Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win 2000: mit gondoltok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Xelo


Xelo
addikt

Hali. A VGA csere miatt formatolom a gepem. Namost eddig Win XP-m volt. Most 2000-ret tennek fel... Hogy miert, mi a baj az XP-vel?? Hmmm... Nem tudom.:) De kiszeretnem proszalni a 2000-ret is. Persze a legujjabb SP-vel. A Win XP es 2000 CD-m teljesen legalis, nem masolt. A jatekokban jelent e problemat a 2000-res Win?? A valaszokat elore is koszonom.

(#2) Trak válasza Xelo (#1) üzenetére


Trak
addikt

Ha sokat játszol, akkor szvsz. jobban jársz a 2000-el.
Bár már látom, hogy jönnek utánam a win 2000-esek és meghazudtolnak:)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) Amigo78 válasza Xelo (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

igen mivel pár régebbi játék nem nagyon szerette..... mondjuk van ami az xpre köp 1 nagyot és nem indul....jobb az xp ilyen téren.... én mikor még béta volt azota használok xpét és megvagyok vele elégedve eddig ez a bilgeci legjobb oprendszere

(#4) someid válasza Trak (#2) üzenetére


someid
csendes tag

Én 2000-es vagyok és nem hazudtollak meg! :))

(#5) Sanya válasza Xelo (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem lesz bajod a 2000-el, csak tegyed föl a service pack 4-et

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Frankó a 2000, gyors még 256 rammal is. Játékokkal nem volt gond, ami túl régi annak meg ott a DosBox.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#7) Ybear válasza Xelo (#1) üzenetére


Ybear
tag

Találkoztam olyan játékkal, ami nem indult 2000 alatt, de az nem indult el semmi máson sem, csak Win98-on. A 2000 stabil. SP4 és WinUpdate melegen ajánlott azért.

[Szerkesztve]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8) sequator


sequator
senior tag

én sem hazudtollak meg:)) majd jönnek az ''XPsek'' és majd ők lebeszélek a 2króül:DD
nekem eddig minden játék megy 2k-n, kivéve néhány nagyon régi játékot. teljes mértékben meg vagyok vele elégedve

Sautia

sequator

(#9) horatio


horatio
tag

Én is csak ajánlani tudom a 2000-et.
Egyetlen hibáját tudom felróni, ami inkább (üzem)biztonsági: ha egyszerre túl sok multimédia alkalmazás fut, hajlamos néha egy-egy process-t leállítani.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#10) aluser


aluser
tag

Szerintem felesleges váltanod én sokáig használtam 2000-et, de most XP-t használok (1/2 éve). Stabilitás, gyorsaság szempontjából szerintem az XP picit gyorsabb, ha sok a memóriád.

(#11) zsoi


zsoi
senior tag

Win98 vagy XP.
ME, 2000 .... én biztos nem raknám fel egyiket sem.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#12) Flashy


Flashy
veterán

3 évig használtam Win2k-t, mégpedig ugyanazt a telepítést. Win98 után nagy megkönyebbülés volt hogy nem fagy le minden ok nélkül.
nekem nem olyannal volt gondom hogy a játék nem indul el, hanem hogy lassú. 3dmark pont ugyanannyi pontot adott mint win98-ban, win2k-ban mégis lassabb volt a játék. vagy volt olyan, hogy teljesen igénytelen régi játék kb szabályos időközönként pár másodpercenként szaggatott egyet.
annyiból jobb, mint az XP hogy talán kevesebb helyet foglal.
nekem valami miatt ''elromlott'', SP3-t amikor akartam installni úgy tette fel, hogy néhány filet letörölt de nem másolta vissza az újakat, pl a kernelt se rakta vissza. bemásoltam őket kézzel, de az SP4 is ugyanezt csinálta, ugyhogy kézzel fileonként tudtam csak ''felinstallni''.
pár hónapja cseréltem le XP-re hardvercsere miatt, hát nem lettem boldogabb egy centivel se, több helyet foglal, a memóriát nem hajlandó használni (természetesen a saját érdekemben), néha elgondolkodik valamin és akkor a vezérlőpultot másodpercekig rakja össze, vagy jobbgombos menük másodpercekig nyílnak meg.

(#13) Flashy válasza zsoi (#11) üzenetére


Flashy
veterán

oké de itt a miért a kérdés. lelki problémákkal nem foglalkozunk hogy ''mert nem tetszik'' vagy ''mert szar''.

