Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

... az AMD kikapcsolta a gyári beállítások visszaállításának lehetőségét, helyette a AMD Cleanup Utility alkalmazását javasolják.

Nem tűnik jó ötletnek, ez egy alapvető funkció lenne... főleg ha valaki az órajelekkel és feszültségekkel is játszik.
Nem értem, miért volt szükség erre?! :F :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) PuMbA válasza AxBattler (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon rossz nézni, hogy az AMD szoftveresen ennyire le van épülve :( Van egy relatíve fontosabb dolog és elrakják a fiókba, hogy majd egyszer kész lesz, ráérünk arra még..... Erre sokkal komolyabb erőforrást kéne fordítaniuk, mert a felhasználók elszivárognak. Mostanában sikerül nagyot alkotniuk minden fronton: RDNA3 start, CPU-k, Windowst behalasztó driver.

[ Szerkesztve ]

(#3) Raysen623 válasza PuMbA (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt a kört már a másik topicban megfutottátok ha jól emlékszem. Legszebb dolog ebben, hogy a 20. ilyen driver hír alatt is ugyanúgy fel fogja dobni valaki. A kedves felhasználó bénázásáról és felelősségéről meg továbbra sem folyik vita. Nem olyan nehéz egy rohadt drivert telepíteni, mint azt egyesek lefestik. Én minden gyártónál, minden VGA meghajtó telepítéskor teljes clean-up-ot csinálok. Szóval ha lehet ezt a kettős mércét jó lenne befejezni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) PuMbA válasza Raysen623 (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Én mindig csak annyit csinálok, hogy bepipálom driver telepítéskor a beállítások alapértelmezettre állítását és simán rányomom az előző driver verzióra az eddigi telepítésre. Így tolom évek óta, amikor AMD-m volt és most is, amikor NVIDIA-m van. Egyszer se volt probléma belőle, pedig vagy 50 darab driver telepítésen túl vagyok ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#5) Robitrix


Robitrix
senior tag

jelen program esetében nem a drivert kell csiszolni, hanem magát a programot. Láttam olyan tesztet, ahol egy RTX 4090-es kártya és egy Ryzen R9 5900X társaqságában is csak 45 FPS-t adott a játék... :) Iszonyú rosszul van optimalizálva a játék.....

(#6) Busterftw válasza Raysen623 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Jó hát ebben a hírben olvashattuk volna inkább a hiba javítását AMD-től, ehelyett folytatódik tovább a jank.
Nehogy már az user legyen hibáztatva. :U

(#7) AxBattler válasza Raysen623 (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Te most miről beszélsz? Senki nem írt a telepítésről... nyilván aki OC-zik, annak nem probléma, de nehogy már újra kelljen telepítenem a drivert minden egyes alkalommal, amikor vissza akarok térni alapbeállításokra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Steven


Steven
addikt

Beszéljünk inkább arról , hogy az új driverrel is bugos szar az SW .... 50-80% gpu használat
folyamatos akadás stb.

Eléggé béta szegény és a driver sem segít rajta.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9) Hellwhatever válasza Raysen623 (#3) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ez hol user error?

Azért van kikapcsolva a lehetőség mert brickelheti a rendszert. Más gyártó driverénél nincs ilyen jellegű hiba, ergo erős a gyanú hogy az AMD túrkál gyári visszaállítás során olyan területeken ami kényes a konkurens módosításokra.

Inkább a sok összevásárolt majd driverbe bepakolt bloatware kezdi megbosszulni magát mert nem tudják vagy nincs kapacitás normálisan integrálni meg kitesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#10) hokuszpk válasza AxBattler (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha az órajelekkel játszol és összeomlik a driver, akkor visszaáll defaultra.
mármint a wattman része.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) hahakocka válasza PuMbA (#4) üzenetére


hahakocka
senior tag

Csak amióta winfos 10-11 van jobban jàr az ember ha törli az előzőt restart felrakja az újat restart 5 perc kb.

(#12) AxBattler válasza hokuszpk (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, és amikor magamtól szeretném default-ra visszaállítani? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) PuMbA válasza hahakocka (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 11-em van. Mivel nekem eddig az általam leírt módszerrel nem volt gond, így nem akarok plusz melót csinálni magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#14) slmSIG válasza AxBattler (#12) üzenetére


slmSIG
tag

Most komolyan...
...ne fárassz.
-minden oldalon, tehát grafikai, gaming, audio-video, felvétel-stream...stb., de még képzeld a hotkeys oldalán IS tök ugyanott (mint a képen is látszik), van a RESET! -vágod?
Tehát a szoftver minden oldalán van reset, ahol Te, meg PuMba örök halálra küldenétek a gépet! ;)
Direkt csinálod ugyanúgy, mint ahogy PuMba haverod is.

