Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attissLVL


attissLVL
csendes tag

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Egy kis katyvaszhalmazba kerültem, amelyből szeretnék okosan távozni, ehhez kérem a segítségeteket.
Keresgéltem itt is, meg máshol is sokat, remélem nincs már ilyen téma, az ciki lenne.

A helyzet a következő: van egy bikás asztali gépem, egy középkategóriás erősítőm, meg egy megfelelő méretű televízióm.

Nemrég költöztem be az új lakásomba, most rendezgetem a kábeleimet a falakban, és megpillantottam a televízióm hátulján az oly sokat látott pirosan világító kis portot, amit még talán a PS2-n láttam először, ekkor gondolkoztam el rajta, hogy végre nem sztereóban kéne néznem a filmeket, játékokat.

Ha a tapasztalataim és a tudásom jó, akkor a HDMI kábeleken keresztül átverekszi magát az 5.1-es hang, amit a számítógépemből csikarok ki egy végpontig (jelen esetben a tévém).

A tévén van a kis piros optikai csatlakozó (ha jól értesültem TOSLINK a neve), amelyet Digital Audio Output-ként nevez a gyártó. Logikailag sikerült kikövetkeztetnem, hogy ezen is képes átszaladni az 5.1-es hang, ha minden jó.

Utolsó állomásként pedig az egyre öregebb Samsung házimozirendszerem áll, melynek sajnos HDMI be- és kimenete nincs, viszont jól elvan az optikai audiókábellel (legalábbis van rajta input port) és természetesen 5.1 képes, ha olyan bemenetet kap.

Ha eddig nem lett volna tiszta itt egy ábra arról, hogy mit is szeretnék tulajdonképpen csinálni :DD :

Ha ez elméletben működne is, több oldalon találkoztam olyan információval, ami lelombozott:
- Állítólag a TV-k a beérkező 5.1-es hangot HDMI-ről nem egy-az-egyben továbbítják az optikai portra, hanem átdolgozásra kerül a jel, és végül az optikai portra csak 2.0 kerül.

Ennek igazolását vagy cáfolását várom szakértőktől, vagy olyanoktól, akik ezt már megcsinálták.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

TV: LG 42LB5610
ERŐSÍTŐ: SAMSUNG DVD-CM350
VIDEOKÁRTYA: GIGABYTE GTX560 (mini HDMI port -> ugyanúgy van 5.1?!)

(#2) Vangelis válasza attissLVL (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Itt nagy xar van a levesben :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) attissLVL válasza Vangelis (#2) üzenetére


attissLVL
csendes tag

Annyira nem vészes, csak jó lenne tudni, hogy valóban átformálódik-e a HDMI-ről TV-kbe érkező 5.1-es hang 2.0-vá, vagy ez csak egy mendemonda. :D

(#4) Vangelis válasza attissLVL (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha újabb volna a hangcuccod és volna rajta hdmi akkor egyszerűbb volna a dolog.

Nem hiszem, hogy a TV-n optikai kimenet lenne. De lehet.
De nem fog átmenni a hang a házimozira. (legalábbis így vélem...)

Gépeden gondolom nincs optikai kimenet....?

Ha volna akkor ott nyomhatnád a hangot a házimoziba és a tv-n meg menne a kép HDMI-n.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) attissLVL válasza Vangelis (#4) üzenetére


attissLVL
csendes tag

Utánanéztem a user manualokban is, meg is néztem fizikailag, mindegyik eszközön van optikai audiocsatorna (egy 180 kilós tévéről beszélünk, szégyen lenne, ha nem lenne :D ).

Edit: a hang biztosan átmegy a tévéről a házimozira, a lényeg az, hogy 5.1-es vagy 2.0-s a kimenő hang. :)

Elméletben ez egy tökéletesen megalkotott rendszer, és az alternatív megoldásaival én is tisztában vagyok, már gondolkoztam optikai hangkártyán (de akkor ugye a TV-t dettó nem tudnám 5.1-ben hallgatni, mivel csak egy optikai port van az erősítőn).

De azért köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

(#6) attissLVL válasza attissLVL (#1) üzenetére


attissLVL
csendes tag

Az LG online ügyfélszolgálatán kértem segítséget az üggyel kapcsolatban, szerintük a HDMI-n beérkező hang csak akkor kerül konverzióra (tehát akkor alakul át sztereová), ha több, mint 6 csatornás hang érkezik a HDMI-ről.

Belevágok a bekábelezésbe, majd ideírom a tapasztalataimat, hátha valakit majd kisegít.

