Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klambi


klambi
addikt

kinek mi a véleménye róla, mert szmámomra elég ismeretlen és valakinek tetszett valakinek meg marhaságnak volt a cucc.Ki hogy áll hozzá? :U
[link]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2) shev7


shev7
veterán

tetszik, de egy dolgon megakadt a szemem:

'';Num-Lock indításkor'' ha ez azt jelenti, hogy a numlock be van kapcsolva inditaskor, akkor nem kellett volna. Foleg ugy hogy registry modositassal ertek el, gondolom igy is kell kikapcsolni, egy ilyen valtozat meg pont olyanoknak valo, akik nem akarnak registryt turni. Bar lehet rosszul latom...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) klambi válasza shev7 (#2) üzenetére


klambi
addikt

fel fel

csak ismeri mégvalaki..!?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4) ftivo


ftivo
csendes tag

Tegnap pakoltam fel, így még nem sok tapasztaaltom lehet vele, de amit eddig látok: tényleg egyszerőbb és gyorsabb a telepítés, főleg a sok sok regisztrálandó program miatt. Számomra a külcsíny nem sokat ad, de vannak jó skinek beépítve. Akinek pont azok a progik kellenek amik bele vannak zsúfolva, annak jó. A rendszer stabilitására meg majd egy év múlva lehet tapasztalatunk, mert nekem a sima XP sem rakoncátlankodott soha.

(#5) Balinov válasza ftivo (#4) üzenetére


Balinov
félisten

srácok,egy hülye kérdés,de nem találtam sehol. torrenten,dc-n kívül le lehet vhonnét még tölteni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Lolek válasza Balinov (#5) üzenetére


Lolek
aktív tag

Nekem is megvan, de máshonnan nem igazán lehet letöltni...

(#7) Balinov válasza Lolek (#6) üzenetére


Balinov
félisten

mekkora méretü az ISO? lehet,csak ezért beizzítok vmi torrent klienst..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) ollie válasza klambi (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LoL, te sem olvastad az alapszabályt.

***

(#9) #51736960 válasza ollie (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

sajnos ez tényleg erősen warez, de azért figyelemreméltó hogy feltuningolták ezt a windózt...

(#10) VladimirR válasza #51736960 (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

figyelemremelto?
nehany, a legnagyobb baromsagok kozul

Automatikus frissítés kikapcsolása (ugy kell a juzernek, legyen csak lukas a gepe, had masszon be a sok fereg)
Kékhalálnál nincs automatikus újraindítás (igy legalabb majd azt sem tudja, mitol resetel a gep)
Prefetch kikapcsolása, gyorsabb boot (jah, 1-2 alkalommal gyorsabb, de majd rajon kesobb, hogy lehet miert kerreg ennyit boot kozben)

(#11) #51736960 válasza VladimirR (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

igaz, az auto update kikapcsolásán nekem is megakadt a szemem, de gondolom ezt egyszerűen vissza lehet kapcsolni. ami viszont tetszett, hogy egy csomó olyan progit fel tudok rakni egyszerre, amivel később egyenként kellene tökölni.

szerk: prefetch (nekem) nem kell, idegesít, inkább töredezettségmentesítek egyszer havonta, akkor amikor én akarom.

[Szerkesztve]

(#12) #54715584 válasza #51736960 (#11) üzenetére


#54715584
törölt tag

erre meg mindig ott van a ghost...vagy esteleg mas ilyen jellegu program...nem?
csak egyszer raksz fel mindent es utana elvileg mukodik...

[Szerkesztve]

(#13) VladimirR válasza #51736960 (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egen, ezzel nem is lenne gond, a problema az, hogy akik az ilyen csomasgokat osszevalogatjak, altalaban ugy velik, hogy jobban ertenek hozza, mint a torpiek es jol elcseszik nekik a woindoze beallitasat (van, hogy komolyabban belenyulnak, nem csak registry tweak, hanem ki is szednek ezt-azt (pl ie torlese, ff a helyere)
jah, aki ilyenekkel akar jatszani => Bovebben: [link]

(#14) #51736960 válasza #54715584 (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez akkor jó, ha mindig ugyanaz a géped van, de én gyakran cserélem. (és rá is baszok mindig, most sem működik az új am2-es rendszerem, megy vissza gariba :(((

vlad: én még nem próbáltam ilyen ''buherált'' windowst, szóval nem tudom hogy mennyire szúrják el a dolgokat benne, utána kellene olvasni...

