Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Usa hadifegyverzet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Norbertt


Norbertt
csendes tag

Ide bármi kerülhet ami a haditechnikával kapcsolatos!!! (tank,fegyver,vadászgép,bombázó)

(#2) Norbertt


Norbertt
csendes tag

A háborút szerintem rosszul kezdték.Többet kellett volna bombázni, csak utána szárazföldi egységeket.Most már mindegy.

(#4) PeliScan


PeliScan
addikt

Jézusom. :(

Szerintem ott kezdték rosszul, hogy elkezdték. :(

(#5) PeliScan


PeliScan
addikt

Jézusom. :(

Szerintem ott kezdték rosszul, hogy elkezdték. :(

(#6) tomcs válasza PeliScan (#5) üzenetére


tomcs
őstag

valoszinuleg. mind1, ezt eldonteni kevesek vagyunk :))

persze attol meg megvan ezeknek a harcigepeknek a maguk szepsege.. ha ez a topik errol szolna ne offoljuk szet. de az ilyen embereknek nem a haboru tetszik hanem maga a technika szal az inditas 1 picit rossz volt szvsz

(#9) Biaggio válasza Norbertt (#2) üzenetére


Biaggio
őstag

Ahogy a régi kedvenc történelemtanárom mondaná: ''A szerb módszert választjuk: először bedobunk néhány kézigránátot, aztán behatolunk, és ami mozog, leszedjük géppisztollyal.'' :DD

(#10) Norbertt válasza Biaggio (#9) üzenetére


Norbertt
csendes tag

Igazad van. Gránát helyet pár bomb és jó van.

(#11) Yutani


Yutani
nagyúr

Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy az USA hadserege mindenható.

Pedig nem.

Hihetelen, milyen jó technkiájuk van, de épp ma reggel hallottam a rádióban, hogy egy USA tank egy másikat kilőtt, két katona meg is halt.
Ez azért elgondolkodtató.

#tarcsad

(#12) pilóta


pilóta
nagyúr

Azért döbbenet, hogy milyen kicsi veszteséggel nyomulnak az amcsik! Eddig vagy negyvenen haltak meg, és ez már-már elfogadhatatlanul soknak tűnik. Ötven éve még olyan háborúkat vívtak, ahol százezrek pusztultak, és az még bőven belefért a tervekbe.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) PeliScan válasza pilóta (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah jó, de irakiak sem sokan. Asszem max 3000 hadifogoly, meg párszáz halott. Ha azt nézzük, hogy 10 iraki 1 amcsi az arány, akkor reális, ha a technikai oldalát is nézzük.

Jah, és eddig még csak a mezei katonák voltak, most jönnek a gárdisták, és velük biztos több gond lesz.

(#14) Don Vittorio válasza Yutani (#11) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''egy USA tank egy másikat kilőtt, két katona meg is halt.''

Egy angol tank lőtt ki egy angol tankot.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#15) Den válasza Norbertt (#2) üzenetére


Den
veterán

azt azért tudod, hogy ez nem video játék? itt _igazi_emberek halnak meg mindkét oldalon...

www.simson4t.hu

(#16) Don Vittorio válasza Den (#15) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Bezony. Csak marha nehéz ezt átérezni, ameddig nem melletünk, nem az ismerősünkkel, rokonunkkal, esetleg velünk történik...

Mer hát hiába mondják azt, hogy egy könnyű győzelem, ahol ''csak'' 3 ember hal meg, mert annak a 3 embernek az anyukája, apukája, kedvese ettől nem lesz boldogabb...

Másik oldal persze, hogy a háború, amióta csak van, ilyen. Embereket megölnek más emberek, az emberek meghalnak, durván, brutálisan, és ott marad a tetemük, mint egy zsák rongy. (Ha egyáltalán megmarad.) Felfoghatatlan, feldolgozhatatlan.

15-16 éves kor körül mindenkivel megnézetném a Ryant, a Bevetés szabályait, a Katonák voltunkot, meg a többi hasonlót. Hátha elrettentené az emberek a háborútól az, ha látják, hogy a háború nem csak az, hogy én megölök másokat, hanem az is, hogy jön egy golyó, és vége. Lehet, hogy a háború első, és lehet, hogy az utolsó napján, de befolyásolhatatlanul.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#17) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

És még az is lehet, hogy nincs háború.... ;]

(#18) joghurt válasza Don Vittorio (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Mennyivel jobb volt a középkorban. Ketten kiálltak párbajozni, és ez döntötte el a vitát. Nem kellett ezreknek, millióknak elpusztulniuk.

