Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #57764352


#57764352
törölt tag

Sziasztok!
Nem mindennapi problémával állok szemben (legalábbis részemről). Adolog az, hogy most egy Inf.-i suliba járok, szeretem a sztechnikát, de tanulunk mindenféle ****ságokat (kondenzátorok, közös emmitteres alapkapcsolások, elektronikai dolgok).
Szeretnék műszaki vonalon továbbtanulni, de a matek+fizika nem fekszik annyira. A kérdés az, ha lerakok egy Műszaki Informatikusi technikust, és utánna elmegyek bölcsésznek, akkor mennyi esélyem van arra, hogy a szakmában maradjak.
Várnék esélylatolgatásokat, esetleg tanácsokat, tapasztalatokat, stb..

(#2) #57764352


#57764352
törölt tag

UP!

(#3) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

létezik valamelyik suliban grafikus kébzés?:Fvagy valami ilyesmi

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) zfarkas válasza #57764352 (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Esetleg álláshirdetéseket lenne érdemes nézegetned. Ott le vannak írva a követelmények.

Raw Dark Pure

(#5) attavanti válasza #57764352 (#1) üzenetére


attavanti
tag

elarulom, hogy a bolcseszen is lesz par olyan tantargy amit kur...-ra nem fogsz szeretni es vissza kivanod a matekot meg a fizikat, ilyen targyak mindenhol vannak, ezeknel tulelesre kell jatszani es utana jol berugni ha megvan es elfelejteni

(#6) #57764352 válasza attavanti (#5) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem vettek fel tavaly... Majd most..

(#7) Flashy


Flashy
veterán

dátumot nézzétek azér :D

(#8) Speccy válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


Speccy
senior tag

Mi az a 'kébzés' ?:F

There is hope!

(#9) sakál válasza Speccy (#8) üzenetére


sakál
tag

Az, amikor a ''továbbtanulásra szorultat'' képzik.... :D

A szépség az eszed rovására megy

(#10) attavanti válasza #57764352 (#6) üzenetére


attavanti
tag

hova jelentkeztel?

(#11) #57764352 válasza attavanti (#10) üzenetére


#57764352
törölt tag

BMF-NIK

(#12) attavanti válasza #57764352 (#11) üzenetére


attavanti
tag

akkor iden hajra!

(#13) #57764352 válasza attavanti (#12) üzenetére


#57764352
törölt tag

Úgy lesz!

(#14) ovecs


ovecs
senior tag

Hát egyet tanácsolhatok
A BME-re se villamosmérnöknek, se Műszaki informatikusnak ne menj!!!!!!!!
Nehezebb, mint az orvosi!!!!!!
Az emberek bekattannak+ugrálnak ki az 5.-ről:O
Nagy szívás a hely, óva intek mindenkit tőle, én is elmentem, mert nem bírtam a kiképzést+ hát utáltam a napi 8 óra kemény tanulást, amit gyakran bukás követett:O

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#15) Sanya válasza ovecs (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

nehezebb, mint az orvosi LOL, próbálatad mindkettőt?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) ovecs válasza Sanya (#15) üzenetére


ovecs
senior tag

Figyelj csak- a szobatársam 7. éve csinálja azt a szar villamosmérnökit!!!:(((:(((
Feltalált vmi szenzort, ami 1 csepp vérből nagyon sok mindent megmond(majdnem komplett vérvizsg., csak elég 1 csepp vér)
A gyakorlati megv. nem tökéletes(kell ipari teflon(nagyon drága) most nincfs, csak sima, ezért kifolyik közüle a folyadék)-na mind1
Neki is kell orvosi ismeretekkel rendelkeznie:P
Amelyik könyvből az orvostan hallgatók1 évig tanulnak, azt az ebbe az irányba szakosodóknak ugyanannyi óraszámban fél év alatt meg kell tanulni!!!!!:(((:(((
Ezt mindenki elismeri, hogy ez a két szak a Műszaki egyetemen nehezebb, mint az orvosi bármelyik szaka!!!!!!!!!!!!
Itt van Mo.-n a legelméletibb képzés:(((:(((
Szívesen cserélnék orvostan hallgatóval-bármelyikkel!!!!
Na akkor most elmondom milyen volt 1 napom-amíg azt csináltam!!!!
6-kelés-egyetem 2-ig
3-ra koliba-
5-ig kaja+ alváws
5-Hajnali 2-3 ig tanulás minden nap szaql hétvégén volt mit kialudni