(#7) Dorian válasza attissLVL (#6) üzenetére


Dorian
félisten

Sokak tapasztalata szerint a tévék túlnyomó többségénél valóban így van, a HDMI-ről beérkezett többcsatornás jelet sztereóként továbbítják csak optikai kimeneten.
1-2 kivételes tévé-típus van, amik LG-k lehet, h a tiéd is ilyen.
De mi ebben a bonyolult? Összekötöd, meghallgatod és kiderül. Az erősítőd valószínűleg alapértelmezettként vmi hangzásmóddal felkeveri a beérkező sztereót sokpontegyre, de e között és a diszkrét sokpontegy közt nem nehéz különbséget tenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8) attissLVL válasza Dorian (#7) üzenetére


attissLVL
csendes tag

Az a pár tízezer forint, amiért ma kábelt vettem, számomra igencsak bonyolult. :)

Végülis nem sikerült a gépből sztereonál több csatornát kijuttatni, fogalmam sincs miért. Gugliztam vagy 2 órát, semmi tapasztalat. Újratelepítettem az egész GeForce mindenséget, semmi eredménnyel.

A Windows 7 -> Vezérlőpult -> Hang -> Lejátszóeszközök között ott van a TV-m szépen jelölve, de csak ennyire képes:

Valakinek valami ötlete esetleg? :)

Edit: A képen látható, hogy a maximális csatornák száma: 2. Pedig a TV is 5.1 képes, a videokártya is 5.1 képes, a HDMI kábel is 5.1 képes.

[ Szerkesztve ]

(#9) Phülöp válasza attissLVL (#8) üzenetére


Phülöp
addikt

Az alaplapi hangkartanak van van optikai kimenete? Ha nincs, hajlando vagy beruhazni egy optikai kimenettel rendelkezo hangkartyara?
Ha a fenti kerdesek legalabb egyikere igen a valasz, akkor egyszeru a helyzet: hang pc-rol az erositobe optikan, kep hdmi-n keresztul a tevebe. Nalam igy mukodott evekig, nem sirtam.

Szerk: kozben latom, felvetette Vangelis is ezt a megoldast. A tevet szerintem tok folosleges digitalisan ratolni az erositore, nem hiszem, hogy tul sok musor lenne 5.1-ben. Arra eleg az erosito analog rca bemenete is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#10) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Nekem LG LA 691-es TV, MED 600X médialejátszó és egy LG házimozi szett van A MED 600 HDMI-n csatlakozik a tv be és optikán egy elosztón keresztül az erősítőbe.Ugyanakkor a Tv is optikai elosztón keresztül az erősítőbe.A hang 5.1 vagy DTS , mindegy ,hogy a tv-n keresztül megy vagy közvetlenül a Med 600-ból érkezik az erősítőbe nem sztereóban szól.
Szerintem nincs 2.0-ra lekeverés LG tv-n optikán keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#11) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Nem tudom jó helyen járok-e, de azt szeretném kérdezni, hogy ezt a (L:http://www.electronic-star.hu/LTC-Star-1-szett-er-sit-2-hangfal-mikrofon-karaoke_i41555.htm)szettet(/L) tudom csatlakoztatni tv-re, úgy, hogy erre küldöm ki néha a tv hangját amikor pl. filmet nézünk? Köszi

(#12) tope válasza dorika87 (#11) üzenetére


tope
addikt

3 sztereó RCA bemenete van, ha jól látom a képet, szóval rá bírod kötni, bár a hangzásvilága eléggé gyér lesz, mert nem erre van szánva.

(#13) dorika87 válasza tope (#12) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi, igazából egyelőre csak elméletben gondolkodom, mert ha már lesz esetleg másra is használnám. Mivel karaoke szett, tehát zene szólna a hangfalakon.. ebból adódóan miért lenne annyira gyér a hangzása? Nem hiszem, hogy rosszabb lenne mint a tv saját hangszórója, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#14) tope válasza dorika87 (#13) üzenetére


tope
addikt

Annál nyilván jobb, de egy erősítős sztereó rendszer is többet adna vissza, igaz ennél ott a karaoke funkció.

(#15) dorika87 válasza tope (#14) üzenetére


dorika87
őstag

Így van, ebben igazad van, viszont nekem a karaoke funkció is fontos szempont lenne, ezért kellene valahogy összehoznom, hogy erre is illetve valamilyen mértékben arra is megfeleljen.
Meg nem utolsó az erősítős normális sztereó rendszereknek az ára is magasabb gondolom.

