Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Webshop tesztelés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Belvaros


Belvaros
tag

Sziasztok, írtam egy webshopot és szeretném a segítségeteket kérni a kialakításhoz/teszteléshez. Nyilván tele van még hibákkal, illetve hiányosságokkal is, egy részükről én is tudok, egy részüket pedig valószínűleg nem veszem észre, hiszen nem rögtön a felhasználó szemével látom az oldalt.

Az oldal címe: www.patronline.hu

Ha szeretnél tesztelni, akkor kérlek írj egy email-t a belvaros@freemail.hu címre és megadom a belépési pontot.

Köszönettel:
Gabesz

(#2) Belvaros


Belvaros
tag

Szomi vagyok, korábban nagyobb volt az érdeklődés a ''fejlesztettem valamit, létszi kukkantsátok meg'' kérésre, de látom ez a dolog mostanra megkopott... :O :( pedig tényleg kiváncsi lennék a véleményetekre :(.

Továbbra is várom a véleményeket :R

www.patronline.hu/start.php

(#3) Sianis válasza Belvaros (#2) üzenetére


Sianis
addikt

Nem lenne jobb, ha magázna az oldal?

Sianis

(#4) Belvaros válasza Sianis (#3) üzenetére


Belvaros
tag

Ööö... izé... csak ennyi benne a hiba? :U
Ez egyébként egy tényleg megfontolandó kérdés, mert van ahol ez, van ahol az van... nem tudom, lehet, hogy csak nem akartam olyan távolságtartó lenni a felhasználótól? :U :)

(#5) róland válasza Belvaros (#2) üzenetére


róland
veterán

Végigmegy a rendelésen, de most egy fiktív rendelést adtam fel neked. Regisztráció nem működik, pedig elvileg él a link.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) Belvaros


Belvaros
tag

Tényleg... ezt bent felejtettem... :DDD A regisztrációt ki fogom venni, mert nem kell majd regisztráció a rendeléshez.

(#7) Sianis válasza Belvaros (#4) üzenetére


Sianis
addikt

upsz kétszer :B

[Szerkesztve]

(#8) Sianis válasza Belvaros (#4) üzenetére


Sianis
addikt

Mindenesetre komolyabbnak tűnik az egész dolog, hogyha magázol, mintha tegezel. Megadod vele a tiszteletet, még akkor is, ha pl egy zokniboltban vagy. Van egy vevő aki hozza a pénzt, őt tiszteljük, bármit is vesz, mert ő tart el minket. :) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a tegezés feltétlenül teiszteletlenség, hanem azt, hogy a magázás mindenképpen tiszteletet sugárzóbb.
Sianis

(#9) tkazmer válasza Belvaros (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem a megrendelés folyamatán lehetne finomítani, pl a megrendelés/számlára felkerülő adatok esetleg átvihetőek legyenek a megrendelés/kiszállítási cím-hez(így kevesebbet kell a felhasználónak gépelnie, ha a 2 megegyezik)
Aműgy sztem jó lett!

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Belvaros válasza tkazmer (#9) üzenetére


Belvaros
tag

Jelentem, beépítettem a lehetőséget, az adatok ettől a perctől kezdve másolhatóak :)

Kiváncsian várom a további ötleteket, észrevételeket :R

(#11) tkazmer válasza Belvaros (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

Mégegy, sztem a kamu megrendelések elkerülése végett esetleg az irányító/telefonszám mező legyen csak számokkal megtölthető. Az emailcím meg igényeljen pontot is..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Belvaros válasza tkazmer (#11) üzenetére


Belvaros
tag

Ez is kész, a megfelelő mezőkbe csak számok mehetnek, az email-t pedig csak . és @ karakterekkel együtt fogadja el :).

Esetleg valami plusz funkció, ami szerintetek hiányzik és jó lenne, ha benne lenne? :U

(#13) Janic válasza Belvaros (#1) üzenetére


Janic
csendes tag

Hirtelen ennyi. :)
Bocs, ha valami hülyeséget írtam. Siettem.

1. A bal oldali navigációban a Bemutatkozás és az Elérhetőségek felett nem vált át a kurzor és nem műxik. (valszeg direct, de azért leírtam. :) )
2. Ha lehozok egy listát, akkor esetleg lehetne valami szűrő feltételt tenni az oszolopok felé a könyebb kezelhetőség miatt.
3. Lehetne egy ''all'' link is a bal oldali menüben, ahol minden patront látok tök mindegy milyen típusú.
4. Ha keresek és a találati listából megrendelek egy patront, akkor a lista eltűnik.
5. Szerintem meg lehetne jelölni, hogy melyikből rendeltem már X db-ot. szinnel, pontozással, valamivel
6. A kosárban van BC-05 és C8766EE(343) mivel ez utóbbinak hosszabb neve van ezért elcsúszik az ár és db oszlop. (az én monitoromon :)
7. A megrendelésnél az adatok másolásakor a nevem nem másolódik át. Lehet az is jó lenne.
8. Telefonszámba betűket is beírhatok.