Sehova nem jársz!!!!
Híztam 15 kilót!!
Elkezdtünk őszülni!!!
Napi 7-8 óra tanulás után 70% bukás!!!!!!!!!


Na ehhez képest az a szaros orvosi nudli!!!!!!!!!
Van is merősöm aki odajár és ő jár bulizni- én + sehova!!!
Mindenkinek összeomlóban a vérkeringése, 140 feletti vérnyomás alapból a sok kávé és nem mozgás miatt!!!!
Erről is írhatnának a ,felv. tájékoztatóban, meg arról, hogy hányan ugrálnak ki erről+ varról az emeletről!!!
Szal orvosok szerintem befoghatják

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#17) Tommmy válasza zfarkas (#4) üzenetére


Tommmy
tag

Na hát ez egy nagy faszság, már boccs!
Mire elvégzi szerencsétlen a sulit, addigra akkorát fordul a világ, hogy mindenféle diplomára szükség lesz csak éppen nem arra amit ő tanult. Ilyen az élet, én is jól beszoptam!
Amúgy szerintem jó lesz a BME (legfeljebb elvégzi 8 év alatt 5 helyett), mivel elsősorban az Unió kutatásokra fogja a pénzt nyomni (mivel már Kína és Taiwan is megelőzött minket (EU) a gazdasági fejlődésben és befolyásoltságban), no és gondolhatod hogy nem az agrár-kutatásokra gondolnak!

(#18) Tommmy válasza ovecs (#16) üzenetére


Tommmy
tag

Na azért megnéznélek téged, mikor valakit meg kellene műteni lenne-e hozzá lélekjelenléted?? Elhiszem hogy nehéz, no de azért a kettőt ne keverjük már össze!!

[Szerkesztve]

(#19) zfarkas válasza Tommmy (#17) üzenetére


zfarkas
senior tag

Már miért lenne faszság?
Azért mert Te beszoptad, még nem jelenti azt, hogy más is be fogja.
Ne mondd már nekem, hogy ha úgy küldi el a CV-jét mondjuk egy programozói állásra, hogy történelem szakot végzett BTK-n, nem fogják kiröhögni!

Raw Dark Pure

(#20) Pópa válasza ovecs (#16) üzenetére


Pópa
senior tag

áááájjjjááááj, én pont a BME-VIK-re akarok menni.... méghozzá idén szeptemberben.

Nem baj. Ezeket a ''mellékhatásokat vállalom''.. én nem ugrok ki emeletről, annyira nem hat meg a dolog. De elszántan megyek oda... majd meglátjuk. :)

Trust is good, control is better!

(#21) Pópa válasza ovecs (#14) üzenetére


Pópa
senior tag

Egyébként Te ott vagy?:F

Trust is good, control is better!