(#16) lazado válasza attissLVL (#8) üzenetére


lazado
csendes tag

Sziasztok!Leírom nekem hogy volt,van.Régebben egy Nvidia Geforce 9600 GT videokártyám volt.
http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9600-gt/specifications
Azt kell erről a videokártyáról tudni,hogy nincs rajta HDMI,ellenben 2 db.DVI csatival rendelkezik.
Magában a DVI nem adott ki hangot,csak akkor ha az alaplapról belekötöttem a videokártyába a mellékel zsinórral és így a a hangeszközökben mint SPDIF lejátszóeszköz jelent meg.A PC-t DVI-HDMI zsinórral összekötöttem a LG 32LG3000 LCD TV-el,aTV-t optikaival a LG 904TA házimozival és így ha filmet akartam nézni gyönyörűen jött az igazi 5.1 hang!
Igen ám csak azóta a videokártyám megfőtt,így vennem kellett egy másikat.
http://www.msi.com/product/vga/N210MD1GD3HLP.html#hero-overview
Ezen a videokártyán van 1 DVI,1 HDM,1 D-SUB.A rossz hír az,hogy ebből viszont az istennek sem lehet kicsikarni az 5.1 hangot.A TV-ből már csak sztereó jön ki.
A lejátszóeszközökben úgy szerepel mint a fenti képen csak az enyém LG-TV.

(#17) Swordfish325


Swordfish325
újonc

Sziasztok!

Bocsánat ha értetlen a kérdés de én is az vagyok kicsit :)

Vásároltam egy alaplapot (ASRock B85M Pro4 ) amin van optikai hangkimenet. Az erősítőm egy régebbi gyártmány (Technics SA-DX750) amin van optikai hangbemenet (sajnos csak igy tudtam a dvd-lejátszóból is az 5.1-et lejátszani mivel nincs rca-s 5.1 bemenet rajta). A hangkártya beállításánál csak a hangszóró konfigurációnál láttam 5.1-es elrendezést. Ha az optikai fülre megyek ott lényegében hangképek vannak. Kérdéseim:
1. Milyen lejátszót használjak ahhoz vagy hogyan csináljam meg azt, hogy ha mondjuk mp3-at hallgatok az ne 2.0 ként hanem 5.1-es felbontásban távozzon a hangkártya digitális hangkimenetelén és hogy 5.1ként kapja meg az erősítő? vagy eleve olyan műsorforrás kell ami úgy van "megírva" mint a DVD filmekél?

2. Ha ez nem nagyon lehetséges akkor marad az, hogy a tv ben elvileg van 5.1-es dekoder (LG 42LB650V), összekötöm hdmi kábellal a géppel (gépben nincs külön videókártya alaplap hdmi kimenetét használnám) és a tv megkapja a hangot, képet és dekódolja az erősítőnek? :O

Köszönöm!

(#18) Bille


Bille
újonc

Sziasztok!
Laptop-TV csatlakozás HDMI-n keresztül a problémám. Samsung smart tv-hez akarok egy fujitu a544 laptopot kötni. A TV nem képes jelet fogadni (pedig a laptop látja, hogy samsung tv, látja a felbontást, kiküldi a hangot, de képet nem.. és hangot sem ad a tv természetesen).

Kis utána járás után arra jutottam, hogy 3 tv van ami hdmi 2.0-val rendelkezik (a miénk nem olyan), a laptop viszont valószínű, hogy hdmi 2.0-ás (minden drivere friss). A samsung szervíz azt mondta, hogy nincs mód firmware frissítésre és nem is lesz. A kérdés az, hogy a laptop-nál lehet-e valahogy "visszabutítani" a hdmi 2.0-át 1.4-re? Valamint hogy lehet megtalálni a hdmi típusát (lépésről lépésre megköszönném, mert sehol sem találtam). Előre is köszönöm a sgítséget!
Üdvözlettel:
Bille Péter

(#19) Zorrolaci


Zorrolaci
csendes tag

Sziasztok!! :)

Segítségeteket szeretném kérni,újonnan vett Yamaha Rx-v673-as vasamnál,HDMI bekötési problémám lépett fel,és gondoltam itt találok megoldást:

A következő a probléma: Hd led Blaupunkt Tv-ARC (in) bemenetre csatlakozok,az erősítőn ugyszint ARC (out) -ra,és az erősítőn pirosan villog a (HDMI out) felirat,és csak ennél a verziónál,Blu ray és PC bekötésnél ez a gond nincs!! Teljes a hang és kép,persze zavar ez a villogás....

Ha van Aki tud erre valami magyarázatot,hogy lehet javítani ezen akkor kérném segítséget,hogy javíthatom a hibát!!

Előre is kössz a válasz(okat) !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.