Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  X1900 GT

Hozzászólások

(#951) Gorneck válasza aginor (#950) üzenetére


Gorneck
titán

Kereső: z0ty. ;)

Gorneck#1239

(#952) aginor válasza X@b3e (#948) üzenetére


aginor
addikt

Hékás, vízzel könnyü. :DDD

Amúgy tunningal mire jutottál?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#953) slayer006 válasza aginor (#950) üzenetére


slayer006
addikt

már 54.569,- bocs :B
[link]
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#954) Calibos válasza slayer006 (#938) üzenetére


Calibos
addikt

Köszi
akkor azt hiszem hűtés ügyben kísérletezni fogok. Nem szeretem ha valami 60-fokos, bármi is legyen az :)


(#955) DeSanto válasza aginor (#949) üzenetére


DeSanto
őstag

Dehogy is.

Ennyi a bruttó ára ;) [link]

(#956) aginor válasza DeSanto (#955) üzenetére


aginor
addikt

''hát akkor kezdjük! Minden ár nettó, áfa még jön rá, ha kell számla, ha nem''

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#957) aginor válasza slayer006 (#953) üzenetére


aginor
addikt

Igen ez az ár a helyes, viszont két év a gar, de a fórumok szerint 520-550-ig lehet max húzni, azért meg nem érdemes. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#958) DeSanto válasza aginor (#956) üzenetére


DeSanto
őstag

Itt elolvashatod hogy az árak bruttóak. [link]

Egyébbként az előbb nem jó linket küldtem.

[Szerkesztve]

(#959) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Sapphire x1900GT karit, és a teszteket olvasgatva észrevettem hogy eltérő órajelen jár mint ami a tesztben a Sapphire kártyához van írva! Az enyém 513/1314 en ketyeg.
Az everest a többi adathoz ezt írja ki:

GPU órajele 513 MHz (eredeti: 513 MHz)
Pixel futószalagok 16
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 8 (v3.0)
Pixel árnyalók 48 (v3.0)
Pixel Fillrate 8208 MPixel/mp
Texel Fillrate 8208 MTexel/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa GDDR3
Busz szélessége 256 bit
Valódi órajel 657 MHz (DDR) (eredeti: 657 MHz)
Effektív órajel 1314 MHz
Sávszélesség 41.1 GB/mp

Mitől van ez az eltérés a másik Sapphire-tól? Esetleg ez egy újabb széria? És ez jó nekem vagy rossz? :)

(#960) DeSanto válasza atoka1 (#959) üzenetére


DeSanto
őstag

Az everest ''hibája''

A Pixel futószalagok valójában 12
A Pixel árnyalók 36

Az órajelet illetően az Atitool-t javaslom.

(#961) atoka1 válasza DeSanto (#960) üzenetére


atoka1
tag

ATI tool is ezt írja ki!

(#962) DeSanto válasza atoka1 (#961) üzenetére


DeSanto
őstag

X1900 GT 575 12 / 36 12 / 12 8 600 256 bit 256 MB
X1900 GT v2 512 12 / 36 12 / 12 8 660 256 bit 256 MB

Ezek szerint a tied egy rev2-es kari.


totál normális :)

(#963) atoka1 válasza DeSanto (#962) üzenetére


atoka1
tag

Köszi szépen a segítséget, már azt hittem valami különleges darabot fogtam ki! :D

(#964) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!
Most állok videokártya vásárlás előtt és egy X 1900 GT-t néztem ki. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy HIS vagy Sapphire legyen? A kettő között van valami lényeges különbség? Pl: a hűtésben? Melegedésben? Melyik a jobb választás? Előre is köszi a válaszokat!

(#965) Horvee válasza Sonny C. (#964) üzenetére


Horvee
tag

Szerintem mindegy mivel mindegyik referencia, azt érdemes amelyikre több a gar és olcsobb, mert se teljesítményben sem kinézetben nincs semmi különbség

(#966) Brnz


Brnz
csendes tag

CSáó!
nem pont témába vág, de ehhez a topikhoz akartam írni!Én holnap leszek egy X1900 Gt boldog tulajdnosa, és egy kis ''trükköt'' szeretnék veletek megosztani, amivel lehet egy kicsit csökkenteni a kiadásokat! :U
nos, aki kinézett magának egy x1900 Gt-t IceQ3 hűtéssel, ő úgy tud spórolni, hogy vesz egy sima x1900 Gt-t (nagyából 22k a külömbség, ahl én vettem, egy His Radeon), és vesz egy jó VGA hűtőt(én most egy Zalman VF700-ra ruháztam be).Ez olcsóbb, halkabb, és hűsebb is lesz. Nincs sok értelme az IceQ3as hűtésnek nagyából 20k-ért, és tudásban nincs külömbség!
csak ennyit szerettem volna!további szép napot! :)

