Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Tamoo válasza gabo01 (#23400) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezekkel már a hi-fi topikba is átnézhetsz. Sonata+HTA elég jó páros lehet.

(#23402) N€T0X|N válasza maláj (#23384) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem a Vier nem búg/zúg, közvetlen közelről sem hallani semmit. Kíváncsi vagyok melyiket fogod jobbnak találni, végre valaki összehasonlítja a kettőt. :)

Sent from my keyBoard

(#23403) ToniSoprano válasza maláj (#23384) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A Genius 1250B sem búg/ciripel/sípol, még nagyon közelről sem. Legalábbis én sohasem hallottam ilyesmit, úgyhogy ezzel szerintem nem lesz gond...

(#23404) Rover623 válasza Tamoo (#23399) üzenetére


Rover623
félisten

Vagy 3...vagy 2.5.
Szét kellene szedni egyet, vagy látni egy hiteles képet belülről...

primus inter pares

(#23405) Gempas 70 válasza gabo01 (#23400) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Hm... Munkahelyre M-Audio BX5 D2-t ? Hol dolgozol?? :Y :C

(#23406) gabo01 válasza Gempas 70 (#23405) üzenetére


gabo01
senior tag

Olyan helyen ahol a 2 kolléganőm is szereti a jó zenét! :P :DDD

(#23407) minek?:S válasza ToniSoprano (#23348) üzenetére


minek?:S
őstag

Akkor azt mondod Genius 1205 mehet? Nem tudok menni MMbe sajnos:S

Üdv.:M.

(#23408) Tamoo válasza dudika10 (#23391) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kikérem magamnak, én most éppen egy LG crt-t nézek. :DDD

(#23409) B1T3 válasza Tamoo (#23408) üzenetére


B1T3
addikt

Jó az, legalább színhű, és nem kerül annyiba, mint egy jobb IPS monitor. :D

(#23410) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#23411) ToniSoprano válasza minek?:S (#23407) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én igazán az 1205-t sem ajánlanám. Én amit tudok ajánlani az a Genius 1250B, ebből kettő is van a családban. De azt veszel amit akarsz.

(#23412) minek?:S válasza ToniSoprano (#23411) üzenetére


minek?:S
őstag

Azt veszek amit mondasz, én is vagyok ilyen ajánlhatós topicban, tudom, hogy amit a hozzáértő mondd az legtöbb esetben meg kell fogadni, még ha az átlag, hozzánem értő felhasználó azt mondja, hogy király. Ha jobban szól egy 1250B mint egy 1700, akkor nyilván az előbbit veszem. Esetleg más gyártótól valami ezen az ár szinten?

Üdv.:M.

(#23413) bok92 válasza CoolBoy323 (#23410) üzenetére


bok92
addikt

Attól, hogy most linkelgetsz be oldalakat, nem fognak mást mondani. Ha neked tetszik, akkor vedd meg. :K A többiek leírták, hogy miért nem ajánlják. De ez a te döntésed...

(#23414) ToniSoprano válasza minek?:S (#23412) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Olvasd el az összefoglalót, ott vannak leírva részletesen a többek által kipróbált, ajánlott cuccok, meg egy kis háttér miért a 2.0-s rendszerek vannak ajánlva. 20 alatt még a Thonet Vertrag és a T20 jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#23415) CoolBoy323 válasza bok92 (#23413) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De hatha meg tudom gyozni a nagyerdemut :)

(#23416) dudika10 válasza CoolBoy323 (#23415) üzenetére


dudika10
veterán

Ha tesztek linkelgetésével meg lehet győzni a nagyérdeműt, akkor a nagyérdemű véleménye annyit is ér.
Hallottam, nem sokat kellett gondolkodnom azon, hogy tetszik-e, nem tetszett, a Kügel szerintem sokkal jobban megéri az árát.

Arról nem is beszélve, hogy emlékeim szerint nem volt kevesebb alapzaja, bár szerintem a Kügel is simán a normális kereteken belül marad ilyen téren (persze ez csak azokra a példányokra vonatkozik, amiket én hallottam, gyártói szórással nem tudok számolni, annyi tapasztalatom nincs ezekkel).

Ha már a Kügel se fér el, hova raknád a Hoch-ot?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23417) CoolBoy323 válasza dudika10 (#23416) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a helyhiány nem gond, PC asztalra megy...

a tv-hez meg ment fektetve a régi cuccos

(#23418) minek?:S válasza ToniSoprano (#23414) üzenetére


minek?:S
őstag

Azt hiszem marad a Genius.. ha lényegében csak külső a különbség az 1250B és 55B között, akkor miért kerül utóbbi 2kval többe?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#23419) ToniSoprano válasza minek?:S (#23418) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nemtudni. Annyi még, hogy a mall.hu-n az 1250B 8890 Ft-ba kerül és a lényeg hogy 2 év bolti garanciát adnak rá, ennyiért szerintem nagyon megéri.

(#23420) minek?:S válasza ToniSoprano (#23419) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszi :R

Meggyőztél, most rendeltem meg. :) Annyit kérdeznék, hogy onnan mennyi idő a házhoz szállítás?

