Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) novinyul


novinyul
veterán

Kár értük :( Bár anno a Meizu 16th Global verzió frissítésének leszarása, majd a Global piac újbóli elhagyása után, már nem nagyon volt vissza út. Szinte az összes Meizu telefont kipróbáltam, jól használható telefonok voltak, csak ugye a fránya szoftveres támogatás :((( Mindegy egy Pro 6Plus-t elraktam emlékbe :)

Pixel 8Pro - Retro telefonok

(#2) prolad


prolad
addikt

Volt tőlük egy Pro 6, nagyon meggyőző volt hardveresen (még a melegedő Mediatek processzorral is), remekül összerakták. Én a szoftvert is szerettem, bar tény, hogy kapott talán 1 frissítést fél év alatt, az viszont elég sok újat hozott.
Nem mondom, hogy hiányozni fognak, de a jobbak között voltak. Inkabb menne egy Dooge, Ulefone vagy Blackview.

(#3) paatrick


paatrick
őstag

Pedig már csak pár generáció kellett volna hogy elérjék a tökéletességet:

:DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#4) GeryFlash válasza prolad (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem szeretem ezeket a markakat, de azert ezek ne menjenek, nincs sok strapatelefon-gyarto igy se.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) TechMagneTic válasza prolad (#2) üzenetére


TechMagneTic
tag

Egyetértek veled. Klassz kis márka volt.... és inkább a Doogee, Ulefone, Blackview húzta volna le a rolót... így egyszerre :(((

(#6) Kutykurutty7 válasza novinyul (#1) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nekem is egy Pro 6 Plus van itt előttem az asztalon másodtelefonként. 2 SIM-kártyát kezelve még mindig 2 napot kibír egy töltéssel, ez szerintem kb. az újkori állapot lehetett. Nagyon szerettem, a szoftveres támogatás hiánya miatt pedig utáltam. 7-es Android verzió van rajta (a megjelenéskor kb. ez volt az épp aktuális Android verzió), ami miatt most már rövidesen használhatatlanná válik. A bootloadert meg lezárta a Meizu.

Továbbra sem lehet erre a telefonra Custom ROM-ot telepíteni, valami frissebb, használható Androiddal?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#7) janeszgol válasza TechMagneTic (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Ulefone elmegy, a másik kettő mehet.

(#8) helixP válasza paatrick (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ha minden lencse más focal lenght-et tud, én benne vagyok, jöjjön.

(#9) TechMagneTic válasza janeszgol (#7) üzenetére


TechMagneTic
tag

Neked... én az ellenségemnek sem ajánlom :DDD ... ipari hulladék az összes. Nem bántásból írtam, ha neked megfelelő csak nyugodtan.

(#10) judas13


judas13
addikt

MX3 volt meg tőlük egyedül. De jobban hozzám nőtt mint sok teló utána. Bejött a Flyme OS is - még ha egy rohadt frissítés sem jött rá az életben. És még meg van az átlagos dobozában:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#11) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az igazi limitált széria: még a márka sem lesz utána!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Pedig ígéretesen indult a kisebbik kínai gyártó a Xiaomi-val egyidőben, sőt mondhatni a Meizu egy darabkája inkább a WM-mel köthető össze.

Nekem a Flyme amúgy tetszett, roppant takarékos tudott lenni, főleg az IGZO panelekkel együtt.

Kár értük.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#13) MikeWazowski válasza TechMagneTic (#5) üzenetére


MikeWazowski
veterán

+1 ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14) arnoldito válasza novinyul (#1) üzenetére


arnoldito
senior tag

Szintén 16th Global verzio volt tőlük, még fórumban beszéltünk is talán. :) Sajnálom nagyon, hogy a global piacra nem jöttek utána, és most ez. Xiaomim van Mi 9T Pro, de egyenlőre marad. A notcht és lyukat kijelzőkön ki nem álhatom... :D