(#22) Tommmy válasza zfarkas (#19) üzenetére


Tommmy
tag

Azért ne ilyen extrém esteket hozzunk már fel!!
Persze hogy kiröhögik. De most arról van szó, hogy hiába lapoz fel egy álláshirdetésekkel teli újságot, melyből a legkeresettebnek tartott állás felé orientálódik. Mire elvégzi azt a kzrva egyetemet, annyira túltelített lesz az adott szak, hogy vajmi kevés esélye lesz elhelyezkedni (kezdőként) hiába az adott területre specializálódott.
A műszaki továbbtanuláshoz nem értrek, de...
Pl. Mikor én elkezdtem az egyetemet a jogász pálya volt a befutó. Szinte mindenki azonnal el tudott helyezkedni. Nem volt még olan régen 5-6 éve. És manapság? Ha bíróként akarsz elhelyezkedni (3 évig írnokként) akkor summa-cumlaudéval és nagyon kemény családi befolyással talán sikerül is, ha pedig ügyvédként (3 évig bojtárnak) akkor pedig kurva sok zsédnek kell hogy legyen! No és akkor sem garantálja senki hogy a 3 év tanulóidő lejárta után alkalmaznak-e majd még!
Szóval ezért írtam én, hogy semmit nem jelent hogy most kiket, mennyiért és hol keresnek, mert biza pár év múlva úgysem fog ez már semmit sem számítani.

(#23) zfarkas válasza Tommmy (#22) üzenetére


zfarkas
senior tag

Aham. Jogász ismerősöm nekem is van. Summa-cumlaude, és semmi meló, szegények.
Akkor most már tisztán látunk: én meg nem azért írtam, hogy azért nézegesse az álláshirdetéseket, hogy megtudja, melyik a legmenőbb szakma, hanem azért, hogy megtudja, mit kell elvégeznie kb. ahhoz, amit majd csinálni szeretne.
Persze már az egész nem aktuális ;)

Raw Dark Pure

(#24) Pópa


Pópa
senior tag

A lehetőségeket kitágítja a külföldi munka... mindenki siránkozik, hogy milyen nehéz itthon elhelyezkedni..... semmi baj... menni kell oda, ahol megbecsülik a tudást.

Trust is good, control is better!

(#25) zfarkas válasza Pópa (#24) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nos igen. Mintha olyan könnyű lenne ezt megtenni.
Szerintem ez akkor megy, ha
a. orvos vagy,
b. hívnak.

Raw Dark Pure

(#26) Pópa válasza zfarkas (#25) üzenetére


Pópa
senior tag

Ha reggeltől estig akar az ember robotolni havi 80ezer forintért, akkor gratula.

Egyébként meg összepakol, körbenéz a nagyvilágban, és elmegy innen. Furcsán hangzik, de megtérül.

---
Én egyébként nem tudok ''orvosi ügyben'' nyilatkozni, én műszaki infós leszek.

Trust is good, control is better!

(#27) Sanya válasza ovecs (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

wow, levelezőn orvosit elvégezni! járj olyan orvoshoz! hahahahahahahaha

én meg elolvastam egy törvényt, és azt a jogászok 2 perc alatt olvassák el, én azt 1 perc alatt elolvastam. tehát a jogi kar fele olyan nehéz, mint egy orvosi.

egy fizikai képletet egy fizikus 3 perc alatt fog fel tökéletesen.
én felfogtam 10mp alatt. téhát 18x nehezebb az orvosi, mint a fizikus szak..


1 könyv elolvasása nem jelent semmit, nem ennyiből áll az orvosi, de nem várom el, hogy felfogd

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) Tommmy válasza Pópa (#26) üzenetére


Tommmy
tag

Ez azért nem teljesen így van!
Tudod, ha az ember szerelmes, s a szerelmének hivatástudatból és anyagi megbecsülésből nagyon jó állása van, s együtt vagytok már több éve, s nem tudod senki mással elképzelni az éeleted csak a szerelmeddel, akkor nem fogod itt hagyni, s elmenni. Inkább robotolsz reggeltő estig napi 80k-ért, mert a szerelem mindennél többet ér!
Én már csak tudom :)
Elég jó anyagi körülményekkel rendelekző emberek vesznek körül, akiknek mindenük megvan (de tényleg mindenük), s ők a fél életüket odaadnák azért ami nekem van, vagyis a szerelemért!