(#15) slmSIG válasza Hellwhatever (#9) üzenetére


slmSIG
tag

Jahh, minden más gyártó Isten, de minimum szent, sosem hibázik, véletlenül sem.
Az AMD meg ganyé, fos...
-de, ha így érzel is, mit törteted itt magad?
Ha én egy termék, vagy márka iránt hasonlóan vélekedem, nem érdekel, el sem olvasom a cikkeket, de ti páran folyamat itt veritek a nyálatokat, koptatjátok a billentyűzetet, okoskodtok.

(#16) slmSIG válasza PuMbA (#4) üzenetére


slmSIG
tag

"Én mindig csak annyit csinálok, hogy bepipálom driver telepítéskor a beállítások alapértelmezettre állítását és simán rányomom az előző driver verzióra az eddigi telepítésre. Így tolom évek óta, amikor AMD-m volt és most is, amikor NVIDIA-m van. Egyszer se volt probléma belőle, pedig vagy 50 darab driver telepítésen túl vagyok ezzel a módszerrel."

Tényleg? Ha meg így van, mit okoskodsz te is?
Titeket lever a víz, ha sok ökörséget nem toljátok be minden AMD -s hír alá??

(#17) PuMbA válasza slmSIG (#16) üzenetére


PuMbA
titán

"ha sok ökörséget nem toljátok be"

Ha az igazság neked ökörség, akkor legyen :) A meghajtó telepítőjében az a jelölőnégyzet, ha ugyanazt csinálja, mint az AMD szoftverben a reset, akkor miért nem lehetett otthagyni? Mert mást csinál.

[ Szerkesztve ]

(#18) joey04 válasza PuMbA (#4) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Hellwhatever válasza slmSIG (#15) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Eddig egész normális hangvételű volt ez a topik, ne zülleszd már le ezt is baromságaiddal légyszives.

(#20) TIT válasza PuMbA (#2) üzenetére


TIT
veterán

Nyugi nv se jobb,az csak a hw-t teszi tönkre stb.
Amúgy nem az amd teszi tönkre a wint,hanem fordítva.

(#21) AxBattler válasza slmSIG (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Nohát, akkor Wattman-on kívül a többi beállításra miért nem lehet bennhagyni?

#15 slmSIG
Jahh, minden más gyártó Isten, de minimum szent, sosem hibázik, véletlenül sem.
Az AMD meg ganyé, fos...
Nézz már rá az adatlapomra, csimota. Jelenleg Radeon-t hajtok én is... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) Kansas válasza AxBattler (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Valamit baromira félreértesz itt... a menet közbeni visszaállítás lehetőségéhez nem nyúltak, az továbbra is ott van.
A driver telepítésekori factory reset lehetősége van átmenetileg letiltva.
Ha már fent van a driver, annyiszor reseteled "gyárira", ahányszor úri kedved tartja...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) AxBattler válasza Kansas (#22) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban, itt csúszott félre a dolog, tehát akkor az indításkori tiszta telepítés lehetősége veszett el. Ez viszont nem nagy érvágás, mivel amúgy is mindig DDU-t használtam erre a célra.

Köszi a felhomályosítást!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Raysen623 válasza PuMbA (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Félre ne érts nekem sem volt problémám egyik módszerrel sem, de amita ilyen jellegű hibák előfordulhatnak szinte bárhol, bármivel, azóta biztosra megyek.

#6Busterftw: Nem kötelező minden egyes drivert feltelepíteni. Ha pedig mégis kell, egy könnyen megkerülhető problémáról beszélünk.

#7AxBattler: No offense, de friss driver-ről szól a cikk, amit vag telepítesz, vagy nem. OC beállítások és profilok más téma nálam. Legjobb tudomásom szerint el lehet menteni az OC beállításokat és vissza lehet tölteni. Nyugodtan javíts ki ha tévedek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) hokuszpk válasza AxBattler (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de nemakarod, mert profi vagy es nem azert kattintgattad el, hogy aztan egy mozdulattal visszarakd alapra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) Lacccca87 válasza AxBattler (#21) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azert mert par ember nem kepes felfogni hogy a visszaallitas is csak akkor okoz gondot ha egyidoben fut a windowz update is a hatterben.

Mivel sokan nem vezerlik a frissiteseket igy problemat okozhat, ezert default off, de ha nalad friss a windows akkor be is kapcsolhatod.

Sajat velemenyem meg az hogy ha nem mokolsz a rendszerben akkor siman ratelepited semmi visszaalitas nelkul es kesz. Ezer eve igy nyomom es nincs gond pedig mar rekodokoat dontoget a windows is mert fogalmam sincs mikor telepitettem ujra de meg mindig mukodik.

