Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) bobsys válasza kraftxld (#2300) üzenetére


bobsys
addikt

veszel egyet online es kikuldeted arra a cimre ahol lakni fogsz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2302) kraftxld válasza bobsys (#2301) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már a reptérről fel kéne hívnom jópár emberkét, pl a kocsit összeszedni. A szállás meg 60 mérföldre lesz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2303) junkhead válasza kraftxld (#2300) üzenetére


junkhead
aktív tag

Minek neked kintre sim kártya? amúgy bárhol vehetsz rögtön, vagy itthonra is rendelheted, de felesleges.

(#2304) junkhead válasza kraftxld (#2302) üzenetére


junkhead
aktív tag

a reptéren is vehetsz, vagy messenger pl., reptéren wifi is lesz.

(#2305) section9 válasza kraftxld (#2302) üzenetére


section9
őstag

Ez esetleg?

Amugy erdemes megnezni, hogy a repteren van-e valami szolgaltatonak boltja es nekik milyen csomagjaik vannak, de oszinten szolva nekem meg sose sikerult igy vasarolni. BestBuy-ban szoktak meg prepaid simek lenni.

(#2306) kraftxld válasza section9 (#2305) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, ez fasza, veszek is egyet, köszi :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2307) #81556480


#81556480
törölt tag

hát sz enyém megvan valahol, de tuti nem találom meg, és csak augusztusban megyek haza. Azt csak fel kéne tölteni pénzzel :((

(#2308) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

Töltők, elosztók, USB kábelek, selfiebot mehet feladott poggyászként, vagy a kézipoggyászba tegyem őket?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2309) bobsys válasza Peti78 (#2308) üzenetére


bobsys
addikt

mehet barmi addig amig nincsen akksija

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2310) Peti78 válasza bobsys (#2309) üzenetére


Peti78
őstag

okké, köszi :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2311) #81556480 válasza bobsys (#2309) üzenetére


#81556480
törölt tag

Akkor laptop?

szerk: ja feladott. Feladottba nem mehet akkus cucc ? :F

[ Szerkesztve ]

(#2312) bobsys válasza #81556480 (#2311) üzenetére


bobsys
addikt

Liithiumost nem lehet feladni
[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2313) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali

Milyen utasbiztosítást kötnétek 30 napra?

Nincs hitel és bankkártya, amihez járna utasbiztosítás.

biztositas.hu-n nézzek, vagy van kifejezetten ajánlott?

(#2314) bobsys válasza Atomgeszi (#2313) üzenetére


bobsys
addikt

Aminek minimum 100-150K USD korhazi es orvosi ellatasa van. Egy sima emergency room 10K+ lehet es akkor meg nem torted ossze magad.
Ha berelsz autot akkor az is jojjon hozza, a rental cegnel megveve 20-25 USD is lehet naponta

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2315) Atomgeszi válasza bobsys (#2314) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm a válaszod! :)

Ezt hogy érted pontosan?

"Ha berelsz autot akkor az is jojjon hozza, a rental cegnel megveve 20-25 USD is lehet naponta"

Az itthon megkötött utasbiztosítás tartalmazza a kinti autóbérlésre is a biztosítást?

(#2316) Atomgeszi válasza bobsys (#2314) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt az egyet találtam, aminél a legmagasabb (30 ezer) a napi kórházi ellátás.

Az összes többi(még drágábbnál is) 5-10-15 körül van.

(#2317) bobsys válasza Atomgeszi (#2316) üzenetére


bobsys
addikt

Hivd fel oket, szerintem az egeszegugyi segitsegnyujtas ami szamit, a korhazi napi terites valami mas lesz (egy napi korhaz 1K+ USD koltseg)

Az autonal meg arra utaltam, hogy olcsobb lehet kotni egy auto biztositast a berelt autora magyar biztositoval es vannak utasbiztositasok amikben benne szokott lenni.

30 napra 50K HUF egyebkent nem sok foleg ha a korhazi ellatas tenlyeg limit nelkuli a koltseg szempontjabol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2318) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok!

2016-ban egy nyarat toltottem egy massachusetts-i sport taborban staff memberkent es ugy emlekszem akkor kaptan SSN-t. Most viszont mar nem talalom es epp L1-es vizumert jelentkezek, ahol meg kell adni az SSN-t ha mar korabban volt.
Mit erdemes tennem?
Van valami szervezet, ami ki tudja adni ezt a szamot ujra nekem? Nem lenne egyszerubb kerni egy vadi ujat majd a megerkezesemkor?

:F

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2319) bobsys válasza dipeti (#2318) üzenetére


bobsys
addikt

Hat ez tavolrol nem fog menni, szemelyesen a social security administration talan megtudna mondani, de az sem lesz egyszeru. Ha betudod akkor ird be, hogy nem vagy benne biztos hogy kaptal, mert nem talalod a kartyat.
Milyen vizummal voltal itt 2016-ban?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2320) Atomgeszi válasza bobsys (#2317) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm.

Vajon az assisstance számukon lehet hívni őket biztosítással kapcsolatos kérdéssel?

Egyszerűen erre sehol nem találok infót és ez így nagyon kétértelmű, hogy micsoda mibe tartozik bele.

(#2321) Kalandor válasza Atomgeszi (#2320) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

GRÁNIT Prémium Utasbiztosítás jár a Platinum kártyájukhoz, 50.000.000-ig biztosít, én azzal voltam kint.

(#2322) dipeti válasza bobsys (#2319) üzenetére


dipeti
senior tag

J1-essel. Ez miert relevans?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2323) bobsys válasza dipeti (#2322) üzenetére


bobsys
addikt

mert nem mindegyik vizumhoz lehet kerni ssn-t,de a j1-hez eppen igen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2324) Atomgeszi válasza Kalandor (#2321) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi. Nincs Platinum kártyám.

Viszont az Atlasz minden költséget áll limit nélkül. Azt mondták, hogy a 30ezerft/napi kórházi térítés európára vonatkozik. Amerikában limit nélkül állnak mindent. Meg hát rögzített telefon beszélgetés, ahol többször is rákérdeztem mindenre, szóval talán nem lesz gond. Bár ne történjen semmi inkább.

A repülés idejére is kellene számolni a biztosítást, ugye? Tehát felszállástól visszafelé landolásig a reptéren.

(#2325) Kalandor válasza Atomgeszi (#2324) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A számlanyitás ingyen volt, a fenntartás meg minden is, csak ott kellett parkoltatni egy kisebb összeget, talán 10000-ért kaptam Platinum kártyát, amihez a biztosítás egész évre az egész világra érvényes. A 2 milliós felelősség és egyéb biztosítás része is erős. Én hónapokig nézegettem ezeket és ez volt a legjobb. Amúgy is jó ha van nálad az USA-ban több kártyatársaságtól kártya, mert többször nem volt jó az egyik és akkor nyugodtabb voltam, hogy van még MC is, nem csak VISA.

Kaptam mellé egy Airport lounge kártyát, meg pár nagyobb car rental céghez jó kártyákat (pl. Avis). Utóbbit nem használtam, a rentalcars.comon érdemes foglalni, ott jó biztosítás van, és ha telefonon foglalsz, lehet kérni extra kedvezményt, mert a munkatársaknak van joguk pár százalékot engedni.

[ Szerkesztve ]

(#2326) bobsys válasza Atomgeszi (#2324) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy Kalandor is irja, hitelkartya kell. Mastercard es Visa, nelkuluk kb semmit nem fogsz tudni csinalni. Sima debit kartyat meg ne hasznalj sehol csomo visszaeles van vele meg csak a macera ha reklamalsz. Ha kell cash es nem akarsz magaddal vinni akkor kerjel egy debit kartyat Tranferwisetol es azzal tudsz kivenni penzt a helyi ATMbol (ott is azt hasznald ami bankoknal van nem pedig valami benzikutnal)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2327) kraftxld válasza kraftxld (#2306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem jött meg időben a sim kártya, úgyhogy beszoptam. Paypal-on visszakértem a pénzt.
De rájöttem, hogy a szolgáltatómnál van egy hetes csomag kb 13USD-ért benne 1GB adat, 200 perc duma, meg 200 sms egy hétre. Persze beszopattak, mert 2 helyett 3x vonták le a pénzt, de majd leverem rajtuk.

Ezek az amerikai budik.... :DDD
Átjöttünk United-el San Francisco-ba, némi mexikói süti után a cucc kicsit keményebb lett meg rendes mennyiségű. Ez a sz*r meg ugyebár egy lavór víz, nincs benne rendes öblítősugár, meg a lejárati cső átmérője se túl nagy. Bele is állt a torkába a cucc, hogy se előre se hátra, akárhányszor öblítettem. Se pumpa, se kefe, próbáltam kicsit áztatni, majd újrapróbálni, de nem sok sikerrel.
Le kellett menni a hotel mellé a fák mellől valami botot szerezni amivel sikeresen megtörtem az ellenállást :DDD
Utána persze a botot vissza kellett vinni a természetbe mert a szobai kukában nem maradhatott :))

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2328) #81556480 válasza kraftxld (#2327) üzenetére


#81556480
törölt tag

aztakurva micsoda sztori :DDD

(#2329) kraftxld válasza #81556480 (#2328) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valahogy nem volt hangulatom a szép nagy mexikói takkernénit leszólítani, hogy "Excuse me, can you please help, I'm in a shitty situation :DDD"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2330) #81556480 válasza kraftxld (#2329) üzenetére


#81556480
törölt tag

Amúgy átérzem a problémádat :D nekem is voltak kint érdekes szituk a locssanós budival meg a kefehiánnyal

Ha egyszer van kedved keress rá a "kakikés"-re ( balázsék rádió műsor, részlet) hasonló kellett volna neked is ;]

(#2331) kraftxld válasza #81556480 (#2330) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A másik marhaság meg ezek a káddal összekombinált tusolók. Hogy öntene valaki egy vödör hideg vizet a nyakába minden órában annak aki kitalálta.
Se fürdeni se tusolni nem lehet benne rendesen, meg ezzel a lehajolós tekerős random hőszabályzós rendszerrel mindig hátba / nyakon küldöm magam hideg vízzel.

