Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Degeczi válasza ToniSoprano (#23100) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem érzékenység (amely fogalomnak eleve nem sok értelme lenne aktív hangszórónál, ami szabványos jelszintet fogad saját erősítővel), hanem jel-zaj viszony.

Milyen "messze van" a zaj szintje a hasznos jelhez képest - ebből adódóan a minél nagyobb értékek a jobbak.

Ha alacsonyabb, csöndes szobában hallható lehet az alapzaj (jellemzően a sistergés).

Ezzel együtt nem érdemes sokat adni erre a paraméterre, mert éppúgy nem lehet komolyan venni, mint a többit sem...

[ Szerkesztve ]

(#23102) afrojack1 válasza ToniSoprano (#23100) üzenetére


afrojack1
senior tag

köszi THX! :D :R

SC: Herczku_Death

(#23103) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,

T&V Turm szettet keresnék, de sehol sem találok. Ennyire jól sikerült, vagy csak kevés jutott hazánkba?

Egyelőre a Kürbis bt és Turm bt között vacilálok.

(#23104) PuMbA válasza m4csk4fogo (#23103) üzenetére


PuMbA
titán

Turm rossz és nem ajánlott, tehát nem kell vacilálnod, a Kürbist vedd :)

[ Szerkesztve ]

(#23105) Tamoo válasza PuMbA (#23104) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért rossz? Nekem egész szimpatikusnak tűnik.
(Persze ettől még lehet rossz. :D)

[ Szerkesztve ]

(#23106) m4csk4fogo válasza PuMbA (#23104) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Elfogadnám a tanácsod, de miért rossz?
A specifikációi alapján?
Mivel leginkább tv-hez néha zenéhez (bt is ezért) kellene a csatlakozók miatt volt szimpatikus.

(#23107) PuMbA válasza Tamoo (#23105) üzenetére


PuMbA
titán

Attól, hogy van benne 2 ugyanolyan hangszóró még nem fog jobban szólni ilyen árkategóriában, csak rosszabbul, mert bonyolultabban kivitelezhető maga a hangfal :) Bár ez le van írva a topik elején, szóval csak oda kéne nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#23108) Tamoo válasza PuMbA (#23107) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez elég gyenge érv ellene. Honnan tudod, hogy az egyik mélyközép nem csak passzív membrán. Láttam már ilyet. Általában nem verik nagy dobra.
Az már inkább kérdéses, hogy milyen DAC fér bele ebbe az árba. Azt hittem már hallottad és úgy "húzod le".

(#23109) PuMbA válasza Tamoo (#23108) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a specifikációban nincs odaírva, hogy passzív, hanem kettőként van megnevezve és ugyanúgy néznek ki, innen gondolom :) Hallani ilyet nem kell, a T&V sem találja fel a spanyol viaszt ebben az árkategóriában, ezek kínai cuccok :) DAC meg iPhone dock meg borsót is fejt, szóval ebből az árból tuti lehet jobbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#23110) asb88


asb88
tag

Hali!
A következő kérdésem lenne: itthon lehet máshoz kerül mostani Logitech Z323 hangfalam, amivel elégedett vagyok. A kérdésem az lenne, hogy a 10 és 20 ezer Ft közötti kategóriában mit érdemes venni? Összefoglalóban írtatok két Genius-t, de ahogy olvastam előző hozzászólásokat több probléma is akadt velük, így kicsit elbizonytalanodtam. Logitech Z523-t néztem még, illetve Genius SW-G 2.1 3000-t. Elsősorban zenehallgatásra, játékra (ha nincs kedvem felrakni fülest) + néha filmnézésre használnám. Bízzak meg SP-HF 1250B-ben, vagy ha ebben inkább nem, akkor melyik típust ajánlanátok? Előre is köszi! :R

(#23111) dudika10 válasza Tamoo (#23108) üzenetére


dudika10
veterán

Ami az illeti én például hallottam, de nem hagyott maradandó élményt.

Most mondanám, hogy a 70k-hoz hozzá rakunk egy picit és ott a Prodipe pro5 vagy az Maudio BX8 ha valaki ez utóbbi hangzását keresné, de ez nem lenne fair.
Inkább azt mondom, hogy házon belül ott van a Kugel (amit egyébként szintén nem tudok bárkinek nyugodt szívvel ajánlani, de sokkal életképesebb, mint a Trum) és a maradék 20k-ból vehetsz mellé egy megfelelő DAC-ot is (tévéhez a fiio d3 is elég például, és marad 10.000 forintod amit elsörözhetsz a haverokkal).

