Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok! Nem láttam létező topicot erről a programról.
Kezdjük az alapokkal, az mindenkinek jól jön, főleg nekem! :D
Nagyon sok kérdésem lesz még, biztos, de addig is: DV Camcordert bekapcsoltam, Win indítja az adott progit.
Csinálom a ''Capture''-t, indul: ez egy majdnem 9 perces rövid felvétel (próbának kíváló). Mire leállítom, kiírja, hogy ez túl nagy, és darabokra szedi (ilyen ''átmenet-idéző'' ikonokkal, amiket gyorsan töröltem).
Miért? Nem mehet egybe? NEm olyan nagy, és a partició, amire raktam, az eleve NTFS... LEhet, hogy ezt mindig így csinálja? Volt egy BATCH CAPTURE gomb is: azzal kellett volna?
Most csak annyit szeretnék, hogy ezeket a darabkákat egybe szeretném, és az adott AVI file-t (ez a 9 perc) szeretném tömöríteni, mondjuk mpeg2-be, a legjobb minőségbe. Hogy kell? Ha a SAVE -re megyek, ott csak *.VSP formátumba lehet (ez a Ulead Studio formátum).
Pontosan hogy kéne?
Tehát az eddigi célom: hogy egy felvételt a gépre tegyem, és tömörítsem úgy, olyan formátumba, amilyenbe szeretném. MAjd CD-re írom. Aztán persze tudom, hogy lehet itt még variálni, már nézegettem az effecteket stb. még sok kérdés lesz, de most legyen ez az első lépés. :DD
Köszönöm! :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) DrSoul válasza DrSoul (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

Közben válaszolok magamnak, mert elvileg sikerült: a Share menüpontnál kell, ott van, hogy Create Video File, vagy ilyesmi.
A 9 perces video az 1,90GB-ról 325MB-ra redukálódott, elvileg a lehető legjobb minőség (mpeg2). De akkor kb. egy CD-re 20 perc fér rá?
Ha DIVX-be rakom, jobban elfér? Ezzel a programmal meg lehet csinálni, vagy más kell?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#3) DrSoul válasza DrSoul (#2) üzenetére


DrSoul
őstag

Ja? És az Mpeg mellé létrejött ugyanazzal a névvel egy *.upd file. Az meg mi a szösz?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#4) DrSoul


DrSoul
őstag

Mhhh... sehol senki...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5) tomas


tomas
tag

Az Ulead Video Studio 7 vagy 8-at szeretném kipróbálni.
Minden megoldás érdekel.
Írhattok mailt is.

(#6) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát átneveztem, legyen ez Ulead Video Studio gyűjtőtopik.

Egyúttal up neki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) thakl


thakl
csendes tag

Sziasztok ! Valaki tudja hogy egy chapter thubnail-jét eltüntetni? Mert a Create Disc / Add Edit Chapter menüjében ha a hide eltüntetem akkor bár nem jelenik meg a menüben a thubnail, de a dvd lejátszó azt a fejezetet meg árugorja. Valaki tud valami megoldást?

(#8) thakl


thakl
csendes tag

Meg elfelejtettem azt írni, hogy ha a hide-al eltünetetek egy chapter-t akkor a videostudio dvd előnézője a rejtett chapternél megáll és nem megy tovább. :) Ha valaki találkozott ezzel a jelenséggel az léci segítsen!

(#9) Matthew


Matthew
senior tag

Tud valaki valamelyik verzióhoz magyar nyelvű leírást?

(#10) piadex2 válasza Matthew (#9) üzenetére


piadex2
senior tag

Nem akarok bunkónak tűnni, de általában ezt az emberek ránézésre használják. Ha valami nem ok, akkor meg vagy a gyártó supportja/faqja vagy simán F1.

Az egyetlen magyar ''kézikönyvet'' azt a UVS 6.0-hoz láttam, amikor annak idején megvettem a 3xfirewire-ös PCI bővítőkártyát. (Mer' ahhoz volt egy UVS 6.0 hozzácsapva.)