Üdv,
Janic

www.passed.hu

(#14) Belvaros válasza Janic (#13) üzenetére


Belvaros
tag

Szia Janic, EZ AZZZ!!! Erre gondoltam! Köszönöm :R

1. Igen, ezt addig nem szeretném beírni, amíg nem működik tökéletesen az oldal és még az engedélyszámra is várok, addig ugye nem lehet kereskedni online :).
2. Pontosabban milyen szűrő feltételekre gondolsz? :B
3. Nekem is megfordult a fejemben, de igazából rájöttem, hogy értelmetlen, mert ha valaki interneten rendel, akkor minimum a nyomtatójának a típusát ismeri, az egyéb, specifikusabb dolgokra pedig használni tudja a keresőt (lesz nyomtatóra való keresés is!).
4. Ez tényleg egy bug volt, pár napja írtam meg a keresőt és erre még nem gondoltam, de most már úgy működik ahogy kell :).
5. Jó ötlet, de elég kevés a helyem... leírod mi az elképzelésed?
6. Ezt a bugot is javítottam :)
7. Ööö... :B a számlázási név lehet cégnév is, de a megrendelő neve nem ilyenkor nem a cég, hanem Kovács Ági, aki fizikailag létrehozta a rendelést és a szállító Őt fogja keresni. Lehet azt kellene írnom, hogy ''Az Ön neve:'' ? :U
8. Ezt is javítottam :)

Előre is nagyon szépen köszönöm Mindenkinek, aki segíteni szeretne
:R:R:R :)

[Szerkesztve]

(#15) Belvaros


Belvaros
tag

UP :U

(#16) Janic válasza Belvaros (#14) üzenetére


Janic
csendes tag

Bocsi, de kicsit sok volt a dolgom. :(
Na de majd most. :)

1.3.4.6.7.8 Ok.

2: Olyanra gondoltam, hogy minden sor fölött lenne egy drop down, vagy egy szöveges mező. Amibe lehet írni, vagy választani értékek közül. Ha írok bele akkor szűrje le az aktuális listát a megadott paramétereknek megfelelően.
Lehet nem voltam világos. :) Most sem. :)

5: Megjelölésen egy kis jelet értek ami a sor elején lenne. Hogy ha 6 féle patront keresek, és már 4-et abból megrendeltem, akkor lássam melyik az a négy. Az rendben van, hogy a kosárban látom és el tudom olvasni a nevét, de jó lenne a listában is feltüntetni, hogy azokból már rendeltem.

Egyébként nem tudom kiknek készíted az oldalt. Kik lesznek a leendő vevőid?
Lehet csak 1-2 patront fognak rendelni. De mi van, ha egy irodai asszisztens odatéved? Mi van ha valakinek 5-6 fajta nyomtatója van és egyben akarja beszerezni a patronokat?
Vagy ők nem fognak a vevőkörödbe tartozni?

Örülök, ha valamiben segíthettem. :)

Üdv,
Janic

www.passed.hu

(#17) I_Am válasza Belvaros (#2) üzenetére


I_Am
veterán

A patronok kiválasztásánál a bal oldali menüben (kék sáv srága kijelöléssel) csak akkor linkel, ha a szövegrész fölött van az egérmutató. Mivel a teljes sor szinezve van, azt kellene kijelölési határnak megadni. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#18) Belvaros válasza I_Am (#17) üzenetére


Belvaros
tag

Ööö... igen, igazad van :) Megcsináltam :DDD

(#19) Belvaros válasza Janic (#16) üzenetére


Belvaros
tag

Nem az elején kezdem :)

2: Izé... :DDD erre tudnál egy-két konkrét gyakorlati példát mondani, csak hogy lássam mit szeretnél látni és hogyan kellene működnie? :U

5: Megcsináltam, szerintem rögtön látni fogod hogyan, próbáld ki :D


Egyébként nem tudom kiknek készíted az oldalt. Kik lesznek a leendő vevőid?
Lehet csak 1-2 patront fognak rendelni. De mi van, ha egy irodai asszisztens odatéved? Mi van ha valakinek 5-6 fajta nyomtatója van és egyben akarja beszerezni a patronokat?
Vagy ők nem fognak a vevőkörödbe tartozni?


Én azt hiszem annak örülnék, ha minnél több ilyen irodai asszisztens tévedne az oldalra :) Megközelítőleg 8 év tapasztalatom van beszerzői oldalon és ezt most szeretném kamatoztatni :U.

Hálás köszönet a segítségért :R

[Szerkesztve]

(#22) Janic válasza Belvaros (#19) üzenetére


Janic
csendes tag

5: Nagyon jó. Működni is működik. :)

2: Kerestem, de csak olyan alkalmazásokból tudnék képet berakni, amiből nem szeretnék. :)

http://downloads.mercury.com/cgi-bin/portal/download/index.jsp
Itt a Quality Centert ha letöltöd és van elég időd vele foglalkozni, akkor meg fogod találni benne miről is beszélek. :) (Megjegyzem nem egy egyszerű dolog telepíteni, és használni.)

Készítettem egy kis excelt. Magánban küldöm. Hátha ez jobban szemlélteti mit akartam mondani.


A vevőkört azért kérdeztem, mert szerintem az oldalt olyanoknak kell kialakítani akiket ebbe a bizonyos csoportba bele kívánsz vonni. Tehát nem mindegy, hogy magánemberek, vagy irodai aszisztensek, esetleg kereskedők fogják igénybe venni az áruházat.
Tehát ha magánemberek lesznek nagyrészt a vásárlók és belőlük lesz a forgalmad több mint 50-70%-a, akkor érdemes rájuk szabni az alkalmazást. Magyarul nem kell elbonyolítani, nem kell hülyeségekkel ( pl.: felső kereső sor :) vagy más néven 2 :) ) tele tömni az oldalt.
Ha viszont vevőid nagyrésze nagyobb darabszámú, vagy többfajta patront kíván rendelni akkor meg egyenesen kötelező ''extra'' kereséssel, szűréssel segíteni a gyorsabb rendelést. ( Mert ezáltal időt takarítasz meg neki! )
Szerintem. :)

Üdv,
Janic

www.passed.hu

(#23) Belvaros válasza Janic (#22) üzenetére


Belvaros
tag

Köszönöm szépen :R, átért az excel-tábla és most már értem is mire gondoltál, de egyben az elképzelésemet is megfogalmaztad a felhasználók és a felhasználói felület kapcsolatáról :).

Az oldal vevőkörét az egyszerű vásárlókban látom, ha lehet így fogalmazni a nagyközönség az a csoport, akit az oldallal meg szeretnék célozni. Ennek megfelelően - ahogy Te is írtad - az oldalt nem szeretném úgy megbonyolítani, hogy egy-egy vásárló minden igényét kielégítse, ugyanakkor a többiek emiatt szenvedjenek és elvesszenek a rengetegben.

Ha még látsz valamit, remélem az orromra kötöd :)

Köszönettel:
Gabesz :R

(#24) blaces


blaces
tag

Sziasztok!

Help kéne! Apum Internetes áruházat akar nyitni, és mivel láttam, hogy itt éppen erről van szó, ezé kérném a segítségeteket, hogy milyen technikai dolgok kellenek ahhoz, hogy internetes shopot nyisson Apum.

Google-n már keresgélte 3 órán keresztül, és mindig ilyen szoftverfejlesztőkre bukkantam, akik kb 100.000 Ft csinálnak interntes shopot...

És bármi nemű infot elfogadnék, aki tud segítsen...

Minden nemű segítséget köszönök.

(#25) nRu3 válasza blaces (#24) üzenetére


nRu3
addikt

Van most valami új világszerte fejlödö internetes áruház különbözö szolgáltatásokal, amitt mindenki kedve szerint maga készithet és jóval olcsobért és egész szinvonalasan..hazánkba még csak épp érkezik igy magyarul nincs hozá sok info, de ha idegen nyelv megy akkor küldhetek linket és át lehet tanulmányozni miröl is van szó.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#26) blaces válasza nRu3 (#25) üzenetére


blaces
tag

ha adnál egy linket azzé hálás lennék :)

(#27) Belvaros


Belvaros
tag

UP :U

(#28) cucka válasza blaces (#24) üzenetére


cucka
addikt

egyik megoldás, hogy megtanulsz weboldalt készíteni (html + css), majd ezután megtanulsz egy szerveroldali programozási nyelvet (php, asp..). nem árt némi javascript ismeret is. na ezután már csak a dizájn van hátra, amihez kell ismerni egy képszerkesztő programot és nem árt egy kis jó ízlés. ha van programozási tapasztalatod, akkor az a rész pár hónap alatt megvan, jó ízlést ugye nem lehet megtanulni. na, miután ezek megvannak, nekikezdhetsz a webshop programozásához, ez is el fog tartani mondjuk 1-2 hónapot. így ingyen lesz édesapádnak webshopja.

másik megoldás, hogy felraksz valahova egy ingyenes webshop-ot (pl. oscommerce). persze ez soha nem lesz annyira egyedi/testreszabható mint az egyedileg készített szoftver de talán megteszi.

harmadik megoldás, hogy rábízod valakire, aki ért hozzá. igen, ez pénzbe kerül, a 100.000-es ajánlat pedig gyanúsan olcsó szerintem.

(#29) futár válasza blaces (#24) üzenetére


futár
aktív tag

Szia!

Az egyik legjobb, amiről tudok /szerintem/ a Virtuemart. Nézd meg a mi webshopunkat, ami most készül. A webshop ingyenes. A skin az már egyedi áras megoldás. Mi 40000Ft+Áfa áron vállajuk az elkészítését. Lehet tárhelyet bérelni, domaint regisztrálni nálunk. De az alap az ingyenes, és magyar.
[link]
Ha bármilyen kérdésed van, írj, ha tudok segítek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#30) futár válasza Belvaros (#27) üzenetére


futár
aktív tag

Bocsáss meg az építő kritikáért, de nem gondolkodtál azon, hogy a termékekről valamilyen kép vagy leírás megjelenjen?
Lehet, hogy az egyszerűségében van a varázsa, és egyébként nagyon tetszenek a megoldásaid, csak sokak számára nem egyértelműek az OEM kódok.
A megrendelésről kapott e-mail alapbeállítású Outlook-ban csak forráskódot jelenít meg.
:F

/Ja most látom, hogy készül valami. Gondolom a fényképezőgép azt szimbolízálja/

[Szerkesztve]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#31) Belvaros válasza futár (#30) üzenetére


Belvaros
tag

Köszönöm a kritikát, ezért mindig hálás vagyok :).

nem gondolkodtál azon, hogy a termékekről valamilyen kép vagy leírás megjelenjen?


Őszintén szólva nem tudom mire gondolsz, mert egy patronról vagy tonerről, ami nem egy design-eszköz (mint pl. egy nyomtató) nem igazán látom értelmét képet feltenni. A dobozok egység-dobozok és csak a rajtuk látható OEM-kódok különböztetik meg őket, arra pedig hogy a vevőnek melyik OEM-kódú termék kell - ha nem tudja fejből - egy egyszerűen használható kereső van a segítségére.

Azon felül, hogy patronok/tonerek esetében a képeket a fentieknek megfelelően értelmetlen betenni, a listákat olyan hosszúvá tennék, hogy az ember bele őszül, mire eljut a neki szükséges termékhez. Itt nem arról van szó, hogy beteszem a képet és majd Ő ez alapján választ... itt neki egy bizonyos patronra van szüksége, mert csak az a patron fog belemenni a nyomtatójába és a többi nem fogja érdekelni.

A fényképezőgép a fotópatronra utal, valahogy majd ezt is egyértelműsíteni fogom :)


A megrendelésről kapott e-mail alapbeállítású Outlook-ban csak forráskódot jelenít meg.

Tényleg... ezt eddig nem vettem észre, de az igazat megvallva nem is néztem még Outlook-ban. Utána néztem a témának és az az érdekes, hogy valamelyik host-on rendesen megjeleníti (pl. tvn.hu) és valamelyiken nem (freemail.hu) és ez is csak akkor áll fent, ha Outlook alatt nézed, mert a webes felületükön rendesen megjelenik.

Na de amíg erre rájöttem... nem fogom most leírni mennyit szenvedtem vele, de vért kellett izzadnom mire leesett miért nem szereti a freemail ezt a formátumú HTML-levelet, de örömmel jelentem, hogy most már jó és kérlek próbáld ki, mert ha nem akkor nem fogok tudni aludni az éjszaka :D.

[Szerkesztve]

(#32) futár válasza Belvaros (#31) üzenetére


futár
aktív tag

''nem gondolkodtál azon, hogy a termékekről valamilyen kép vagy leírás megjelenjen?''

Abban van valami, hogy a keresőben megtalálja a vásárló a kívánt nyomtatókelléket, viszont a képről, vagy leírásról azért kérdeztelek, mert sok a vizuális típusú vásárló, aki látni akarja a megvásárolni kívánt portékát. Lehet, hogy úgy gondolod, hogy nyomtatókelléknél ennek nincs jelentősége, de nyilván tudod, hogy sok-sok utángyártott kellékanyag van a piacon. Egynéhány közülük nagyon silány minőségű. A megelégedett vásárló viszont kép alapján is el tudja dönteni, hogy ez az a jó minőségű kellékanyag, amit a múltkor vásárolt, és megfelelt neki az ára, és a minősége. A leírást pedig azért tartom fontosnak, mert sok nyomtatókellékről csak a leírás alapján derül ki, hogy mekkora töltetű, milyen nyomtatókba kompatibilis. stb. Most, ha rákeresek egy nyomtatóra, akkor kidobja a kompatibilis kellékanyagokat. Egyik próbám során a HP DeskJet 3550 nyomtatóhoz kidobott 4 db patront. 2 db feketét, és 2 db színest. Leírás nélkül nekem úgy tűnik, hogy a comp. jelölésű feketét nincs értelme megvásárolni, mert az eredeti bruttó 180Ft-tal kerül többe. Mivel mi is foglalkozunk nyomtatókellékekkel, úgy gondolom, hogy a comp. jelű patronok eladása jobb az eladó számára, mivel nagyobb haszonnal kecsegtet. Az viszont csak a leírásból derülhet ki, hogy miért jó a vásárlónak. Mivel ezek a termékek általában nagyobb töltetűek.

A másik észrevételem az, hogy ha belelépek valamelyik listába, akkor a navigációban kellene egy egyértelmű nyomtatókereső menü, vagy mint a találati listát, ahogy kidobja, felül található a kereső modul. Valamelyik megoldás egyszerűsítené a laikus vásárló dolgát.
:C

[Szerkesztve]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#33) Belvaros válasza futár (#32) üzenetére


Belvaros
tag

Egyik próbám során a HP DeskJet 3550 nyomtatóhoz kidobott 4 db patront. 2 db feketét, és 2 db színest. Leírás nélkül nekem úgy tűnik, hogy a comp. jelölésű feketét nincs értelme megvásárolni, mert az eredeti bruttó 180Ft-tal kerül többe. Mivel mi is foglalkozunk nyomtatókellékekkel, úgy gondolom, hogy a comp. jelű patronok eladása jobb az eladó számára, mivel nagyobb haszonnal kecsegtet. Az viszont csak a leírásból derülhet ki, hogy miért jó a vásárlónak. Mivel ezek a termékek általában nagyobb töltetűek.

Igen, akad elvétve pár típus, ami közel sincs olyan jó áron mint az eredeti, de az ilyan patronok kelendőségén az sem fog változtatni, hogy esetleg többet tesznek bele (ami tegyük hozzá, hogy nem törvényszerű), mert az eredeti nagyobb megbízhatóságot sugall és ha a két termékbe vetett hit különbségét az ár nem képes ellensúlyozni, akkor teljesen mindegy mit teszel.



A másik észrevételem az, hogy ha belelépek valamelyik listába, akkor a navigációban kellene egy egyértelmű nyomtatókereső menü, vagy mint a találati listát, ahogy kidobja, felül található a kereső modul. Valamelyik megoldás egyszerűsítené a laikus vásárló dolgát.

Ezt még a héten elkészítem :), köszönöm.



Egyébként fejlesztettem az oldalon, kicsit szebb lett, kicsit használhatóbb és a kódot is optimalizáltam, így a letöltött adatmennyiség 40%-kal csökkent.


Továbbra is várom az észrevételeket, ötleteket :)

(#34) Belvaros


Belvaros
tag

Up :) Valakinek vélemény? :U

(#35) Somansky


Somansky
aktív tag

Esetleg nincs valahol ingyenes webshop amit csak felkell tenni és konfigurálni majd megy?
Irni nem igen tudnék ilyet, idöm sincs és nem lenne olyan komoly, hogy nagy összeget száná rá!

www.somansky.com

(#36) Louloudaki válasza Somansky (#35) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

oscommerce letölthető innen: [link]
és van neki topicja is a ph-n.

(#37) futár válasza Somansky (#35) üzenetére


futár
aktív tag

VirtueMart.
Joomla-ba integrálva letölthető.
Jó kis alkalmazás!
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#38) Somansky válasza Louloudaki (#36) üzenetére


Somansky
aktív tag

Amit itt letöltesz az mire jo?

www.somansky.com

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Webshop tesztelés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.