asb88: Ha zenére kell, és elolvastad az összefoglalót, akkor nem is értem hogy jutott eszedbe a másik kettő. Nyugodtan megveheted a Geniust, nincs velük gyanúsan sok probléma. Tucattermék, sokkal többen veszik mint a drágább termékeket, természetesen sokkal több hibás darab kerül elő még akkor is, ha egyébként nem rossz a meghibásodási arány (természetesen a belépő kategóriában ez a paraméter is rosszabb, mint több pénzért, a Logitech erre kínosan ügyel, cserébe pocsék a hangminőség, döntsd el melyik a fontosabb).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23112) Tamoo válasza PuMbA (#23109) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] nem a topikhoz tartozik, de pl. erről sem gondoltam volna, hogy az egyik passzív membrán, sehol nem említik. :( (vagy én vagyok vak) Aztán láttam szétszedve...
Ezzel nem arra célzok, hogy a T&V passzív, csak hogy ilyen is van.

(#23111) dudika10: Meggyőztetek. Mellesleg eszembe nem jutott megvenni, csak "szimpatikusnak" tűnt mint pc speaker. :D

(#23113) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,
olcsó Logitech 2.1-es (10+10+5 Watt) hangfalaimat szeretném lecserélni egy jobb minőségű 2.0-ásra, PC-hez és elsősorban játékra, zenehallgatásra használnám egy 24 m2-es szobában, de az sem lenne rossz, ha bulik alkalmával az ablakba téve az udvaron is hallható lenne. :)
Nálam sajnos a a méret is számít, pontosabban a magasság, így a Modecom 80 vagy 120U termékei kiestek, viszont tetszik az itt is ajánlott T&V Kürbis BT,

Kérdésem, hogy szerintetek ez kicsivel szerényebb teljesítményével hangzásban felveheti e a versenyt a Modecommal, érezhető e valami negatív különbség, mert ha igen akkor inkább átalakítom a cockpitemet és megveszem a hasonló árban lévő MC-SHF80U-t. :D

A másik kérdés, hogy a jelenlegi alaplapon lévő Realtec ALC898 audió codek alkalmas e a tökéletes megszólaltatására - bár a közeli jövőben ez cserélve lesz ALC1150-re, tehát főleg ennek kell megfelelnie.

(#23114) Degeczi válasza Tamoo (#23112) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Furcsa, mert bass-reflex... biztosan ezt a típust láttad?

Passzív membránnak akkor van értelme, ha egyébként zárt a doboz: ha egy reflexnyíláson jár ki/be a levegő, akkor mitől dolgozna a passzív membrán?

(#23115) B1T3 válasza Tomdriver (#23113) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem teljes mértékben megfelelő a Kürbis, ha a Modecom a mérete miatt kiesett (illetve akkor is, ha nem esett ki, önmagában sem rossz, amit nyújt a T&V cucca [ennyiért]).

(#23116) Tomdriver válasza B1T3 (#23115) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi ez megnyugtató, akkor valszeg a Kürbis lesz. :) És remélem dedikált hangkártya nélkül is szépen szól majd.

[ Szerkesztve ]

(#23117) Alan[HUN] válasza Tomdriver (#23116) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Jó lesz, megnyugtathatlak, a láncban a hangfal a leggyengébb láncszem, az változtat a legtöbbet az egészen. Persze egy alaplapi csodát határozottan lenyom egy erre tervezett eszköz (mondjuk egy Xonar), de közel sem olyan "jó" ár/hangzásjavulás aránnyal, mint a hangfal. (Én pl. kicsit sokallom a 25k-t a Musiland Monitor 01 US-ért - fejessel hallhatóan tisztább, de én ezért mondjuk, hogy 10k-t lennék hajlandó kiadni - , de hangfallal még viríthat, illetve hát én a hordozhatóságot is fizettem, a laptop miatt:((()

(#23118) Tamoo válasza Degeczi (#23114) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztosan, nem keverem össze, nekem is volt ilyen házimoziszettem.
Ez az alsó hangszóró... [link] Én is erősen csodálkoztam (ráadásul van ugyanilyen dobozuk egy mélyközéppel is - mv6)
Gondolom így szórják ki a selejt hangszórókat. Nevetséges. Mission is már rég "elkínaiasodott". :(

[ Szerkesztve ]

(#23119) Alx.Mercer válasza Alan[HUN] (#23117) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Azért elég szép hangzásbeli különbséget tud okozni az alaplapi hangkártya lecserélése. Legalábbis nálam megugrott rendesen a hangminőség, amikor az alaplapi Realtek HD-t lecseréltem a Xonar D1-re. Színtelen, élettelen hangzása volt az alaplapinak, a D1-től szinte kivirágzott (főleg a közép és a magas hangok).

