Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) aram01 válasza kraftxld (#2000) üzenetére


aram01
nagyúr

köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2002) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy ilyen listát kaptam a kinti vezetésről.
Van, ami nem igaz vagy kiegészítésre szorul? Valami más fontos esetleg?

Tompítottat azonnal bekapcsolni, mert összevissza van szabályozva, az a biztos ha be van kapcsolva.

Minden szart kiírnak táblákra, mindig olvasd el, mert vannak mondjuk sávok amiket csak akor lehet használni ha többet ültük az autóban meg ilyenek. Mindent olvass el.

Nincs jobbratartás rohadt idegesítő, de ez van

Követési távolság: soha ne menj senki mögött, maradj le, sokan idegesek lesznek, ha rájuk tapadsz, meg tilos is.

Nem hirdeti minden rendőrautó, hogy rendőrautó, minden nagy fekete SUV ki tudja mi, de a legváratlanabb autól villoghatnak mint a karácsonyfa.

Sebesség: pontosan betartani, főleg a vidéki rendőrök nagyon háklisak rá (nincs jobb dolguk).

Nagyon nem megy a kezdőknek a merging lane elsőbbsége megy hogy kanyarodáskor a sávjukban maradjanak, szóval sokan nem tudnak vezetni rendesen.

hondás kölykökkel meg pickupos redneckekkel vigyázz, mindig kakaskodni akarnak. A BMW meg itt is BMW. Ford Galaxys anyukákkal óvatosan csak mennek de nem látnak. Sok öreg vezet, velük is óvatosan.
A piros a piros, nincsen ezenmégátférek.! A zebrára is nagyon ügyelni kell, nincs ilyen elmenni köztük mint pesten.

Nagymotorokból kevesebb van, de a hülyékre szeretnek beszólogatni mutogatni kioktatni.
Biciklis csak városban, 3 feet law van sok államban, azt nagyon be kell tartani.

Lehet jobbra menni kisívben, ha külön felirat nem tiltja, de nagyon óvatosan.

Ha minden szabályt betartasz, senkit se fogsz érdekelni.
Ha mégis bármi miatt levillog a rendőr, lassan lassítani és kihúzódni, de ne szállj ki! Kezeket lássa, ablakot addig letekerni amíg nincs ott, utána már ne nyúlkálj. Minden szavára figyelj amit mond, hogy mit csinálj. Officer meg sir a megszólítása

Alkohol nem lehet csak a csomagtartóban, övet mindig bekötni.

Felesleges előzgetni, úgyis megy mindenki előre, ahogy tud.

Az autója mindenkinek mint a vára, megvédheti fegyverrel is

[ Szerkesztve ]

(#2003) bobsys válasza Kalandor (#2002) üzenetére


bobsys
addikt

Nagyjabol ok.
Lehet jobbra menni kisívben, ha külön felirat nem tiltja, de nagyon óvatosan
Allam/varos valogatja, NYCben peldaul nem lehet. Egyebkent meg kell egy full stop a vonalnal ha piros a lampa es utanna mehetsz el jobbra.

Alkohol szabalyozas is akar megyei szinten valtozhatsz. A legtutibb a csomagtarto es ne legyen nyitott uveg.

Ha a kocsin a lmapka rendben vannak es nem szabalytalankodsz akkor jah, nem allit meg a rendor (nem is allithat meg). Neha van DUI checkpoint, megfujod a szondat es mesz tovabb (nalunk ilyet meg egyebkent nem lattam)

Jobbra tartas is allam valogatja, itt mindenki szarik ra, de van ahol ugy ahogy betartjak