[Szerkesztve]

(#15) Lortech válasza VladimirR (#10) üzenetére


Lortech
addikt

Kékhalálnál nincs automatikus újraindítás (igy legalabb majd azt sem tudja, mitol resetel a gep)
Épp hogy csak így látja, automatikus restartnál nincs ideje rá.

Thank you to god for making me an atheist

(#16) ftc válasza #51736960 (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

inkább külön felraknám a progikat...A legtöbb progi amit ők hasznosnak vélnek én nem is használom....

Vegyük pl az Acrobat Reader-t...sokat foglal lassu... és sorolhatnám...

[Szerkesztve]

(#17) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Nem találom a letöltést.. :B :(

(#18) gfefe


gfefe
őstag

érdekes... Bár nemtudom ,hogy vajon tényleg jó e...
Vajon mi lett még belebuherálva... (esetleg nem e hülyeséget csinált az illető)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#19) #54715584 válasza #51736960 (#14) üzenetére


#54715584
törölt tag

ha jol tudom erre van vmi progi...
egy ilyen virusirtos programcsomagot mar hasznaltam en is, igaz, olyan ossze-visszasag volt benne, hogy a vegen inkabb leszedtem
es ha nem csal emlekezetem, akkor van egy ilyen multimedias csomag is, bar sztem inkabb egyszerubb lenne elbibelodni es egy telepitocd-t gyartani :) vannak mar ilyen install-keszito progik, ezeknek a neve engem is erdekelne :)

(#20) VladimirR válasza Lortech (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ehh., pedig mar tobbszor megfogadtam, hogy ebredes utan 1-2 oraig nem forumozok, mert ilyenkor kicsit lassu az agyam

(#21) VladimirR válasza ftc (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

arrol nem is beszelve, hogy mire eljut egy ilyen az end-user-hez, joesetben a programok felebol van ujabb verzio

(#22) moonman


moonman
titán

extreme edition

[kép]

(#23) #54715584


#54715584
törölt tag

egyebkent jut eszembe itt a forumon is volt mar jo par topic arrol, hogyan lehet telepito cd-t csinalni magunknak

vagy itt egy link [link]

meg van meg jo par, most a forumban meg nem kerestem ra

sot, a wise-t asszem mki ismeri [link]

[Szerkesztve]

(#24) gozso


gozso
senior tag

idezet: ''Igen, ezek mindegyike vagy teljes, vagy ingyenes program, nem fog kérni egyik program sem szériaszámokat, kódokat, aktiválást, miegymást....''

nem is tudtam hogy a nero ingyenes program, es nem kell neki szeriaszam :U :F

szrek: meg a clonecd...meg a clonedvd..meg az office 2003...meg a mobimouse...

hm...



[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#25) Lortech válasza gozso (#24) üzenetére


Lortech
addikt

''vagy teljes''
A teljes az nem azt jelenti, hogy legális. Ott kezdődik, hogy a windowst sem adják ingyen.

Thank you to god for making me an atheist

(#26) VladimirR válasza Lortech (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Ott kezdődik, hogy a windowst sem adják ingyen.'' miota erdekel ez itt a forumon barkit is?

(#27) Lortech válasza VladimirR (#26) üzenetére


Lortech
addikt

Szvsz amíg a topik nem linkekről szól, hanem magáról erről az összeállításról, addig ez nem is olyan nagy baj. Egyébként tipikusan ''warez'' oldalas letöltős cucc, nem hiszem, hogy van olyan ember, aki megvett minden szoftvert ami benne van ebben a csomagban, és többé kevésbé legálisan használja.