[ Szerkesztve ]

(#23120) szabeska válasza Alx.Mercer (#23119) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, én laptophoz vettem egy 5000 Ft-os Creative usb-s hangkarit, és már azzal is rengeteget javult a hangzás! Sokat számít!

[ Szerkesztve ]

F1

(#23121) Tomdriver válasza szabeska (#23120) üzenetére


Tomdriver
őstag

Biztos sokat hoz minőségben, de azért az újabb alaplapokhoz integrált Realtec LCA1500 sem lehet kispályás a kategóriájában, sokan dicsérik.
Megpróbálok szerezni egy dedikáltat kipróbálásra.

(#23122) szabeska válasza Tomdriver (#23121) üzenetére


szabeska
addikt

Nekem egy régi hp laptopom van valami borzasztó hangkártyával, ezért is volt számottevő a javulás az usb-s karival :) amúgy egy 2000X-et hajt, most gyúrok erősítőre és "normális" hangfalakra. De már 1250B-nél is sokat javult a helyzet, így nem mondható el, hogy csak a hangfalon múlik, mivel ezek mindketten olcsó darabok.

[ Szerkesztve ]

F1

(#23123) ToniSoprano válasza szabeska (#23122) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Milyen usb-s hangkártyát vettél pontosan?
Nekem is kéne, mert nekem is régi laptop van, de 5000-et még költenék rá, ha már 10 évig kitartott mellettem...
szerk: ezt vetted? CREATIVE SB Play USB 2.0 hangkártya

[ Szerkesztve ]

(#23124) szabeska válasza ToniSoprano (#23123) üzenetére


szabeska
addikt

igen, azt :) van hozzá win8-as driver is, a hangszínszabályzó is elmegy, nem torzít vagy bármi ilyesmi, bár csak 10 vagy 8 sávos azt hiszem.

F1

(#23125) YceBear


YceBear
tag

Vegre hozzajutottam a TV Kurbis hangszorohoz. Teszt hamarosan. :) Kerdesem az lenne milyen hangkartyaval erdemes meghajtni? Jelenleg Asus DS -el fogom bejaratni, de erdekelne a hangszorok/hangkartyak esszeru parositasa.

(#23126) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv! Bose companion 20 ról vélemény tapasztalat? Sürgös lenne mert döntenem kell. thx😨😏

(#23127) dudika10 válasza Gempas 70 (#23126) üzenetére


dudika10
veterán

Ha van felesleges 70.000 forintod a Bose feliratra, akkor nyugodtan, egyébként semmiféleképpen sem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23128) Gempas 70 válasza dudika10 (#23127) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Köszi! Mondjuk nem szólt rosszul, de akkor m audio bx 5 marad.

[ Szerkesztve ]

(#23129) B1T3 válasza dudika10 (#23127) üzenetére


B1T3
addikt

Atya ég, rákerestem, és még én is meglepődtem, hogy ezért képesek ennyit kérni. Persze nem tisztem eldönteni, ki mire szórja a pénzét.

(#23130) szabeska válasza dudika10 (#23127) üzenetére


szabeska
addikt

:Y

Pedig van benne "Proprietary TrueSpace® stereo digital processing circuitry " is xD

F1

(#23131) Gempas 70 válasza szabeska (#23130) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

akkor mégis jó.... :C

(#23132) aram01


aram01
nagyúr

srácok a napokban belevágtam a medencébe a genius 1250b-met, a kérdésem az lenne hogy érdemes vennem egy Genius SP-HF 1800A cuccot. vagy maradjak meg a 1250b-nél? ha igen miért? ha nem miért nem? :D
köszi előre is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23133) Ndruu válasza aram01 (#23132) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az 1800A sem vízálló (már ha volt a medencében víz), ráadásul nem jobb az 1250B-nél.

Ugye nem így csináltátok?

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#23134) Degeczi válasza aram01 (#23132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne, mert nem vízálló, és benne van a trafó=életveszélyes!

(#23135) maláj válasza aram01 (#23132) üzenetére


maláj
őstag

tudsz élni koma :DDD

(#23136) aram01


aram01
nagyúr

na troll topic rev 2.0 :D :P
nem búvár hangfalat keresek hanem valami utódot annak a szerencsétlennek :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23137) trust007 válasza aram01 (#23132) üzenetére


trust007
tag

Mekkora buli lehetett, ha ott landoltak :DD .
Ide vonatkozó vicc:
- Anyu, anyu! Miért van az, hogy te is fehér vagy, apu is fehér én meg fekete vagyok?
- Hú kisfiam, amilyen buli volt, örülj, hogy nem ugatsz!!!