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2004) tiv83us válasza Kalandor (#2002) üzenetére


tiv83us
veterán

Rendor az mindenhol van, ez teny. (A legvaratlanabb kocsi fog villogni, mint az allat).
Siman lehet "elozni" jobboldali savban, nincs jobbratartas. Nem is hianyzik. A gyorsabb forgalom az autopalyan balsavban fog menni.
Tompitott meg az autopalyan sem kotelezo, de jobb mindig felkapcsolva hagyni.
Amerikaban az autosok 99%-a nem tudja, hogyan kell ivben kanyarodni, igy vigyazni kell, ment siman levagjak az ivet, vagy atmennek a te kanyarodo savodban.
Kibontatlan alkohol lehet barhol.
Carpool lane szinte csak a nyugati oldalon van, foleg Californiaban, en ezert nem aggodnek.
Valoban ne szallj ki soha, ha levillognak, mert azonnal kapsz 40.000 voltot a hatsodba.
Ami oda nem er a rendor, addig ne piszkalodj biztonsagi ovvel, meg ilyenek, mert siman ugy veszik, hogy a fegyveredert kutatsz, vagy drogot probalsz eltuntetni.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2005) Fandango


Fandango
veterán

Nagyon érdekes már csak olvasni is amit írtok, biztos rohadt furcsa lenne elsőre kint vezetni, mindre ennyire odafigyelve.

(#2006) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi :R

Carpool lane szinte csak a nyugati oldalon van, foleg Californiaban, en ezert nem aggodnek.
Jó sokat megyek Kaliforniában is a tervek szerint :)

Allam/varos valogatja, NYCben peldaul nem lehet.
:Y :R

(#2007) bobsys válasza Kalandor (#2006) üzenetére


bobsys
addikt

LA kornyeken autkoztam par eve. Ha a megengedd sebesseggel mesz felejtsd el a ket legbelso savot. Ott gyorshajtanak :)
A legbalodalibb az carpool lane (altalaban csak csucsidoben) vagyis 2 vagy tobb embernek kell a kocsiban lenni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2008) Kalandor válasza bobsys (#2007) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igyekszem az autópályákat elkerülni amúgy is :)

Dashcam fronton mi a helyzet? Teljesen ellentmondásos infókat találtam, csak az a biztos, hogy magára a szélvédőnek az átlátszó, üveg részére rögzítve semmi se lehet.

(#2009) kraftxld válasza Kalandor (#2008) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mikor indulsz? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2010) Kalandor válasza kraftxld (#2009) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár hét múlva :)

(#2011) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha kipostázok pár cuccot USA-ba saját magamnak, mindenképpen megvámolják? (Sátor, hálózsák, önfelfújódó matrac - nem nagy érték és használt is, ráadásul vissza is szeretném hozni.)
Hogy megy ez a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#2012) kraftxld válasza Kalandor (#2011) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szinte kizárt, amikor én küldözgettem magamnak cuccot az USA-ba meg NZ-re is, senki nem foglalkozott a vámolással.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2013) Kalandor válasza kraftxld (#2012) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát ha azt látják benne, hogy nem elektronikai cucc, hanem valami ruhaszerűség meg ilyenek, akkor nem érdekli őket? Örülnék neki, így is halom pénz lesz a posta.

(#2014) kraftxld válasza Kalandor (#2013) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem foglalkoztak vele.
Amúgy nem jönne ki olcsóbban venni még egy bőröndöt a repjegy mellé mint postázgatni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2015) Kalandor válasza kraftxld (#2014) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

70 cm átmérőjű kerek, kb. 8-10 cm vastag tárgy ez a sátor, semmibe se fér bele :(

(#2016) kraftxld válasza Kalandor (#2015) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hááát, én lehet elgondolkoznék egy másik sátor vásárlásán.
Ez ilyen kivágom a szatyorból és magától feláll típusú sátor?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2017) Kalandor válasza kraftxld (#2016) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Kint nem igazán kapható ilyen, vagy csak méregdrágán és ki tudja milyen minőségben. Volt már rossz sátram, visszavittem, nem hiányzik.

(#2018) kraftxld válasza Kalandor (#2017) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyened van most?
Amazonon van $73-ért. De tuti lehet szerezni olcsóbban.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2019) Kalandor válasza kraftxld (#2018) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt viszem.
Nem tudom, hogy ez a Coleman milyen. Például hogy szellőzik? Még a Quechua-ból is a sima nem szellőzik olyan jól, nyitott sátorban viszont nem aludnék ott, skorpió, stb.
Volt tavaly egy drágább sátrunk, vittem vissza mint a huzat, mert nem szellőzött, de legalább kicsapódott a pára rossz helyen és a saját leheleted csöpögött rád.

