Hirdetés
-
LOGOUT.hu
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
And
veterán
válasz alienpapa #32855 üzenetére
Azért az messze nem rengeteg, és ebben a kábelméretben (átmérőben) ennél már nincs is sokkal jobb. Talán a H155-ös típus 0,5 dB/m (@2,4GHz) specifikált vesztesége egy hangyányival alacsonyabb. Méterenként 0,6dB veszteség lineáris egységekben 13%-os teljesítménycsökkenést jelent, ami 5 méterre számolva 3 dB, azaz - tisztességes lezárás esetén - a betáplált teljesítmény feleződik a kábel végére érve. Mindez mindkét irányban igaz, vagyis nem csak adáskor, hanem vételkor az antenna által adott vételi teljesítmény is feleződik, mire a vevőfokozathoz ér. Szóval ez a 'nulla jelet produkál' feltételezés messze nem igaz. Hogy 3 dB kábelcsillapítás mennyire elviselhető, az sok tényezőtől függ, például :
- mekkora a kábel végén lévő antenna nyeresége,
- mennyit számít az, hogy az antenna jobb helyre van telepítve, és nem közvetlenül a router v. kliens eszköz mellé,
- mekkora tartalék van a rendszerben.
Ha tisztességes antenna van rajta, esetleg kültéren, akkor nagyon is sokat lehet vele nyerni, tekintettel arra, hogy kültéri link beltérre helyezett antennával nem nagyon működik. Ekkora veszteséggel együtt lehet élni, ha csak nem a semmiből akarunk jelet csinálni.[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
válasz alienpapa #32864 üzenetére
A gondod oka, hogy a wifi kártya el van rejtve és emiatt ilyen pocsék a sebesség. Ha szabadon lenne akkor már is sokkal jobb lenne az eredmény. Router csere vagy annak az antennájának az áthelyezése semmit sem fog jelenteni amíg ennyire árnyékolva van a gépben lévő adapter antennái. Arany szabály, hogy az antennának mindig nyílt térben kell lenniük.
[ Szerkesztve ]
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
válasz alienpapa #32866 üzenetére
Az antenna csere + kábelezés nem sokat fog számítani a router-en, inkább az adapterre tedd az új antennát + kábelt mert ott tényleg számítani ha ki lenne vezetve a gép mögül.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
And
veterán
válasz alienpapa #32864 üzenetére
Én sem tudnék mást írni, mint Gubek-Einste kolléga: ha a kliens kártyádat összevissza árnyékolt helyre telepíted, akkor sok jóra ne számíts. Eleve hiba volt belső kártyát venni a géphez, ha ennyire eldugott helyen vannak az antennái. Valószínű, hogy egy kihajtható vagy eleve csatlakozós-külső antennával ellátott USB-s klienssel többre mentél volna, aminek egyszerűen a jobb elhelyezhetősége az előnye.
"Ezért gondoltam rá, hogy veszek 5 méter kábelt, ráteszek egy 8dbi antennát. "
Szerintem ezt kár erőltetni: valamelyest javíthat ugyan, de a fal csillapítása sokkal-sokkal többet nyomhat a latban, mint amit az enyhén megnövelt antennanyereséggel ki tudsz kompenzálni. Amúgy meg nem értem: ha 5m kábelt + antennát tervezel a routerre, akkor miért volna olyan nagy probléma, ha a kliens antennáját (legalább az egyiket, mivel azzal a routerrel MIMO-s kapcsolat nem jöhet szóba) kábeleznéd odébb?
" Vagy vegyek inkább egy erősebb routert? Az a gyanúm, hogy ide valami komolyabb teljesítményű cucc kéne és az az igazság, hogy nem szeretnék rá sokat költeni."
A szokásos csodavárás: sajnos nincs 'erősebb' router / kliens. Érzékenyebb lehet (de ez a vételképességére vonatkozik), meg szórás is lehet az adóteljesítményük között, de nagyságrendi különbségek nincsenek - mert a maximált EIRP okán nem is lehetnek - közöttük. Igen, léteznek nagyobb teljesítményű (nem mellesleg szabálytalan) eszközök, routerek és kliensek egyaránt, de hivatalos forrásból, soho-kategóriában nem nagyon szerezhető be ilyesmi, és amúgy sem arra vannak kitalálva, hogy a szándékosan rossz elhelyezés miatt csökkenő térerőt kompenzálják. -
Topikgazda
válasz alienpapa #32884 üzenetére
A router-eket a több antenna a MIMO miatt van.
Döntsd el: wifi legyen vagy esztétikus kialakítás?
A repeater nem sokat javítana a helyzeten, mivel továbbra is árnyékolva lenne a wifi adapter a gépben.
Másik lehetséges megoldás ha beszerzel egy kliens módot ismerő eszközt (lehet gyári vagy 3rd party firmware által is) és az felkapcsolódik a router-re, majd kábelen kiosztja a gépnek, ennek már tényleg lenne értelme.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
And
veterán
válasz alienpapa #32886 üzenetére
A MIMO egy trükk arra, hogy az eredetivel megegyező rádiós sávszélességen dupla akkora adatrátát vigyünk át ([link]. A másik ok a több, tipikusan kétantennás kivitelre - MIMO nélküli wifi módok esetén, mint a 802.11a/b/g - a diversity működés, vagyis az antennák átkapcsolása, a másik kiválasztása a vételi viszonyoknak megfelelően. A MIMO és a diversity-mód kombinálható is, hogy ne legyen egyszerű a helyzet.