De éppen csak arról regél, hogy hogyan állítsam a gépet optimálisra, meg driver telepítés, és minimális troubleshooting max 20 oldal.

ps: kérdezz és segítek - bármilyen kérdés jöhet (ami a videoszerkesztővel közvetlenül kapcsolatos - vagyis pl: nem DVD szerk....)
-----------------
Viszont itt jön az én kérdésem: mi a különbség a
a UVS x.y BASIC (többnyire firewire-ös kártyákkal adják) és a dobozos UVS-ek közöt???

előre is kösz a választ,

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#11) piadex2 válasza DrSoul (#3) üzenetére


piadex2
senior tag

a .upd (UPDATE) file a smart vagy intelligent (valami ilyesmi névű) rendering-et segíti, így bizonyos dolgokat nem fog készer megcsinaálni -> gyorsabb lesz

P.

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Jelenleg a 9 SE verzióval próbálkozok. Viszont már előtte is volt kisebb gondom. Van jó pár mpg fájom. A képpel nincs is semmi baj, de valami miatt a hangot nem játsza le edit közben. Miért van ez?
Fájl audió tulajdonságai:
Audio type: Dolby Digital Audio
Total Samples: 1.036.800 Samples
Attributes: 48.000Hz 2/0 (L.R)
Layer: None
Bit rate: 256 kbps

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13) _Hunter_ válasza _Hunter_ (#12) üzenetére


_Hunter_
őstag

Megoldás szerintetek mi lehet?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#14) Balinov válasza _Hunter_ (#12) üzenetére


Balinov
félisten

demuxolni nem próbáltad az mpeg fájlodat? az audio-ra pl. mpa/mp2 formátumot,ha nem ragaszkodsz az ac3-hoz.vagy simán ki wav-ba,aztán vmivel újrakódolni.. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) _Hunter_ válasza Balinov (#14) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nem próbáltam, mivel azt sem tudom hogy mit takar a demuxolás. Gondolom valamilyen progival mpg-ből ki kellen nyerni az audió-t egy másik fálj formátumba. Nem ragaszkodok az ac3-hoz. Kérdés milyen progival tudom a legegyszerűbben megtenni?

Akkor valszeg az lehet a gond, hogy nincs ac3 codec fenn a gépen.

[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#16) Balinov válasza _Hunter_ (#15) üzenetére


Balinov
félisten

próbáld ki az ac3filter nevü stuffot.

demux az az ,hgoy ugye mpeg fájl áll egy videó és egy audio adatfolyamból.ezt sw-esen ketté lehet választani.pl. tmpeg express-ben is van demux funkció,de pl. a DVD-Lab nevü DVD authoring progiban is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17) Balinov válasza Balinov (#16) üzenetére


Balinov
félisten

[link] próbáld ki ezt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) _Hunter_ válasza Balinov (#16) üzenetére


_Hunter_
őstag

Thx. Progit leszedtem, hétvégén lesz rá időm kipróbálom.
Amúgy arra lennék még kiváncsi, hogy mondjuk ok hogy az Ulead nem játsza le a hangot, de mondjuk változtatni sem akarok rajta és megcsinálom az mpg összefüzéseket, megírom korongra utána mondjuk a dvd lejátszó rendesen hanggal együtt hozza?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#19) Balinov válasza _Hunter_ (#18) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ezt sztem ki kell próbálni.lehet,hogy a software-s lejátszók megbírkóznak vele,de az asztali dvd játékosok tudnak érdekes dolgokat produkálni.ja dvd-rw-re pörköld ki,én is úgy szoktam.ha jó,akkor mehetnek a vob-ok/iso dvd-r-re.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20) _Hunter_ válasza Balinov (#19) üzenetére


_Hunter_
őstag

Én is így gondoltam.
Egyszer megjártam egy ilyennel. Gép tökéletesen lejátszotta, nagyon jó kis családi dvd lett, erre az asztali lejátszónál folyamatosan ugrált a kép, élvezhetetlen volt.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#21) Balinov válasza _Hunter_ (#20) üzenetére