(#29) zfarkas válasza Pópa (#26) üzenetére


zfarkas
senior tag

Furcsán hangzik, de nem 80-ért robotolok ;)
Furcsán hangzik, de dolgoztam már pl. Londonban, és fogok dolgozni Svájcban is.
Tegyük fel ki akarsz menni. Mennyi pénz kell szerinted hozzá?

Raw Dark Pure

(#30) Pópa válasza zfarkas (#29) üzenetére


Pópa
senior tag

ok, ok értem.

Mennyi? sok, (relative) nagyon sok. Tudom.

Trust is good, control is better!

(#31) zfarkas válasza Pópa (#30) üzenetére


zfarkas
senior tag

Pl. Svájcba olyan 500k-val fogok menni. Mert ugye fizu csak 1. hó végén. Addig élni és lakni is kell valahol. Igaz lesz lakásom nem olyan túl drágán, havonta olyan 200k.
Szóval ezt azért vedd figyelembe, hogy nulla forinttal kimenni csak régen lehetett az USA-ba :D

Raw Dark Pure

(#32) Pópa válasza zfarkas (#31) üzenetére


Pópa
senior tag

Tudom... például a haverék most mentek ki (ketten) Angliába egy szállodába ,melózni... fejenként kb 300-ba került a kimenetel. De a cimbi most 500-at, a felesége pedig 300-at keres. Hamar visszajön a befektetett összeg.

usa... majdan én is oda akarok kimenni.... de ez még mesze van.

Trust is good, control is better!

(#33) zfarkas válasza Pópa (#32) üzenetére


zfarkas
senior tag

USA: Bővebben: link

Raw Dark Pure

(#34) Pópa válasza zfarkas (#33) üzenetére


Pópa
senior tag

thx, olvastam már belőle.
Átfutom még 1x.:)

Trust is good, control is better!

(#35) AI válasza Pópa (#32) üzenetére


AI
tag

Idáig megálltam hogy ne szóljak bele, de:

sok barátom van Angliában, és tőlük tudom hogy a helyzet nem túl fényes. Szállodai és egyéb munkák nagyon szarok, szanaszét alázzák az embert (és nehogy azt hidd, hogy az 500k-ból 400-at félre tudsz rakni).
Van olyan cimborám is, aki dtp operátorként melózik Londonban. A fizetését teljes egészében elkölti, nem tud félrerakni, pedig teljesen átlagos életet él. Emellett pedig jómagam is sokfelé megfordultam már (kiv. usa), így mindenkit óvnék attól hogy azt gondolja: külföldön kolbászból van a kerítés.

Magánvélemény: aki eléggé életképes az itthon is boldogulni fog, nem kell külföldre mennie.

[Szerkesztve]

42

(#36) Pópa válasza AI (#35) üzenetére


Pópa
senior tag

Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk.

Tudod... ''a pohár vagy félig üres, vagy félig tele van...''

Szerk.: van kinek bejön, van akinek csak kevésbé. :(

[Szerkesztve]

Trust is good, control is better!

(#37) AI válasza Pópa (#36) üzenetére


AI
tag

Tudod... ''a pohár vagy félig üres, vagy félig tele van...''

Na igen, de ha valakinek a ''pohár félig üres'', akkor annak külföldön is üres lesz. Attól még hogy kimész, nem fog megváltozni az életszemléleted. Nemrég ment ki egy barátom, itthon is fikázott mindent, ott is fikáz mindent.
A továbbiakba nem megyek bele, a többség úgyis a saját kárán fog tanulni (mint ahogy én is, amikor először kimentem)

42

(#38) ovecs válasza Pópa (#21) üzenetére


ovecs
senior tag

Pénteken fogok kiiratkozni:)
Ha műinfóra mész +vehetnéd a tankönyveim+jegyzeteim, persze olcsóbban+tarthatok 1 kis útbaigazítást is

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#39) Uborka válasza ovecs (#16) üzenetére


Uborka
tag

''Itt van Mo.-n a legelméletibb képzés''

Azért az ilyen könnyelmű kijelentésektől tartózkodj. Vannak jóval ''elméletibb'' szakok is, mint pl: ELTE-TTK fizkus szak:U
Én azt nyomom 2. éve.
Egyik évfolyamtársam a BME-n végzett villamosmérnökként és egy tárgyat sem számítottak be neki.

