Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Utazás Amerikában (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

A nyáron messziföldről fogom figyelemmel kísérni a PH! alakulását, ugyanis a YMCA International Camp Counselor Program keretében az USA-ban egy gyerektáborban fogok dolgozni-nyaralni.

A tábor után szeretnék egy hosszabb utat tenni (nem kizárólag a táborban felhalmozott összegből...), és ennek megvalósításához keresek infókat. Ha valakinek van világjáró tapasztalata, nyugodtan ossza az észt :)

Amit érdemes tudni: régebben már vagy négy évet éltem az Államokban, és a családdal alaposan be is utaztuk, Európában is sokfelé jártam már, azonban jellemzően autóval és nem magamban. Tehát nem a környéktől tartok vagy az utazástól, inkább praktikus fogások és utazásszervezési tippek érdekelnek.

A program: a New York állambeli Hugenotból fogok indulni, és majdan Newarkba kell visszaérjek. Alapvetően St. Louist érintve kellene eljutnom Los Angelesbe, érzésem szerint legolcsóbb Greyhound busszal utazni. E fő pontok közé más úticélokat is fel fogok venni, de ezek nagyban függnek attól, hogy milyen ritmusban lehet/érdemes a buszt igénybe venni (ahogy néztem, minél hosszabb az út, annál olcsóbb fajlagosan). Mindenképpen tervezem, hogy beszélek egy itthoni Greyhound képviselővel (szerencsére vannak), de okos ötlet mindig jól jön.

Ezek után kevésbé ideális esetben visszakanyarodok New York felé, de igazából Mexikó felé venném az irányt, meglátogatni egy Guadalajara közelében élő ismerőst. Ahogy néztem, a határtól mennek buszok egyenesen a célvárosomba. Innen Kubába szeretnék menni, majd Jamaikára, kb. 2-2 napra, gondolom ez csak repülővel realizálható (busszal Mexikóvárosba, onnan Havanna, onnan Jamaika). Jamaikáról Floridába venném az irányt, ahonnan már szintén Greyhounddal vissza lehet evickélni New Yorkba. A karibi térségben hajóút is szóbajöhet.

A kérdés az, hogy milyen buktatói lehetnek egy ilyen körútnak, főleg a közép-amerikai részt tekintve - az evidens turisztikai veszélyeken túl. Lehetséges-e mindezt itthonról megszervezni, elfogadható költséghatárok között? Van-e bármilyen lehetőség egy ilyen túrát viszonylag alacsony költséggel megúszni, vagy kizárólag a bejáratott szállodákkal érdemes számolni? Szándékom szerint végigcsinálnám, de lehetnek objektív akadályok, amelyeket nem látok, ezért kérdezek meg hozzáértőket is :)

Ötleteket, meglátásokat, gondolatokat megköszönök és szívesen fogadok. Esetleg szakértő (világutazó, kompetens utazási irodás) ismerős kontaktnak is örülök.

Department of Redundancy Department

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hmm. Bevallom nem olvastam el a(z eddig rövid) topicot, csak annyit akartam írni, hogy valamiből éreztem hogy házigazda nyitotta a témát, amikor azt láttam hogy a címben az Amerika nagybetűvel van (és nem az az első szó) :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Utazás Amerikában (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.