Balinov
félisten

na,jutottál vmire _Hunter_ kolléga úr? :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22) _Hunter_ válasza Balinov (#21) üzenetére


_Hunter_
őstag

Ahogy említettem majd csak hétvégén lesz reá időm.
Amúgy nem rossz kis progi ez. 100 képből álló mpg-t csinálok és tetszik, hogy sok effekt van a két kép között, vagy akár hogy egy kép hogyan jelenjen meg.
A videó fájlokkal majd csak hétvégén foglalkozok. Hétfőn megírom mire jutottam.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#23) _Hunter_ válasza Balinov (#21) üzenetére


_Hunter_
őstag

A linkelt programmal sajnos nem sokra jutottam. Nem nyitotta meg az mpg fájlokat. De sebaj. Ma jön a következő próba. Tmpeg express-sel próbálkozok majd.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#24) Balinov válasza _Hunter_ (#23) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ez egy ilyen témakör,sokféle megoldást,programot ki kell prószálni,mire megtalálja az ember a neki megfelelőt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25) _Hunter_ válasza Balinov (#24) üzenetére


_Hunter_
őstag

Kezdek elkeseredni.
Felraktam a Tmpgenc Xpress progit amit javasoltál. Meg is örültem már mpg tools aztán demultiplex. Szépen az mpg fájlomból csinált egy m2v és egy ac3 fájlt. Nah most ezzel nem kerültem előrébb.
Sőt ha mondjuk beolvastatom az mpg fájlt a progi info része aztat írja, hogy no audio data. Holott az ac3 fájlt mondjuk átnevezem wma-ra simán lejátsza a media player, viszont az ulead progiba történő beillesztésekor aztatat írja, hogy invalid file format.
Szóval nem jutottam még előrébb.
Megpróbáltam a WinDVDCreator nevű progival is. Az se semmi. Ha nem húzom be a szerkesztő lécre akkor szépen lejátsza a videót, viszont ha rárakom a szerkesztőlécre 17 mp-t lejátszik, majd újabb 17 mp-t áll a kép és folytatja. Mintha pufferelne csak azt nem tudom, hogy miért.
Nah akkor most mit csináljak? :(

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#26) Balinov válasza _Hunter_ (#25) üzenetére


Balinov
félisten

de legalább a demux sikerült. az ac3-as filet wma-ra átnevezve valszeg azért jácca le az mp mert valami ac3filterség fennvan.
nem vok még képben,de te az UVS-t authoring-ra használnád?mert nekem arra nem jött be,igaz,hogy az még az UVS 6.0SE DVD volt,amit a leadtek tuneremhez adtak. inkább a DVD-Lab-ot ajánlom.az megeszi az ac3-as,mp2/3-as,wav hangsávot is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27) _Hunter_ válasza Balinov (#26) üzenetére


_Hunter_
őstag

Igen, jelenleg kb. 7 olyan fájlom van amit össze kellene szerkeszteni de ugye a hanggal vannak problémák.
A következő program egy rakat VHS, meg kis kaziknak a digitalizálása és annak szerkesztése.
Majd még próbálgatom, remélem valami összejön.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#28) _Hunter_ válasza Balinov (#26) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mester megvan a megoldás! :)
1. Tmpgenc Xpress - Demultiplex
2. Headac3he - AC3 fájlból wav
3. Ulead - Video a rendes mpg fájl, audio pedig az elkészített wav

Végeredmény, hogy van hang. :D
Szóval most minden egyes ilyen fájlt megcsinálok és végre sikerül befejeznem a Keresztelő dvd-t.

Thx a segítséget.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#29) P.Dude


P.Dude
őstag

csősztök!

Nekem megvan az ulead videostudio 10 és lenne egy kis gond!

Szöveget szeretnék berakni és hát eddig ok, de nem engedi hogy én szerkesszes a szöveget! pl. bemegyek oda hogy title, kiválasztom a szöveget de nemengedi hogy én írjak a szöveg helyére!
Ha vaéaki tud segíteni előre is köszönöm!

