrendelném, meggyőztetek&a videók is :)

(#22879) Alan[HUN] válasza Steve1207 (#22867) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hallottam mindkettőt, ha jobbra nem telik (ami fura, ha már idejön az ember), az X-230 határozottan jobb. Az X-240 szatelliteitől mai napig sírógörcsöt tudok kapni, ha ránézek...:DD Persze ez a kisebbik rossz, 2,5-3,5 év után elkezdett fájni a fülemnek az X-240 (egy ATH-M50 van még itthon), szóval most vagy Kürbis, vagy SHF80. (Bár szerintem utóbbi lesz, ha az 56U egy szinten van a Kürbissel.

@Chereiose: :DD Eleinte szívas lesz, de ha megszokod, már zavarni fog az, amit mélynek hittél...:D (Z323-at elhallgatom, de azért rendszeresen beugrik, hogy itthonra ez a puffogás nem kéne!:))

[ Szerkesztve ]

(#22880) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Egy kisebb, sétálóutcára nyíló vendéglátóipari egységnek keresek kintre, ernyő alá egy vezeték nélküli 2.0 hangfalszettet, amire a benti gépről (kb. 5-6m) lehetne zenét küldeni. A topikban ajánlott T&V Kürbis BT alkalmas erre, vagy másfelé nézelődjek?

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#22881) Sz.Miki válasza Goatman (#22880) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szerintem bőven megfelel a célnak a Kürbis BT.

(#22882) zuchy


zuchy
őstag

Sziasztok!

Beneveztem én is egy tökre, azaz a Thornet & Vandern Kürbis-re. :) Elsőre pozitív fogadtatása van, féltem hogy nem lesz basszusa, de van neki és végre nem az a puffogós. 20 perce megy de már most hallom, hogy tisztul a hangképe.

PC-STYLE.hu

(#22883) Chereiose


Chereiose
addikt

Ugye mint mondtam, megveszem a Genius 2.0-ás rendszert, viszont ugye ebből két fajta van, a SP-HF 1250B és az SP-HF1255B. Árban minimális a különbség (1-2K aqua-ban). Melyiket vegyem? Ha jól látom, különbség max a kinézetükben van.

[ Szerkesztve ]

(#22884) B1T3 válasza Chereiose (#22883) üzenetére


B1T3
addikt

Azt vedd, amelyik jobban tetszik külsőre. :)

(#22885) Chereiose válasza B1T3 (#22884) üzenetére


Chereiose
addikt

Tehát akkor teljesítménybeli különbség nincs. ? :D 1255B jobban tetszik, de az nincs raktáron ezért az 1250B lesz :)

(#22886) B1T3 válasza Chereiose (#22885) üzenetére


B1T3
addikt

Nincs. Az egyik a weblapja szerint lemegy 20 Hz-ig, míg a másik csak 70 Hz-ig, de ez kb. annyira nonszensz, mintha felső határnak meg 100 kHz-et adtak volna meg. :D

(#22887) Chereiose válasza B1T3 (#22886) üzenetére


Chereiose
addikt

:) Na meg lett rendelve az 1250b, szerintem holnap hozhatom is el :P Köszi a segítséget.

(#22888) B1T3 válasza Chereiose (#22887) üzenetére


B1T3
addikt

Használd megelégedettséggel! :) Mindenképpen jobb úton indultál el ezzel a 2.0-val, mint az eredetileg kinézett 2.1-ekkel.

(#22889) Chereiose válasza B1T3 (#22888) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát ezek szerint igen :D Amúgy annyira nem fontos nekem, de azért rákérdezek, hogy ezt lehet bővíteni egy mélynyomóval?

(#22890) PuMbA válasza Chereiose (#22889) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :)

[ Szerkesztve ]

(#22891) Chereiose válasza PuMbA (#22890) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem baj :D Ennyiért tényleg jó vétel lesz.

(#22892) dudika10 válasza Chereiose (#22889) üzenetére


dudika10
veterán

Lehet aktív mélynyomóval bővíteni. Egy használható darab ára használtan ezen szett árának ötszöröse alsó hangon. Ami ennél olcsóbb, az nem mélynyomó, csak puffogó.