Thank you to god for making me an atheist

(#28) Viktor77 válasza Lortech (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Ezen filózok én is.

Nem igazán találtam a linkelt oldalon a letöltésre vonatkozó linket, így még nem zárnám a topicot ha nem muszáj. (Ahogy a játékfórumokat sem zárjuk, pedig hát...)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) gozso


gozso
senior tag

azert vannak benne hibak, ahogy a hozza tartozó forumot olvasgattam...

[link]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

én a megjelenése óta használom ezt a verziót, és eddig semmilyen problémát nem találtam vele kapcsolatban...... frissítéseket magamtól szoktam végezni, de ha mégsem akkor is ott van a nod32, ami mindent kivéd, az meg naponta frissül. Prefetch kell a francnak, akkor teszem rendbe a vinyómat amikor én akarom (ahogy ezt valaki más is írta itt...), auto reboot sem kell, meg tudom nyomni a gombot, és legalább látom mi lehetett a hiba oka

előnyei nekem felbecsülhetetlenek (ez túlzás, ok), felteszi a programjaim 80%-át kérdés nélkül, egyedül csak akkor ''kellettem'' a telepítéskor mikor formáztam az elején a C-t, és mikor kiválasztottam vagy 60-70 progi közül, hogy mit tegyen fel.

Gyorsabban indul, jók az alap skinek is, de én feltettem rá a WindowBlinds 5-öt, amivel ugyan úgy nézhet ki a windows xp-m, mint a vista a glass effektek miatt (meg azért mert minden tényleg ugyanúgy néz ki benne... persze meg kell hozzá találni a jó skint), és a plusz progikkal együtt is gyorsabban felkúszott a gépemre mint a sima windows... és még rengeteg előnye van, olvassátok végig az 1#-es hsz-ben a link mögötti cuccokat.

Szerintem megéri felrakni. Amúgy minden nagyobb magyar torrent site-ról leszedhető, elsősorban az útépítő kisiparosokat ajánlom (aki tag tudja melyikről van szó)

gottagofast

(#31) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Én most töltöm! Majd leírom a tapasztalatokat!

(#32) n;ger


n;ger
csendes tag

itt van egy par xp trukk

gyors leallitas

A Windows XP leállításának ideje hosszúra nyúlhat, ha a programok kilövése előtt hosszú a várakozási idő. Ennek az értékét két kulcs határozza meg a regisztrációs adatbázisban, az egyik a HungAppTimeout, a másik a WaitToKillAppTimeout. Ez a két kulcs a Windowsból való kilépésnél történő programleállításoknál is szerepet játszik. A start menü futtatás ablakába írjuk be a „regedit” szót, hogy elindítsuk a regisztrációs adatbázis szerkesztőt. Keressük meg a bal oldali fastruktúrában a HKEY_CURRENT_USER/Control panel/Desktop könyvtárat, itt található a két kulcs. Értékük ezredmásodpercben van megadva. A HungAppTimeout alapértéke 5000, vagyis 5 másodperc, a WaitToKillAppTimeout alapértéke 20.000, vagyis 20 másodperc. Szabadon módosíthatjuk az értékeket kisebb számokra, hogy ne legyen akkora a várakozási idő. Figyeljünk oda, hogy a HungAppTimeout értéke legyen az alacsonyabb szám.



256 KB-nál nagyobb CPU L2-cache kezelés XP alatt

A Windows alapból nem menedzseli jól a CPU L2-cache-t, a 256 KB-nál nagyobb cache-sel rendelkezo processzoroknál mindig megrögzötten csak 256 KB-ot lát. Amennyiben tisztában vagy azzal, hogy CPU-d mennyi L2-cache-sel rendelkezik és természetesen ez több, mint 256 KB akkor tedd a következoket:

Start / Futtatás --> regedit
Keresd meg a következo kulcsot: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ SessionManager \ MemoryManagement
A jobb ablakban keresd meg a SecondLevelDataCache bejegyzést és kattints rá duplán.
Válaszd a decimális típust.
A mezobe írd be a CPU-d L2 cache-ének pontos méretét Kbyte-ban (512 vagy 1024).
Zárd be a regeditet és indítsd újra a számítógépet.