Árukeresőből egy vélemény idézet azt hiszem ez is idevág:
"Sajna a doboz nem fa, hanem préselt papír. De ettől még nem rosszabb a hangja. Legfeljebb vizet 10 méternél közelebbről nem láthat és nem célszerű sűrűn szétcsavarozni. "

Egyébiránt sokan leírták már itt a fórumban, hogy rosszabb mint a 1250B.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#23138) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Létezhet hogy ez a kis apróság 2×20w ot tudjon?

KÖNIG KNG-FSP1

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#23139) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

1-2 héten belül tervezek új hangcuccot venni, hangkártyával együtt. MODE COM MC-SHF80U + Asus Xonar D1 lenne a kinézett páros.

30-35E Ft-os ársávban van a MODE COM MC-SHF80U-nál jobb hangfalszett? Elsősorban 2.0-s szettet szeretnék beszerezni, mivel sok zenét hallgatok.

They don't know... PepeLaugh

(#23140) trust007 válasza Moonwolf (#23138) üzenetére


trust007
tag

2 x 2 W az adatlapján ez van, max. áramfelvétele 40 W, szóval nem tud.
Az új összefoglalóban van egy ide vonatkozó pont, de érdemes átolvasni az egészet.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#23141) Moonwolf válasza trust007 (#23140) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Elég becsapós, mivel az van rá írva hogy hangszórókként 20w. Nem pedig hogy pillanatnyi teljesítmény. Úgy nem lett volna rossz hordozható hangszórónak. Mivel akksis lenne, laptop mellé és ugye azért számít az a plusz usb hely, de az a 2×2w nem sok.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#23142) dudika10 válasza Moonwolf (#23141) üzenetére


dudika10
veterán

Gondolom nem olvastad el az összefoglalót és azért dobálózol teljesítményekkel. De sose késő, még elolvashatod. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23143) Zoluska válasza YellowFlash (#23139) üzenetére


Zoluska
tag

Szerintem jó úton jársz, bár a Xonart nem hallotam még, de a Modecom erősen ajánlott. Nem sok minden van ebben az ársávban, kb. a T&V Kürbis, ami említésre méltó. Én már egy ideje használok egy SHF80-ast, és maximálisan elégedett vagyok vele. Itthon egy jelentősen drágább és jobb minőségű rendszeren hallgatok zenét, mégis kellemes utána 8 órán át azokat hallgatni a munkahelyen.

(#23144) ToniSoprano válasza aram01 (#23132) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szia, én meghallgattam az 1800A és az 1250B cuccot egymás után, ugyanazokkal a zenékkel Bp-en az Arénapláza MM-jében ki van téve mindkettő. Az 1800A sokkal tompábban szólt, de az a tuti ha van lehetőséged rá te is kipróbálod, meghallgatod. De ha ennyire idegesített az 1250B-t, akkor nézz egy szinttel feljebb 25-30-ért pl. Kürbis, Modecom 56, 80-as dolgok, azok hangfala nagyobb, súlyosabb, minőségileg is jobbnak néznek ki, de én egyelőre az 1250B-vel is meg vagyok teljesen elégedve, eléggé tudom élvezni hogy tisztán, részletgazdagon szól és egyátalán nem hallok semmi zúgást, búgást még nagyon közelről sem.
Apámnak is vettem egy 1250B-t névnapjára, mert már régóta idegesített, hogy a karácsonykori zenét 5 ezer forintos 2*2-3 wattos zörgő műanyag kínai csodán kell hallgatnom, meg egyébként is megérdemli.

(#23145) Tomdriver válasza ToniSoprano (#23144) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nekem jövő hétem jön a Kürbis, kíváncsi vagyok alaplapi kártyával hogyan szól, amúgy tényleg nincs más ezeken kívül ebben az ársávban, studió minőséget meg nem veszek játékra.

(#23146) aram01 válasza ToniSoprano (#23144) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor lehet megint rendelek egy 1250b-t
amúgy nem a hangfallal volt a gond hanem a társasággal :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23147) Degeczi válasza aram01 (#23146) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem is gondolta senki, h magától ugrott volna szegény Genius a vízbe :)

(#23148) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Véleményetek szerint melyik szól jobban? A Kürbis vagy a Modecom 80U?

They don't know... PepeLaugh

(#23149) MIG21 válasza YellowFlash (#23148) üzenetére


MIG21
tag

Nem említette még senki, hogy hallotta a kettőt egymás mellett szólni, így nem igazán lehet erre a kérdésre objektíven válaszolni.

(#23150) aram01 válasza Degeczi (#23147) üzenetére


aram01
nagyúr

jó a duma, de szart sem ér

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.