Közérdekű:
Szerkeszteném a témaösszefoglalót, és egyben javasolnám a topik témájának bővítését, és a címmódosítást is.
A témát általánosítanám: aktív rendszerek otthoni felhasználásra (értem ezalatt a 2.0, 2.1, 5.1 rendszereket is, az alsó kategóriás "stúdiómonitorokat" is érdemes lenne "hivatalosan" bevenni a témák közé)
Indoklás:
Semmi értelme külön topikot fenntartani az 5.1-nek, a témában jártas személy úgy se megy oda, mind tudjuk, hogy milyen minőségűek az 5.1-es rendszerek ebben az árkategóriában. El lehetne mesélni sok embernek, hogy igazából nincs erre igénye, és hogy hangminőséget mint olyat általában nem is érhet el ilyen rendszerrel.

Ki-mit szól hozzá?

Egyben szeretném összegyűjteni a téveszméket, amik naponta kétszer előfordulnak, mint a "sztereo rendszernek nem lesz mélye" és hasonlók. Akinek eszébe jut ilyen, szóljon! :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22893) Alan[HUN] válasza dudika10 (#22892) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerk.: A többivel meg egyetértek, annyit témaösszefoglalóba bele lehetne szúrni, hogy ha nem tetszik, vehet, amit akar, itt egy szempont, a hangminőség dominál. (Aminek kéne mindenhol, de talán ezzel meg lehet úszni pár vérpistikét.)
GYIK:
Membránméret, két vagy háromutas (ld. T&V Hoch), alsó frekvenciaátvitel. (Meg általában, hogyan (nem) értékelünk száraz specifikációt.) Mélynél tedd hozzá, hogy idő kell, anno M50 is fura volt (nekem szerintem azért nem basshead, mert nincs rendesen kihajtva), aztán azóta meg...:DD Meg esetleg pár szó aktív/passzív témában, ha valaki bőven 50k felett gondolkozik. Plusz annak tisztázása, hogy a Logitech nem véletlen nem ajánlott!:DDD Így hirtelen ennyi, majd még okosabbak kiegészítenek.:U

[ Szerkesztve ]

(#22894) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Újdonság, Thonet & Vander

Vajon milyen lehet?
Olcsónak nem olcsó, de megéri vajon?! Mondjuk a BT-ért 7k felár... :U de azért egy +jack lehetne rajta :F

teszt, bár én ezeknek nem hiszek el semmit!!

[ Szerkesztve ]

(#22895) Alan[HUN] válasza CoolBoy323 (#22894) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hoch volt már:), anno annyi lett róla mondva, hogy SHF80-hoz képest ennyiért nem szól jobban, csak azért mert háromutas. A BT felárat meg én sem értem, de legalább van sima is készleten. (Még.;])

Szerk.: Egyébként annyira nem szólhat rosszul, de most alacsony a büdzsé, Modecom lett, egyébként kipróbáltam volna!:)) A teszt szerintem valahol az AV-online felett lehet egy picivel, ami viszont etalon, legalábbis a fejes topikban...:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#22896) Ndruu válasza CoolBoy323 (#22894) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Az derült ki, hogy zenehallgatásnál a fent említett hangfalpárhoz tökéletesen felesleges a mélynyomó, mert az adott körülményekhez képest, egy 20nm-es szobában, nincs hallható előnye a mélyládának. A nagyon alacsony frekvenciájú hanghullámok ugyanis csak ennél nagyobb térben hallhatók." - Micsoda? Például egy 50 Hz-es hangot nem lehet hallani 19,9 vagy 9,5 m² alapterületű helyiségben?
Ugyan már, ez így elég nagy tévedés (elírás?).

Egyébként tetszik a Trum.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#22897) CoolBoy323 válasza Ndruu (#22896) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is tetszett, amíg nem láttam meg az árát ;]

(#22898) AMDFan válasza Ndruu (#22896) üzenetére


AMDFan
addikt

Természetesen ez hülyeség. 9,5nm-en ugyanúgy lehet hallani az 50Hz alatti hangokat, mivel a hanghullám nem olyan jelenség, hogy elmegy a hátsó falig, majd ott megáll :)

(#22899) trust007


trust007
tag

A Turm bejövős nekem is.

(#22892) dudika10-re: jó ötlet :K

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#22900) B1T3 válasza dudika10 (#22892) üzenetére


B1T3
addikt

A topik címében zárójelben azért maradhat a 2.0, 2.1 és 5.1, mert szerintem sokan eszerint találnak ide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.