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#967) aginor válasza DeSanto (#958) üzenetére


aginor
addikt

Utána jártam a dolognak, és igazad van, úgyhogy gyorsan rendeltem is egyet. :DDD
Köszi a tippet, és a segítséget. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#968) aginor válasza atoka1 (#959) üzenetére


aginor
addikt

Az óajeleket illetően szoktak minimális eltérések lenni, az órajelgenerátor miatt van.
Nálam x1800gto 500/500 helyett 500/495-ön járt.

Hogy jó-e ez neked? Hát nem, de nem is rosz. :DDD

Szerk: hol vetted, és mennyiért?

[Szerkesztve]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#969) Brnz válasza aginor (#967) üzenetére


Brnz
csendes tag

Ez nem a reklám helye:)küldök egy PÜt este, ott leírok mindent! :)
Ha valakit érdekel van egy eladó x1900gt-m egy Zalman vf700-as hűtővel! :)) [link]

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#970) bagyulajuve válasza Brnz (#969) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez rev1 vagy rev2 mert a képen 1-es van

Resistencia eterna

(#971) Sonny C. válasza Horvee (#965) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Kösz a választ, azért kérdeztem ,mert egy tesztben olvastam, hogy a gyári hűtéssel elég jól melegszik és ezért érdemes lecserélni valamilyen másik pl. Zalman hűtőre?

(#972) X@b3e válasza aginor (#952) üzenetére


X@b3e
addikt

Tuninggal egyenlőre annyira jutottam, hogy Flash eredményei nálam nem mennek :(
Finomhangolnék már szívesen, csak állandóan a meló meg a meló... Na a panaszórát befejeztem :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#973) Brnz válasza Sonny C. (#971) üzenetére


Brnz
csendes tag

pár óra, és megtudom, hogy rev2es-e, vagy nem :)

[Szerkesztve]

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#974) DeSanto válasza bagyulajuve (#970) üzenetére


DeSanto
őstag

Ha rev1-es gyorsan csapj le rá :DDD

Mint látszik ez x1900-as tápkörös amin lehet feszt szoftware-esen emelni ha jól tudom :)

(#975) Brnz


Brnz
csendes tag

csáó!a kép frissült! tessék nézegetni! :) [link]

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#976) bagyulajuve válasza Brnz (#975) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez bizony rev2, nekem is ilyen van

Resistencia eterna

(#977) BITBOYS válasza bagyulajuve (#976) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jaja, ez rev 2. Meddig tudtad tuningolni a kártyád? Mert szereztem egy tesztalanyt és úgy néz ki, hogy 575/900 amit ki lehetett hozni belőle. Itt egy picit már ''hullottak a levelek a fákról'' 06-ban.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#978) bagyulajuve válasza BITBOYS (#977) üzenetére


bagyulajuve
addikt

621/1458-ig ment max, e fölött leáll a VGA

Resistencia eterna

(#979) Sonny C. válasza bagyulajuve (#976) üzenetére


Sonny C.
tag

És akkor melegedés szempontjából melyik a jobb? A rev.1-es vagy a 2-es?

(#980) koko88 válasza bagyulajuve (#978) üzenetére


koko88
senior tag

20%ékkal huztad a core-ját az szép :R és ezt a karit zsidják hogy tuningosabb a 7900gt :F

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#981) koko88 válasza Sonny C. (#979) üzenetére


koko88
senior tag

rev 1eset ugy se fogsz majd ki :O kivéve ha használta valahonnan bugázol egyet :F

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#982) Sonny C. válasza koko88 (#981) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Köszi a választ!

(#983) bagyulajuve válasza koko88 (#980) üzenetére


bagyulajuve
addikt

úgy tűnik ez egy kivételes példány, de a memekkel nem vagyok elégedett

Resistencia eterna

(#984) Gorneck válasza koko88 (#980) üzenetére


Gorneck
titán

Arról hallottál már hogy szerencse?! A tuning az az...minden karinál ki lehet fogni nagyon jó kis példányokat...

Gorneck#1239

(#985) koko88 válasza bagyulajuve (#983) üzenetére


koko88
senior tag

amuyg ezekkel az órajelekkel is használod vagy csak kiprobálás zsinten enyinél még nem szemetelt a kép?

