Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Tulmelegszik a laptopom (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kicci


kicci
csendes tag

Sziasztok!!!!!! Segitsegeteket kernem!!!!!!

Problemam a kovetkezo!!!! Tavaly aprilisban vettem egy Sony Intel P-4 es laptopot. A gondom, amiert most otleteket szeretnek, hogy borzalmasan felmelegszik a gep, olyannyira, hogy mostmar a filmnezes, es a jatek(ne nevessetek) szobaventillatorral egyutt lehetseges, mert egyszeruen lekapcsolja magat a gep.Esetleg egy takaritas(portalanitas a ventillatornal), vagy windows ujratelepites mennyiben segitene?? Otleteket elore is koszonom kicci

(#2) mormota válasza kicci (#1) üzenetére


mormota
senior tag

szerintem egy ventillátor portalanítás-olajozás segithetne valamicskét...
egyébként szvsz a laptop nem igazán játékra, meg filmezésre való

Illusztrálok, tehát vagyok

(#3) Cathfaern válasza kicci (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Garanciális még? (gondolom igen) Akkor vissza a szervízbe. Ha nem az...akkor majd jönnek nálam okosabbak, s megmondják mit lehetne tenni.

Btw. Windows újrainstall biztos hogy nem fog segíteni (ha tényleg a melegedés a gond).

mormota: az laptoptól függ. Az ún. desktop-replacement-eket pont erre találták ki.

[Szerkesztve]

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Szerintem asztali proci van benne,és ha igazam van,akkor nem sok mindent tudsz vele tenni.

(#5) karib válasza kicci (#1) üzenetére


karib
addikt

Pontos típust tudnál mondani? Egy takarítás nem árthat, ha garanciális, akkor érdemes megkérdezni a szakszervizt, hogy ezt miként lehet megoldani, ha nem, akkor kellő ügyességgel otthon is megoldható, vagy tudok ajánlani szervizest.

Arra mindenképp ügyelj, hogy a szellőzőnyílásait semmi se takarja el, pl. matrica, és lapos, kemény felületen használd, tehát ne ágyon vagy ölben tartva.

Department of Redundancy Department

(#6) atacs válasza karib (#5) üzenetére


atacs
csendes tag

sony pcg-grz630
Én ismerem a srácot ez a VAIO-a van!!!
Én azt tanacsoltam neki hogy takarits ki!!
egyébként ujonnan nem voltak ilyen problémái!!

[Szerkesztve]

Hogy a medve öleljen meg!!

(#7) kicci


kicci
csendes tag

nem garancias a gep

(#8) shev7 válasza karib (#5) üzenetére


shev7
veterán

Mért nem szabad ölben/ágyon tartani?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#9) karib válasza shev7 (#8) üzenetére


karib
addikt

Ha besüpped, akkor elzáródhatnak az alsó levegőzőnyílásai. Főleg egy ilyen desktop procis hőgyárnál ez problémát jelenthet.

Amúgy én is most készülök kipucoltatni a Toshibát, mert szinte állandóan megy a ventije, és bosszant. Pedig asztalon van és semmi sincs körülötte.

Végső segítségként létezik még PC Card foglalatba rakható venti, ami befúj a gépbe, vagy olyan állvány is, ami alulról fújja (www.coolink.com). De igazándiból nem szabad túlmelegednie és kész, pláne egy Sonynak, de másnak sem.

Department of Redundancy Department

(#10) Loader válasza kicci (#1) üzenetére


Loader
tag

Azt tanácsolom, hogy hagyd nyitva a CDROM tálcáját, ha azon az oldalon van ahol a proci. Valamit segít.

''Te! Hogyis van ez?''

(#11) HEBI válasza karib (#9) üzenetére


HEBI
senior tag

Ezek a PCMCA kártyák nagyon vicces dolgok, mert pl. nálam le van zárva ''hermetikusan'' a 2 PCMCA hely. Tehát oda aztán fújhatja. A takarítás az egyetlen megoldás.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) HW-Peter


HW-Peter
tag

Nézd meg ezt:
http://www.titan-cd.com/english/g1t.

Ezt a notebook alá kell tenni, 4 ventilátor van benne, ezek az USB-ról kapnak áramot egy kábelen keresztül. A noti aljáról szív, oldalt kifúj.
Az előlapon található egy ki-bekapcsoló és egy !!! fordulatszám-szabályozó !!! is.
Ha foglaltak az USB-k és van egy kis kézügyességed, külső tápról is táplálhatod.
Kapható: BP: Alphasonic nagyker (ha nincs tuti hoznak),
ahol árulnak Titan cuccokat, ott biztos hozathatsz.

Persze ez nem oldja meg az alapvető problémát, csak tüneti kezelés. :D

(#13) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

PCMCIA vs. tálcás hűtők: valaki már próbálta ezeket? Egyáltalán melyik jobb?

(#14) esteban


esteban
senior tag

Nekem is egy asztali procis gepem van (Compaq P4-el).

En a hang miatt igaz, de ''down-clock''-olni akarom szoftveresen. Tisztitas utan lehet neked is segithet ilyne megoldas...

iBook + RedBull :)

(#15) Poni válasza esteban (#14) üzenetére


Poni
csendes tag

Milyen gép??? Vélelten nem 1020v???

