Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Újból: írási probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Állandó problémám volt a majd 800 megés filmfájlok cd - re írása. A CDRWIN 5.0 időlegesen megoldotta a gondot, mostanáig. Nekem ugyanis valahogyan nem ment a sokak által ajánlott NERO -s túlírás.
Most van egy 746 megás filmfájl, amit ki szerettem volna írni CD -re. Vettem egy 790 megás cd -t és megpróbáltam a CDRWIN - el megírni. Sajnos nem írta meg, mondván: túl kicsi a lemez mérete. Megnéztem a Nero - val (ami köztudomásúlag a 800 és 900 megás cd - ket 87, 148 és hasonló méretekkel látja el) és nagy meglepetésemre a NERO jelezte, hogy 703 mega a CD. Most akkor mi a helyzet? A ténylegesen 800 és 900 megás cd - ket nem látja, ezt viszont 703 megának jelezte.
És a filmfájlt sem 746 megának látja (aminek a Windows), hanem 780 megának! Persze nem írja meg, még akkor sem, ha 99 percre állítom a túlírást.
Szívesen fogadok ötleteket.

(#2) Peet


Peet
senior tag

Hát ez örökös probléma marad.
A nem szabványos CD-k írása mindig is gondot fog jelenteni. A 650 vagy a 700-as CD-k gond nélkül mennek, próbáld meg a filmet szétdarabolni. Tudom drasztikus megoldás, de még mindig jobb mint görcsölni vele napokig. 160 Ft 1 CD, nem olyan vészes. Ráadásul a 650-es és a 700-as CD-kkel nem lez gond, ha valaki majd később átszeretné írni! :)

(#3) Superman


Superman
nagyúr

Ez mind rendben is van, de itt két dolgot kell szem előtt tartani: 1. veszek egy elvileg 790 megának mondott cédét és a végén a NERO 703 megának látja. Akkor valszeg annyi is a mérete, mert a szabványtól eltérő cédéket nem látja teljes méretükben.
2. Az újabbmegahajtóknak azért olvasniuk kell(ene) a 800 és a 900 megás cédéket is.

(#4) Polesz válasza Superman (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Véletlenül nem videó-cd formátumú a fájl? vagy svcd?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) Superman válasza Polesz (#4) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem. DivX AVI.

(#6) leontm


leontm
tag

vágd le a végéről a stáblistát, hátha akkor belefér:)

(#7) Bass


Bass
addikt

Nekem is 703 megának látja(gondolom mert nem szabvány) a Nero 5.5.9.9 a cd-t LG48X24X48 de minden gond nélkül megírja csak a Nero van 99percre állítva és ennyi.Úgyhogy szerintem ott az író nem írja fel rá nem a cd rossz.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) Superman válasza Bass (#7) üzenetére


Superman
nagyúr

Ahogyan mondtam a fájl 746 mega a Windowsban, a Nero (5.5.10.0) meg 780 megának látja. A CD író egy 24X10X40 -es LG. 780 megát meg persze nem fog felírni 703 megára. Ahogyan mondtam eddig a 800 megás cédéket mindig 100 mega körülinek látta a Nero.

(#9) Peet válasza Superman (#8) üzenetére


Peet
senior tag

A Nero alatt lehet úgy is írni, hogy nem veszi figyelembe a CD méretét (akár 1gigát is kiírhatsz vele).Ne kérdezd hol lehet beállítani, nem tudom már, de egyszer beállítottam valahogy. Igaz, ha tényleg így se fér fel akkor lesz egy rontott CD-d! De rménykedjünk, hogy a nero és nem Te látod rosszul a film méretét.

(#10) Superman válasza Peet (#9) üzenetére


Superman
nagyúr

Érdekes egyébként, hogy ezzel az íróval már 900 megás cédét is sikerült megírni, igaz CDRWIN 5.0 - val.

