Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200=gagyi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, ez az én véleményem, miután már majd egy éve nyúzok egy ti4200-ast. Szerintem nem igazán nyújtja azt, amit elvárok tőle, vagy legalábbis részben. Ugyanis az egyik kedvenc játékom a Fifa 2003 sehogy nem akar megszűnni szaggatni. A többi dolog amúgy nagyrészt jól megy. De ez egyik driverrel se:). De ha ma vásárolnék vidkarit, biztos nem ilyet vennék.

I am having fun staying poor.

(#2) Warlock_42 válasza Drizzt (#1) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Nem vágom annyira ezt a kismillióféle videókártyát, de úgy hallottam hogy a Generalshoz elsősorban ram kell, nem vkártya.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#3) AND1 válasza Drizzt (#1) üzenetére


AND1
őstag

Azért nem olyan gyenge (ezt ati-fan létemre mondom). Van nála jobb karesz ennyi. Sok embernek van ilyen, sőt van akinek még ilyen sincs. Azt hogy Fifa 2003 miért szaggat neked arra nem tudom a választ mert én egy Radeon 7500-al eljátszottam vele 1024*768-as felbontásban....1000oka lehet.

Egy régi PH-s.

(#4) AND1


AND1
őstag

gyenge = gagyi

Az más kérdés hogy én nem vennék/vettem volna Ti4200-at :))

Egy régi PH-s.

(#5) simbazz válasza Drizzt (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ha még nem tetted volna meg: RivaTuner izzít, d3d és opengl vertical sync kikapcsol :)

Elektromos abakusz

(#6) realist válasza Drizzt (#1) üzenetére


realist
őstag

lehet, hogy kéne az 128ram...

(#7) rudi válasza Drizzt (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem hiszem hogy gagyi lenne! Ez volt az utóbbi idők egyik legjobb nVidia kártyája (előtte: gf3ti200 és gf2mx; utána meg: SEMMI :)), nem túl drága, aránylag jól teljesít és tuningbarát (majdnem ugyanaz mint a 4600as) csak hát ez a Xelo név nekem nem mond sokat... Próbálkozz másik detonátorokkal vagy Rivatunerrel vagy Powerstrippel mahinálni esetleg ha módodban áll akkor kérj kölcsön egy márkás 4200ast és ha meglepően jobb mint a sajátod akkor uzsgyi vissza a boltba!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) simbazz


simbazz
aktív tag

Ja és a napokban egy másik topikban felmerült, hogy kártyacsere után az istenért nem működött elvárható sebességgel a cucc. Megoldás: win reinstall...

Elektromos abakusz

(#9) Tibisz válasza Drizzt (#1) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Milyen hűtés van a kártyán, mert akkor is szokott szaggatni ha nincs elég hűtése?!

(#10) Johnny válasza Drizzt (#1) üzenetére


Johnny
senior tag

A Fifa2003 egészen biztosan NEM a kártya miatt szaggat. Másikat nem ismerem. Talán driver, talán mint már írták memória gond, vagy egyszerűen valami beállítási gond lesz.

(#11) Padre


Padre
tag

Nekem tetszik a ti4200. Egy MSI 64Mb-os kártyám van és teljesen elég a teljesítménye. Van ahol élsimítással is gond nélkül tudok játszani. Szerintem valami el van konfigolva nálad ha szaggat a Fifa2003

(#12) Drizzt válasza Padre (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja, lehet, de már kétmilliószor raktam újra windózt, meg néztem az összes detonatort, néha egész jól ment, de mindig szaggatott egy picit, pedig a fraps azt mondta, hogy 70fps-sel megy, de még is elég szaggatósan néz ki. A neverwinter a városban viszont minden beállítással szaggat, akár minimum gfx-szel, akár maxxal. Pedig régen duron800+mx400 kombo simán vitte a minimum beállításon. A többi játékkal igazából nincs nagyobb gond. A V-syncet is szoktam ki, ill. bekapcsolni. Ezek a játékok nálam már soha nem fognak hibátlanul menni? A detokat 20.75-44.03-ig mindet használtam már. A kártya helyett is hoztam egy innot egyszer, de az is ugyanezt csinálta, na mindegy. Mondom, csak ebben a néhány esetben akad gond. Menne már le a radeon 9700 ára.

I am having fun staying poor.

