Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  X prize

Hozzászólások

(#1) Gero


Gero
tag

Valaki magyarazza mar el nekem, hogy a Rutan fele ''urhajo''-ra ami megnyerte a cimben emlitett dijat, miert nem kellett hovedo pajzs a visszatereshez. Vagy legalabbis en nem lattam semmi olyat az aljan, mint az ursikloknal a nagy keramiakockak... Szoval mikor kell hopajzs a visszatereshez, mikortol vilagur, es ha nem kellet neki, akkor a tobbieknek miert?

cramstuff.com

(#2) FPéter válasza Gero (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Szerintem annak a speckó elfordítható szárnynak lehetett hozzá köze. Meg persze annak, hogy úgy tudom ''csak'' 100km magasra ment.

(#3) Gero válasza FPéter (#2) üzenetére


Gero
tag

attol meg a repulo hasan, vagy ha orral jott vissza miert nem izzott at ott, a szarnytol fuggetlenul, hogy az elfordult... 100km nel meg nem kell hopajzs, akkor az meg nem is vilagur, vagy megis...

+ egy lama kerdes. a tobbi ureszkoz, akkor miert nem lassan ter vissza, hogy ne kelljen hovedo pajzs rajuk...

cramstuff.com

(#4) Gero


Gero
tag

upsza

cramstuff.com

(#5) Gero


Gero
tag

fizikusok, mukoedvelok, ezekszerint nem latogatjak a PH-t?

cramstuff.com

(#6) bdav válasza Gero (#3) üzenetére


bdav
őstag

ja, a SpaceShipOne nem ment tul magasra, azért nem kell a hőpajzs. pontosan nem tudom hogy mi a határ, de pl. az űrsiklo a föld körüli pályán tízezer km/h nagyságrendben és jócskán 100 km fölött. Ha elég gyorsan kering, akkor magától nem esik le csak ha odébbmozdítják a pályájáról, ami elég kevés energiát igényel. A probléma az hogyha lefékezik az űrhajót, ami gondolom még mindig kivitelezhető üzemanyagilag, akkor le fog esni mint egy darab kő :) hajtóművel nem lehet kompenzálni, nagyságrendileg hasonló mennyiségű üzemanyag kéne hozzá mint kilövéskor (azt a bazinagy sárga tartályt telenyomják hidrogénnel és oxigénnel, és azt szépen el is égeti az űrsikló mire kiér), ami szvsz kivitelezhetetlen jelenleg, marad a hőpajzs, ami a légkörbe éréskor lefékezi az űrsiklót

SS1 nem jutott olyan magasra, és nem is volt akkora sebessége mint egy űrsiklónak.

u.i.: a tévedés jogát fenntartom, de valami ilyesmiről van szó :)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) Gero


Gero
tag

varom a tovabbi hozzaszolasokat, hogy mikortol vilagur a vilagur es hogy mikortol kell hopajzs

cramstuff.com

(#8) bandiras2


bandiras2
senior tag

Amikor a kolumbia űrrepülő 100 km magasan volt, akkor 10x hangsebesség környékén rombolt az atmoszféra tetejében. Béke poraikra.
A spaceship1 szép lassan feltötymörgött 100Km magasra, ott megállt, sebesség0
majd szép lassan visszazuhant, a hangsebességet alig átlépve(concorde 2x hangsebességgel ment).

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#9) crab válasza Gero (#7) üzenetére


crab
senior tag

amikor az űrsikló visszatér, 24000 km/h-ás sebességnél éri el a légkör felső részét, 30 fokos szögben haladva, ezért kell neki a hőpajzs.

(#10) Gero válasza bandiras2 (#8) üzenetére


Gero
tag

es visszafele nem gyorsul be annyira, hogy felhevuljon? mivel ott meg nincs legkor gondolom, ha az is mar a vilagur, tehat a szarnyak nemigen termelhetnek felhajtoerot, ami lassithatna az SS1 ''zuhanasat''

cramstuff.com

(#11) crab válasza Gero (#10) üzenetére


crab
senior tag

a 100 km az még bőven benne van a földi légkörben, igaz nem fejt ki jelentős ellenálást, viszont az még a légkör..
igazából a felső határa valahol 1000-1700 km magasággban lehet, de ez állandóan változik bizonyos külső tényezők és a föld pillanatnyi megneses terének ereje végett.