Következzék néhány trükk, melyekkel gyorsabbá tehetjük XP-nket! Kötelességem mindenkit figyelmeztetni, hogy bánjon óvatosan a registryvel!
A DOS egyik öröksége a 8+3-as fájlnév. Mivel NTFS-t használunk (ha nem, célszerubb mielobb áttérni), semmi szükség erre, nyugodtan kikapcsolhatjuk ezt a kompatibilitási opciót:

A HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet
\Control\Filesystem kulcsban az NtfsDisable8dot3NameCreation értéket módosítsuk 1-re.
Létezik egy Prefetcher nevu szolgáltatás, melynek segítségével gyorsabban indulnak el bizonyos gyakran futtatott programjaink a bootoláskor. A

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters kulcsban lévo EnablePrefetcher értékét vegyük szemügyre. Az alapbeállítás a 3, próbáljuk megkeresni az optimálisat 1-6 között (ajánlott az 5).
Ha nem használjuk ki az indexelo szolgáltatást, célszeru kikapcsolni azt: Sajátgép / partíció / tulajdonságok. Kapcsoljuk ki a ''Gyors fájlkereséshez az indexelo szolgáltatás indexelje a lemezt'' opciót, majd alkalmazzuk a módosítást!
Ha megmondjuk az XP-nek, hogy leálláskor törölje a lapozófájlt, valamivel gyorsabban fog bootolni. A

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\
Session Manager\Memory Management kulcsban állítsuk át a ClearPageFileAtShutdown értékét 1-re!

Természetesen azt mindenki döntse el maga, hogy mi a fontosabb: a gyors leállás vagy a gyors indítás.




Gyorsabb rendszermûveletek (XP)

A Windows XP számtalan tömörített file-ból és könyvtárból dolgozik. Elõnye, hogy így kevesebb helyet foglal merevlemezünkön, hátránya, hogy lassítja a rendszer felállását és bizonyos rendszerszintû mûveleteket is. A kérdéses rendszerállományokat csak akkor csomagolja ki egy ideiglenes mappába, amikor szükség van rájuk. Ha ezeket eleve ha kicsomagolva tároljuk, akkor 10-20%-os teljesítménynövekedést tapasztalhatunk e mûveletek során!

A beállítást a következõképpen változtathatjuk meg.

1. A Start/Run mezõbe írjuk be: regsvr32 /u zipfldr.dll majd nyomjunk egy Entert.

2. Újraindítás szükséges

(#33) doeme_A64


doeme_A64
csendes tag

A rendszergazda jelszó mi ebben a windowsban?
(minden eshetőségre felkészülve)

(#34) VladimirR válasza doeme_A64 (#33) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ahogy olvasgattam a ''ficsorok'' listajat, meg azt is el tudom kepzelni, hogy ures jelszo van

(#35) rdi válasza moonman (#22) üzenetére


rdi
veterán

Ez már muzeális, lassan retro fílingje lesz

kicsit elgondolkodtam. A tanári Xp -ém is simán megy fel, és a tanári officem is.
Esetleg érdekes lenne integrálni :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#37) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

egy ilyen ultimate csomagot meg igazán csinálhatna az ms is, ha kicsit tolerálnák a júzerek igényeit.. mer' ez mint 5let és ''termék'' tök jó. :R ..noha ebben a formában enyhén aggályos. :(

cantante di sampietrini

(#38) keopsz válasza n;ger (#32) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

ha ezt a pcworldben olvasom, és nincs otthon netem, lehet, beszopom ám. :DDD

mindenesetre az L2-es cache kezelés az ms olvasatában nem egészen (SŐT) így fest, és kissé konzervatív módon inkább nekik hiszek:
http://support.microsoft.com/kb/183063/EN-US/

cantante di sampietrini

(#41) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

jah, és ha már xp ködösítés, itt egy elég átfogó gyűjtés, ami az ellen nem véd, de pár téveszmét szétporlaszt mégis:
http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/XPMyths.html

