Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LUI_G


LUI_G
csendes tag

Bocsi hogy emiatt úgy témát nyitottam, de nem találtam helyet, ahova írhattam volna.
Tehát: most vettem egy 400W-os tápot, így megmaradt feleslegbe a régi 230W-os (: Ami ugye 6 éves, így ára nincs, tehát úgyis a a kukában kötne ki, ezért gondoltam, hogy mentsük a menthetőt, és a ventillátort szereljük ki, jó lesz a winchesterre.

Az oldalát szépen le is szedtem, ventillátor lecsavarozva, csak a kábelekkel van probléma. Ugyanis csak egy piros meg fekete kábel van (sárga nincs), és azok is közvetlenül csatlakoznak a táp ''lapkájára''.

Kérdés: ráfordítás nélkül, csak magából a tápból dolgozva megoldható valahogy, hogy használható legyen a venti?

[Szerkesztve]

Faj meghatározás: Haspók

(#2) Flashy válasza LUI_G (#1) üzenetére


Flashy
veterán

ha adsz rá 12V-ot, akkor megy, semmi egyéb nem kell hozzá.

[Szerkesztve]

(#3) jerry311 válasza LUI_G (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze, keresel otthon egy molex csatlakozót (pl tápkábel hosszabbító vagy Y elosztó, mindegy csak rajta legyen a csati). Szétszeded, és a 12 V-ra (sárga) meg a föld-re (fekete) rákötöd a venti vezetékeit. Ha az 5 V-ra kötöd akkor lassabban forog, ha egyáltalán forog. Ha az 5 V-ra és a 12 V-ra kötöd (mintha az 5 V lenne a föld) akkor 7 V-ot kap és megintcsak lassabban forog, mint 12 V-on, bár ezt a bekötést sokan nem javasolják.

(#4) Akheron válasza jerry311 (#3) üzenetére


Akheron
senior tag

Van neki egy rakat egyéb molex is, hisz most barmolt szét egy tápot ;]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#5) Flashy válasza Akheron (#4) üzenetére


Flashy
veterán

igen de az a baj neki pont annak a negáltja kéne mint ami a tápban van :D

(#6) LUI_G


LUI_G
csendes tag

Köszi fiúk, bár egy kis gányolással de megoldottam :))

Faj meghatározás: Haspók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.