Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Sziasztok.
Mivel halvány lila gőzöm sem volt róla melyik topicba kéne ezzel beköszönnöm így nyitottam neki egyet. Legfeljebb majd jól picsán rúgtok érte. A probléma eléggé komplex lett (az én hozzá nem értő szememmel) ezért kérek segítséget, 4-5 órája már a netet bújom, fórumokat olvasok hogy megoldást találjak de nem sikerült.

A szitu tő mondatokban: Nagyon unatkozok mert a héten itthon vagyok, nincs munka. Gondoltam végig játszom laptopon a ds szériát. Ez a játék ugye leginkább kontrolleres irányításra lett tervezve. Mivel nem használnám sokat, a 3 DS után úgyis ott porosodna a szekrényben, nem ruháztam be drága kontrollerre (side note: xbox controller tulajok is ugyanúgy szívnak). Vettem egy 2500 forintos tracer recon nevű vackot [link] DS1 prepare to die edition egy sima ds fixel ment mint az álom. Végeztem is vele, fun volt. Gondoltam bele vágok a második részbe. Na itt már nem akar annyira könnyen menni. Játék elindul, de azt kellett észre vennem hogy a kamera felett nincs irányításom. A jobb oldali sticket Dpad-ként veszi a játék (a Dpad-et is dpad-ként kezeli, nem cserélte fel). Gondoltam hogy nem lesz ennyire egyszerű, setup and start. Szeretjük a from softvare-t de nem azért mert működő pc portokat készít. Nosza elkezdtem bújni a netet. Bele is botlottam rengeteg sok topicba, ezer meg egy probléma van a kontroller érzékeléssel ingame. Kezdetben ezzel próbálkoztam meg hátha segít [link] lépésről lépésre végig haladtam. A probléma nem szűnt meg, helyette átalakult (evolúció :DD ) Ha a xinput.dll bekerült a dark souls mappájába akkor egyszerűen a játék nem érzékelt semmilyen inputot a kontrollertől, mintha nem is lenne bedugva. Márpedig az x360ce emulátor ezt létrehozza magának annak érdekében hogy működjön. Amint kikerült a mappából ez a dll, vissza fejlődik a régi hibává. Nézelődtem tovább hát, dark souls 2 topicba ajánlották a Controller Companion nevű programot aminek a lényege hogy a kontroller bizonyos gombjaira úgy reagál hogy a pc bizonyos gombjaihoz rendeli (példa, háromszög = Backspace, etc). Mivel a pc-s irányítás alap járaton megy ingame (csak egy kalap kaka, dark soulst nem lehet billel játszani, nem arra tervezték) így teszek egy próbát vele. Viszont mivel nem x360 kontrollerem van, ezért ennek a programnak is kellet az x360ce ami emulálta az én kontrollerem a programnak. Gondoltam teszek vele egy próbát, hátha a játék nem makacsolja meg magát ha a xinput.dll-el nem közvetlen a saját mappájában találkozik hanem a Controller Companion-on keresztül. Haha. Jó vicc. Dark souls irányítás ugyan olyan vacak mert a Controller Companion-nak ugyan az lett a baja a xinput-tól. Nehogy már kicselezzem. Hova mertem gondolni. Elkezdtem utána járni hogy mi is ez a xinput amúgy, legalább tudjam kit kelljen szidni. Directx 9-hez kapcsolódó irányításért felelős cuccos (így hozzá nem értő konyha nyelven). Ahogy sikerült utána járnom win10-hez lévő directx -ekben nem feltétlen van benne minden ami a 9-esben volt, elméletben nem igényli. De Bill Gates bácsi csinált egy pakkot a directx9-ből windows10 userek részére hogy ha valamit mégis hiányolnának. Fel is telepítettem (meglepően könnyen használható amúgy a Microsoft driver oldala tudtátok?) és ha már úgyis az oldalon jártam letöltöttem egy x360 eszköz kezelő drivert is, hátha nem árt. Végig teszteltem mindent sorban ugyan úgy és az eredmény ugyan az. Semmi sem változott, a problémák se.

Kérdem én, miért vagyok ennyire f.sz. Miért nem tudom csak simán feladni ? nem tudom, de mostmár mindenképp működésre akarom bírni. Nehogy már ő nyerjen. Ebben kérnék segítséget, ötletet, tippet, bátorítást. Bármit ami közelebb vihet a megoldáshoz

Előre is köszönöm

TL: DR: B.zd meg From Softvare a f.s Pc-s portod :W

(#2) Viktor77 válasza pelgrim_v1 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

JoyToKey-t próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) pelgrim_v1 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Ránéztem most de nem tudom hogy az egér mozgást hogy tudnám stick kettőre tenni, ha ezt meg lehet valahogy oldani tesztelni tudnám ingame

(#4) pelgrim_v1 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Joytokey is dpad-kent kezeli a jobb analog sticket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.