(#12) Drótszamár válasza bdav (#6) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az a nagy sárga nem szilárd anyaggal van megtöltve?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#13) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

A sárgában folyákony van. Abból megy az űrhajóba. A két fehér a szilárdhajtóanyagos.

(#14) Drótszamár válasza tomi_mod (#13) üzenetére


Drótszamár
őstag

aham

Akkor rosszul tudtam. De legalább ma is tanultam valamit :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) bdav válasza Drótszamár (#12) üzenetére


bdav
őstag

tkp mindegy hogy szilárd vagy folyékony, az a lényeg hogy kegyetlen sok. valamivel kevesebb kéne a szép lassú földetéréshez, de nagyságrendileg hasonló mennyiség.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) crab válasza bdav (#15) üzenetére


crab
senior tag

így van, a shuttle így is 8000 km-t tesz meg mire le tud lassulni 320 km/h köré, ami a leszállási sebessége.

azért nem mind1 hogy szilárd vagy folyékony:)

a szilárd hajtóanyagú rakétát, ha egyszer beindították nem nagyon lehet leállítani és a teljesítményét sem lehet szabályozni.


[Szerkesztve]

(#17) Gero válasza crab (#16) üzenetére


Gero
tag

szoval x prize az csak hasrautott, hogy legyen egy kerek szam 100km, de igazabol az meg nem vilagur, szoval nem lehet szabadon lebegni arafele, mert mindenfelekeppen visszaesel a gravitacio miatt?

cramstuff.com

(#18) crab válasza Gero (#17) üzenetére


crab
senior tag

a 100 km az nemzetközileg el van fogadva mint a világűr határa, azt nem tudom hogy lehetséges-e földkörüli pályára állni ekkora magasságban.

(#19) bdav válasza crab (#16) üzenetére


bdav
őstag

ez OK, de a lényeg akkor is az h. magukkal kéne vinni azt a csomó üzemanyagot, ami rohadtul nem gazdaságos :)

amugy most mi a következő ''lépcső'' úgy tudom emgint van valami díj. meg SS1 el mikor lehet közlekedni már? (nem mintha lenne rá pénzem :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#20) bandiras2


bandiras2
senior tag

re:

''a szilárd hajtóanyagú rakétát, ha egyszer beindították nem nagyon lehet leállítani és a teljesítményét sem lehet szabályozni.''

A ruszkiknak ''sikerült'':DDD
Szórakoztak: ballisztikus rakettát hajtottak szilárd tüzelővel, csak a megfelelő időben kell lekapcsolni a hajtóművet. Megoldás? Lerobbantás! Bomba a bomba alatt:D

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#21) crab válasza bdav (#19) üzenetére


crab
senior tag

persze, ez így van..
az ss1 csak 1 személyt tud szállítani.:)

bandiras2: hát az oroszok mindent megoldanak!:)
mint amikor az amerikaik rengeteg pénzt beleöltek a súlytalanságban is használható toll kifejlesztésébe, az oroszok egyszerűen ceruzát használtak:)

[Szerkesztve]

(#22) Gero válasza bdav (#19) üzenetére


Gero
tag

ugy olvastam valami cikkben, hogy mar eladtak jopar jegyet elovetelben :)

cramstuff.com

(#23) mehemed válasza Gero (#1) üzenetére


mehemed
tag

kamu az egesz. az az urhajo nem urhajo. egyszeruen ballisztikus ugrast hajtott vegre, nem allt palyara, ezert nem volt akkora a sebessege, hogy a surlodas gondot okozna.

ez olnani, mint amikor gagarin 10x korberepulte a foldet a jenkik meg 2..3 ev mulva is csak ilyen ugrasra voltak kepesek, de akkor az volt az ''urutazas'' nekik.

aki nem hiszi jarjon utana...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  X prize
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.