Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Egy égető problémával fordulok a hálózati zsenikhez.

Adott egy belső Windows 2000 Szerver, és egy tartománya. Van egy gép, mely ebbe a tartományba (lokális háló) belép, fix IP címmel, s így a linux proxyt is eléri, ki lehet menni vele a internetre bérelt vonalon keresztül.Ez így működik tökéletesen.Win2000ProHu az oprendszer.

A helyzet az, hogy van egy újabb internetelérés, méghozzá wireless, mikrohullámú internetelérés, amely a következőképpen érhető el:

Az adó sugározza a mikrohullámú jelet, mi ezt egy antennával fogjuk. Az antenna összeköttetésben van egy bridge-el, a bridgeből kijön az utp kábel a hálókártyába. Annak a gépnek a hálókártyájába, amely géprő szó van.

A gépnél azt kéne valahogy megoldani, hogy megosztva lehessen
1.a belső háló tartományába és a bérelt vonalú internetelérésre belépni; valamint 2.a mikronetet is külön használni.

A gépben 1 hálókártya van.Amit próbáltam:

Ha a tartományba akarok belépni, akkor ugye fix az IP cím, be vannak állítva a gatewayek, a proxyt megtalálja, ez fixen működik, ezzel nincsen probléma.

Ha át szeretnék azonban váltani a mikrohullámra a következőket tettem, kíváncsi vagyok, mit csinálhatok rosszul:
1.A hálózatok tulajdonságainál be kell állítanom, hogy ne statikus legyen az IP-je a hálókártyának, hanem dinamikus, mert a központban DHCP szolgáltatással adnak IP címet a bridge-nek.
2.A gépnek újra kell indulnia, mert változtattam a tcp/ip protokollon.
3.Nem szabad a tartományba belépnem az induláskor, hanem csak a lokális számítógépre.
4.Ekkor mivel a tcp/ip dinamikusra van állítva, kommunikálnia kell a bridge-el, ami kapott a központtól egy IP-címet.
*NA EZ az a pont, ahová csak egyszer jutottam el, hogy működjön is, adott és kapott csomagokkal egyaránt*
5.Ezek után tehát a bridge az összekötő a hálókártyám és az ő központjuk hálózatával.
6.Netezni úgy lehet, hogy a PPPOE protokollt telepíteni kell, majd a megadott jelszóval és userrel csatlakozni kell a hálózatukhoz.Ez egyszer sikerült is, 512kb/s sebességgel, ahogy azt kell.

Egyszer ez már összejött, szóval ez működőképes.
Csakhogy.

Visszaállítottam fix IPjűvé a hálókártyát, belépve a helyi hálózat tartományába, minden megy, hiba nélkül, és ezzel a továbbiakban probléma nincs.
Ezek után újra dinamikus IP cím kérést állítottam be, restart, beléptem a lokális gépbe.
Ekkor MÁR NEM volt kapcsolat a hálókártya és a bridge között! Pontosabban volt ugyan, de csak egyirányú : csomagokat képes küldeni a hálókártya de fogadni nem képes a bridge-től.

Kérdés 1:Mi erre a megoldás? Mit kéne tennem, hogy egyszer az egyik működjön tökéletesen, másszor a másik működjön?

Kérdés2:Ha 2 hálókártyát teszek a gépbe, egyiknek fix ip-t adok(helyi hálóra), a másiknak dinamikusat(mikróhoz), akkor mit kell még ezen kívül beállítanom, hogy működjön is mind2, egymástól függetlenül, egy időben?Mert ezt próbáltam már, de ekkor még a tartományba se tudott belépni a hálókártya (gondolom azért nem, mert mikor próbálja elérni a win2000servert, akkor nem tudja, melyik hálókareszről próbálja, a dinamikus vagy statikus IPjűről).

Bocs a kisesszéért, ez van. :Đ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.