(#14) zsoi válasza Flashy (#13) üzenetére


zsoi
senior tag

filekezelés/memória kezelés, ntfs fs

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#15) Flashy válasza zsoi (#14) üzenetére


Flashy
veterán

ntfs-sel mi a gond? az már NT óta van, sokan használják. de nem kötelező, én se használom.
a memóriakezelése az XP-nek gyalázatos, egyszerűen nem hajlandó használni a memóriát azért hogy ha új programot indítok akkor gyorsabban elinduljon. persze így minden baromi gyorsan indul, csak utána nem bír futni mert állandóan kiswapeli.

(#16) Latyakos


Latyakos
aktív tag

2 éve 2000-et használok, én is erre gondoltam hogy jobb lenne-e xp alatt játszani. Feltettem mind2 oprendszerhez az aktuális frissitéseket, ugyanazon drivereket, és 3dmark2001-ben 20-30 pont különbségek voltak, egyszer erre az oldalra billent a mérleg egyszer oda. Na ez rásegített abban hogy feledjem az xp-t, mert ha a gammák is ugyanolyan sebességgel futnak nekem, akkor maradok a megbizhatobb os-nél. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#17) PWR válasza Flashy (#15) üzenetére


PWR
aktív tag

jaja, swapmanias, meg az asztal ikonjait is kiswappeli es aztan egyesevel rakja ki öket, szepen, lassan, komotosan. Ezen picit segit a swapterőlet kiirtasa (ami csak akkor ok, ha van bééven memo). Amugy megvagyok elegedve az ikszpevel, leszamitva az ilyen es ehhez hasonlo baromsagait. Amin meg kiakadtam, hogy kikapcsolok egy szolgaltatast, pl auto update es mekse kapcsol ki. Pedig jokktiszta. Gyors boot - egy ideig - aztan egyre lassabb, de meg egy ev utan is gyorsabb a bootja, mint egy 2000nek. A kikapcsolas meg marhagyors. Csak nagyon ritkan fagyott ki nalam, talan egy evben egyszer-ketszer. De akkor nagyon... :)

Melohelyen 2000 van, szvsz asse rossz, tul sok gond nincsen vele. Csak az a gaz, hogy egy tetü vas van alatta, valami 600mhz körül. Es igy baromi lassu neha. Bekapcsolom, elmegyek kavezni, mire visszajévék mar fel is bootolt :)

Üdv

(#18) zsoi válasza Flashy (#15) üzenetére


zsoi
senior tag

Igaz, mindenki azt a FS-t használja amelyik neki szimp.
Az XP-re nem mondanám hogy szarul kezeli a mem-et,+swap. Konfigolni kell.
900 proci, 128Mb SD 100-as rammal dolgozom a itt a cégnél, és nincs gond vele.
Persze games-re kevés az a 128.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#19) L3zl13 válasza PWR (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát a 2000 bootja tényleg halál. De én a melóhelyen megoldottam a dolgot. Nem kapcsolom ki. :t

Otthon megy hazamegyek, benyomom a gépet, megkajálok stb. Aztán mikor gépezni akarok ott van.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) sequator


sequator
senior tag

hmm, milyen 2k-tok van, hogy sokáig bootol?? nekem kb 1 perc alatt jut el a bejelentkezésig(több user van), utána még kb 30 sec és nyoma sincs homokórának

Sautia

sequator

(#21) Goose-T


Goose-T
veterán

Ugyanazokat a filerendszereket lehet használni 2000 alatt is, mint XP alatt, vagyis lehet 2000 alatt is FAT32-t használni, bár nem ajánlatos. A FAT32-nek lejárt az ideje. Én már vagy háromszor telepítettem magamnak XP-t, mert bebeszéltem magamnak, hogy az jó lesz, meg mindenki mondta is, hogy az milyen fasza. De 1-2 hónap után mindig visszakerült a 2000. Ami játék XP-n megy, az megy 2000-en is, legalább ugyanolyan gyorsan. Driverekkel nem lesz gond, mert gyakorlatilag ugyanazok a driverek kellenek 2000-hez is, mint XP-hez. Csak 2000 alatt nincs annyi beépített driver, mint XP alatt, de ez csak jó, mert legalább a hülye júzer is rákényszerül a gyári driverek feltelepítésére, amik az esetek többségében jóval nagyobb teljesítményt biztosítanak és stabilabbak is az XP-s beépített ganéknál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) moonman


moonman
titán

win2000 alapvetően vállalati hálózatos környezetre lett kitalálva, nem otthoni júzereknek játszani. (náluk akkoriban még nagyban win98 dívott) xp már jobban közelít az otthoni felhasználás területei felé, (multimédia, játékok) rengeteg optimalizálás, gyorsítás és funkcióbővítés van benne. a boot folyamat pl drasztikusan lecsökkent win2000-hez képest (is). 2000-et otthonra szerintem nem igazán éri meg telepíteni, kivéve ha valami olyan programot futtatsz, ami nem hajlandó xp alatt elindulni, de szükséges a stabil, megbízható rendszer.