(#27) AxBattler válasza Raysen623 (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy kiderült, másról beszéltünk.

#25 hokuszpk
Deigen. :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) direwolf


direwolf
őstag

Egészen elképesztő, hogy 13 év politikai agyhalál ennyire le tud szivárogni a mindennapokba is :( Egy kibaxott vga driverről van szó, de ebből is polarizált hipe vita kerekedik. Gratulálok a résztvevőknek :C

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#29) PuMbA válasza direwolf (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább az a baj, hogy sokan polarizáltnak vesznek sok mindent. Attól, hogy valaki leírja az igazságot, nem lesz polarizált. Az AMD-nek mostanában több szoftveres kalamajkája volt, mint a többieknek és ez tény. Ha valaki leírja, hogy aggódva nézi a fejleményeket, abban semmi különleges nincs, hiszen egyrészt tudjuk, másrészt az AMD egyfelől úgy erősödne meg, ha ezeket elkerülnék és nem kapna nagy nyilvánosságot egy ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#30) direwolf válasza PuMbA (#29) üzenetére


direwolf
őstag

Nem, nagyon nem jól látod. Azzal, hogy egy apróbb hibát felnagyítasz, pont Te vagy aki polarizálod a témát. És azzal, hogy bevonsz, nem releváns dolgokat is (pl. CPU), csak szítod a hangulatot. Ha a helyén kezelnéd a dolgokat, gyakorlatilag ez mind marginális kérdés lenne.
A politikai vonalat azért említettem, mert ez a fajta kommunikáció (mármint a teljesen más témák összevonása, hogy nagyobbnak tűnjön az aktuális) a jobboldalra jellemző retorika.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#31) Hellwhatever válasza direwolf (#30) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Úgy vélem rengeteget le lehet szűrni abból hogy ki mit olvas ki egy adott helyzetből:

Abból hogy polarizációt kiáltasz és már az első hozzászólásoddal behoztad a politikai vonalat egy alapvetően politika mentes témába majd megpróbálsz másokat jobbra vagy balra helyezni a kommunikációjuk alapján, személy szerint úgy érzem hogy inkább a Te világnézeted az ami erősen polarizált és átpolitizált.

[ Szerkesztve ]

(#32) Busterftw válasza Hellwhatever (#31) üzenetére


Busterftw
veterán

Érted, több usernek bsod - reboot loopba került a PC-je emiatt, de "mi egy apró hibát felnagyítunk" . :N

(#33) Kansas válasza Busterftw (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ennek az eldöntéséhez jó lenne tudni az arányokat is... hány userből hány szívta meg?
Ha pl. minden egymillió PC-ből(akinek bármiféle AMD kártyája van GCN-ig visszamenőleg) százon fordult elő ilyen, az bizony még ha a szám önmagában véve sok is, egész bagatell probléma. Ha az arány eléri az 1-2%-ot, az komoly gáz. Gyártótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) direwolf válasza Hellwhatever (#31) üzenetére


direwolf
őstag

Pedig tetszik, vagy nem, ezt a közbeszédet a politika alakította. Egyáltalán nem volt jellemző szakmai oldalakon, hogy ennyire élesen elváljanak a vélemények. De most már az első hozzászólás arról szól, hogy hangosan kinyilvánítja valaki, melyik oldalt választja.
Hidd el én is sajnálom, de a homokba dugott fej sem segít.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#35) direwolf válasza Busterftw (#32) üzenetére


direwolf
őstag

És pontosan ezért tiltotta le az AMD ezt az opciót, amíg megírják, hogy csekkolja a telepítő nem fut-e a win update. Csakhogy egy ekkora cégnél nem Busterftw fejleszt, aki két nap alatt kihozza az új releaset, hanem jó előre tervezett ciklusok vannak, ahova be kell tuszkolni valahogy egy kivételt.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#36) slmSIG válasza Busterftw (#32) üzenetére


slmSIG
tag

Ellenben az nVidia...
...konkrét a kártya leégése, de bármilyen hibája, az bagatel! :U
Igaz, kukori? ;)
Merthogy az nVidia, driver cikkénél nem látlak téged se visítozni.

(#37) Busterftw válasza Kansas (#33) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerinted akinek így ellszállt a gépe emiatt érdekli, hogy hány usernek szállt még el?
A hiba ettől még nem apró.

(#38) Busterftw válasza slmSIG (#36) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Nvidia driver mikor okozott ilyen bsod bootloop hibát?
Mit várunk nem maradt más mint a terelés.

(#39) TIT válasza Busterftw (#38) üzenetére


TIT
veterán

Az csak tönkrevágta a karit.

