Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ti hogy csináltok DVD-ről avit? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zed01


zed01
őstag

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat a videokonvertálás terén.

Én úgy csinálom az avit, hogy először kirippelem a DVD Decrypterrel a filmet a vinyóra. Ha ez megvan, megnyitom a VOB-ot az Auto Gordian Knottal és a következő beállításokkal konvertálom át:
1. Film esetében 900-1000 Kbps videofolyam (DivX 6) és 128 kbps mp3 hang.
2. Koncertlemez esetében 900-1000 Kbps videofolyam (DivX 6) és eredeti AC3 hang.

Jó dolog, hogy az Auto Gordian Knot alapértelmezés szerint két menetben konvertál.

Van egy hasznos segédprogram, az Advanced DivX Calculator, ezzel ki lehet számítani az optimális bitrátát az adott film esetében.

De szerintem a Nero Digital (mp4) kisebb méretben jobb minőséget csinál mint a DivX vagy az XviD, csak ennek az a hátulütője hogy az asztali DVD lejátszó nem viszi, csak számítógépen lehet lejátszani.

A Nero Digital avc-t a következő módon csinálom:

Megnyitom a Nero Recode-ban, a DVD-t (ki sem kell rippelni a filmet), Videobitráta 900-1000 Kbps a kódoló minőségét extrára állítom, hozzáadom a dinamikus zajcsökkentő segédprogramot (Nero 8) és két menetben konvertálok. Film esetében az audio ACC 5.1 128 Kbps, koncertlemez esetében az audio ACC 5.1 320 Kbps.

Várom a véleményeket.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2) zed01 válasza zed01 (#1) üzenetére


zed01
őstag

Még annyit tennék hozzá, hogy az Auto Gordian Knot (DivX 6) esetében felbontást 720 pixelre állítom, Nero Digital esetében automatikusan állítja be a konverter. Ha az eredeti DVD 720 * 576-os a felbontás, szerintem az avi se legyen rosszabb. Egyébként megrögzött DivX használó vagyok, szerintem a DivX sokkal jobb minőséget csinál, mint az XviD.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Csa!

Én mint amtőr felhasználó,csak annyit szeretnék kérdezni,h a SimpleDvix ingyenesen letölthető program jó-e erre a konvertálósdira(jó lenne itthon a DVD-k átírni AVI-ba, h kevesebb helyet foglaljanak).
Már több helyen is utána néztem,de sehol nem kapok válasz rá,h van-e valami váltószám,vagy arányszám arra h mekkora DVD-ből mekkora AVI-t lehet készíteni?

Tudnátok esetleg segíteni?

(#4) Rover623 válasza zed01 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Ti hogy csináltok DVD-ről avit?
Én pl. úgy, hogy ritkán gondolom a problémámról (vagy megoldásomról/okosságomról) hogy teljesen egyedi (új és forradalmi)...inkább használom a keresőt...;]

primus inter pares

(#5) Loretto


Loretto
veterán

Nem túl bonyolult kulcsszavat kellene a keresőbe írni, kérlek legközelebb használd, ezt zárom.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ti hogy csináltok DVD-ről avit? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.