Ja, meg aki volt már hosszab ideig San Francisco-ban, itt tényleg nincs értelmes szupermarket? Csak ilyen nagyon pici boltokat, pár Trader Joe-t, meg Costco-t találtam, de semmi olyasmit mint Mo-on a Tesco / Auchan, vagy New England-ben a Walmart / Market Basket / Hannafords.
A Costco az nem az én világom, nem kell raklapnyi chips 20 gallonnyi ketchup-al, itt a parkolás halál, nem fogok 5-6 kis boltot végigjárni, a Trader Joe az nagyjából okés, de elég kicsi.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2332) section9 válasza kraftxld (#2327) üzenetére


section9
őstag

Gondolom ezek san francisco-i "kornyezetbarat" budik. En kalifornian belul delebbre kabe csak olyan veceket talaltam amik MINDENT levisznek. Az mas kerdes, hogy kaliforniaban valamiert szeretik ha boldog boldogtalan bekukucskalhat mivel olyan hezagokat hagynak alul meg a veceajto ket oldalan, hogy integetni lehet a kintlevoknek. :N

(#2333) bobsys válasza kraftxld (#2331) üzenetére


bobsys
addikt

Safeway, Whole Foods talan van meg par Fresh Market (mondjuk ezek mind grocery csak)
Nemtudom, hol vagytok, de SF belvarosban nem hiszem, hogy talalsz Walmart Supercenter meretu cuccot

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2334) vzozo válasza section9 (#2332) üzenetére


vzozo
senior tag

+1 a Safeway-hez, már ha van arrafelé. Walmart pedig kell legyen mindenhol.

Publikus WC: szvsz mindenhol ott vannak a rések, 10+ államban jártam, és ez ilyen odakint.

Egyébként nem hiszem, hogy szégyen lenne a szállodai recepción jelezni a dugulást, hülye amcsik a hülye WC-ikkel, oldják meg ők. Hint: megoldják. Been there, done that... :F

(#2335) #81556480


#81556480
törölt tag

ja én is beírtam googleba hogy walmart San Francisco és kidobott 5-vagy 6-ot amiből valójában 3 a walmart

(#2336) kraftxld válasza vzozo (#2334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, a Safeway-t megnézem majd, köszi! A Walmart-ra rákerestem, de valami céges HQ-ra akart vinni a Tesla :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2337) bobsys válasza kraftxld (#2336) üzenetére


bobsys
addikt

Grocery = Walmart Neighborhood
Tesco/Auchan = Walmart Supercenter

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2338) junkhead válasza kraftxld (#2327) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ha ez a legjobb emlèked, akkor kàr volt kimenned.

(#2339) kraftxld válasza junkhead (#2338) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én legalább leírtam egy USA-beli élményt a sok közöl a károgás helyett :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2340) junkhead válasza kraftxld (#2339) üzenetére


junkhead
aktív tag

Reggelig írhatnám, most 3 hét volt keleti part NY amerikaiakkal...hagyjuk

(#2341) kraftxld válasza junkhead (#2340) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2342) #81556480 válasza junkhead (#2340) üzenetére


#81556480
törölt tag

ja ezaz, hagyjuk :D

Ő legalább írt valamit

jó kis sztori volt, kell ilyen is XD

(#2343) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok,

Most kerültem ki Jersey City-be cégen belüli áthelyezéssel és azon gondolkodtam, hogy van-e valaki aki a környéken lakik és lenne kedve meginni egy sört?
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy társ/haverkereső oldal, de már az is segítség, ha útbaigazítotok, hogy merre és hogy érdemes komàzni.
Rólam pedig: 24 éves software developer vagyok, nagyon szeretek sportolni.
:R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2344) section9 válasza dipeti (#2343) üzenetére


section9
őstag

Csak nem LogMeIn? :D

(#2345) kraftxld válasza section9 (#2344) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem mentek még csődbe mert mindenki lemondta az előfizetéseket a bolond áremelések miatt?
Amúgy szerintem helyi magyaros f***book csoportot kellene keresni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2346) dipeti válasza section9 (#2344) üzenetére


dipeti
senior tag

Nem. Észak Angliában élek, onnan jöttem. :B

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#2347) #81556480 válasza dipeti (#2343) üzenetére


#81556480
törölt tag

B66 club, New Utrecht Avenue, Brooklyn, az nincs olyan messze tőled ha jól gondolom. Magyar - lengyel klub, sok magyar bulival

Facebookon keress rá, van oldala.

(#2348) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!
A Diversity Vízumlottó Program már nem üzemel?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2349) vzozo válasza Peti78 (#2348) üzenetére


vzozo
senior tag

A hivatalos oldal szerint még nem, de amúgy is október-november környékén szokott lenni: https://dvlottery.state.gov/

(#2350) Peti78 válasza vzozo (#2349) üzenetére


Peti78
őstag

Azért gondoltam, hogy megszűnt, mert erre az évre vonatkozóan nem találtam információt.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.