Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  wifi továbbítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sycorax182


sycorax182
tag

Sziasztok!

Próbáltam guglizni a témában, de nem sok sikerrel (lehet, azért, mert nem megvalósítható ebben a formában, ahogy én szeretném? :D )

Szóval: az albérletünkben úgy van megoldva a net, hogy egy előfizetés van, a kábel be van húzva a lépcsőházba, ott van egy wifi router az összes lakásba az osztja a netet.
Viszont én szeretnék egy saját hálózatot létrehozni, mert szükségem van egy vezetékes jelre is, mivel van egy hálózati lézernyomtatóm, de az nem tud wifit, csak vezetékkel tud csatlakozni. Illetve jobban örülnék, ha a saját eszközeim saját hálón lennének.
Tehát lényegében a közös router internet hozzáférését szeretném a saját routeremmel továbbosztani. Kérdés, hogy van-e erre lehetőségem. A router, amiről szó van TP link TL-WR841ND, ezzel kéne tehát továbbosztani a netet. Megoldható, ha igen, hogyan? Vagy milyen eszköz kéne nekem erre?

Előre is köszi a válaszokat

(#2) Lenry válasza sycorax182 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

persze, gond nélkül lehet.
annyit kell csak csinálnod, hogy a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t, és a bejövő jelet nem a WAN, hanem valamelyik LAN portjába dugod.
ekkor a router egyszerű access pointként fog üzemelni.

fontos, hogy egy fix IP-t viszont állíts be a routernek, hogy a későbbiekben tudd vezérelni ha kell.

egyébként a kérdésed ebben a topikban kellett volna feltenned, legközelebb légyszíves keress egy, a kérdésednek releváns topikot, és ne nyiss újat. köszi :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) sycorax182 válasza Lenry (#2) üzenetére


sycorax182
tag

köszi!

sajna ez nem lesz jó megoldás, de a választ megírom a másik topicba. köszönöm azért a választ. zárható a topic :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  wifi továbbítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.