(#15) novinyul válasza arnoldito (#14) üzenetére


novinyul
veterán

Esetleg ott a Sony :) Bár a 2 év támogatás nem sok :(

Pixel 8Pro - Retro telefonok

(#16) MikeWazowski válasza novinyul (#15) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Bőven elég az. Akinek fontos a frissítés az úgyis max 2 év és telefont cserél. Aki meg 2 éves használt telefont vesz, annak a frissítés meg nem fontos....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) Graphics válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Csak amióta a gyártók ennél többet ígérnek, azóta a használt telefont vásárlóknál az erre való igény változhat :)

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#18) novinyul válasza Graphics (#17) üzenetére


novinyul
veterán

:)

Pixel 8Pro - Retro telefonok

(#19) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Talán 1-2 telefonjuk volt ami maga korszakába igazán tetszetős volt, de úgy szerintem ők is a hype-on lovagoltak sokáig. Gyorsan rákerestem talán az mx és mx2 volt maga idejébe jó, még anno valamelyik ph-s tesztbe láttam én is de akkor se volt idehaza kapható.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#20) dhstyle válasza ADAM1337 (#19) üzenetére


dhstyle
tag

nekem még abból az időkből volt meizum amikor behozták a homegomb nyomása / érintése külön funkció dolgot és egyszerűen imádtam.. marhajó telefon volt aprópénzért, kár értük :)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#21) novinyul válasza ADAM1337 (#19) üzenetére


novinyul
veterán

Sok jó telefonjuk volt, akár az MX vagy Note szériát nézve. Nagy kedvencem volt az MX4 Pro, Pro 6Plus, Pro 7, Meizu 16th

Pixel 8Pro - Retro telefonok

(#22) ADAM1337 válasza novinyul (#21) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a hátlapon lévő kijelzős verzió volt egyik kollégámnak.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#23) novinyul válasza ADAM1337 (#22) üzenetére


novinyul
veterán

Az volt a Pro 7 meg a 7Plus

Pixel 8Pro - Retro telefonok

(#24) blueMerle válasza judas13 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

De még mennyire hogy volt :) A mi csapatunk hegesztette a hivatalos euópai frissítést rá , merthogy volt ilyen (O2-nél is volt kínálatban felénk) :))

(#25) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Húzná le a rolót a Nokia, Xaromi, Hülyevaj, Xarszung, stb!
Á inkább ne, nem érdekel hogy mindenkinek jó készüleke legyen. Pont jó ez így, vegyék évente a hulladékot aki akarja. :DDD 500ért természetesen! :R

Üdv.: Zsolt ___> ReVolution!

(#26) helixP válasza --HARDCORE-- (#25) üzenetére


helixP
nagyúr

Látom anyu odaengedett a hétvégére a számítógéphez. Azért a matek leckére legyen idő a kommentelés mellett ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) judas13 válasza blueMerle (#24) üzenetére


judas13
addikt

:C ;) Grat! Az szép, nem is tudtam.

helixP :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#28) myckey válasza helixP (#26) üzenetére


myckey
veterán

;] no offense, ez lemaradt...

:DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#29) DJosef


DJosef
őstag

Udv!

Anno megvoltam gyozodve rola, hogy a Xiaomi-val egymas konkurenciai lesznek majd idovel. Akkoriban volt nekem is egy M2-esem toluk.

Forget about it

(#30) Mercel válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


Mercel
senior tag

" Akinek fontos a frissítés az úgyis max 2 év és telefont cserél. Aki meg 2 éves használt telefont vesz, annak a frissítés meg nem fontos...."

A valóság szinte teljes mértékben ellentmond a véleményednek.
1 Lassan iparági mértékű a mobilok másod / harmad értékesítése.
2 egész jól látszik, hogy végleg akkor esik be egy-egy készülék ára mikor végleg kifut a támogatási időszakból.

Marcel

(#31) Graphics válasza Mercel (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Mindössze azért mondja ezt, mert Sony kedvelő.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#32) gézu válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


gézu
őstag

Nekem fontos a frissítés és 4 évente cserélek. :U :P

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#33) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Pedig a 16th nagyon jó volt, de utána valahogy elvesztek számomra.