(#11) Peet


Peet
senior tag

Sokszor nem is annyi fér rá a CD-re mint amennyi. Tudom hülyén hangzik, de a CD író progi is rosszul jelezheti ki a méretét, no meg a CD-k is túl vannak méretezve.

(#12) The_Tom válasza Superman (#8) üzenetére


The_Tom
senior tag

746 mega vagy 746.000.000 byte ami csak 711 mega??

Üdv.

Szerintem.

(#13) Superman válasza The_Tom (#12) üzenetére


Superman
nagyúr

A Windows látja 746 megának, a NERO 780 megának, ahogyan írtam. WinCommander 782 546 432 byte - nak.

(#14) Bass válasza Superman (#8) üzenetére


Bass
addikt

Na pont volt itthon egy üres 99 perces(870mb-s)multidisc cd beraktam az íróba ami 703mb-nak látja és 79.57.74 percnek belehúzok egy csomó filet(úgy 865megát) a túlírás engedéjezve van 99 percig ''sajnálom de ez a lemez túl sok adatot tartalmaz egy normál cd méretéhez viszonyítva.Kívánunk-e saját felelöségünkre túlírást használni? leokézom és már írja is.Kipróbáltam úgy is hogy nem 870 hanem 890 megát írók rá (ami persze lehetetlen)és ott írta ki a nero hogy a lemez nem okés és kiköpte. Valami más gáz van(az íróval már írtál túl) nem lehet hogy a file-ban van valami baj(csak találgatok)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#15) The_Tom válasza Superman (#13) üzenetére


The_Tom
senior tag

ki a fene csinal ilyen hulye meretu filmeket??

Üdv.

Szerintem.

(#16) Bass válasza The_Tom (#15) üzenetére


Bass
addikt

:))) Én is szoktam mert igy kicsivel még jobb minőségü filmet lehet csinálni mert max 100-105 perces filmet szoktam 1 80-as cdre csinálni ha 120 perc kötül van akkor jönnek jól a 90-99 perces cd-k

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#17) The_Tom válasza Bass (#16) üzenetére


The_Tom
senior tag

miert nem 2 db 700MB-os cd, 5.1-es hanggal, vagy fontos hogy 1 cd legyen??

Üdv.

Szerintem.

(#18) Bass válasza The_Tom (#17) üzenetére


Bass
addikt

Fontosnak éppen nem fontos mert szoktam 2 cd-s filmet csinálni azokat viszont úgy hogy a film egyben van(és nem két külön cd-n aviként) és wincommanderrel feldarabolom 2 cd-nyire mert így nem kell megszakítani a cd-k cseréjét hanem vinyóról nézem megszakítás nélkül.5.1-es hangal még nemcsináltam filmet,amúgy azt mivel kell rárakni??(virtualdubbal tömörítek).

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#19) Superman


Superman
nagyúr

Ez egy majdnem 3 órás film. Címe: The Great Escape, vagyis A nagy szökés. 1963 - ban készült filmklasszikus.
Döntöttem: megpróbálom a túlírást Nero - val erre az állítólagos 790 megás cédére, aztán ha elrontom, akkor csak egy cédé veszett el. Egyébként egy ilyen kísérletem már volt. Ott a Nero simán kiírta, hogy írási hiba, aztán kész. A lemez olvashatatlan lett, pedig az LG tud túlírni.

(#20) The_Tom válasza Bass (#18) üzenetére


The_Tom
senior tag

huu, nemtom en osszesen vagy 2x csinaltam olyat, asszem a dvdx-et hasznaltam. egyebkent a virtualdubnak is van olyan verzioja ami tud 5.1-es hangot. igy kell csinalni: grab, utana hangot kiszeded .ac3-ba aztan virtualdubban kepre beallitasz amit akarsz, hangra meg megadod a .ac3-at es direct copyzod nem tormorited mert akkor nem lesz 5.1.

Üdv.

Szerintem.

