Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A napokban megjelent az idei év első WayteQ táblagépe, ami a WayteQ xTAB 8X Quad nevet kapta.
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a készülék felől érdeklődők, esetleg a már készülékkel rendelkező felhasználók egy helyen minden szükséges információt megtaláljanak.

https://vertigostore.eu

(#2) szundybence válasza kelzsoca (#1) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nagyonjó! Érdekelnének a tapasztalatok, ami még persze tudom nincsen. Neked volt már a kezedben?

(#3) kelzsoca válasza szundybence (#2) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tegnap érkezett meg hozzám, most éppen az akkumulátor teszt fut.

https://vertigostore.eu

(#4) szundybence válasza kelzsoca (#3) üzenetére


szundybence
aktív tag

Olvashatunk majd tesztet is a jóvoltodból?

(#5) kelzsoca válasza szundybence (#4) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem terveztem, szerintem a Mobilaréna le fogja tesztelni a készüléket.
Viszont olyan dolgokra mindenképpen kitérek részletesen, ami az ilyen tesztekből kimarad, vagy egy mondattal van elintézve.
Kezdésnek ilyen az akkumulátor idő is, amit tegnap már le is teszteltem, és készült hozzá egy blog bejegyzés is, ami a blogomban található.
Aztán várható még, hogy részletesen ismertetem a készülék szoftverének (IMEI is) teljes mentési folyamatát.
Továbbiakban, aki nem szereti gyári állapotban használni a készüléket, ők ezeket várhatják: root, custom recovery, különböző módosítások, belső NAND tárhely átpartícionálás stb..

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6) szundybence válasza kelzsoca (#5) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#7) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Frissült a blog bejegyzés, már elérhetőek a benchmark tesztek is.
(WayteQ xTAB 8X Quad)

https://vertigostore.eu

(#8) Zolee11


Zolee11
senior tag

Arról a bizonyos Mobilarénás tesztről esetleg van vmi infó, hogy mikorra várható sacc/kb.?

no brain, no problem

(#9) LSiki


LSiki
tag

Sziasztok.
Valakinek infó arról hogy miracast funkció esetén a webböngészés működik?
(8Q-nál müködött, de pl iNew V1 esetén nem)

(#10) TGYI válasza kelzsoca (#7) üzenetére


TGYI
csendes tag

Kedves KelZsoca!

Megnéznéd a Nálad levő készüléket, hogy a Beállítások - Fiókok - Google menü alatt, ha ráböksz a gmail-es fiókra, akkor előjön-e a névjegyek és a naptár szinkronizációs sora?

Nekem csak az alkalmazásadatok, böngésző, drive (ezt feltettem), gmail és a személyi adatok sora látható ekkor. Ennek megfelelően nem szinkronizálja sem a névjegyeket, sem a naptárt, pedig felettébb előnyös lenne, ha már 3G-s a készülék.

A-Z-ig végigolvastam a 8Q fórumot, ott is volt egy ilyen eset, de ott egy apk letöltésével megoldódott a dolog, tehát nem a google szinkronizációs lehetőség hiányzott valószínűleg.

Köszi előre is!

(#11) kelzsoca válasza TGYI (#10) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Köszönöm az infót, valóban nem működött, még a mai nap folyamán adom a megoldást hozzá.

https://vertigostore.eu

(#12) ShadeX


ShadeX
tag

Próbálta valamelyikőtök Nova Launcherel használni? Elég érdekes dolgot produkál a miénk: telefonos hívás esetén (kimenő/bejövő mindegy neki) véletlenszerű érintéseket produkál, lapozgat az asztalok közt és össze-vissza nyitogat mindent, amit az asztalokon talál...

(#13) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen tabot,és a következő lenne a problémám.Play áruházról nem tudok sok alkalmazást letölteni,mert 491-es hibát ír.Próbáltam a Play áruház alkalmazás adatait törölni,frissítéseit eltávolítani,Google accountot eltávolítani,majd újraindítás után ismét bejelentkezni,de nem hozott megoldást.Korábban a 8Q-s topicban is volt ilyen probléma jelezve,nem találtam annak mi lett a vége.A tabot újan(néhány napja)azonnal átparticionáltam Kelzsoca :R leírása alapján 6.0-ra(16 GB SD-t raktam be tárhelynek),mint ahogy azt már megtettetem már egy a családba Decemberben került 8Q -nál is.Ott ilyen problémába nem ütköztem.Egyébként mindtkét eszközzel elégedett vagyok,ár-értékben nagyon jók,csak erre a 491-es hibára kellene megoldás :F a 8x-re.

(#14) aramis00


aramis00
tag

A fotók alapján nem tudom eldönteni, hogy ennek a készüléknek ugyanolyan a háza, mint a 8Q-é?
Főként arra az élre gondolok, ami miatt azt igen rossz kézben tartani.

Egyelőre élőben nem tudtam megtapizni, mert a pécs MM-ben csak a 8Q van kirakva.
Az adatok alapján, amúgy ennyi pénzért és Zsoca háttérmunkájának köszönhetően sztem bestbuy!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#15) kelzsoca válasza kisfakir (#13) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg egy factory reset?

(#14) aramis00

A ház majdnem teljesen azonos, itt-ott vannak változások, de az érintett kérdésben olyan mint a 8Q.

••••••••••

A készülékhez készült módosító csomagot itt találjátok.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#16) aramis00 válasza kelzsoca (#15) üzenetére


aramis00
tag

Köszi az infót. Benézek azért az edigitalba, úgy láttam ott van készleten.

Volt mégegy topic, majdnem azonos névvel. Most nem találtam. Törölve lett?

Ill. mobilarena tesztet említettél. Ezt lehet tudni mikor lesz? (Náluk van már ilyen kütyü? Mert akkor azért hamarabb várható, mintha még nincs is náluk ;] !)

Szerk.: megtaláltam a másikat.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#17) kisfakir válasza kelzsoca (#15) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Az átpartícionálás után cvm recoveryt felraktam,majd megcsináltam a factory resetet a leírásod alapján(korábban a 8Q-val is így tettem).Utána kezdtük belakni a rendszert.Azóta már sok progi telepítése,beállítása történt az eszközön.Ha most csinálnék újra factory resetet,mindent törölne gyári állapotra,ezért ha lehet azt hagynám utoljára.
Egyébként ha a /data-t menteném,fectory reset,majd /data vissza,gondolom a 491es hibám megmaradna mivel a problémás rendszert mentem,majd rakom vissza. Jól gondolom?

(#18) kelzsoca válasza kisfakir (#17) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbálj akkor egy wipe cache-t nyomni, illetve a korábban is elhangzott fiók törlése-újraindítás-fiók újra felvétele hármast is érdemes megcsinálni, további törölni a play store cache és adatait az alkalmazás alatt.

(#16) aramis00

Nem tudom lesz -e, és ha igen akkor mikor, erről nincs információs sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#19) kisfakir válasza kelzsoca (#18) üzenetére


kisfakir
csendes tag

Wipe cache-újraindítás-play store alkalmazás alatt adatok törlése -alkalmazás frissítesek eltávolítása-alkalmazás letiltása-google fiók törlése-tab újraindítás-meglévő google fiók hozzádása-play stora alkalmazás engedélyezése.Éééés..nem működik :W 491-es hiba!Azt sem tudom miért válogat az appok között,egyiket letölti,másikat nem(pl.Időkép appot nem).Akkor csak a factory reset az esetleges megoldás,vagy van még valami,ami estleg nem okoz adatvesztést?

(#20) kisfakir


kisfakir
csendes tag

Jelentem megoldódott a Play áruházas 491-es problémám :D !Tehát,ha valaki esetleg átparticinálja az eszközt,recovery alól elvégzi a factory resetet,akkor az első bekapcsolás után(mielőtt bármit is elkezdene telepítgetni)csináljon egy "Gyári adatok visszaállítása"-t!Ezután már mehet a buli...
Egyébként,természetesen ez NEM a tab problémája volt!Jó kis cucc(a maga kategóriájában)a 8x Quad és a 8Q is.Kelzsocának köszönöm a segítséget,és a módosító csomagot is(használjátok,hibátlan)! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) TGYI válasza kelzsoca (#11) üzenetére


TGYI
csendes tag

Sziasztok!

A felvetett probléma egyik felére, a naptárra megvan a megoldás: egyszerűen a Google play-ről le kell tölteni a stock androidos naptár alkalmazást. Ennek hatására a google fiók szinkronizációs lehetőségei között megjelent a naptár, és tökéletesen működik.

Sajna a kontaktokra ugyanez nem megy, legalábbis nekem. A Hangouts-ot nyomatná a Play, de az a dialer-rel együtt sem működik. Ezt úgy kell érteni, hogy nem szinkronizál a rendszer.

Hálás lennék, ha valaki tudna ebben segíteni. Átmenetileg megoldottam a dolgot, kiexportáltan VCF állományba a telefonomról a kontaktokat és a gyári állapotban is feltett tárcsázóba beimportáltam. Látszólag így minden OK, de a szinkronizálás elveszett.

Sajnos nagyon-nagyon kevés időm van vesézni a készüléket, pedig ráférne a fórumra is és persze a készülékre is, viszont nap mint nap használom. Én a játékot még a Sinclair ZX-81 időszakban abbahagytam, pedig az elég rég volt... Viszont irodai dolgokra, navigálásra, Youtube-ra, Skype-ra, netezésre, rádiózásra használom és teljesen jó. Nálam a "zuhanórepüléses" akkumerülés nem jelentkezik. A készülék az említett dolgok mellett nekem egy hetet gond nélkül kibír, de az igaz, hogy PC mellé használom csak kiegészítésként, pl. amikor utazom. Megjegyzem, hogy tapasztalatom szerint általában a kevésbé neves telefonok/tabletek feszültség-akkukapacitás kalibrációs görbéje csapnivaló. Így tudnak zuhanni 5-10 perc alatt telefonok 100%-ról 70%-ra, vagy így lehet, hogy a Q tesó sok esetben pikk-pakk kimerül mondjuk 30% alatt.

Nekem még egy dolog jött be, hogy este ne égesse ki a szememet, a Twilight nevű applikáció igen hasznos, időben folyamatosan csökkenti a színhőmérsékletet és a fényerőt.

(#22) kelzsoca válasza TGYI (#21) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Már pár napja megoldottam a szinkronizációs hibát is, itt megtalálod a megoldást.

https://vertigostore.eu

(#23) TGYI válasza kelzsoca (#22) üzenetére


TGYI
csendes tag

Működik:-) Köszönöm! Teljes értékűvé vált a kütyü.
Nálam YunOS Phone-ként jelent meg a Eszközkezelőben.

Ki volt valahogy kapcsolva ez a két szinkronizálás? Az eddig használt hat androidos jószág közül csak itt tűnt el. Még a SIM nélküli tableteken is mindig előjött.

[ Szerkesztve ]

(#24) kelzsoca válasza TGYI (#23) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az hogy miként nevezi az eszközt, igazából nem is számít.
A szinkronizáláshoz hiányoztak a hozzájuk tartalmazó alkalmazások.

https://vertigostore.eu

(#25) pandur99


pandur99
aktív tag

Nem láttam, hogy már van speciális topikja is, ezért itt is felteszem a kérdést:

Vettem egy xTab 8x quad-ot, és a következő a problémám: nem fut rajta a chrome, vagyis föltelepül, aztán kiszáll, ha meg akarok nyitni valamilyen honlapot. Ugyanezt csinálja a chrome béta is. Mi lehet a baj?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#26) kelzsoca válasza pandur99 (#25) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lehetséges hogy a Chrome frissítése kavarhatott be, esetleg egy régebbi alkalmazással kellene megpróbálni, vagy várni egy következő frissítésre, mert ha jól látom az alkalmazás belső hibája miatt omlik össze.

https://vertigostore.eu

(#27) csaszy72


csaszy72
újonc

Hali.Tud valaki segiteni van egy ilyen tabom és nem müködik a SIM kártya,vagyis nem érzékeli.Szükséges valami program vagy beállitás?Előre is köszönöm a választ

Az alkalmazott számítástechnika abból áll, hogy az ember tudja, melyik csavart melyik villáskulccsal kell beverni

(#28) pandur99 válasza kelzsoca (#26) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm. Régit nem tudom, hol lehet találni, de akkor várok egy frissítésre. A Chrome-ot szoktam meg, mindenen az van, szeretném, ha ezen is futna.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#29) kelzsoca válasza csaszy72 (#27) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen SIM kártya nem működik benne?

Manuális hálózatkeresést próbáltad?

https://vertigostore.eu

(#30) csaszy72 válasza kelzsoca (#29) üzenetére


csaszy72
újonc

Üdv.Nem probáltam mert nem észleli a sim kártyát.Pannon,vodafone probálva

Az alkalmazott számítástechnika abból áll, hogy az ember tudja, melyik csavart melyik villáskulccsal kell beverni

(#31) LSiki válasza csaszy72 (#30) üzenetére


LSiki
tag

Szia.

Bekapcsolt állapotban nem érzékeli a SIM kártya betételét.
(legalábbis a Cube Talk 8X-nél)

Kapcsold ki a tabletet.
Tebb be a kártyát.
Kapcsold be a tabletet.

[ Szerkesztve ]

(#32) csaszy72 válasza LSiki (#31) üzenetére


csaszy72
újonc

Üdv.Sajnos már igy is probálkoztam.Az igazság az hogy ahogy én tapasztaltam valami belső gondja van,vagyis a sim foglalattal.Kivenni sem tudom a kártyát csak tűheggyel :-( ugy hogy visszavittem az üzletbe hétfőn adnak választ.
Köszönöm hogy ilyen hamar a segitségemre siettetek,ha megvan az eredmény irok.
Üdv mindenkinek

Az alkalmazott számítástechnika abból áll, hogy az ember tudja, melyik csavart melyik villáskulccsal kell beverni

(#33) rozsasadam válasza pandur99 (#25) üzenetére


rozsasadam
csendes tag

A Chrome felzabálja a RAM-ot még PC-n is.
Használj Opera-t!!!

Nem átverésekből, hanem az elégedett és visszajáró vevőkből "élek".

(#34) pandur99 válasza rozsasadam (#33) üzenetére


pandur99
aktív tag

A chrome-ot nem is tudtam telepíteni, úgyhogy a probléma részben megoldódott. Most használom a gyári böngészőt, elég jó az is. Az operát nem ismerem.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35) LSiki válasza pandur99 (#34) üzenetére


LSiki
tag

Opera for android

Jobb mint a gyári és most már az Opera Link-kel müködik a könyvjelző átvitel is.

(#36) csaszy72


csaszy72
újonc

Üdv mindenkinek .Kicserélték a gépem igy minden rendben van,azt mondták hogy az érintkezők voltak hibásak .Nekem mind1 most működik a sim.Szép napot mindenkinek.

Az alkalmazott számítástechnika abból áll, hogy az ember tudja, melyik csavart melyik villáskulccsal kell beverni

(#37) rrunner


rrunner
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is lett, par kerdes:
-Chrome nalam sem megy, beepitett bongeszo hasznalhato. Nem sikerult valakinek megoldani?
-Android 4.4.2-n a felso statusbar / notification bar nem kene, hogy atlatszo legyen?
-Valakinek van tapasztalata a multiuser kornyezettel? Azt meg lehet vele csinalni, hogy felveszek 2-3 usert, es mindenki a maga facebook / gmail accountjaval hasznalja ezeket az alkalmazasokat?

koszi
rrunner

[ Szerkesztve ]

(#38) rrunner


rrunner
csendes tag

Meg valami. Van olyan media lejatszo, ami minden trukkozes nelkul windows halozatrol magatol belelat a fajlrendszerbe, es le tud jatszani zenet / videot?

