Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freex


freex
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Gigabyte KT600-as alaplapot 2.5-ös Bartonnal.
WinXP van feltelepitve, minden driver és frissités rá van tolva, mégis ha pl. berakok 2 vinyót, egyiket Primary masterként (120GB-os Maxtor ATA133 8MB cache), a másik Secondary masterként, lehet bármilyen vinyó, ha másolok a kettö között, a proci folyamatosan 95-100%-on pörög, a másolás csigalassú. Virusirtónak a Kaspersky van rajta, ha kikapcsolom, akkor is ugyanaz.

Ha van valakinek javaslata vagy megoldása, pls. segitsetek.

Köszi,
FreeX

(#2) Flashy válasza freex (#1) üzenetére


Flashy
veterán

chipset driver legyen fent, aztán BIOSban legyen udma engedélyezve és nézd meg windows eszközkezelőben is hogy legyen udma-n minden vinyó.

(#3) freex


freex
csendes tag

A telepitést VIA4IN1-gyel kezdtem.
A BIOS már párszor átturtam, az elöbb is, mielött valótlant irok, szóval UDMA-ra vonatkozóan semmi beállitási lehetöség sincs. Annyi van, hogy engedélyezem-e az 1., a második és a SATA vezérlöt. Ja meg az alapbeállitásoknál nyilván, hogy az elérés módja CHS, Large vagy LBA. Ennyi. A BIOS lehetöség is kilöve.
Szintén még a telepités után a másodlagos ide vezérlöt átállitottam, ha lehet, akkor ne PIO-t, hanem UDMA-t használjon. Most ugyan egy 4082-es DVD iró lóg Slave-ként, ezt aktuálisan PIO-ban használja. Majd berakok egy tutti UDMA-s vinyót, s meglesem, nem-e azt is PIO-ként akarja használni. Remélem nem úgy van. ha már egy PIO eszköz van a csatornán, akkor az UDMA-sat is csak PIO-ban tudja használni.

Azért köszi a javaslatokat.
FreeX

(#4) freex


freex
csendes tag

Volt egy kis időm, próbálkoztam ismét. Letiltottam a SATA-t és a 1394-et, hogy feleslegesen ne vigyen el erőforrásokat. A VIA4IN1-et újraraktam rajta. A másodlagos IDE-ről lehúztam mindent, csak egy 80-as ATA133-as vinyó lógott rajta. Az WinXP továbbra is PIO módban jelezte, hogy használja, és úgy is használta, mert a másolás tetű lassan történt, a proci ismét plafonon futott.
Aztán gondoltam egyet, átraktam az első IDE-re slave-ként.
Abban a pillanatban, mint a villám, megtáltosodott, a proci kihasználtsága lement 20-25%-ra.
Lehetséges, hogy csak az IDE1-en tudja az ATA üzemmódot kihasználni?
A manuál szerint mindkét IDE csatolója tudja az ATA133-at.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Az alaplap Gigabyte ''GA-7VT600 1394'' tipusu.

Kösz,
FreeX

(#5) L3zl13 válasza freex (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eszközkezelőben távolítsd el a problémás idevezérlőt, és hagyd, hogy a WIn újra felismerje újraindítás után. Utánna valószinűleg jó lesz. Gyakori probléma XP-nél, hogy telepítéskor csak PIO-nak ismeri fel a vinyót, és utánna nem lehet átváltani.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Sanya válasza freex (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

lehet a kábel szar.

próbáld ki:

leszeded a vinyók drifverét, és restart. majd újra felismeri az xp

sajátgépre jobb klick, tulajdonságok, hardver


vagy ami még rosszalkodni szokott: 6.0.x-es nerok még bugosak, és azok is pio 4-be visszavágják a gépet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) moonman


moonman
titán

keresd meg a
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass...
...{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

(#8) zkingmax


zkingmax
csendes tag

re
ha egyaltalan nem arak menni meg kell probalni egy windows ujratelepitest!
telepites utan csak a drivereket felrakni s letesztelni
sokat kell javuljon a helyzet
en nem is hasznalok IDE vezerlot s a procit tesztbe megse terheli jobban mint 2-3%
ja s amugy a biosba is kell legyen opcio amivel az udma-t ki be lehet kapcsolni