-
Topikgazda
válasz alienpapa #32886 üzenetére
MIMO Wikipédia
Gyárilag kliens módúak: TP-Link 701ND/743ND/801ND/901ND de 3rd party firmware-rel sok eszköz használható így, pl az ajánlott kategóriás TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
And
veterán
válasz alienpapa #48007 üzenetére
A WAP54G repeater-módjának működéséhez feltétel, hogy az SSID, a csatornaszám és a biztonsági konfiguráció (titkosítási algoritmus és megosztott kulcs aka 'wifi jelszó') megegyezzenek az eredeti, ismétlendő routeren beállítottakkal. Ezek a WAP54 esetén nem látszódnak a csatolt képeken. Első körben nyitott, kulcsolás nélküli biztonsági beállításokkal kellene próbálni. A WAP54G manualja szerint mellesleg a nem szabványosított működési módok (repeater illetve bridge) eléggé háklisak a kapcsolódó állomás típusára, jelismétlésnél csak egy másik WAP54G vagy WRT54G jöhet szóba. Utóbbi nálad ugyan adott, ettől függetlenül ha nagyon nem megy, érdemes lehet a WAP54-re feldobni egy alternatív avagy 3rd-party firmware-t (pl.: dd-wrt), azzal jobbak az esélyek, és a repeater megvalósításának módja miatt nincs benne korlátozás sem a másik, ismétlendő eszköz típusára.
[ Szerkesztve ]
-
MODERÁTOR
válasz alienpapa #48025 üzenetére
A MAC címet úgy írd be, hogy a kettőspontokat vedd ki belőle, csak egyben a számokat és a betűket.
http://khmercomputertrick.blogspot.hu
"NOTE: Remove the colons (:) when typing the MAC address on the Remote Access Point’s LAN MAC Address field."
[ Szerkesztve ]
-
And
veterán
válasz alienpapa #48033 üzenetére
Alternatív fw: nincs vele gond. Ahogy elnézem, a DD-WRT nem csak egy lehetőség a sok közül, hanem WAP54-esekre az egyetlen alternatíva a flash kicsi mérete (2 MB) miatt. A WAP54G-k utolsó hardververziói (v3.0 és v3.1) ugyanazt a BCM5352-es SoC-ot tartalmazzák, mint a WRT54GL, utóbbi hardveren pedig problémamentesen megy a DD-WRT. A micro nevű, legkisebb méretű kiadás megy rá, de az is tartalmazza a repeater-módot. A megvalósítása úgy néz ki, hogy repeaterként a wifi hardveresen kliensként működik (úgy kapcsolódik fel az első routerre), és egy szoftveres, virtuális AP-t (VAP-ot) hozzáadva válik repeaterré. Ennek következménye, hogy nem kell az első router MAC-címe, és a megismételt hálózat (VAP) paraméterei a csatornaszámot kivéve eltérhetnek az eredeti hálózattól: más lehet az SSID és a hálózati titkosítás, megosztott kulcs is.
Mod. #48034: "Van vagy egy tucat adapterem, újak is, de vagy 9V-ra lehet állítani, vagy 12V-ra."
Ha nem stabilizált kivitelűek, akkor az a "9V" vagy "12V" a valóságban jó néhány volttal több is lehet a névlegesnél, főképp terheletlen állapotban mérve.[ Szerkesztve ]
-
And
veterán
válasz alienpapa #48039 üzenetére
Ha a Router Database oldalon beírom a WAP54G típust, kiválasztom bármelyik v3.x hardvert, simán engedi letölteni a binárist (dd-wrt.v24_micro_generic.bin). Ugyanúgy a v1.x és v2.0 hardverekhez is, bár nem tudom, te melyik hardververzióhoz próbáltad letölteni és honnan.
-
And
veterán
válasz alienpapa #48045 üzenetére
A wireless mód 'Repeater bridge' legyen a sima repeater helyett, így minden eszköz, router, repeater és kliensgép maradhat a 192.168.1.x címtartományban. A 'Wireless network mode' pedig lehet G-only, gondolom 802.11b-s klienseid nincsenek. A wl0 physical interface a kliens, így annak az SSID-je egyezzen meg az első routerével, a virtual interface (megismételt hálózat) SSID-je akármi lehet.
A WAP54G repeater saját LAN-címét állítsd át valamilyen fix IP-re úgy, hogy ne ütközzön mással (akár a korábbi .245 végűre), a Setup / Basic Setup oldalon. Az átjáró cím legyen az első router IP-je (.1.1).
Ez a leírás illetve ábra nyújt hasznos segítséget a DD-WRT-s repeater-híd további beállításában: [link]. -
And
veterán
válasz alienpapa #48050 üzenetére
Első körben próbált mindkét eszközt gyári alapértékre visszaállítani és újrakonfigurálni. Végső esetben a WRT54G is kaphat egy 3rd-party firmware-t, azokra nem csak a dd-wrt megy fel (bár speciel a v7.0-ra egyik sem, az az egyetlen kivétel a hardververziók között). Ha ezek után sem megy, akkor nincs több ötletem..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- GAMER PC: Új i7-12700KF/14700 -Új RTX 4060 - Új 16/32GB DDR4 - M.2 NVMe SSD - GAR/SZÁMLA!!!
- S24 Ultra 512GB (Sárga)
- Intel Core i9 14900K OEM / 36 hónap jótállás /27%-os ÁFÁ-s számlával/HATALMAS AKCIÓ KÉSZLET ELEJÉIG
- Lenovo / Dell / HP laptop, notebook töltő, adapter OUTLET
- iPhone XR 128GB Független Használt/1-3 hónap gar./Akku 100%/p3821
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest