Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy olyan problémám, hogy szeretnék programozható hordható GPS-t pulzus mérővel a lehető legolcsóbban normális kivitelben és kinézettel. Nézegetem a termékeket ezek általában 100-200$ körül vannak, persze mindig van feljebb. Pl ez a [TomTom óra] tök jó, csak nekem olyan igényeim vannak, pl hogy eltérően csipogjon eltérő pulzus tartományokban, hogy biztosan tudjam, hogy anaerob vagy aerob edzésben vagyok e, meg hogy mikor kell visszavenni a tempóból. Most is nagyjából érzem, de azért jobb a biztos. Ami meg alap, hogy szeretném feltenni az edzéseimet strava-ra, de azt ezzel is lehet egy export-al valamilyen népszerű formátumba, pl gpx. Ezeket szívesen beleprogramoznám egy ilyen kütyübe, egyáltalán nem bonyolult dolgokról van szó, meg talán egy kis java tanulás sem árt...

Arra lennék kíváncsi, hogy van e, aki ennek jobban utánajárt, és talált programozható eszközt?

Egyébként egy arduino-val vagy raspberry-vel is össze lehetne rakni, csak hát a problémásabb része a dolognak, hogy valami óra vagy karkötő nagyságú dolog kell, ami 50g körül van. Egy tipikus single board computer meg pont nem ilyen. A másik húzós része a keret. Legalábbis nekem lövésem se lenne, hogy hol tudnék megfelelő műanyagot meg gumit öntetni olcsón egy ilyen kütyühöz. Egy 3d nyomtató meg hát nem az az árkategória, ami szóba jöhet. Ugyanúgy a kicsi aksi is problémás lehet. A miniatürizálás, amibe egy csomó know-how-t beleraknak a gyártók, és amiről laikusként nem hiszem, hogy sokat lehetne megtudni a netről...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.