Ha tényleg annyit tanulsz mint írtad,akkor szín 5nek kéne lenned. Azon gondolkoztál már hogy nem képességeidnek megfelelően választottál szakot?
Jah én a suli mellett járok gyúrni, van barátnőm és a tanítványaimra is tudok némi időt szakítani,de nem azért mert megöl az unalom.
Mellesleg azt sem hiszem, hogy az orvostan hallgatóknak olyan könnyű élete volna. Nekik olyan dolgokat kell megtanulni(nem kis mennységben) amiben nem feltétlen van logika, nem úgy mint nálatok.Én pont ezért nem lennék a helyükben.

'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#40) tildy válasza ovecs (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért ne istenítsük már azt a kib. BME-t.El kell ismerni vannak ott okosok, de azért láttam én már gdfest is lealázni bmest otdkn.
Ja természetesen a VIK-re értem minden ilyen megnyilvánulásom...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) faster válasza ovecs (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem van több ismerősöm is aki szépen elvégezte a Műegyetem infót mindenféle vérnyomásprobléma nélkül. Ők ugyan nem orvosi tudmánnyal kapcsolatos szakot végeztek, de akkor is túlzásnak tartom ezt a kiborulást.

(#42) Apophis


Apophis
őstag

Nekem már most tele a hócipőm, hogy húsz helyre kell elmennem mindenféle ívekért meg kérvényekért. Meg lehetne az egészet oldani a neten, de neeeem, menjek csak be személyesen.:(( Öt helyen ötfélét mondanak/írnak, hogy miért (nem) kapok pluszpontot, mi kell hozzá. Az lesz, mint tavaly, minden utolsó pillanatban, már zavarna ki a posta biztonsági őre, de én csakazértis leadom a jelentkezési lapokat...;]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#43) Uborka válasza Sanya (#27) üzenetére


Uborka
tag

''egy fizikai képletet egy fizikus 3 perc alatt fog fel tökéletesen.
én felfogtam 10mp alatt. téhát 18x nehezebb az orvosi, mint a fizikus szak..''

Azé vigyázzá mikert írsz, figyellek:DDD

Ja és való igaz, csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot!
Bud Spencer&Terence Hill movies rulez!!!


'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#44) emvy válasza tildy (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Én meg láttam már olyan Kandóst, akinek minden egyes BME-dicsérő hozzászólás után 50-el megemelkedett a pulzusa. Kisebbségi komplexus?

Bocs.

while (!sleep) sheep++;

(#45) concret_hp válasza tildy (#40) üzenetére


concret_hp
addikt

azt senki nem mondta kedves tildy hogy a bme-viken mindenki kib* nagy IQfighter és mindenki más hülye. de! 1-2 dolgot el kell ismerni : BME-VIK-re tudtommal 110 pont alatt nem lehetett még bejutni 1ik évben sem. egyéb ilyen számtech szakot tudsz mondani? sztem nem. egyetemi villamosmérnök képzés csak itt van az országban. Info is asszem csak Veszprémben egyetemi ezenkivül. A munkaerőpiac is ezt ismeri el leginkább. A nehézségéről nem szeretném osztani az észt, mert nincs összehasonlítási alapom. orvosi, jogi és egyéb területekkel szvsz nem lehet összehasonlítani, teljesen másféle képességeket igényel mind. viszont műszaki területen ennél nehezebbet valahogy nem tudok elképzelni :U nagyjából ennyi. és tényleg nm könnyű. ennyi. ismétlem még 1szer: nem állítom h itt mindenki kib* okos illetve h csak az lehet kib* okos meg hozzáértő aki ide jár stb. viszont kiváncsi vagyok rá h mér' osztod te mindenhol a BME-VIK-et :F:U

más: miaz az otdk?