Üdv.:M.

(#23421) ToniSoprano válasza minek?:S (#23420) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Kb. 1 hét, de ki szokta írni a honlapon.

(#23422) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ideiglenes felállás a Genius 2000A helyett. Alapzaj nulla. Igazából ez így a Kürbis ára alatt van. Rotel sztereó erősítő kb. 15-16e-t érhet, de csak kölcsönben van nálam, én egy Muse M20-at rendeltem... bár félek tőle (korábban volt).

(#23423) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok!

Eris E4.5 és E 5 ről valakinek vmilyen tapasztalat? megéri? Nem annyira? Itt Zürichbe nincs genius csak logitech.. Csak studio cuccok elérhetőek van amikor olcsóbban mint otthon. Pl Eris kb 10.000 ft al olcsóbb mint otthon. Vagy továbbra is M Audio BX 5 ánlottabb Thx

(#23424) thomeef


thomeef
őstag

HP H3W58AA, aki olcsón akar aktív 2.0 hangfalat extra pici méretben, usb-s áramforással, bátran ajánlom :K Méretéhez képest jó kis súlya van, döbbenetesen jól szól, a 300k-s laptomom JBL hangszóróit nagyon durván elveri. Van benn basszus is, nem recseg nagy hangerőn sem, selymes és egyben karakán hangja van. 10-15k-s hangfalakat hallottam eddig csak így szólni :K

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23425) Kofa


Kofa
csendes tag

Sziasztok!

Thonet & Vander Kürbis tulajokhoz:

Tegnap érkezett hozzám egy Kürbis BT; a hangjával, amikor zenél, elégedett vagyok, de ha nincs jel, folyamatos, magas (és ingadozó) frekvenciájú zajt hallani, a hangerőpoti állásától függetlenül. Ha szól a zene, az már alacsony hangerőn is elnyomja, de csendes szobában 1-1,5m-ről még simán hallani. A jelenség független attól is, be van-e dugva jelforrásba.

Így jártam, ennyit tudnak a kínai németek, vagy küldjem vissza cserére?

Köszi,
Kofa

(#23426) foosballfun válasza Kofa (#23425) üzenetére


foosballfun
tag

Router nincs véletlenül a közelében, vagy bármi eszköz, ami esetleg zavarhatja? Először próbáld meg egy zavarmentes helyen is. Ha ott is csinálja, akkor megpróbálhatod a garanciát.

(#23427) CoolBoy323 válasza Kofa (#23425) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvass vissza, ugyan ez volt nálam is. Én visszavittem a francba!

(#23428) Kofa válasza foosballfun (#23426) üzenetére


Kofa
csendes tag

Több helyiségben is sípol, környezettől függetlenül. A nappaliban volt mellette PC és a közelben router, a konyhában legfeljebb a hűtő, a hálóban meg semmi. Úgy tűnik, feature, talán kapcsolóüzemű táp és átjut a nagyfreki? Arra emlékeztet a sípolás, mint amit némelyik laptop/telefontöltőnél hallani lehet.

(#23429) Degeczi válasza Kofa (#23428) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aligha, ezek nyilván ugyanúgy hagyományos fölépítésűek, mint a rokon Modecomok is

Talán a végfok IC ratyi, talán egy kondi valahol - tökmindegy, vidd vissza

(#23430) Zoluska válasza CoolBoy323 (#23427) üzenetére


Zoluska
tag

Lehet, hogy a tiédet kapta meg a kolléga. :D

(#23431) CoolBoy323 válasza Zoluska (#23430) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is ezen gondolkoztam el :D

(#23432) ToniSoprano válasza CoolBoy323 (#23431) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mindketten ugyanonnan rendeltétek?

(#23433) CoolBoy323 válasza ToniSoprano (#23432) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én Edigitalból, kolléga nem tudom honnan

(#23434) Tomdriver válasza Kofa (#23425) üzenetére


Tomdriver
őstag

Tehát ha jól értem, nem csak BT kapcsolatnál, hanem ha bedugod pl. PC-be akkor is hallható?

Nekem nem a BT változat van, nálam nincs ilyen, lehet szerencsés vagyok de lehet, hogy a BT zavar be nálatok. Azt nem lehet külön lekapcsolni? Lehet ha be van kapcsolva minden sz@r jelet összeszed.

[ Szerkesztve ]

(#23435) CoolBoy323 válasza Tomdriver (#23434) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem lehet kikapcsolni

(#23436) Degeczi válasza Tomdriver (#23434) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan nem, mert az hangerőfüggő zavart jelentene

(#23437) Kofa válasza Tomdriver (#23434) üzenetére


Kofa
csendes tag

Mindenképpen hallani, amíg a zene el nem nyomja, akkor is, ha nincs rádugva semmire, akkor is, ha rá van dugva, akkor is, ha nem kapcsolódom rá telefonnal/laptoppal BT-n keresztül.