Zoll

(#30) keszegduda


keszegduda
őstag

Egyszerű kérdésem lenne!

Melyik verzió támogatja hivatalosan a Dula-core procikat?
10. már támogathatja?
Üdv!

(#31) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy az Ulead Video Studio 10 újrakódolja-e a kapott mpeg-2-ket, vagy csak ott, ahol effekteltem?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#32) Dexter68 válasza Dexter68 (#31) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen, nem, beállítás kérdése.
Kérem, kapcsojja ki...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#33) Dexter68 válasza keszegduda (#30) üzenetére


Dexter68
addikt

Olyan, mintha támogatná. Szöszöltem vele, és néztem a feladatkezelőben a Teljesítmény tület. Mind a két ablakban ment a folyamatot jelző diagram, némileg eltérő értékekkel.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#34) Noxy válasza keszegduda (#30) üzenetére


Noxy
veterán

Egyszerű kérdésem lenne? A honlapján már nézted? [link]
[kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35) Dexter68


Dexter68
addikt

A digi-kamerám, direkt mpeg2-be rögzíti az anyagot. Ulead Video Studio 10-zel megszerkesztettem, csináltam belőle dvd-t. A DVD-t asztalil lejátszóban visszanézve „rángat”, vibrál valahogy olyan hatású, mintha minden második kocka hiányozna. Rettenetesen zavaró.
Az Ulead-ot úgy állítottam be, hogy ne kódolja újra az anyagot, csak ott, ahol effekt van, de sztem valahol belenyúl. Kamerából visszanézve a nyers anyag nem rángat. Megpróbáltam azt is, hogy Womble Mpeg Video Wizard DVD-vel állítottam össze belőle egy dvd-t, ott sem rángat. (a Womble-t ezért szerettem régen is, csak gondoltam, megnézem, mit tud az ulead).
Szóval van valakinek ötlete?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#36) Lakly válasza Dexter68 (#35) üzenetére


Lakly
csendes tag

Eleve mpeg-2-be kovertálni nem egy túl jó dolog. Vannak erre külön progik, amik amúgy is sokkal gyorsabbak.

Az anyagot dv type-2 rögzítsd a winyóra. Ott könnyen megszerkesztheted, majd Dv 4:3-ba mentsd el. Ezt követően a kapott tömörítetlen avit CCE-vel konvertáld át mpeg-2 be. A lépésekkel és a bitrátával is klasszul el lehet szórakozni, jó minőségben, több lépcsős konvertálással 2 órátnyugodtan rá lehet pakolni egy lemezre. Ezután csak egy menü készítőt kell keresned (Tsunami DVD Author). Nálam az egész kb 3-4 óra szerkesztéssel-konvertálással 2600+ -os Amd-vel. A Uleados és a CCE-s konvertálás között hatalmas különbség van, hidd el. Mind minőségben, mind időben.

(#37) jagada válasza Lakly (#36) üzenetére


jagada
őstag

Hi!
milyaza CCE? tudnál linket esetleg?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#38) Lakly válasza jagada (#37) üzenetére


Lakly
csendes tag

CCE

[link]



[Szerkesztve]

(#39) Dexter68 válasza Lakly (#36) üzenetére


Dexter68
addikt

A kamerám eleve mpeg-2-t csinál. Dv type-ot konvertálnom kéne. És pont azért vettem ilyet, hogy ne kelljen a kódolással időt tölteni. A minőség egyébként tök jó. Sőt meg is lepődtem rajta, hogy ilyen kis sz*r, és milyen remek képe van. :D
Ja és persze az Ulead-nek nem hagyom, hogy konvertálgasson, max ott, ahol belenyúlkáltam az anyagba (áttűnések, feliratok... mást nem használok)

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#40) Lakly válasza Dexter68 (#39) üzenetére


Lakly
csendes tag

Hm, ha jól emlékszem a Ulead pedig az effekteknél konvertál. Ki- és újra betömörít. NEm vok benne bizti, de mintha olvastam volna. Pinnacle 10? Esetleg Sony Vegas? Hátha vmelyik jobb... :)

Nézted már másik DVD-ben is?