Szerk: megtaláltam ezt a Coleman sátrat. Az a tetőszellőzés az lófütty, nincs kereszthuzat benne. Az alja meg jól látszik, hogy ilyen vékonyabb, puha anyag, szinte mint a sátor oldala, talán pázsitra jó, de ahol kövecses, faradarabok, stb van...? A Quechua tele van szellőzőpontokkal és az alja egy erős, kemény ponyva.

És nem csak sátor kell, hanem matrac, önfelfújódó, mert pumpát meg ilyeneket nem akarod vinni, de legyen kényelmes ilyen hosszú időre, a Decathlon árul 6 cm vastagot. Kipróbáltam, az kényelmes.

Hálózsákból is valami normális kell, sőt abból kettőt is viszek. Egy ilyen kisebb testhezállót, meg egy kempinget, amibe a a kisebbel együtt beleférek, mert pl. Yosemite-ben vagy a Glacierben nyáron este is lehet 0-5 fok.

Szóval valamit mindenből találtam kint is, csak összesen kb. 200-220 dollárért. Itthon sokkal olcsóbb volt illetve ami megvolt, nem kell megvenni, a minőségét ismerem, tudom, hogy rámjön az a hálózsák, beleférek még a másikba is vele, stb. Kint ezek nincsenek meg vagy rászánhatok egy napot, hogy áruházakba járkáljak.

Ezt így mindet jól végiggondoltam, és úgy döntöttem, hogy inkább kipostázom.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Tanya- válasza Kalandor (#2019) üzenetére


Tanya-
tag

Én ezzel mentem Yosemite-be sziklát mászni: [link] minden benne volt. Sátor hálózsák vasak kötél stb.

(#2021) Kalandor válasza Tanya- (#2020) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vao! mondjuk én nem akarok sziklát mászni :)

(#2022) Tanya- válasza Kalandor (#2021) üzenetére


Tanya-
tag

Nem az a lényeg :) Kellően masszív ahhoz, hogy a benne lévő dolgokat ne tudják összetörni. Mi szeptemberben voltunk, ami a legmelegebb hónap. Decathlonos 7 ezer forintos sátrat vittünk, ha hazafelé súlykorlát lenne, akkor ott maradt volna.

(#2023) Kalandor válasza Tanya- (#2022) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sok nyűglődés után mégis visszavittem a Decathlonba az itthon vett sátrat, matracot és hálózsákot, mert mégis találtam gyorsan felállítható sátrat kint, úgyhogy már meg is rendeltem a kinti címre a többi cuccal együtt:

(#2024) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

kitölteném az ESTA-t, de rögtön 1 kérdés merült fel bennem, amire eddig nem találtam megnyugtató választ

nekem az útlevelemben a "family name"-ben szerepel a Dr. - és azt írják, hogy pontosan ugyanazt írjam be az esta igénylőbe is, na már most , ha beírom, hogy Dr. akkor piros színnel azt mondja, hogy invalid

mi a teendő? hagyjam el a teljes Dr.-t, vagy a csak a "."-ot?

Resistencia eterna

(#2025) kraftxld válasza bagyulajuve (#2024) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a családnevet írd be, ha jól emlékszem utána van külön a titulus.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2026) #81556480


#81556480
törölt tag

ha már ESTA

Mi igaz abból hogy egyre többször megtagadják a magyaroktól a sima estával való belépést ? :F

(#2027) bagyulajuve válasza kraftxld (#2025) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem volt mellette

(#2026) LaciCRM
mármint nem adnak ESTA-t? vagy ott vagy a reptéren, és azt mondják, örülünk, hogy eddig eljöttél, de most irány haza?

Resistencia eterna

(#2028) #81556480 válasza bagyulajuve (#2027) üzenetére


#81556480
törölt tag

Estat megkapod itthon, és ott a reptéren nem engednek be, olvastam kinti magyaroktól hogy pár rokont visszafordították

(#2029) bagyulajuve válasza #81556480 (#2028) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az fasza
akkor jobb a vízum?

bár régen, a 90-es évek végén volt olyan ismerősöm, akit vízummal fordítottak vissza

Resistencia eterna

(#2030) aram01 válasza bagyulajuve (#2029) üzenetére


aram01
nagyúr

Esta-val akkor fordítanak vissza ha tuti levágják hogy dolgozni jöttél, amúgy simán át lehet jönni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2031) tiv83us válasza bagyulajuve (#2029) üzenetére


tiv83us
veterán

Vizummal is ugyanugy visszabaszcsiznak, ha levagjak, hogy "valami nem stimmel".

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2032) bagyulajuve válasza aram01 (#2030) üzenetére


bagyulajuve
addikt

aha, van munkám itthon, abszolút semmi vágyam kinn maradni és ott dolgozni (már amúgy 16 hónapot éltem kinn), szóval nem lehet gond (17 nap van az oda-vissza út között)

Resistencia eterna

(#2033) #81556480 válasza aram01 (#2030) üzenetére


#81556480
törölt tag

ebben igazad van, de amit én írok az mostani dolog, és még egy pontosítás: több az olyan eset hogy indoklás nélkül emailben visszautasítják az ESTA-t és csak a turista vízum igénylés marad.

(#2034) kraftxld válasza aram01 (#2030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Majd amikor titeket is illedelmesen megkérnek, hogy légyszi azért a biztonság kedvéért majd legyetek rajta a következő gépen BP felé :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2035) aram01 válasza bagyulajuve (#2032) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem az jó úgy.

kraftxld: leszakadnál rólam, tökös?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2036) #81556480


#81556480
törölt tag

Szerintetek hol, és hogyan vegyek repjegyet októberre usába ? kb 2 hétre mennék . ekkor 110 és 150e forint között már van jegy. Ezért ez az időpont. ( New York, JFK-ra szoktam nézni, de a La guardia is jó, kb nekem mindegy, szállásra az utat mind a két esetbe tudom már :D )

Guglizva rengeteg találat van, de 0 tapasztalatom van repüléssel. Tudom hogy minimum 1x át kellesz szállni.

Még se útlevelem se estám. ezt jövő hónapba megcsináltatom.

Baromi régóta tervezek mindent , hol fogok megszállni, közlekedés és ilyenekkel nem lesz gond. De a beutazástól már kezdek félni, annyi hüleséget olvastam. meg eleve leszállok a repülőről és ugye jönnek kérdések. Hol fogok megszállni. Ha van elég kp-m ( márpedig lesz vagy 1000$kp plusz egy mastercard elég pénzzel , bőven túlbiztosítva , hogy akár minden este máshol is megszállhatok). Kihez megyek, és hasonlók. Nem lehet csak egyszerűen pénzzel a zsebemben nekivágni egy nyaralásnak ? Úgy hogy itthon van házam meg jó munkahelyem.

Egy hátizsák megy egy utazó kb amit vinnék magammal. szóval sok cuccot nemnagyon.

Aki jön -megy rendszeresen az írhatna pár sort a neten nem fel lelhető dolgokról.

Vagy 5 éve tuti ez jár a fejmeben, mostanság anyagilag is meg tudom oldani, és vagy 1 éve részletesen tervezem mit merre. De ez a része nem releváns a témába, mármint hogy én mit fogok megnézni, meg autót bérlek meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#2037) bobsys válasza #81556480 (#2036) üzenetére


bobsys
addikt

Tokmindegy hol veszel jegyet, a legolcsobb ugyse modosithato (ha van olyan oldal ahol 20%+ olcsobb mindt mindenhol mashol akkor ott nagyon el kell olvasni a felteleket). Ebbol kifolyolag, elsonek utlevel majd ESTA es utanna a repulojegy.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2038) RRR


RRR
újonc

Sziasztok,

Utaznánk Amerikába nyaralni, esta és minden más meg van, de most kering egy olyan hír, hogy Trump végett 3 hónapig nem lehet beutazni. Ez igaz, vagy csak erősebb rotára kell számítani?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2039) tiv83us válasza RRR (#2038) üzenetére


tiv83us
veterán

Trump egy seggfej, 6 iszlam orszagot akar betiltani, de meg nem sikerult neki. Johettek nyugodtan.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2040) RRR válasza tiv83us (#2039) üzenetére


RRR
újonc

Köszönöm szépen a válaszodat :R

(#2041) Kalandor válasza RRR (#2038) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos ez a helyzet: [link]

Próbálkozni lehet én is egy hete jöttem, de a fiatal párokat szivatják.