Most is mennyivel békésebb lenne, ha Bush és Szaddam pingpongütőt ragadna. Ha Bush nyer, akkor Szaddam előadja a vegyifegyvereit majd elhúz önkéntes számüzetésbe. Ha Szaddam nyer, akkor Bush nyílt színen leszopja. Oszt kész.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Don Vittorio válasza joghurt (#18) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Gondolom ezt viccnek szántad... :)

Egyébként nem az. :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#20) Bally válasza joghurt (#18) üzenetére


Bally
senior tag

Kár, hogy a vitájuknak ártatlan emberek látják kárát :(
Egyébként olvastam egy hírt, miszerint, Angol v. Usa hadifoglyokat végeztek ki, amiért Bush háborús bűnösöknek nevezte őket!!

1. Akkor nem volt senki háborús bűnös, amikor Saddam a Bush-tól kapot vegyifegyverekkel ''népirtott'' ??

2. Ha egy népet megtámadnak, akkor sztem. ez a legkevesebb, amit védekezés gyanánt tehetnek :(

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#21) DJ Mythos válasza joghurt (#18) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

:D ez tényleg nem lenne semmi!

(#22) dshk válasza Bally (#20) üzenetére


dshk
aktív tag

''Akkor nem volt senki háborús bűnös, amikor Saddam a Bush-tól kapot vegyifegyverekkel ''népirtott'' ??''

Nem Bushtól kapta, nem volt háborús bűnös, miután nem háború volt, de valami hasonló titulus biztos van. Népírtás?

''2. Ha egy népet megtámadnak, akkor sztem. ez a legkevesebb, amit védekezés gyanánt tehetnek''

Gondolkozzál mielőtt leírsz valamit.

(#23) vontod


vontod
tag

Én meg rendíthetetlenül várom az Iraki Tájékoztatási Minisztérium újabb közleményét miszerint 2 iraki kiskölyök felfújható gumicsónakjával keresztelühajtott az USA repülőgép hordozóján ami elsüllyedt, majd kidobták hálójukat és kifogtak néhány navy sealt és távoztak a szövetségesek által elfoglalt Um-Kasszr irányába!!!

:)

Sáómi 9 Lite

(#24) Bally válasza dshk (#22) üzenetére


Bally
senior tag

Nem úgy értem, hogy egy emberélet kioltása bármilyen esetben is megbocsájtható bűn lehet, de ha egy országot megtámadnak, és ez jelen esetben azt hiszem nem is a megfelelő szó, akkor a feldühödött elkeseredett tömegnek nem igazán lehet gátat szabni.....

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#25) Bally válasza Bally (#24) üzenetére


Bally
senior tag

talán a leigázás szó az amit kerestem.... :(

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#26) Bally válasza dshk (#22) üzenetére


Bally
senior tag

Bocs tényleg nem jól fogalmaztam, és nem állok senkinek az oldalán, csak az igazságtalanságot utálom!

Ja, bocs az OFF-ért ez nem haditechnika volt, befogtam... :D

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#27) guest666


guest666
aktív tag

Most akkor Irak miért kapott anno vegyifegyvert az USÁ-tól ?

Továbbá azt hallottam hogy az USA sem engedte be soha a fegyverzetellenőröket a biológiai-fegyver laboratoriumába.

Amúgy meg ezek a fegyverzetellenőrök egy nagy vicc.

Lehet hogy az amcsik megállnak most, hogy a déli olajkutak már az övék ? Vagy tényleg azért mentek irakba hogy helyreállítsák a demokráciát ? :) röhej

(#28) dshk válasza guest666 (#27) üzenetére


dshk
aktív tag

''Most akkor Irak miért kapott anno vegyifegyvert az USÁ-tól ?''

Jó kérdés, de ez még a hidegháború idején volt, ne mai fejjel gondolkodjunk.