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#986) bagyulajuve válasza koko88 (#985) üzenetére


bagyulajuve
addikt

használtam is ezen, így kaptam 3dm06-ban 5000 feletti pontot
de jelenleg alapon megy amíg nem lesz rajta normális hűtés, accelero-t tervezek rá

Resistencia eterna

(#987) koko88 válasza bagyulajuve (#986) üzenetére


koko88
senior tag

én nekm ugy volt ,hogy vf900cu lesz rajta csak akitől vettem volna meggondolta magát!
sztem vf900cu a bika hütő ;]

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#988) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Feltettem a legújabb omega drivert. Minden megy csak minden gépindításkor új hardver telepítéssel jön. pedig fenn van minden. Ha azt választom hogy telepítse akkor sem talál semmit és ismeretlen eszközt ír az eszközkezelőben. Ha rámegyek az ism, eszközre ott az 1900GT írja. Mit hiányol?

(#989) bagyulajuve válasza mergal (#988) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nálam is ez van, engem annyira nem zavar, de ha van megoldás esetleg írd be ide

Resistencia eterna

(#990) mergal


mergal
aktív tag

Az baj hogy ha a tulajdonságoknál a radeon 1900GT secondary az elsődleges képernyő?
Az alsó kimenetre dugtam a monitort.

(#991) mergal válasza mergal (#990) üzenetére


mergal
aktív tag

#990 megoldódott!

#989 felraktam a catalyst 6.9 re az omega drivert így most nem reklamál az illesztőprogrammal.

[Szerkesztve]

(#992) X@b3e


X@b3e
addikt

Hihetetlen, hogy a bordákat nem tudom odarögzíteni a ramokra :O
Elsőre raktam kétoldalú ragasztócsíkot a bordára, és rányomtam a ramokra... 1 nap után lesett az első.
A következő teóriám az volt, hogy a ramokra nyomok ezüstpazstát és szépen ráteszem a bordákat, amint rámelegszenek, nem fogja elengedni őket... 2 napig nem is engedte.
Kétpólusú ragit nem akarok használni, mert szarul is vezetu a hőt, no meg utána már csak a ramokkal együtt jönne le.
Még kipróbálom, hogy a kétoldalú ragit szépen ráteszem a ramokra méretrevágva, jól rányomva, és arra megy a borda. Ha ez sem jön be, már eldobom az agyam, hogy mivel kéne feltenni.
Az a ragi sokkal erősebb, ami gyárilag a Zalmi bordák alján van, olyat nem lehet esetleg külön kapni vhol:F

Felidegesít, és kénytelen leszek venni rá egy egész kártyás Innova hűtőt :U

A hátán azt a sor bigyót kell hűteni?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#993) sharKBITE válasza koko88 (#980) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Egyébként érdekes, hogy akinél a gpu-t lehet nagyon húzni, annak a memó nem megy annyira, akinél meg a memória megy nagyon annál a gpu-t lehet kevésbé húzni. Mintha valamiféle egyensúlyt tartanának fent ezek a kártyák a teljesítményben. :D

(#994) koko88 válasza sharKBITE (#993) üzenetére


koko88
senior tag

hja ezt én is néztem már!!!de sztem az jóbb ha a gpu jóbban megy mint a mem!!

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#995) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ha igaz a hír, akkor megszüntették az x1900gt forgalmazását. Már nem lehet rendelni.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#996) Komplikato válasza BITBOYS (#995) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem meglepő, drágbb előállítani az X1950pro-nál, de csak kevesebbért lehetne eladni. Mondjuk 40-45e-ért jó vétel lenne, de annyiért juszt se fogják adni, mert akkor le kéne vinni csóri X1650XT árát. :P

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#997) sharKBITE válasza BITBOYS (#995) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Ha ez tényleg igaz, akkor még mi időben csaptunk le rá. Kíváncsi vagyok kb mennyi kártya lehet itt a PH!-n. De nem túl sok, az biztos.

(#998) X@b3e válasza sharKBITE (#997) üzenetére


X@b3e
addikt

Az attól függ, hogyan alakul az 1950pro ára...
Lehet, hogy most már azt venném...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#999) sharKBITE válasza X@b3e (#998) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Hát lehet, de akkor még nem tudhattuk, hogy mikor és mennyiért lesz 1950pro. De azért az 1900gt-ket is lehet 1950pro szintjére húzni, szóval...

(#1000) sharKBITE


sharKBITE
aktív tag

#1000 :DDD Ezt muszály volt beírni :P

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  X1900 GT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.