(#13) Shim


Shim
őstag

Valóban, ahogy Tibisz is mondta a megfelelő hűtés hiánya (is) lehet a probléma forrása. Láttam már párszor ilyet, sőt olyat is h a csávó (házilag összerakott) fordulatszámszabályozót használt. Csak egy kissé visszavette a rpm számot és máris akadt a postal2. Erre felnyomta a fordulatsámot, és egy perc múlva (mikor eléggé lehűlt) vidáman ment tovább gyilkolászni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) Atom


Atom
aktív tag

Vagy 1szerüen a game nemkomázza a konfigodat. Nekem is volt most eza Blitzkrieg nevü game. Eldobtam az agyam, hogy a leglebutítottabb konfiggal is szaggatott. Ugyan a game 1 fos, szal nem vesztettem semmit, de akkoris meglepett. 2000+ XP és 512 ram 8500LE. nemhinnám hogy ezen aza ultragagyi game ne menne.

Konfig: Már nincs

(#15) Atom


Atom
aktív tag

Vagy 1szerüen a game nemkomázza a konfigodat. Nekem is volt most eza Blitzkrieg nevü game. Eldobtam az agyam, hogy a leglebutítottabb konfiggal is szaggatott. Ugyan a game 1 fos, szal nem vesztettem semmit, de akkoris meglepett. 2000+ XP és 512 ram 8500LE. nemhinnám hogy ezen aza ultragagyi game ne menne.

Konfig: Már nincs

(#16) Atom


Atom
aktív tag

Na a francnak írta ezt be 2x

Konfig: Már nincs

(#17) Ronin válasza Drizzt (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Előbb egy jobb proci kéne. Milyen az alaplapod, mennyi a memóriád? Nem mindegy, főleg ha a Generalsról van szó!

(#18) Ronin válasza Drizzt (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Meg pl. egy 128 MB-os darabot kellett volna venned.

(#19) Ronin válasza Drizzt (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Meg pl. egy 128 MB-os darabot kellett volna venned.

(#20) okiDoki


okiDoki
tag

Mit akarsz 25-30 K forintért? 256 bites memóriabuszt?

0,0

(#21) HEBI válasza Ronin (#19) üzenetére


HEBI
senior tag

Nem igazán az én asztalom, de az nvidia kártyák mindig is egy picit gyengék voltak d3d-ben, a fifa az meg csak az.
A 128 ram meg szerintem nem hiányzik egy 4200-asról.
Ha jól emlékszem akkoriban kifejezetetten a 64 Mb-os kártyákat kersete mindenki, mert azokat jobban lehetett tunningolni, mint a 128-as verziókat.
Pedig ez ellent mond ami trendnek, amikor a 128 ram jobb és gyorsabb ramot jelent, mint a 64 MB rammal szerelt kártyákon.
A tippem annyi, hogy leközelebb vegyél egy márkás alkatrészekből összeállított konfigot meg fogsz lepődni!


A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#22) gesuz válasza HEBI (#21) üzenetére


gesuz
senior tag

''nvidia kártyák mindig is egy picit gyengék voltak d3d-ben,''???

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#23) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hi!
Fifa nekem is szaggat (Gf3 Ti200), pedig nem kéne, szal az nem a vid.kártyád problémája. Nem tudom, mi lehet, de ha rájössz, mondd már el pls, mert engem is nagyon idegesít...

hey-ho-let's-go

(#24) mura81 válasza Drizzt (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Nekem majdnem ugyanez a konfigom mint ami nálad a láblécben szerpel, de nem akad egy game se. Jó mondjuk rendesen hűtve van az egész cuccos. A kártya proci .......
Esetleg meg kellen próbálnod egy kicsit hűteni a kértyát, mondjuk lehet kapni 3-4 e forintért Thermaltake hűtést GF4-re. Én is azt használom és rendesen műxik. 300/600 Mhz-en folyamatosan hiba nélkül megy.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#25) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Videókártya hűtésére legjobb a passzív Zalman HP-80A borda, szerintem ez megoldaná a gondodat! :P

(#26) Sanya válasza Drizzt (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Esetleg levehetnéd a max színmélységet és a max dítélt is és lehet nem szaggatna(én is így tettem csak egy 8500-as radeonnal).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) Drizzt válasza Sanya (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem maxon vannak a dolgok: Fifa 2003: 1024*768*16bit, medium detail.

I am having fun staying poor.

(#28) Breki válasza Drizzt (#27) üzenetére


Breki
veterán

Nekem MSI kártyával (64)-es 1280*1024-ben high detailon akadás nélkül megy pedig SD ramjaim vannak

nem gagyi kártyát kell venni és akkor jó kis kártya ez

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#29) Sanya válasza Drizzt (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

jártam már így a gp4-el, ha mminden minimumon volt, akkor szagggatott mint a gép, ha maxra felcsaptam mindent egy gefore4mx440-el is simán mentek a dolgok.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) Drizzt válasza Sanya (#29) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezt utálom a számítógépekben.:(

I am having fun staying poor.

(#31) gerlaip


gerlaip
addikt

Hali!

