Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xvid codec kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rooster


Rooster
csendes tag

Hello kedves sokattudók!

Mostanában belemásztam a dvd tömöritésbe, és utánanéztem sok dolognak. Már túl is vagyok pár sikeres tömöritésen, felfogtam a GKnot, meg VirtualDub, meg egyebek lényegét, de egy témakör nagyon nem világos:

1. Hogyan lehet windows XP alatt menedzselni a codec-eket?
2. Hol lehet uninstalálni egy codecet (ha mondjuk nem kerül be az installált programok listájába), hol lehet megtekinteni, hogy melyik, és milyen verziószámmal van installálva?
3. És legfőképp, az XVid-nél olvastam az ilyen-olyan dev bildekről, meg stable és unstable binary-król. Ennek mi a lényege? Van egy alap Xvid codec, és ahhoz lehet ilyen fejlesztéseket hozzáfűzni. Vagy ezek teljesen önálló Xvid codec-ek?

Szóval el tudná valaki magyarázni, hogy egy codec hogyan is épül fel, milyen fileok kerülnek fel a gépre, és hol regisztrálja magát?

Előre is köszi, aki érti a témát, annak biztos könnyű lesz ezt elmagyaráznia.
Üdv.

(#2) Sipi válasza Rooster (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudom, mit értesz menedzselés alatt... Fel lehet telepíteni és le lehet szedni. Némelyikhez betelepül (Control Panel vagy különálló kis program) egy beállítópanel is, pár dolgot lehet vele állítgatni.

Egyébként pár inf- és vbx file (ha jól emlékszem a kiterjesztésre). A Windows a egy saját, eldugott helyére beíródik, hogy van ilyen kodeked is, ezt és ezt tudja (ún. fourcc-számokkal azonosítják a kodekeket), és ha egy program kidekeket akar lekérdezni, csak kilistázza, mi van ebben a bejegyzésben.

Ha nincs uninstall, akkor vagy a települt könyvtárban van egy uninstall-szerűség, vagy nem tudom (szerintem sehogy, mert ha kitörlöd a file-jait, attól a registry-bejegyzés még megmarad).

A dev-buildek ugyanolyan xvid-verziók, csak még nem stabilak, a fejlesztők nem adták ki kész verzióként. Az xvid-kodek önálló, nincs ''kiterjesztése'', de választhatsz, a stabil, jól működő kell-e, vagy az, ami csontra fagyaszthatja a gépedet, de esetleg többet/jobbat/gyorsabban tud.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3) KovacsUr válasza Rooster (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Többféle codec van, te itt valószínűleg a DirectShow filterekről (általában *.ax) érdeklődsz. Ezeket a

regsvr32 /u fájlnév

parancs kiadásával, majd (ha szükséges) a fájl törlésével tudod eltávolítani.

XviD: nyílt forráskódú a szoftver, és mindenki fordítgatja le bátran binárisra. Ha valamelyik ismertebb (uManiac, Koepi, Nic) forrásból származó és viszonylag új kiadású verziót használsz, nem lehet gond. Ha mégis, próbálj egy másikat. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) marcee válasza Rooster (#1) üzenetére


marcee
addikt

Az Xvid nyílt forrású fejlesztés. Legismerebbek Nic és Koepi verziói. Van a core verzió is, amire a különböző bildek épülnek. Lehet szedni forrást, tesztelt ill. jórészt teszteletlen változatokat.

Verziószám: pl Gspot. (decoder-re) és coderre például VirtualDub-ban kiválasztod a vide/compression listából a codec-et és about.

\m/

(#5) marcee válasza KovacsUr (#3) üzenetére


marcee
addikt

Minek jártatom a pofám... :)

\m/

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Codec eltávolítás 2000 alatt: Vezérlőpult/Hangok és multimédia ott Hardver fül/Videó kodekek->
Tulajdonságok gomb-> Tulajdonságok fül
Ott kiválasztod a megfelelőt és eltávolítás.
Telepítés: Vagy van telepítő progi, vagy egy *.inf file azon jobb click és telepítés.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Rooster


Rooster
csendes tag

Köszi mindenkinek a segitséget, nagyjából erre voltam kiváncsi.

Ezek szerint sajnos nincs olyan alkalmazás, vagy windwows menu, ahol a control panel>feltelepitett programokhoz hasonlóan meg lehet szemlélni és el lehet távolitani a codec-eket. Sebaj.

És ha nekem már fent van az xvid codec (hiszen épp azzal tömöritek), de mondjuk letöltöm a netről a koepi, vagy nic nevű fejlesztők egyik stable bildjét, akkor azokat simán installálom, és ennyi? Vagy előtte valahogy el kell a korábbi xvid codec-et távolitani? (Ha igen, akkor hogy?)

(#8) nygma válasza Rooster (#7) üzenetére


nygma
addikt

igen, akkor letöltöd, felinstallod. de ha még mindig a régi fut, akkor a regsvr32 -u a te barátod

(#9) L3zl13 válasza Rooster (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Épp ezt írtam le nem?

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xvid codec kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.