azt meg pláne furcsállom, ha 9x-ben vagy szerver os-ben gondolkodik valaki otthoni gépre - bár mindkettőnek meglehet a létjogosultsága bizonyos esetekben

(#23) moonman


moonman
titán

a topicindítóhoz: vga csere miatt ugyan minek legyúrni a rendszert? :F

(#24) moonman válasza Flashy (#15) üzenetére


moonman
titán

''a memóriakezelése az XP-nek gyalázatos''

ezt ugye Te magad sem gondoltad komolyan :) ellenpéldaként álljon előtted a 9x széria. nt memóriakezelés igenis nagyon hogy rendben van.

(#25) PWR válasza sequator (#20) üzenetére


PWR
aktív tag

na ja, csak nalad valszeg egy karbantartott renccer van es nem egy 600as coppermine :D 5400es hdd-vel :D

Üdv

(#26) L3zl13 válasza moonman (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ki beszélt itt szerver OS-ről? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#27) PWR válasza moonman (#24) üzenetére


PWR
aktív tag

azert ne a 9x hez hasonlitsuk... az tenleg gaz volt...

Üdv

(#28) moonman válasza Latyakos (#16) üzenetére


moonman
titán

szvsz nem biztos, hogy a 3dmark jelenti a ''megbízhatóbb'' os-t. de maradj annál, amelyik szimpatikusabb :)

(#29) Flashy válasza moonman (#24) üzenetére


Flashy
veterán

azt nem mondtam hogy a Win9x-é jobb. bár win98 alatt több szabad memóriám van, mert nem zabálja meg az oprendszer, de az más.
pl használhatna többet filerendszer cachenek. több értelme van mint üresen tartani.

(#30) moonman válasza L3zl13 (#26) üzenetére


moonman
titán

ezért mondtam offban.

(#31) Flashy


Flashy
veterán

3Dmarkban nekem is ugyanannyit hozott win98 meg win2k, csak win2k-ban szaggatott némely játék...

(#32) moonman válasza Flashy (#29) üzenetére


moonman
titán

nem ''megzabálja'' hanem lefoglalja későbbi használatra. ne a task managerből induljatok ki, az elég megtévesztő adatokat közöl. mindenki jön, hogy elfogy a memóriája xp alatt, holott nagyon sok szabad van még, csak a rendszer foglaltnak jelzi. használ eleget cache-nek is, nem véletlenül kell szépen szabályosan leállítani...

(#33) moonman válasza Flashy (#31) üzenetére


moonman
titán

valószínűleg tervezési sajátosságok miatt. nem 2000-re készült.

(#34) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Nekem nem nagyon jött be a 2000. Én is rá voltam kattanva, hogy úúúúú meg menpő, de XP-ről áttérve vannak olyan idegesítő ''hiányosságok'' az XP-hez képest, hogy zavart, pl a videók gyorstárazása, ilyenek, multimédia terén egyértelműen az XP a fejlettebb.
Meg nekem sikerült folyamatosan kifagyasztani a 2000-ret és mindíg reset gomb lett a vége.
Pedig régebben, még a 2000 bétatesztelős időkben sokáig használtam angol bétaváltozatot és anno nagyon tetszett, de szvsz azért, mertr w98-at használtam.
A 2000-rel is sok a gond ám. Legalább is nekem sok gondot okozott, többet, mint az XP. Sok program nem volt hajlandó feltelepülni, amit XP alatt használok, ill. w98 alatt használtam.
SP4-el azért elég jó, de irodai munkára szigorúan, de nem egy átlagos otthoni usernek tervezték, ez bevallott, hanem irodákba.
Anno dolgoztam a UPC-nél, ott is 2000 volt minden gépen, akkor nagyon szerettem, szal irodába hibátlan.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#35) Flashy válasza moonman (#33) üzenetére


Flashy
veterán

ja de furcsa hogy a 3dmark ami elvileg játékszimuláció szerű teszt az meg ugyanannyit ad. mondjuk nem agyaltam rajta sokat, rebootoltam win98-ba és játszottam boldogan :)

(#36) moonman válasza Sick Boy (#34) üzenetére


moonman
titán

a mai napig döntően 2000-et használnak cégeknél. olyan pluszt (nekik) nem hozott az xp, amiért érdemes lett volna váltani.