Bitráta növelése lehetséges?

[Szerkesztve]

(#41) Dexter68 válasza Lakly (#40) üzenetére


Dexter68
addikt

Ja, a villogás megoldódott... a Ulead az interlace-nál felcserélte a sorrendet :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#42) Faby


Faby
senior tag

Ulead gurukhoz lenne egy kérdésem:

Nagyjából megtudok csinálni egy házi videót, csak az a gondom, hogy nem tudom rátenni a dátum/idő jelzést, amit a kamera rögzít.
Eddig manuálisan csináltam, tulajdonságoknál vagy a kamerán megnéztem és beírtam feliratba. Lehet ezt valahogy automatizálni, hamár a kamera rögzíti, a progi meg kiolvassa?

Kamera: JVC GRD73
WinXP Prof SP2
Ulead Video Studio 10 plus

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#43) Faby válasza Faby (#42) üzenetére


Faby
senior tag

Na, senki?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#44) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Miért száll egy Dothan procis rendszer a capture-ölés 2. percében?
Előre is kössz a választ!

p.

ps: paraméterek:
külső rack (250GB-os samsung), 448MB RAM - mindez albacomp fedél alatt

psII: most lett egy sp2-es xp felrakva + zonealarm, avg, adaware

ps3: ulead videostudio 9 se dvd a szóbanforgó verzió, a kapcsolat pedig ieee 1394-es (usb 2.0-ssal egyáltalán nem ment)

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#45) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
A Ulead Videostudio 11-gyel kapcsolatban lenne kérdésem:
A Edit részben a Timeline módban csak az első kocka jelenik meg, utána kék sáv. Hogy lehetne elérni, hogy végig kockák legyenek és lehessen zoomolni? Előre is köszi!

(#46) halflife74


halflife74
csendes tag

csá,én is az Ulead video studio 11-gyel próbálkozom,pontosabban azzal hogy 5.1.es hangot szerkesszek 2 csatornás hangból,mert addig megy hogy beillesztem afilmet de utána hogy kell folytatni,nem találok semmi gombot ami a folytatásra utalna,ha valaki tud légyszíves segítsen.

(#47) Secretive válasza HENE (#45) üzenetére


Secretive
aktív tag

sajnos tudtommal sehogy sem és a korábbi verziókban sem volt meg ez a lehetőség......
csak a video megjelenítő főablakában tudsz léptetni képkockánként

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#48) Secretive válasza halflife74 (#46) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem tudom él e még ez a témakör, de ha egyáltalán aktuális még, a kérdésere a válasz:
nem sok mindent tudsz szerkeszteni rajta, csodát ne várj. gyári alap megjelenítésben hangsávra klikklesz,majd felül kiválasztod az audiót, aztán alul 5.1 ikon, majd középen surround sound mixer....ugye világos?!:))

ha lesz hozzáértő érdeklődő, akkor én is felteszek 1-2 kérdést.

a programsorozat egyébként tényleg jópofa, főleg az egyszerűsége miatt, bár sajnos talán pont ezért is hiányolok sokmindent, de még mindig kezelhetőbb,mint pl. egy atomerőmű bonyolultságú Sony Vegas Studio 7, na az annyira deformált program számomra, hogy alig volt ''világos'', hogy mikor hová klikklejek, sajnos ott meg már a túlbonyolítottság volt a jellemző. szinte a legegyszerűbb dolgok elvégzéséhez is kigúvadt szemekkel kellett keresnem az opciókat. nem sokáig használtam...

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#49) Cyrin válasza Secretive (#48) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is így voltam a Vegas-sal.

(#50) Secretive válasza Cyrin (#49) üzenetére


Secretive
aktív tag

;)

egyébként ulead studioban járatos vagy?

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.