sorry az offért. és h a témához is kapcsolodjak: sztem mindenki az érdeklődésének megfelelően keressen továbbtanulási helyet, mert olyasmit tanulni ami nem érdekel, hiába van bármilyen motivácio vagy bármi q* nagy szivás. + ha megtetszik valamilyen képzés keress pár embert aki oda jár, kérdezd ki őket h milyen, h ne érjenek esetleg csúnya meglepetések. + érdemes utánanézni h a munkerőpiacon mlyen az elfogadottsága az adoot képzésnek illetve h mennyi szakemberre van szükség és mennyire van szükség? (könyvtárosszak szindroma)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46) LOTR


LOTR
addikt

ja, én is csak alátámasztani tudom, felsőbbéves ismerőseim is mondták, hogy ''elég könnyű szakot választottál'', kivételek persze vannak, vkinek 5,26-os átlaga van vkinek meg 1,93 tehát nem vagyunk egyformák, ugyan ez elmondható az összes többi iskről is

viszont a legelméletibb isk ről lehet nem a bme jutna eszembe, mert elte matematikusoknak is kegyetlen szívás, de ott az a baj, hogy csak a matekhoz értenek, ha egyáltalán értenek hozzá(hallottam a tavalyi progmat évfolyamból anál vizsgája(vagy ott nem tom hogy hívják, lehet matek) csak néhány embernek lett meg)

bme azért nagyon nehéz, mert nehéz tárgyak+nagyon gyors tempó, ez átlag embereknek(nem koczkáknak :D) sok lehet egyszerre
más hasonló szakú iskekbe járó ismerősöktől kérdezgettem mit tanultok, ők meg sorolják, mikor végére értek annyit kérdeztem tőlük, és a többi??
erre ők ennyi, én meg mondom, ez nálunk az 5-6. előadás anyagáig volt tehát, nekem legnagyobb gondom a tempóval van, ha jól tudom köv generáció már a 4+2 -es képzést kapja (nem véletlen a +1 év az 5 helyett, biztos a vezetők is rájöttek, hogy ez így nem túl jó, meg a 2 szintű képzés is bejön ugye)

orvosokról megy csak annyit, hogy:
orvosok leszünk ........ :DD

persze nem lehet összehasonlítani, mert infon nehezebbek tárgyak(elte biológia kémia szakkal van összehasonlítási alapom, egy kicsi), de lehet remegős kézzel is dolgozni, viszont ezt egy sebésztől már igencsak rossz néven venném :)
és a vért sem biztos, hogy minden infos bírja

na végeztem nem tudok hirtelen többet írni :))

One Ring to rule them all

(#47) concret_hp válasza LOTR (#46) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk a 4+2-es képzés bme-viken sztem kivitelezhetetlen meg mindehol a mérnök ill műszaki képzésben. de már kezdünk eltérni a tárgytól... bár monjuk a 4+2 renccer valszeg sokakat érint majd akik ezt a topicot nézik...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48) bdav válasza concret_hp (#47) üzenetére


bdav
őstag

azért lesznek előnyei, pl. a mi diplománk ha egyszer szerzünk az felértékelődik, mert kevesebben fogják elvégezni az msc szintet. amugy szvsz az első 1-2 év anyagában nem sok újdonságot fog jelenteni a kétszintűsítés, ugyanugy analozni fognak jövőre is :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#49) concret_hp válasza bdav (#48) üzenetére


concret_hp
addikt

figy ha marad a mostani alapképzés akkor nem fognak érteni számtechhez (vagyis nem annyira mint 1 mostani fosulis képzés) ha viszont a mostani fosulis dolgokhoz hasonlot tanulnak az elején akkor mi lesz az uccso 2 évben? még1szer minden csak részletesebben :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50) Panther válasza concret_hp (#49) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, gondolom igen.
Vagy a +2-ben lesz a szakirány? :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.