Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kb 10 percig kerestem, mire találtam olyan kategóriát, amibe többé-kevésbé beleillik. Nincs single board computer sem és wearable sem. Ha valaki nem tudná elsőre, a viselhető számítógépekről illetve tartozékokról van szó.

Buliban hasznos! =]

(#2) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy olyan problémám, hogy szeretnék programozható hordható GPS-t pulzus mérővel a lehető legolcsóbban normális kivitelben és kinézettel. Nézegetem a termékeket ezek általában 100-200$ körül vannak, persze mindig van feljebb. Pl ez a [TomTom óra] tök jó, csak nekem olyan igényeim vannak, pl hogy eltérően csipogjon eltérő pulzus tartományokban, hogy biztosan tudjam, hogy anaerob vagy aerob edzésben vagyok e, meg hogy mikor kell visszavenni a tempóból. Most is nagyjából érzem, de azért jobb a biztos. Ami meg alap, hogy szeretném feltenni az edzéseimet strava-ra, de azt ezzel is lehet egy export-al valamilyen népszerű formátumba, pl gpx. Ezeket szívesen beleprogramoznám egy ilyen kütyübe, egyáltalán nem bonyolult dolgokról van szó, meg talán egy kis java tanulás sem árt...

Arra lennék kíváncsi, hogy van e, aki ennek jobban utánajárt, és talált programozható eszközt?

Egyébként egy arduino-val vagy raspberry-vel is össze lehetne rakni, csak hát a problémásabb része a dolognak, hogy valami óra vagy karkötő nagyságú dolog kell, ami 50g körül van. Egy tipikus single board computer meg pont nem ilyen. A másik húzós része a keret. Legalábbis nekem lövésem se lenne, hogy hol tudnék megfelelő műanyagot meg gumit öntetni olcsón egy ilyen kütyühöz. Egy 3d nyomtató meg hát nem az az árkategória, ami szóba jöhet. Ugyanúgy a kicsi aksi is problémás lehet. A miniatürizálás, amibe egy csomó know-how-t beleraknak a gyártók, és amiről laikusként nem hiszem, hogy sokat lehetne megtudni a netről...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3) inf3rno válasza inf3rno (#2) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Utánajártam a TomTom órának. A helyzet az vele, hogy nagyon gyenge a szoftvere. Azt írják a fórumokban, hogy kb béta tesztelőknek használják a felhasználókat, és cserébe semmi kompenzációt nem kapnak. A support is elég gyenge. https://en.discussions.tomtom.com/go-and-start-40-50-60-series-go-400-500-600-5000-6000-mydrive-176/deserve-an-explanation-977616

Szoftverfejlesztőként ez elég siralmasan hangzik, és felveti a gyanúját, hogy nem BDD/TDD-vel fejlesztenek, vagy kiadták inidiaiaknak a munkát, majd egyáltalán nem gondolták át, hogy mit csinálnak... Mindenesetre sokkal jobban megéri garmint venni ezek alapján.

Ezt a két órát hasonlítottam össze, most mindkettő 140$ körül van:

- TomTom Multi-Sport GPS Watch
- Garmin Forerunner 15 Large

A TomTom-ban az lenne a jó, hogy multisport, szóval nem csak futáshoz, hanem bringázáshoz és úszáshoz is jó lenne. (Igazából nem halok bele, ha nincs meg az a feature, mert bringára van mobil tartóm, úszni meg nem szeretek.) A Garmin az előzőek alapján jóval megbízhatóbb. Elvileg a TomTom-ban nincs heartrate monitor a másikban meg talán, bár szinte kizárt. TomTom-nál ezért külön rá kell fizetni legalább még 30$-t, de ha külön veszi az ember, akkor akár 70$-t is. Aki kicsit is tájékozott edzés terén az tudja, hogy ez elég fontos feature, mert a pulzus alapján meg lehet mondani, hogy mekkora a terhelés, és hogy anaerob tartományban vagy e. Van sokféle edzés, erőfejlesztésnél pl kimondottan fontos, hogy anaerob tartományban legyél. A másik lehetőség, hogy érzed, hogy fulladsz, de az gondolom nem annyira pontos.

Még böngészem a piacot, úgy látszik programozható GPS-es wearable nincsen, de talán nem is baj, most úgysem érnék rá foglalkozni vele.

A Raspberry Pie-al még mindig szemezek, robot helikopterhez veszek majd egyet 1-2 éven belül. Azt mondják, hogy elég macerás algoritmust írni az egyhelyben lebegéshez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#4) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Jobban utánanéztem, találtam egyet Raspberry PI alapon, de finoman szólva elég oroszos a kinézete a gépnek, ha értitek mire gondolok. Nyilván RPI-nek van egy alap mérete, amihez igazodni kell. Van smartwatch Arduino-val is, de ez meg kb arra jó, hogy az időt mutassa. Valszeg össze lehet valahogy dobni, ha nagyon profit az ember ilyen külső tervezésben. Hát én nem vagyok az, még a szakmát sem tudom hogy nevezik, ami ezzel foglalkozik, gondolom valamilyen designer, vagy ipari formatervező, vagy ilyesmi.

Közben rájöttem, hogy nagyon rosszfelé keresgélek, és nem saját kezűleg összerakott single board computerekre épített wearable kell nekem, hanem inkább egy óra vagy karkötő, ami támogatja az androidot. Arra meg vagy felszórok egy androidos szoftvert, vagy írok egy sajátot olyan funkciókkal, amik nekem kellenek. Nyilván kell hozzá java, de annyi baj legyen. https://developer.sony.com/develop/wearables/develop-android-wear-apps-for-smartwatch-3/, ill. https://developer.android.com/wear/index.html a releváns cikkek a témában. Úgy néz ki külön támogatás van wearable terén androidhoz, szóval sokkal profibbnak néz ki a dolog. Persze ha valaki elektronikával akar bütykölni, az csinálhatja RPI vagy Arduino alapon is, de sokkal több meló lesz vele, és árban is magasabb, mintha tömeggyártott terméket venne az ember.

Buliban hasznos! =]

(#5) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben jelezték, hogy van hasonló témájú ketyerés topic [link], amit érdemes lenne átnyálazni.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.