(#29) venember válasza dshk (#28) üzenetére


venember
tag

Hát az nem jó módszer, hogy azokat az érveket, amik nem illenek be bele gondolatmenetbe, figyelmen kívül hagyjuk... lehet, hogy akkor a gondolatmenet hibás...
Más: egy éjjellátó készülék 200 dollár és minden amerikai katona szériafelszerelése, hallom. Azért meg Bush felhívja Putyint, hogyha az irakiak hozzájutnak ilyesmihez az oroszoktól... talán, ha az amiktól vették volna...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#30) Cefa


Cefa
senior tag

Alapfelszerelés mindenkinek az éjjellátó.
1db 200 dolcsi
270 ezer katona van ott.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#31) vontod válasza Cefa (#30) üzenetére


vontod
tag

Ja kérem... Kis hadsereg öltözködik, a nagy hadsereg meg beszerzi amire szüksége van. Az USA-ban 1 hadosztályra többet költenek, mint az egész magyar haderőre. :(((

Sáómi 9 Lite

(#32) dshk válasza venember (#29) üzenetére


dshk
aktív tag

''Hát az nem jó módszer, hogy azokat az érveket, amik nem illenek be bele gondolatmenetbe, figyelmen kívül hagyjuk... lehet, hogy akkor a gondolatmenet hibás...''

Beszéljünk konkrétan, általánosságokból semmi sem szokott kisülni.

éjjellátó témában: de mivel nem az USA adta el őket ENSZ *embargó idején*, ezért hívja fel Bush Putyint és nem fordítva. Amúgy nem tudom mennyire komoly ez a téma. Persze erre is lehet mondani, hogy az USA minek hivatkozik ENSZ embargóra, ha maga sem követi az ENSZ-t, de azt is, hogy az oroszok minek hivatkoznak az ENSZ-re, ha ők maguk sem követik az ENSZ-t.


(#33) Don Vittorio válasza dshk (#32) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Egyáltalán: miért gonolják azt az emberek, hogy amit az ENSZ mond, az jó? Rengetegszer hoznak nyilvánvalóan rossz döntést, rengetegszer hoznak döntést olyankor, amikor láthatóan nincs jó döntésre lehetőség, csak rosszra, etc. Az egész egy nagy sóhivatal.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#34) -boyscout-


-boyscout-
tag

ööö itt nem a haditechnikát kellene kitárgyalni? mintha már lenne egy háborús hisztéria topic. Egy Trunkó Barna féle álhír jut eszmbe erről az egészől: ''Felmérés állapította meg, hogy hazánkban a legmagasabb az egy főre jutó Irak-szakértők száma.'' lehet nem is álhír? :-/

(#35) vontod


vontod
tag

Egy dolgot nem értek. A több milcsibe kerülő M1A1/A2 hyper harckocsik miért nem képesek megbirkózni a homokviharral? Talán meglepte őket a sivatagi homokvihar úgy mint a téli hóesés a közútkezelőt? :)

Sáómi 9 Lite

(#36) Szőrös  válasza vontod (#35) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mer' betemeti vazzzeeee. ;]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#37) Norbertt


Norbertt
csendes tag

Most hallottam, hogy amerikai tengerészgyalogosok aknavetőkkel megtámadták a saját parnacsnoki állásukat, azok visszalőttek.Kb. 30 sérült,2 súlyos. A másik meg F-16-os szétlőtt egy patriot állomást. Kicsit érdekes.Többet egységet vesztettek saját hibájukból, mint amennyit irakiak lőttek ki.

(#38) Szőrös  válasza Norbertt (#37) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ezen mondjuk nem is nagyon csodálkozom. Akkora kavarodás lehet ottan szerintem alig van olyan embör aki tuggya az összes csapat elhelyezkedését.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#39) vontod válasza Szőrös  (#36) üzenetére


vontod
tag

Jó elismerem hülye volt a kérdés...
Akkor mégegyszer másként:
- Milyen hatással van a homokvihar a harckocsi lézeres irányzóberendezésére?
- Mennyiben gátolja a kommunikációt két egység között?
- Futómü, lövegtornymozgatási problémák?
- Küzdőtérben van-e valamilyen hatása?
- stb, stb

Sáómi 9 Lite

(#40) dshk válasza vontod (#39) üzenetére


dshk
aktív tag

szerintem a lézer pontosan ugyanannyira nem lát át a homokon mint az emberek, de mindegy is, miután az emberek nem látják az ellefelet így nincs mire használniuk a célzóberendezést. 100 méterre (és mondtak 75 méteres látótávolságot is) meg nem kell célzóberendezés. De ha már 100 méterre van az ellenfél, akkor régen rossz, mert akkora távolságból talán még a T-55 sincs hátrányban az Abramssal. Úgyhogy jobb volt védekezésre átállniuk, mint mondjuk besétálni egy csapdába.