(#40) Kansas válasza Busterftw (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem azt nem, csak épp ez nem úgy működik, a hiba súlyosságába bizony beleszámít az előfordulási ráta is.
Ennyi erővel akkor a felgyulladó/leolvadó NV VGA-król is a te módszereddel vonjunk mérleget?
Egy bootloop javítható, ha nem barbár módjára áll neki az ember(azonnali Win reinstall) és konyít hozzá valamicskét, még adatvesztéssel se feltétlenül jár.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) Busterftw válasza TIT (#39) üzenetére


Busterftw
veterán

A driver? Aligha.

(#42) Busterftw válasza Kansas (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Már ha javítható, több usernek a recovery sem ment.
Hadverre meg ott a garancia.

(#43) Kansas válasza Busterftw (#41) üzenetére


Kansas
addikt

A bootloop-ot se a driver okozta, megsúgom, hanem a telepítőcsomag.
Ha a driver okozta volna, nem a factory reset switchet tiltják le...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Kansas válasza Busterftw (#42) üzenetére


Kansas
addikt

"több usernek"... aha, és szerinted nincs összefüggés e tekintetben a Windows-hoz való hozzáértéssel...?
Egy példát ha felhoznál, amikor hozzáértő próbálta meg helyrehozni és nem sikerült neki?
Ezzel persze nem azt mondom, hogy elvárható lenne minden usertől, hogy korrekt szintű Windows tudásra tegyen szert, különösen a boot szektor helyreállítása kapcsán, de az talán igen, hogy ha nincs neki, akkor ne álljon neki herkölni. Azért egy Recovery CD + BCDedit/EasyBCD kezelése egy hozzáértőtől(magát hozzáértőnek tartótól) viszont elvárható... csak jusson el hozzá a gép.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) Busterftw válasza Kansas (#43) üzenetére


Busterftw
veterán

A vita szempontjából irreleváns.
Végülis mindenki a "drivert" szedi le, az AMD oldalán is download driver van. Csak neked kell úgy látszik magyarázni, mit értünk driver alatt, terelésnek gyenge.

"akkor ne álljon neki herkölni"
A next-next-pipa resetre-next telepítéssel konkrétan épp nem "herköl" az user, hanem telepít normálban.
A ddu-t épp azért nem használja, mert azt se tudja mi az, a gyári felajánlott tiszta telepítés pedig átlag user kategória.

(#46) Kansas válasza Busterftw (#45) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem pedig úgy tűnik, a szövegértésed gyenge.
Emlékeim szerint a factory reset nem volt alapértelmezetten bepipálva korábban - de ebben végül is tévedhetek, csak ezért nem fogok elindítani egy telepítést régi drivercsomaggal, hogy tutira mondhassam.

Herkölés alatt se arról beszéltem, amíg végigkattintja a driver telepítést, hanem hogy mit kezd a gépével, ha egyszer volt olyan peches hogy beszívott egy ilyen bugot.

De ja, én terelek...

A lényeg: bugok voltak, vannak, lesznek - függetlenül a fejlesztő kilététől.
Az előfordulásuk gyakorisága igenis nagyon sokat számít, sehol sem végtelenek a bugvadászatra és -javításra használható erőforrások, mindig is a szempont volt és lesz is ezek elosztásánál, hogy hányan vannak akiknek problémát okoz a konkrét bug.
Az se mindegy, hogy a júzer a hozzá nem értésével súlyosbítja-e a már előjött problémát, netán részben ő maga okozza-e(lásd 12VHPWR olvadósdi).

Arról nem is beszélve, hogy ha csak nem tartjuk magunkat képesnek a következmények kezelésére, nem érdemes minden drivert megjelenése napján telepíteni, különösen akkor nem, ha nem javít nálunk épp fennálló hibát, vagy nem vezet be musthave feature-t. Telepítés előtt a kiadási jegyzetek elolvasása erősen javallott.
Ezek 99%-ban nem biztonsági frissítések, nincs ok velük sietni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) hokuszpk válasza TIT (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

bootloop volt az, csak nem már volt kép, hogy bárkivalaki meglássa ! ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#48) TIT válasza Busterftw (#41) üzenetére


TIT
veterán

Nem aligha,driver volt,fent van a neten.
Mi más lett volna,akkor magától szarik be a nagy nv,még rosszabb.

(#49) Sdi válasza PuMbA (#2) üzenetére


Sdi
addikt

"Mostanában sikerül nagyot alkotniuk minden fronton: RDNA3 start, CPU-k, Windowst behalasztó driver."

A CPU-kal mi a baj ? Nálam még egyetlen driver sem halasztotta be a win-t. Viszont előfordult, hogy egy-egy windows frissítés után használhatatlanná váltak eszközeim.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#50) Busterftw válasza TIT (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Linkeld mert én ilyenről nem tudok, 4 generáció Nvidia után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.