The King Of Innovation - Vivo X Fold3 Pro

(#34) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nekem egy M3 Note (global) volt, a készülékkel nem volt gond, de egy frissítés sem érkezett rá.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) blueMerle válasza fornettisuti (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Ne viccelj, dehogynem. 2 OTA frissítés is volt, csak a mi régiónkban (és ezt most a legbiztosabb forrásból olvasod). Vagy használtan vehetted és le volt frissítve, ez előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza fornettisuti (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Webshopos rom lehetett rajta. :) az sose frissült.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#37) blueMerle válasza Graphics (#36) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha valami mókolt cucc volt, az valóban nem. De a hivatalosan Európában értékesített példányok azok frissültek.

(#38) zetor2000 válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


zetor2000
senior tag

Flottaüzemeltetőként másképp látom.
iPhone akármi ->6év. Samsung ~4év.
Amikor 1-2 telefont kell cserélj, akkor nem gond a készülékcsere, mert 2év, megveszed az újat, szia.
Abba gondolj bele, hogy vannak olyan cégek, ahol nem 2 készüléket használnak, mert van a főnök meg a beosztottja, hanem mondjuk sok 100at, vagy adott esetben több ezret. 2év az kábé annyi, hogy a beszerzéstől eljut a felhasználóig - kis túlzással.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Hát akkor sajnos itt a vége.
Nyilván arról van szó, hogy nem jött be a Geely számítása, az AI-ra hivatkozás csak a szokásos arcvesztés elkerülése.
Pedig jó telefonok voltak a Meizuk, három is van belőle itthon (Pro7, 16th, 20 Pro), a Flyme egyedi, a nyomásérzékeny kijelző és a nyomás helyén érzékelhető haptikus visszajelzés nagyon gyorsan megszokható dolog (igen, tudom, mindkettő Apple fejlesztés - de az elsőt már nagyon régóta nem használják)

(#40) Kutykurutty7 válasza blueMerle (#37) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Tényleg frissült a Pro 6 Plus is egyszer, ez igaz! :)

A szépséghiba csupán az volt a Meizunál, hogy a kiadáskor már eleve az aktuálishoz képes minimum 1 generációval korábbi verzióval jöttek ki a telefonok, aztán ezt frissítették utólag (jellemzően 1-szer) legjobb esetben is arra a verzióra, amivel eleve ki kellett volna jönnie a telefonnak.

Így valóban volt is frissítés, meg nem is! Ügyes! :C

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#41) Pirosász válasza GhanBuri Ghan (#39) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Én azt se tudtam, hogy volt ezeknek global verziójuk. B20-ra gondolok.

(#42) hardver1985 válasza paatrick (#3) üzenetére


hardver1985
tag

xd ez a kép hatalmas :DDD :DD

Megbízhatóságom: 243 pozitív...

(#43) GhanBuri Ghan válasza Pirosász (#41) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Csak a 20 Pro volt belpiacos, a leírások szerint van benne B20 (nem tudom biztosra mondani, lakott helyeken mindig van 4G, autópályán is, viszont vonaton van olyan, hogy csak Edge van - igaz, ott másnak is elmegy a net) (5G sub-6 viszont nincs)

(#44) GhanBuri Ghan válasza hardver1985 (#42) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem olyan vészes, van 3 különböző fókuszú lencse (mind 50mp), és van egy "Meizu védjegy" körvaku lézeres távmérővel a közepén.
Persze, elismerem, hogy négy egyforma gomb egymás alatt már úgy néz ki, mint egy zakó :)

(#45) novinyul válasza Pirosász (#41) üzenetére


novinyul
veterán

Volt jó pár Global változat, de inkább belpiacos verziók voltak nagyrészt. Persze Gapps csomagot lehetett felrakni rájuk :)
Pro 6Plus :)

Pixel 8Pro - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.