(#41) Gaskin válasza vontod (#39) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Hát én csak a T72-t ismergetem:
- Igencsak csodálkoznék, ha egy olyan ''igazi'' homokviharban lehetne bármit is kezdeni a lézeres távmérővel. T72-ben is van egy kapcsoló féle, amivel át tudsz mérni egy bokros részen, anélkül, hogy a bokrot mérnéd le. Tehát a visszaverődött jel mennyisége természetesen nem mindegy. Távolságot szerintem nem fog mérni homokviharban, tök mindegy milyen tankban ül.
- A futómuvet, meg a lövegmozgató mechanizmust, meg igazából sárra, koszra mocsokra tervezték/tömiették, tehát szerintem ettöl még nem fog sercegve fordulni a torony..
- Küzdötérnek tökmindegy a homokvihar. Már a 70-es évek orosz harckocsiainak is hermetikus volt a doboza. Lásd: Vizalatti átkelés, ill. ABV védelem.
- Szerintem a legnagyobb gond, a gyakorlatilag 0 látótávolság. A tankok amúgy is arról hiresek, hogy ha csak a periszkópot használod, akkor mind visszintesen, mind függőlegesen alig pár 10 fok a látószöged. Akadály meg aztán még a sivatagban is van, tehát vakon ott sem lehet menni.

(#42) vontod válasza dshk (#40) üzenetére


vontod
tag

Én valahogy úgy gondoltam, hogy ha már ennyibe kerül azért erre a helyzetre is kialakítottak valami eszközt. Hát nem. Mondjuk furán festene a tevékkel megerősített páncéloshadosztály. (a tevék mennének elöl felderítve a terepet, aztán lassan mögöttük a harckocsik)

Sáómi 9 Lite

(#43) vontod


vontod
tag

Tudja valaki, hogy ki gyártja a cirkáló rakéták elektronikáját?

Sáómi 9 Lite

(#44) Don Vittorio válasza vontod (#43) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én nem. Te tudod? Németek, amerikaiak, izraeliek, olaszok? Kik?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#45) vontod válasza Don Vittorio (#44) üzenetére


vontod
tag

Sajnos én sem tudom. Szerintem tuti, hogy nem az Intel, vagy az AMD. A Motorolára tippelek. Ők szoktak ilyen kormányzati megrendelésre dolgozni.

Sáómi 9 Lite

(#46) mozso válasza dshk (#40) üzenetére


mozso
senior tag

De ha már 100 méterre van az ellenfél, akkor régen rossz, mert akkora távolságból talán még a T-55 sincs hátrányban az Abramssal.

Hat ez jo...ez lehetne a nap vicce, ha nem gyilkolasra keszitenek....

T-55 AM2B:
1960-as
41.5 tonna
2.4m magassag
100mm-es loveg
max. 150mm pancelvastagsag (ontott torony)
max. sebesseg 50km/h
630LE

A lovegbol kiloheto 9K116 raketanak eleg kicsi a hatekonysaga a Chobham pancel ellen, mert ureges feju.

M1A1 (A2 ennel jobb):
1980-as (M1A1, 1985)
57 tonna
2.89m magassag (ez rossz viszont)
120mm-es loveg
pancelzat titkos, de a brit Chobham pancelbol van, amely az egyik legjobb (ureges, keramiabetetes)
max. sebesseg 67km/h
1500LE

Ezek a szaraz parameterek, ne is beszeljunk a beepitett szamitogepes celzorendszerrol, stb. Szoval a T-55-nek esetleg ugy 3km tavolrol meg van eselye a tulelesre. Foleg reaktiv teglak nelkul.

(#48) Oszama Bin Láda


Oszama Bin Láda
csendes tag

Mixernek: Mi ez a birkaság megint?

Másnak: az orosz T 80 - as tank ellenben már elég ütőképes (bár nem tudom mennyi van belőle az irakiaknak). Ha jól emlékszem, akkor a '70 -es évek végén kezdték gyártani és azóta több változatát is gyártották. Néhány jellemzője:

--125mm -es 2A46M-1 ágyú
--6 - 8 lövés percenként
--7,62mm -es PKT gépágyú
--12,7mm -es gépágyú
--súly: 46 tonna
--3 fős személyzet
--sebesség: 40 és 70 km/h között terepviszonyoktól függően.

Persze ez csak egy általános specifikáció, az egyes változatok különböző fegyverekkel vannak felszerelve.

Minden ellenállás hasztalan.

(#50) Tapsi


Tapsi
addikt

Erre inkább semmit nem írok. :(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Usa hadifegyverzet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.