Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shad_


Shad_
csendes tag

Sziasztok!!

Nem találtam hasonló fórumot <lehet én voltam a vak:)>, szvl gondoltam csinálok egyet. Olyan problémám van, hogy egyre hangosabb lett a gépem mostanság és ahogy meghallgattam, a rack a bűnös. Sztm olyanjaim vannak, mint a legtöbb embernek, 2ventis mobilrack. Egy venti elöl és egy hátul. Ezekkel mit lehet kezdeni ha hangosak.

A sima házba épített vinyókra milyen hűtési megoldás a legjobb, persze a hangsúly a halkságon (is) van. Hallottam ilyen zalman hűtökről 1000 és 2000Ft közötti áron, érdemes-e ilyenbe beruházni és ha igen, akkor hogy kell rátenni a vinyóra.

Itthoni gépemben egy régi 800as FCPGAs cerka van, mely ventije helikopterbe váltott át:), de a boltban nem tudtak nekem socket 370es hűtőventit, de még kopmlett hűtőt sem adni. Erre is várnék javaslatokat.

A hát rezonanciája az mitől lehet és mivel lehet csökkenteni?

Mindenkinek előre is köszönöm a válaszát. Amint tudok írok én is, de sajna hétközben korlátozva vannak a lehetőségeim!

(#2) Old Death válasza Shad_ (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

fehér bot, napszemcsi....
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
és még egy csomó topic....
házrezonancia: szivacs, parafa...ki mivel szereti...
cpu hűtő: ventit nem lehet leszedni? másra kicserélni?
házban lévő vinyók: a házventi mögé velük... de lehet venni passzív hűtő keretet is... csak drágák... az első megoldás jobb ha: oda tudod rakni a vinyó(ka)t a venti mögé ill. kicseréled halkabb ventire...
:)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Trak válasza Shad_ (#1) üzenetére


Trak
addikt

Egy ötlet: Az AMD Socket A-ra való hűtők rámennek a Socket 370-esekre is. Vegyél egy Whisperrock IV-et, vagy egy Falconrock II-t, és jól jársz. Ezek nem is drágák.

A ház rezonenciája attól van, hogy vagy nem jól vannak meghúzva a csavarok, vagy egyszerűen szar a ház... Próbáld megtalálni, hogy mi rezeg, és ott kibélelni vlami rezgéselnyelő anyaggal. Vagy vegyél egy minőségi házat:)
Milyen házad van?

A legjobb winyóhűtés az, ha a házad eléjén, a winyók elött van egy venti a házadban. De ehhez az kell, hogy legyen ott elöl ventihely a házban.
Vagy vannak winyóra szerelhető műanyag, fém izék, amiben 1 v 2 ventillátor van.
Illetve van sok féle, nézd meg egy olyan bolt weboldalát, ahol képek is vannak.
Én pl. több, mint fél éve nem használok gépbe rakható mobil racket, mert útálom mindet...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) C00L


C00L
csendes tag

Hi!

Nézd meg ezt! Bővebben: link

a bordát meg kábel átvezető gumigyürükőn keresztül rögzisd, úgy, hogy fém alkatrész ne érjen a házhoz.
A házad meg béleld ki parafával megszivaccsal!

(#5) ArGab válasza Shad_ (#1) üzenetére


ArGab
őstag

Rack venti: én megfelelő méretű Spire VGA hűtőt vettem bele, és azóta alig hallani. (Ha nincs sokat használva akkor venti nélkül is jó.)
Vinyó hűtés: attól függően, hogy hol a vinyó, szerintem tökéletesen elég egy 8 centis venti elé - lehetőleg jó halk darab, pl. Zalman F1. De ez attól függ, milyen a ház és hol a vinyó.
Socket 370: lásd feljebb

(#6) C00L


C00L
csendes tag

(#7) HuBMatiK


HuBMatiK
csendes tag

Szevasztok!

Van egy Samsung 7200RPM 8Mb Cache-s 160Gigás vinyóm...és nagyon melegszik...milyen passzív hűtőt ajánlotok rá???
Egyébként hány fokig bírja...és meddig stabil a működése?

(#8) HuBMatiK


HuBMatiK
csendes tag

felmegy 50 fok felé is!

[Szerkesztve]

(#9) TéKrys válasza HuBMatiK (#8) üzenetére


TéKrys
senior tag

Vegyél rá aktiv hűtőt: HDD Direct cooler. Az aljára szerelhető. Szerintem nagyon jó.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#10) Vangelis válasza HuBMatiK (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem ez nem ment fel soha 30 fok fölé, igaz most bad.szektoros lett:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) ArGab válasza Vangelis (#10) üzenetére


ArGab
őstag

Nekem is egy 120-as csak 20-25 fok maximum. (Bár előtte van egy venti, az sokat segít :) )
HuBMatiK: arra mindenképpen kell valami hűtés. 50-et már nagyom magasnak tartom. Milyen a légármalás a gépben, nincs túlságosan ''beszorítva'' valahova?

[Szerkesztve]

(#12) HuBMatiK


HuBMatiK
csendes tag

hát nem túl jó a légáramlás...de nem is az a gond, hanem az hogy nem tudom már hová rakni és így be van szorítva a kisfloppy meghajtó alá...!

Vegyek passzív hűtést??? Az leadja rendesen a hőt?? (milyet?)

(#13) ArGab válasza HuBMatiK (#12) üzenetére


ArGab
őstag

Vagy azt - azzal nincsen tapasztalatom, vagy ha van helyed egy halk ventit a vinyó elé/alá.

(#14) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

Utólag hogy lehet a proci hőmérsékletét mérni, ha már rajta van a venti?

(#15) 0519


0519
senior tag

pl speedfan

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#16) gabor128


gabor128
aktív tag

Nem belső, hanem külső, a ház előlapján levő LCD-hez tartozó hőm. mérő lapka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.