Jelenleg a kovetkezo megoldasaim vannak:
-Kedvenc fajlkezelom, az X-plore latja a LAN-t -> kikeresem a fajlt -> megnyitas ezzel -> ramutatok a programra a listabol. Player Pro, VLC, barmi. Ezeket szeretem, de a sajat media konyvtarukba nem tudom bemasszirozni a LAN meghajtokat. Macera.
-Kodi (ez volt regen az XBMC) verprofin nez ki, fel is lehet venni vele a LAN meghajtokat a media listaba, es maga a lejatszas szakadozas nelkul megy meg wifi-n is, elvileg tokeletes. Gyakorlatilag a GUI-ja nem igazan touchscreen-re valo, nehany gombot nyolcszor kell megnyomni, hogy egyszer reagaljon, a Kodi igazabol a desktop verzio androidra portolasa.

Nekem egy egyszeru (de szep) media lejatszo kene, ami nem ijed meg, ha nem a sajat fajlrendszeren vannak a filmek es a zenek.

(#39) pacuha10 válasza rrunner (#38) üzenetére


pacuha10
csendes tag

Ilyen tabletet készülök vásárolni, úgyhogy jó ez a topik. Egyik dolog amire kíváncsi volnék, hogy milyen üvege van? Könnyen karcolódik mint a kisebb testvéreié, vagy valami karcálló típus? :B

(#40) rrunner válasza pacuha10 (#39) üzenetére


rrunner
csendes tag

Van rajta egy védőfólia, de az enyémen vannak már csíkok. Egy tok biztos nem árt. A speedshopban most akciósan 1500 Ft a 8Q-hoz való gyári tok, szerintem az erre is pont jó, de azért nézz utána.

(#41) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Az Alcor magyar ékezetes
BT-80 Billentyűzet HU Bluetooth
működik vele?

(#42) kelzsoca válasza #98593280 (#41) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kellene neki.

(#40) rrunner

Két fólia van a készüléken.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#43) rrunner válasza kelzsoca (#42) üzenetére


rrunner
csendes tag

2 fólia? Volt egy vastag izé rajta fehér papírfüllel, kb a fólia védőfóliája, azt még a boltban leszedtem róla. Ezen kívül kettő?

(#44) kelzsoca válasza rrunner (#43) üzenetére


kelzsoca
félisten

A felső a szállítási fólia, az alatta levő a valós fólia, természetesen nincs több.

https://vertigostore.eu

(#45) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A Google Chrome problémát sikerült orvosolni, a hozzá tartozó javítást megtaláljátok itt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46) rrunner válasza kelzsoca (#45) üzenetére


rrunner
csendes tag

@kelzsoca: vagy nem ertem, vagy nem talalom a linkelt oldalon. Segitesz?

[ Szerkesztve ]

(#47) kelzsoca válasza rrunner (#46) üzenetére


kelzsoca
félisten

4. Töltsük le a WayteQ_xTAB_8x_mod.zip csomagot...

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#48) rrunner válasza kelzsoca (#47) üzenetére


rrunner
csendes tag

Aaah, koszi. Azt hittem, a tableten kellhet csak valamit kattogtatni. Ezexerint nem errol van szo, es kar is remenykedni, hogy valamelyik Chrome frissites utan magatol helyreall a cucc?

(#49) kelzsoca válasza rrunner (#48) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos az alkalmazás frissítése nem oldja meg, de maga a művelet nem bonyolult, és természetesen nem jár garanciavesztéssel sem.

https://vertigostore.eu

(#50) Müszi


Müszi
senior tag

Sziasztok!

Tervezek egy ilyen tabot venni a családnak. Azt kérdezném tőletek, hogy mennyivel lehet gyengébb a GPU a tesó Q jelű 3g modem nélküli verziójától, ill. milyen gyenge pontjai vannak még? A HDMI hiánya még nem zavarna, de ha közepes szintű játékok is akadnak esetleg, az már gond és akkor inkább nézek valahol olyat, ameddig még lehet kapni, vagy esetleg egy használtat, mert különben meg tetszene a kütyü.
Estleg más hasonló alternatívát tudtok ajánlani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.