(#9) L3zl13 válasza zkingmax (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem használsz ide vezérlőt, az érdekes. :U
Valamit biztosan használsz, max a beépítettet.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Horbal válasza zkingmax (#8) üzenetére


Horbal
őstag

Nincs IDE VEZÉRLŐ?????!!!!! Van új a nap alatt, ezt nevezem, szerintem érdemes jobban megnézned valami csak lesz ottan:DD

számítógépem megver sakkban ... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#11) Horbal


Horbal
őstag

Jól szóltál L3zl13 (rem nem írtam el) szerintem is XP bugos nekem is volt ilyen, ha a fejem tetejére álltam akkor sem volt UDMA csak PIO és úgy másolt mint a csiga illetve sehogy (gyakorlatilag) újra kell azt pakolni!:((

számítógépem megver sakkban ... de kick-boxban én vagyok a jobb!!!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) rog válasza freex (#4) üzenetére


rog
addikt

nekem is volt már ilyen gondom. egyszer egy vinyóval, egyszer meg egy cd-íróval.
a megoldás az volt nálam, hogy le kellett húzni a pio-ba ragadt eszközt. elindítani a windowst. leállítás. drive vissza. restart. máris udma lett a pio-ból.
(kiszállunk az utóból, beszállunk az autóba :)) )

(#13) L3zl13 válasza rog (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, csak ez problémás, ha a rendszer vinyó ragad be. :DDD
Ezért javasoltam az IDE vezérlő eltávolítását és újrafelismertetését az eszközkezelőben.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) ollie válasza freex (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindkét kábel 80 eres? Mert ugye a 40 eressel nem lesz valami gyors.

***

(#15) rog válasza L3zl13 (#13) üzenetére


rog
addikt

ja kész szerencse hogy itt nem az ragadt be :)
(az eltávolítást én is próbáltam annó, eredmény nélkül)

(#16) freex


freex
csendes tag

Hát eddig úgy tünik, hogy a másodlagos IDE csatorna nem óhajt UDMA-ra átváltani. Megpróbáltam mindegyik javaslatot, sajnos továbbra is csak PIO.
A winfost meg nem akarom újrapakolni, mert van egy rakás minden alatta.
Már ott vagyok, hogy a SATA-t visszakapcsolom, és szerzek valahonnét egy SATA-s vinyót a PATA-s helyett.
Már csak azért sem jó ez így, mert a másodlagos csatornán, mint irtam, egy 4082-es DVD író lóg, aminek azért kellene valamilyen UDMA üzemmód. Múltkori DVD irásnál attól féltem, hogy kifogy a buffer, bár ezt a DVD iró hardvere megakadályozta volna, de ugrált a szint rendesen tele és fél mennyiség között.
Kösz,
FreeX

(#17) 8Ball


8Ball
tag

a BIOS túrd át még1x de nyomj Ctrl+F1-et elötte a fömenübe.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#18) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

nem írtad (vagy csak nem találtam meg), hogy a kábelt cserélted-é... :)

2 hete telepítettem a családban ...
hát iszonyat lassú volt a korábbi rendszer ... már már az idegösszeroppanás szélén álltam ... goldoltam celeron ... majd feltünt a procihasználtság mint tünet ...
a 80 eres kábel lecseréltem egy 40-es (mert csak az volt kéznél) és fényéveket javult a sebesség ...
a gépet kompletten vették ... az eladó rakta bele a kábelt ... nem tudom mikor romlott el, vagy egyáltalán mitől romolhatott... külsérelmi nyomok sehol sem találhatóak ...

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#19) Calogero


Calogero
addikt

Nekem is volt ilyen gondom Abit NF7-S,AMD2400+ parossal.
A problemat ugy oldottam meg, hogy tettem a gepbe Raid kartyat, es azt hasznaltam IDE vezerlokent, az alaplapi IDE-t meg bioszbol letiltottam.

(#20) lacko22


lacko22
aktív tag

Én úgy próbálnám mint haverom az msijével Primary master az egyik winyó primary slave a másik winyó és tök jó.
Ha két winyó is van masterben akkor nem tetszik a gépeknek.

(#21) mr_ricsi válasza lacko22 (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kb. hány óra múlva leszel PH!Addikt? :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) twollah válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Homok kerult a gepeztebe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.