(#23438) Kofa válasza CoolBoy323 (#23433) üzenetére


Kofa
csendes tag

iPon

(#23439) asb88


asb88
tag

1 hete van meg nekem ugyanúgy Kürbis (igaz nem a BT-s verzió) és nem jött elő ilyen probléma nálam, szerintem is vidd vissza.

(#23440) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Megjött a HOCH (igen, annak ellenére megvettem, hisz 14 nap elállási időm van, mit veszthetek :D)

Első vélemény: nagyon fasza hogy rengeteg mindent tud (távirányító, bt, bemenet választási lehetőség, kikapcs távirányítóról stb)
hangzás: na az már elég furcsa nekem... túl közel ülök hozzá sajnos... de a mély az elég sok benne, hiába leveszem minimumra, a treble meg megy maxra... így olyan dobozos, mélyről jövő hangja van... furcsa/szokatlan

ha valaki vájtfülüt érdekli, szívesen megmutatom neki (BP, Örs környékén található)

(#23441) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok,

Földhurok probléma kiküszöbölésére mi a legjobb megoldás? Mert agybajt kapok már lassan, költözés óta kísért a dolog (a régi helyen nem volt, pedig ugyanúgy földelt konnektorból jött az áram és 1 szünetmentes tápegységre van kötve minden). Jelenleg az van, hogy az MR5-ökből elektromos zaj jön amikor pl. elindítok egy játékot és tölt a gép. A fejhallgató kimenetben ugyanakkor csönd van... Egy szünetmentesre van dugva minden cucc. Ráadásul külső FireWire hangkártya, fogalmam sincs hol szedi össze ezt. Segíthet ha a hangfalakat külön elosztóval más aljzatba dugom?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23442) dudika10 válasza CoolBoy323 (#23440) üzenetére


dudika10
veterán

Most mondd azt, hogy nem szoltam a szar hangrol.

Agyzuzo: ez nem foldhurok.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23443) Cassio1987


Cassio1987
tag

Üdv, nekem a logitech z523 mélyládája adott ki még a satelite hangfalak kikapcsolt állapotában is magas sípoló frekvenciájú hangot kb 50cm-ről lehetett halani. Régebben volt olyan hangfalam ami akkor zajosodott amikro a crative hangkarimon nem voltak letiltva az sp/dif aux stb kimenetek és onna szedett össze zavart de megszünt amint a 3.5 jack és mikrofon kivételével mindent tiltottam amit nem használtam rajta. Ha bedugott jelforrás nélkül is sípol a kürbisetek akkor passz, jó lenne ha nem sípolna pont most akarok olyat venni :D

(#23444) Agyzuzo válasza dudika10 (#23442) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akkor micsoda? Ilyen vékony cicergős hang, baromira idegesítő... Ha simán netezek, zenét hallgatok nincs, csak ha valami komolyabb erőforrást igénylő dolgot csinálok.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23445) CoolBoy323 válasza dudika10 (#23442) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, irtam h szoltatok :)

De Neked is ez volt, h olyan furcsan melyrol jott a hang?

Hazimozizashoz amugy kivalo lehet...

(#23446) ToniSoprano válasza CoolBoy323 (#23445) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk az nagy kérdés, hogy a beszédhang érthető-e rajta, vagy dörmög?

(#23447) dudika10 válasza Agyzuzo (#23444) üzenetére


dudika10
veterán

Egészen pontosan milyen hangkártya ez? Honnan kapja a tápot? Ez lesz a ludas, a gép zaját "közvetíti".

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23448) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Még 1x .. Hátha valaki tud segíteni. :)

Eris E4.5 és E 5 ről valakinek vmilyen tapasztalat? megéri? Nem annyira? Itt Zürichbe nincs genius csak logitech.. Csak studio cuccok elérhetőek van amikor olcsóbban mint otthon. Pl Eris kb 10.000 ft al olcsóbb mint otthon. Vagy továbbra is M Audio BX 5 ánlottabb Thx

(#23449) Kofa válasza Gempas 70 (#23448) üzenetére


Kofa
csendes tag

Közvetlen tapasztalatom sajnos nincs. Ha van jó fejhallgatód, érdemes megnézni a Sonic Sense tesztjeit - stúdióban, kiegyenlített körülmények között, azonos hanganyagon tesztelnek és mérnek stúdiódobozokat.
Pl. PreSonus Eris E5 vs. KRK Rokit RP5 G2
https://www.youtube.com/watch?v=kn3WwsqSoxg

(#23450) dudika10 válasza Gempas 70 (#23448) üzenetére


dudika10
veterán

Ha érdekel az én véleményem, az E5 sokkal komolyabb darab, mint a BX5 (és az E4.5).
Az, hogy melyik az ajánlott, az ottani áraktól függ, amiket én nem igazán ismerek.
Ha rászánod az E5 árát a bulira, és a többi versenytársához képest még olcsóbb is, mint itthon, akkor azzal nagyon mellé nem nyúlhatsz.

CoolBoy323: nem csak a méllyel voltak gondjaim, a magasaknál se éreztem, hogy a rendszer a helyzet magaslatán áll.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.