Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tömörítés: winace vs. winrar! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Na szóval az lenne a kérdésem melyik tömörítő progi a jobb!!Vagy melyik mire jobb!Elég sok félét kell tömörítenem vannak köztük nagy méretü fájlok de vannak olyan mappak ami sok kis apro fájlt tartalmaznak!A különböző célokra melyik tömörítő a legjobb vagy milyen beállításokat kell rajta végeznem hogy még hatásosabb legyen!!
Ja és ha lehet akkor konkrét érveket és tényeket szeretnék hallani, ne csak azt hogy nekem ez és ez tetszik jobban!

előre is thx

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) joghurt válasza Batman (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Ez teljesen a tömörítendő állományoktól függ. Ha tényleg ennyire számít, akkor próbáld ki mindkettőt, és hasonlítsd össze a végeredményt!

Amúgy meg - szintén a tömörítendő állományoktól függően - esetleg teljesen más tömörítő is lehet a befutó. A munkahelyemen adatátvitel előtt kell betömörítenem a mi adatainkat, amire az általam összerakott tömörítő kenterbe veri az összes ''gyári'' tömörítőt (WinZip, WinAce, WinRar). És nem csak azért, mert én ismerem a mi adatainknak a jellegzetességeit (ez a többletinformáció mondjuk még +33%-ot hoz rajta), hanem azért, mert a ''gyári'' tömörítők általános célokra készülnek. Olyan algoritmusokat raknak beléjük, amik az átlag felhasználó számára a legjobb. De könnyen lehet, hogy egy konkrét felhasználó konkrét adataira már valami más lenne jobb.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Batman válasza joghurt (#2) üzenetére


Batman
őstag

nah végre valaki azt hittem már hogy rajtam kívül senki sem tömörít!:)

Jah már probáltam összehasonlítani a tömörítő progikat, de gondoltam vannak akik jobban értenek hozzá és nálam többet tudnak!

456Mb-ot letömörítettem WinAce-el és WinRar-al is és a WinRar majdnem 20Mb-al jobb volt!Ez azért szerintem nem rosz sok kicsi sokra megy :D

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4) joghurt válasza Batman (#3) üzenetére


joghurt
addikt

WinZip mit teljesít?

Amúgy meg ha te nem találod meg a Google-lel, akkor majd megtalálom én :), de van egy tömörítési algoritmusokat összefoglaló weblap, ahol a különböző algoritmusok és programok eredményei vannak összegyűjtve különböző tesztadatokra.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Szuri


Szuri
tag

A WinRar a jobb! Egyszerűbb, tudsz belőle egyből telepíteni, gyorsabban kisebb tömörített fájlt kreál. a WinAce iszonyatosan lassú, nem mutatja rendesen hogy még mennyi van hátra...

(#6) Batman válasza joghurt (#4) üzenetére


Batman
őstag

Nem tudom de kiprobálom majd WinZip-el is!
Eddig még nem hallotam rola hogy van ilyen honlap de mindjart el kezdem keresgélni és remélem megtalálom!
Igazábol az érdekelne hogy milyen tipusu fájlokhoz melyik tömörítő a leghatásosabb!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Hú a régi szép időkben, még ARJ ment ezerrel...
Ha megtalálja valaki az összehasonlítót plíz linkelje be, én is megnézném

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Úgy látom, közkívánatra elő kell ásnom. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Batman válasza joghurt (#8) üzenetére


Batman
őstag

arra legalább emlékszel hogy angol vagy magyarnyelvü volt??eléggé megkönnyítené a kesresést!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#10) joghurt válasza Batman (#9) üzenetére


joghurt
addikt

''Természetesen'' angol.

Amit most így a historyból elő tudtam ásni nagy hirtelen:

Egy kb. egy éves összehasonlítás:
[L]http://geocities.com/SiliconValley/Bay/1995/binaries24.html[/L]

Inkább programozóknak való:
[L]http://www.oberhumer.com/mfx/compression_links.php[/L]

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Batman válasza joghurt (#10) üzenetére


Batman
őstag

Azért köszi ez is több a semminél, de ha valaki ismer mas honlapot is az plz írja le!
thx

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A 7zip jobb mind a kettőnél. Igaz, emiatt elég lassan tömörít, de jó munkához idő kell :P Innen szedheted le: [L]http://cesnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/sevenzip/7z311.exe[/L]

(#13) Batman válasza Cathfaern (#12) üzenetére


Batman
őstag

nem kötekedni akarok de ezt honnét tudod??Tapasztalat??

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14) Cathfaern válasza Batman (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem veszem kötekedésnek. Igen.

(#15) hahaha


hahaha
tag

Jo emlekek miatt: WINRAR.
Regen mindig 5-8 floppyn cipeltem tomoritett cuccokat, es mindig volt min 1 adathibas lemez. A rar-ban volt olyan funkcio, ami az adatredundanciat kihasznalva +1% helyert cserebe megvedett az ilyen hibaktol.

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#16) demagóg válasza Cathfaern (#12) üzenetére


demagóg
aktív tag

Na de nem mindig jobb. Gyorsan kipróbáltam. Egy 2 megás TXT-t RAR 25k-ra, 7Z 3k-ra nyomott. 37 megás WAW-ot RAR 30,6-ra, 7Z 36,3-ra. A nyersanyagon is múlik az optimális választás.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#17) LukE válasza demagóg (#16) üzenetére


LukE
veterán

jóvan, Wavot értelmes ember nem tömörít:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) demagóg válasza LukE (#17) üzenetére


demagóg
aktív tag

...Wavot értelmes ember nem tömörít...
Igen, de nekem van felmentésem :) Ahogy most tesztelem, tényleg nagyon jó a 7Zip. Pedig eddig a RAR-ban bíztam a legjobban.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#19) gery03


gery03
senior tag

Fel kéne nekem most raknom egy filet (9,60mb-os) floppykra (nem röhög:)).
Nem tudjátok, hogy hogyan lehet a winrarba filet tördelni több floppyra, mert én nem találom. Egyáltalán lehet? Haver azt csinálta, mellesleg a warezeken is rar-ok vannak. 3.30-as magyar winrar-om van. Segítsetek pls!

(#20) KovacsUr válasza LukE (#17) üzenetére


KovacsUr
addikt

...Vagy legalábbis nem általános célú tömörítővel :) Én Monkey's Audiot használok hangtömörítésre.

[Szerk.]
Ahá, látom, hat hónapos a reakcióidőm ma. o/

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#21) KovacsUr válasza gery03 (#19) üzenetére


KovacsUr
addikt

Add gomb
General fül
''Split to volumes, bytes'' lenyíló lista bal alsó sarokban
Kívánt méret kiválasztása

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#22) gery03 válasza KovacsUr (#21) üzenetére


gery03
senior tag

THX, megvan.

(#23) Tithian


Tithian
őstag

Tudom ajánlani az UHARC-t.
Habár nagyon lassú, sokszor mindent kenterbe ver. Egy Windowsos verzió:
[L]http://www.winuha.com/[/L]
ALZ best vagy PPM módban igen ütősen tömörít.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#24) moonman


moonman
titán

+1 pötty a WinRAR-nak! :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tömörítés: winace vs. winrar! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.