Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  TV tuner kartya gond... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) NetGod


NetGod
tag

Megprobalok rovid lenni:
Vettem egy PixelView Play TVPro/FM Stereo kartyat.(PV-BT878P+)
Beraktam, felraktam a gyarto driver-jet.
Nyelvnek a magyart, location-nak Germany-t adtam meg. (Azt mondtak, hogy PAL-I kell nekem, es Nemetorszagban is az van, tehat ez a jo.)
Bekapcsolom, es irto havas a kep.
Pontosabban: a kep jobb 7/8-ada havas, a bal 1/8-ada pedig turheto.
A kabellel nincs gond, mert a normalis tv szep kepet ad.
Ujratelepitgettem mindent, mas PCI slotban is kiprobaltam, de semmi........
Ha valakinek valami otlete van, segitsen!!!!!!!

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Vettél volna miro-t...:)) Ugyanezzel a tudással a miro PCTV pro 22e+Áfa körül. Arról még nem hallottam, hogy gáz lett volna. Én is olyat veszek majd... :)

#tarcsad

(#3) LordX válasza NetGod (#1) üzenetére


LordX
veterán

PAL I? Én D/K-ra állítottam, és tök jó. (Pinnacle - mert már így hívják :P- PCTV Pro-n)

(#4) NetGod válasza Yutani (#2) üzenetére


NetGod
tag

''22e+Áfa'' - hat ez az!
az enyem 16+afa volt!
najo, volt egy kis csalas is benne....

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#5) NetGod válasza LordX (#3) üzenetére


NetGod
tag

Asszem itt nekem vmi nem tiszta.
(Talan azert, mert eletemben nem foglalkoztam TVtunerrel.)
A D/K most tulajdonkeppen mi? Mert nekem van PAL-[minden fassag, I, N stb..], tehat pl PAL-N, van NTSC-[egy ket dolog], meg SECAM.
Ennyi. Tobbet nem tud, de azt mondtak, PAL-I-re allitsam...

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#6) LordX válasza NetGod (#5) üzenetére


LordX
veterán

PAL D/K

(#7) NetGod válasza LordX (#6) üzenetére


NetGod
tag

PAL-B,D,G,H,I
PAL-N
PAL-M
PAL-NC
csak ezek vannak...

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#8) HEBI


HEBI
senior tag

Na nekem egy Hauppauge van. De a Pal-M -mel használom. Nálunk a kábeltvsek ezt szeretik. A kép 36 adóból csak kettőnél havas, azokat meg nem tudom mire állítottam és azok is jók lettek.
Ha Tv tunner akkor Hauppauge. Nekem ezt mondták annak idején. Láttam már sok tvs képet monitoron, de ez nyert. :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#9) Asin


Asin
csendes tag

Hali!

PAL-B,D,G,H,I lesz a te kártyádon a megoldás a BT chippel. (Remélem)

Nekem is volt egy teljesen ugyanilyen kártyám, és bizony nekem is rossz volt a kép. Letöltöttem mindenhez a legújabb drivereket, vért izzadtam, aztán megláttam hogy a csatlakozó lifeg meg minden baja van. Kicsit megrugdaltam és jó lett. :) Tényleg nézd meg a kártya hátulján a kábel bemenetet mert nagyon rosszak szoktak lenni.

''Who needs the sun when the moon lights our way?'' - M.E.N.

(#10) LordX


LordX
veterán

A PCTV-n van egy olyan beállítás is, hogy ''PAL'', ez végignézi az összes PAL szabványt, aztán arra állítja, ami a legjobb. Legalábbis én úgy nézem.
Csak azért állítottam D/K-ra, mert akkor csatornaváltás után nem kezd el mindenféle színben pompázni a kép, hanem egyből olyan lesz, mint amilyennek kell lennie.

(#11) guest


guest
veterán

Hali
Haveromnak is full ugyanilyen kártyája van
és nekiis szarakodik a kép úgy mit leírtad hogy egy kis oszlop szép a többi meg rohadtsz@r
de csak ha kábeltévére van kötve ugyanis vidéken
rendes antennával gyönyörű volt a kép.
Még énsemtudom milehet a megoldás de valakitől azt
hallottam hogy valamien szürőt kell rátenni (2-3E)

Üdv:Péter

prohardver vendég

(#12) NetGod válasza Asin (#9) üzenetére


NetGod
tag

Koszi az otletet. Amint hazaerek, megnezem.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#13) LordX


LordX
veterán

Basszus hát 4 db lehetőség van, próbálgassatok!

(#14) NetGod válasza LordX (#10) üzenetére


NetGod
tag

Nem csak a progival, hanem manualisan is vegigneztem mind...

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#15) Asin válasza NetGod (#14) üzenetére


Asin
csendes tag

Smirgli es fogkefe. :)

''Who needs the sun when the moon lights our way?'' - M.E.N.

(#16) NetGod válasza Asin (#15) üzenetére


NetGod
tag

Jokor jott, meg felkapok egy kis smirdlit, es irany haza!!!

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#17) guest


guest
veterán

Skacok skacok....

1.,
Magyarországon PAL B/G szabványú adások vannak.
2.,
Valóban volt olyan, hogy a régebbi kártyáknál hason szabványú (pl német) de nem magyarországi beállítások kellettek, mert a kis kinai még nem tudta, hogy átálltunk a nyugati rendszerű adásra és a software nem azt a dekódolást használta.
2.,
A TV kártyák jobb minőségű adásra vannak kihegyezve, mint a ''profi '' magyar kábel-TV társaságok adásai. Néha az igen jó minőségű kűrtyák képe a rosszabb, mert a sok zajt is ''tisztán'' tutja venni , és sajnos beviszi a képbe. Sokat ronhat még a helyzeten, ha hosszú a kábel ami a géphez megy. Próbáljátok rövidebbre venni. Toldani kábelt senkinek nem ajánlok! Ja.. az sem mindeggy milyen a kábel. Aki jót akar, valami tisztes rézbelüt vesz combos harisnyával (sűrű szövésű koaxiális háló alatta alufólia tükörrel).

Üdv: FunTom@axelero.hu

prohardver vendég

(#18) NetGod válasza guest (#17) üzenetére


NetGod
tag

Az, hogy PAL-I vagy PAL-B/G, nekem szinte mindegy, mert mid a harom egy beallitas alatt van.
Kabelt a UPC-Line fektette, allitolag a leheto legjobb minosegut. (hat nemtudom...)
Amugy telleg egy kicsit hosszu a kabel. A lakasajtotol la. 30-35m. Azontul meg az ajto elott is tekereg, meg eljut az alosztohoz. Csak en ezen nem tudok roviditeni, mert falban fut...

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  TV tuner kartya gond... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.