(benne az előbbi tétel megerősítése.. :) )

cantante di sampietrini

(#42) VladimirR válasza keopsz (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''ha ezt a pcworldben olvasom, és nincs otthon netem, lehet, beszopom ám''
lattuk am... ;p

(#43) tbs válasza VladimirR (#10) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Az auto update alapból kikapcsolódik nálam is. Mindig. Ez van helyette: [link] Ez legalább azt teszi, amit akarok, nem amit az MS akar. (Hadd higgyem ezt..! :D )

Amúgy a férgek + stb ellen a kliens gépen NEM lehet eredményesen védekezni. Egy normális router-konfig (ki(!)/be szabályokkal) megvéd, még a stupid-user-switch megléte esetén is.

Sosem értettem a winre rakott ilyenolyan firewall sw-k jelentőségét. Egy egyszerű víruskergető ( [link] ) + az AP utolsó updatje és kész.

Ha vki hülye, úgyis leülteti a wint... :DDD

Ez meg egy ügyes próbálkozás, csak minek. ;]

(#44) keopsz válasza VladimirR (#42) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

pssszt! :B ;) :DDD

cantante di sampietrini

(#45) rdi válasza VladimirR (#42) üzenetére


rdi
veterán

részleteznéd ? :D

Fej! Tor! Potroh!

(#46) thaler2


thaler2
senior tag

Én előbb végeztem a felrakással, nekem eddig nagyon bejön, egyedül a hálókarival szenvedtem, de végül sikerült felrakni...Nekem 1 progit nem kell felrakni, minden benne foglaltatik a listában, szóval számomra tökéletes. A kinézete is nagyon dekoratív. Eddig ok, majd 1 év múlva jövök uppolni a topikot, hogy mi a szitu :DDD

(#47) [w]


[w]
őstag

számomra az lenne az érdekes, hogy földi halandó mivel tud otthon magának hasonló telepítőkészletet kreálni? :F

azok valahogy nem mozgatnak meg, amik ebben az editionben foglaltatnak, de szívesen vesződnék egy saját magamnak testreszabottal, ha van rá mód.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#48) vb020302 válasza [w] (#47) üzenetére


vb020302
csendes tag

Például nézz körül itt: [link]
Egyébként, ha tudsz angolul, az ''unatteded install'' a kulcsszó.

Véleményem szerint ''földi halandó'' otthon magának inkább telepítse fel egyszer magának kézzel, és mentse le például (a legismerteb) Ghost-tal. Vállalati rendszergazda, homogén gépparkkal szintén mentsen. Vegyes gépparkkal viszont jól jön egy ilyen.

(#49) [w] válasza vb020302 (#48) üzenetére


[w]
őstag

megpróbálkoztam a linkelt leírással, a beginner fokozat problémamentesen működik, bár a telepítés során így is maradnak feltett kérdések, amikre a válaszfálj valamiért nem adta meg a megfelelő választ. (pl. felhasználó neve, jelszava, stb.)

egynél többször nem is kísérleteztem vele tovább, mert egyrészt baromi lassú és aprólékos a dolog, másrészt mire az ember elkészít egy teljes telepítőlemezt a saját ízlésének megfelelően addigra az integrált programok minimum fele verziót vált...

összefoglalva: kipróbáltam, működik, de szerintem nem érdemes vesződni vele. tapasztalatnak kellemes volt. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#50) moonman


moonman
titán

igazán nem akarok beleszólni, de akkora baromságok hangzottak már itt el, hogy ha valaki ez alapján azt hiszi most jól járt, azt tisztességesen átverték a palánkon.

kezdve a 256K L2 cache-től, a prefetch-en át az zipfolder-ig... ezek mind ezeréves urban legend kategóriába tartozó tévhitek.

nodemindegy, ha valaki megrögzötten hisz benne, hogy jobban tudja, hogyan kéne működnie egy rendszernek, az barkácsoljon csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.