(#2042) aram01 válasza RRR (#2038) üzenetére


aram01
nagyúr

Mennyi időre jöttök? ha van rendes foglalásotok és a bőröndbe annyi időre való cucc van, kicsi az esélye hogy vissza fordítanak de benne van, nem tudsz mit csinálni csak hazarepülni.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2043) #81556480


#81556480
törölt tag

Ha este helyett túrista vízumot csinálok, az jobb valamivel ?

(#2044) bobsys válasza #81556480 (#2043) üzenetére


bobsys
addikt

Ott van kovetsegi interju, bizonyitani kell a kotodesedet Magyarorszaghoz, be kell bizonyitanod, hogy visszamesz. Ha bukod az turista vizumot akkor bukod az ESTA-t is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2045) #81556480 válasza bobsys (#2044) üzenetére


#81556480
törölt tag

nah, kössz, eddig sem paráztam eléggé :D

(#2046) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok,
remélem jó topikban kérdezek, ha máshol tegyem, kérlek irányítsatok át!

Két hét múlva megyünk, New Jersey-ben illetve NY-ban leszünk pár napot, aztán pár nap Mexikó, aztán vissza Floridába.

Esta megvan :)

Mennyire macerás/egyszerű prepaid SIM-et venni odakint? Elsősorban a mobilnet miatt kellene. Nyilván nem az interneten akarjuk tölteni az időt, csak ha bármire rá kellene guglizni, netbankolni, vagy bármit, akkor ne kelljen wifit vadászni ill. wifi jelszót kuncsorogni.

Hogy a készülékeink bírják-e fogadni azt a SIM-et, illetve az ottani hálózaton mennyire működnek, annak szaktopikban/gyártónál utánajárok.

Whatever.

(#2047) Kalandor válasza j.bravo (#2046) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

T mobile simet vettem kint (nem az a legjobb, de az tuti megy minden EU készülékkel), kevesebb mint egy perc volt fizetéssel és a kártya fizikai cseréjével együtt. Semmi azaz semmi adatot nem kértek, készpénzzel fizettem, röhej.

[ Szerkesztve ]

(#2048) j.bravo válasza Kalandor (#2047) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi! :R
Szóval a vásárlás maga nem para, nem kell minden papír mint itthon a dominóhoz/prkatikumhoz (az is röhej, ha másfajta is).
Közben némi amcsis guglizás (a feltett kérdés beírása) elkezdtem itt nézelődni - franc tudja mondjuk mennyire pontos, de legalábbis elég átfogónak tűnik - és az én készülékemmel pont csak 2G lenne.
Lehet hogy dobom a dolgot, vagy rákérdezek odakint hogy van-e olyanjuk amiket a helyszínelőkben eldobható mobilnak mondanak :DD

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2049) aram01 válasza j.bravo (#2048) üzenetére


aram01
nagyúr

Pont ma vettem egy az At&t-nél kb 10 perc alatt végeztunk és nem kérték csak a jogsim, a magyar jo volt.Érdekes volt hogy a telefon imei számát regisztrálták a kártyához :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2050) deka1


deka1
csendes tag

Sziasztok,

Augusztusban tervezünk egy nyugati parti túrát. A terv ez lenne:

San Francisco
Big Sur
Yosemity
Sequia
Los Angeles
Death Valley
Las Vegas
Grand Canyon
Monument Valley
Arches
Bryce Canyon
Salt Lake City

6-a érkezés Frisco-ba, és onnan 21-re kéne Salt Lake-hez érni a napfogyatkozás miatt, szerintetek bele fog férni? Hány km-et lehet megtenni naponta autóval, hogy azért meg is lehessen állni nézelődni?

üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.