(#37) moonman válasza Flashy (#35) üzenetére


moonman
titán

a 3dmark ''játékszimuláció'' képességeit inkább ne firtassuk. makó közelebb van jeruzsálemhez :)

(#38) Latyakos válasza moonman (#28) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nemtudom figyelted-e de nem a 3dmark alapján irtam hogy megbizhatobb, szvsz félreértelmezted de lehet én is félreértelmezhetően irtam. :F
Szoval azért használtam és használom mert megbizhato, és az ad a használatához egy pluszpontot hogy nálam nem gyorsabbak a játékok xp alatt. Na igy gondoltam csak lusta voltam többet irni...

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#39) moonman válasza Latyakos (#38) üzenetére


moonman
titán

ja félreértettem, de azt nem írtad, mitől volt megbízhatóbb.

(#40) Flashy válasza moonman (#37) üzenetére


Flashy
veterán

de miért? a 3dmarkban játék fut. ennél közelebb a játékhoz már csak akkor lehet ha én játszom...

(#41) moonman válasza Flashy (#40) üzenetére


moonman
titán

és akkor vegyük ki a csíteket meg optimalizációkat bizonyos gyártók chipjeire... :)

(#42) Flashy


Flashy
veterán

érdekes amúgy, a Win2k és a WinXP hasonló effekteket hozott: volt akinek csont nélkül fut telepítés óta és volt akinek folyamatosan fagy és nem tudja használni. volt ilyen már a win2knál és amikor bejött az XP és mindenki kezdte feltenni ott is felmerültek ilyen gondok. nemtudom talán bizonyos hardvereket nem szeretnek vagy valami.
nekem 450-re húzott 300as celeront nem szerette a win2k. feltelepült teljesen 450-en, és utána az első indítás fagyott az elején ahol megy alul a nájtrájdercsík. nem tudtam mitől van. aztán visszatettem 300-ra és elindult. és 300on mindig elindult de 450-en sohasem. gondolom valamelyik drivere nem szerette. úgyhogy kikötöttem a 66/100 jumpert a keylock-ra és ha játszani akartam akkor lekapcs, sebességváltás, win98 :)

(#43) Flashy válasza moonman (#41) üzenetére


Flashy
veterán

jó de ugyanazon a hardveren más oprendszerrel futtatva ez nem számít

(#44) moonman válasza Flashy (#42) üzenetére


moonman
titán

''volt akinek csont nélkül fut telepítés óta és volt akinek folyamatosan fagy és nem tudja használni''

_szvsz_ ezt főként a hozzáértés hiánya és a lustaság okozza. 2000-et, meg xp-t beállítani azért nem olyan egyszerű, mint anno 98-at. (azon nem is kellett igazán semmit)

3dmark: igen, ilyen értelemben összehasonlítási alapnak tökéletes.

(#45) X-COM


X-COM
nagyúr

stabilitásban nincs lényegi különbség 2000 és xp között, sőt beállítási medzsikelés sem kell hozzá

hardver és a hozzátartozó driver a lelke mindennek, ennyi.

mindemellett én az xp-t stabilitás szempontjából egy picivel többre értékelem.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#46) moonman válasza X-COM (#45) üzenetére


moonman
titán

hát igen, nem hinném, hogy csak kibővített fícsörlistával és új skinekkel hoz többet :)

(#47) Lord Zero


Lord Zero
addikt

végigolvasva ezt (és még egy pár hasonló topicot, merthogy van ilyen) az az érzése az embernek, h ez is pusztán hitvita, - ezt ne tedd fel, azt szedd le, ilyen szar meg olyan szuper - ezek nem igazi érvek

mellesleg én (is) w2k párti vagyok, sp4 és pár elengedhetetlen hotfix, tökéletesen meg tud felelni, gyorsabb (nem a bootról beszélek) a konfigomon, mint az xp vagy 98, stabil, blabla
melóhelyen xp van (de ugye ott meg nincs splinter cell :DDD ), ám nem győzött meg olyan rettenetesen

nem, mindegy

(#48) moonman válasza Lord Zero (#47) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy hitvita, de akinek konkrétumok kellenek a különbségekről annak: www.microsoft.com :)

(#49) Alvin_ti4200 válasza Xelo (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

SP4-gyel már minden game megy rajta, szóval azzal nem lesznek problémák. Viszont nagyon hiányolom a Win2k-ból az msconfig-ot:U Állítólag a magyar Windows 2000 egy hányadék, az angol meg a király, nem tudok állást foglalni benne, mert még nem láttam angol Windows 2000-et:)

(#50) Flashy válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


Flashy
veterán

ezt sose értettem hogy miért különbözik ennyire a magyar verzió amikor elvileg csak kicserélik az angol stringeket nem teljesen oda illő magyar szövegre :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win 2000: mit gondoltok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.