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#16) burkusdió


burkusdió
csendes tag

nekem szerencsére semmi problémám nincsen a laptop hőfokával,de amikor tudom,h. komolyabb dolgot akarok csinálni a géppel(Pl.: filmet akarok nézni) akkor a gumi-talpak alá valami magasítást teszek,h. az asztal és a gép alja között szabadabban áramolhasson a levegő

elég kezdetleges megoldás,meg nem is lenne szükség rá,de valamennyit segít,legalábbis az én esetemben,mert nekem alulról szívja a levegőt...

''Olyan csúnya a csaj,hogy egy autóbaleset már csak szépítene rajta...''

(#17) burkusdió


burkusdió
csendes tag

nekem szerencsére semmi problémám nincsen a laptop hőfokával,de amikor tudom,h. komolyabb dolgot akarok csinálni a géppel(Pl.: filmet akarok nézni) akkor a gumi-talpak alá valami magasítást teszek,h. az asztal és a gép alja között szabadabban áramolhasson a levegő

elég kezdetleges megoldás,meg nem is lenne szükség rá,de valamennyit segít,legalábbis az én esetemben,mert nekem alulról szívja a levegőt...

''Olyan csúnya a csaj,hogy egy autóbaleset már csak szépítene rajta...''

(#18) burkusdió


burkusdió
csendes tag

na bazz... kétszer küldtem el... nem volt szándékos

''Olyan csúnya a csaj,hogy egy autóbaleset már csak szépítene rajta...''

(#19) taltos


taltos
senior tag

Hali!

Egy melegedő gépnek mik a tünetei? :F
Azért kérdezem, mert az enyém semmi rendelleneset nem csinál, de ha komolyabb munkát végeztetek vele (főleg grafikai), akkor az oldalsó rácsokból (gondolom erre van fentartva...) olyan meleg levegú jön ki, ami egy gőzborotvának(tudjátok, az a fajta, ami 400 fokos szárazgőzt nyom... :) ) is becsületére válna.

Szóval ez természetes minden notinál, vagy a melegedésnek inkább valami ''működésbeli'' jelei vannak, és amit én tapasztalok, az a normál állapot (a túlterhelést is alapúl véve).

Ez mellesleg hosszútávon ugye nem árt a gépnek? :F

(#20) Cathfaern válasza taltos (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nem instabil a gép, azaz nem fagy le, nem indul újra magától hosszab terhelés után, akkor ez természetes. Ne felejsd el, hogy míg egy asztali gép esetén 1-1,5 méterre ülsz a CPU, HDD, VGA, RAM, stb-től, addig egy laptop esetén ezeket vered gépelés közben :D Szóval természetes, hogy melegebbnek érzed. Arról nem is beszélve, hogy az adott eszközök jóval kisebb helyre vannak beszorítva. Viszont egy notebookba kerülő eszközök erre fel vannak készítve, s így nem is lesz probléma ebből.

(#21) Vaanhool


Vaanhool
tag

Én azért is nem vagyok a híve az ölbe/ágyra tett gépnek a híve, mert köztudott, hogy a fej a lemeztől 0,5 mikrohüvelyk távolságra (a hajszál 2000 uH) van a lemeztől, és most ha egy kicsit erősebben megrántod a lábad, a fej mindjárt odakur egyet az adatfelületre. Főleg ilyen vinyókban nagyon nagy az adatsűrűség.

Én ezmiatt a melegedés miatt választottam inkább a kisebb, de M-s procit. Azzal nem békélek meg, hogy egy P4-s procon akkora baszott borda van, akkor egy notebook kis rézbordája oldalt miként elég egy desktop procnak. Ezt általában bizonyos szintű OVER-CLOCK-al szokták kiküszöbölni, ami nekem nagyon nem tetszik. Az uptime növekedésel fordítottan csökken a teljesítmény is.

Szépen SpeedFAN-al mindig figyelem a cuccok hőmérsékletét, ilyenkor nyáron mindig járatom a ventit.

(#22) Vaanhool


Vaanhool
tag

Ja, nekem egy TOSHIBA A10-S203-om van.

P4 M 2.20Ghz/512MB 266/40GB 4500rpm

(#23) unic


unic
tag

A laptopok hűtése egyébként be se kapcsol 60-70 fok alatt, és ez tök normális.
2,5'' merevlemezeknek meg nem lesz semmi baja ha meglököd kicsit a laptopot, erre találták ki. Sőt, ha nagyon meglököd se.
:)

[Szerkesztve]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#24) Zoleee_Kani


Zoleee_Kani
csendes tag

nekem ugyanez volt a gondom,1.8as procim van nekem is,annyira melegedett hogy már égette a kezem a bill nél,ahol a proci van :)
fogtam a csavarhuzot és nekiestem,darabokra szedtem,és kitakaritottam
a ventinél és ahol keringteti a levegöt tele volt szutyokkal
azota hibátlan,alig melegszik,olyan mint gyárilag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Tulmelegszik a laptopom (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.