(#21) Superman


Superman
nagyúr

Most próbálkoztam. A túlírás 99 percen, de nem írja meg. Kiköpi, mondván: nincs elég hely, tegyek be nagyobb kapacitású cédét. Hát majd veszek egy 900 megásat és azzal próbálkozom, de akkor már CDRWIN - el.

(#22) Bass válasza Superman (#21) üzenetére


Bass
addikt

próbálj meg más file-okból összeválogatni úgy 740 megát(pl mp3-at)de ne a wincommanderben legyen 740 mert az byte(kijelöl/tulaj és ott legyen annyi)a nero is 740-et lásson és azt próbáld meg,csak szimulácíóval.milyem nero van fent?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#23) Superman


Superman
nagyúr

NERO 5.5.10.0

(#24) Bass válasza Superman (#23) üzenetére


Bass
addikt

Azzal mennie kell mert nekem ''csak'' 5.5.9.9 van,de! egy havernak 16x LG írója van és azis minden gond nélkül írja a 90 perces cd-t,a 99est meg még nem próbálta úgyhogy nálad más lesz a gond.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#25) Superman


Superman
nagyúr

Most viszont felírtam rá egy 724 megás filmet. Kiírta, hogy le kell zárnia a cédét, ennyi.

(#26) Bass válasza Superman (#25) üzenetére


Bass
addikt

Igen,a túlírás akkor megy meg csak DAO módban.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#27) doc válasza Superman (#1) üzenetére


doc
nagyúr

Mode 1 vagy Mode 2-ben próbáltad?

(#28) phoenixke válasza Superman (#1) üzenetére


phoenixke
tag

Hali.
Neroban 2 beallitas szukseges:

1. File-preferences-Expert Features-Enable Overburn....es itt megadod 90 percesnek
2. Az irasi dialogusban az irasi sebeseg alatt a write method az #Track at once# (csak igy mukodik)

(#29) ISZOLE válasza Superman (#13) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A 782 546 432/1024/1024=746,2944.
Mi ezzel a probléma?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#30) phoenixke


phoenixke
tag

Na? Sikeredett vmi?

(#31) boldi


boldi
csendes tag

Azért ne várjátok el, hogy idióta méretekre kitalálja a nero, hogy mekkora a hossza- ugye arról van szó, hogy fizikailag már nem tudják felírni a valós méretet, mert megint valaki spórolt a bitekkel, így egy overflow utáni méretet láthatsz max. Csodák nincsenek, de azt persze én sem értem, hogy miért nincs egy gomb, amivel benyomhatsz egy szorzót, hogy hány overflown van túl a disk, magyarán hányszor adjon hozzá 90 vagy hány percet....

(#32) KovacsUr válasza boldi (#31) üzenetére


KovacsUr
addikt

Érdekes, A 90 perces TDK-ra kiírja, hogy 90 perc

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#33) WaterLo válasza Superman (#1) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nem lehet, hogy a 780 mega az ISO mérete?

....What's up!....

(#34) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Superman: engedélyezned kell a túlírást ÉS a Disc-At-Once írást, csak akkor működik

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#35) KovacsUr válasza KovacsUr (#34) üzenetére


KovacsUr
addikt

Wizard bezár, valamelyik fülön Track-at-once helyett Disc-at-once. Akkor már egy olyan dialógus fog feljönni, h akarunk-e túlírni? Akarunk. Aztán megy

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#36) phoenixke válasza KovacsUr (#35) üzenetére


phoenixke
tag

Erdekes, nalam trackatonce is muxik 90 perces irasnal. De ha te mondod :DDD ...

(#37) rumcájsz


rumcájsz
csendes tag

A hejjj!

NNnnnnnnnnnna szóvá van egy FREECOM Beatman I-em és a következő a szitu:
vettem hozzája 5db mini (8cm) RW-t...

... már vagy 1 hónapja vadásztam rá míg kaptam egy media marktba :)
- te adol x db Normal mini CDRW-t!

okay?

tel: 06 30 29 236 29

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Újból: írási probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.