Szóval. A Fifa2003 probléma nem a vga kártya hibája, hanem egyszerűen rosszul van megírva a program. Nekem anno egy TNT2-esen is elfutott (28.32 detonátorral) leggyengébb felbontásban ( + 800-as cerka, 256 sdram), igaz a stadionba való bevonulásnál stb szaggatott nagyon. Váltottam 2,4-es P4, Inno3d Ti4200-asra. Pillanatnyi szaggatás akkor van, amikor a ''bevonulásnál'' vált a kamera. Egyértelműen a játék hibája. (Az EA amúgy is összecsapja az összes játékát az utóbbi időben, már amivel játszottam NFS6, Fifa 2003, James Bond). Azon is múlik, hogy milyen windows van a gépen. A 2001 ősze utáni gémek egyértelműen az XP-t támogatják jobban. Mellesleg pedig a Bil Gécék meg a játékgyártók nyalják ki, mert ezeket a programokat kisebb gépigénnyel is meg lehetne írni, csak kakálnak a felhasználók fejére. (pl. GTA3 > Vice City gépigény)

Ja, és egy lassan másfél éves videókártyánál ne csodálkozzatok, hogy a legújabb játékok max felbontásban, 8x-os FSAA-val, meg 16-szoros anizós szűréssel már szaggatnak. Megy tovább a világ. Nekem ez van és becsületesen dolgozik. Majd veszünk Atit, ha az lesz jobb, és kész. Csók

lámavakond

(#32) access_denied


access_denied
senior tag

A maga idejében ez volt a legoptimálisabb ár/teljesítményű vga.

(#33) _George


_George
senior tag

Szerintem nem feltétlen a videokártyában kellene keresni a hibát!;]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#34) _George válasza Drizzt (#1) üzenetére


_George
senior tag

Talán ha Inno3D-t vettél volna!!?? Jo az áruk ,és olcsók is! És persze nem utolsó szempont, hogy jol lehet őket huzni is!

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#35) Sub-S


Sub-S
senior tag

Akárcsak az Abitokat!

(#36) sequator válasza _George (#34) üzenetére


sequator
senior tag

az Inno3D olcsó valóban, csak sz*r a ventije, nekem 3 hónap alatt behalt, de valóban jó kis kártya volt a ti4200 csak hát a R9700es jobb, na:))
A generals nekem a Ti4200essel simán ment 256MB rammal egy 1800as XPn

Sautia

sequator

(#38) Drizzt válasza _George (#34) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az elején írtam, hogy kipróbáltam azt is, s a hűtőn kívűl egy az egyben megegyezett a két kártya, még azt az Innot kevésbé is bírtam húzni.

I am having fun staying poor.

(#39) gerlaip


gerlaip
addikt

Hali!

Az a nagy büdös helyzet, hogy hétfői nagyker árak szerint: Inno GF4 Ti4200 (Dx8.1) 8xagp TVout: 23900+fa, Ati Radeon 9500 (Dx9) 8xagp TVout: 26900+fa. Ha most vennék, biztos nem a titániumot venném. [:0] Így jártam.

lámavakond

(#40) gerlaip


gerlaip
addikt

Ja, azt nem írtam hogy ezek a 64 Mb-osak

lámavakond

(#41) b@ndi válasza Drizzt (#30) üzenetére


b@ndi
tag

Üdv. Valahol olvastam, hogy a fifa2003-ban problémák jelentkezhetnek ti4200 és directX8.1 mellett. Lehet, hogy egy patch a fifához vagy a dx9 segítene.

A Generalsnál biztos nem a hardver probléma, mert az én konfigomon(a ház kivételével egy generációval öregebb minden) akadásmentesen ment maxon.

(#42) Gregfine


Gregfine
csendes tag

Nem tudok dönteni :(

-MSI GF4 Ti4200 128MB TD8X
vagy
-Asus 8420 GF4 128 MB

Szerintetek?

(#43) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ha a hűtéssel lenne a gond akkor vedd le a mem/core csúszkát powerstripben a minimumra. Nekem anno a Gef2MX szaggatott, de levéve a cuccost működött rendesen. Persze nem csináltam rá hűtést, jó volt az arra a két hétre 166 MHzen, amíg megjött a Ti.

(#44) pintyesz válasza Gregfine (#42) üzenetére


pintyesz
senior tag

Amelyik az olcsobb!
Esetleg ha az MSI ViVo,akkor azt.
Vagy ha az ASUS-ra 1év-nél több garit adnak.
Szvsz nincs nagy különbség.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#45) gerlaip


gerlaip
addikt

hali Gregfine!

Vegyél a Titánium helyett Ati Radeon 9500-ast: sokkal gyorsabb, Dx9-et támogat. Hidd el, megérei. Nekem is GF4Ti4200-as van. nem rossz, de az Ati sokkal jobban megéri.

lámavakond

(#46) pintyesz


pintyesz
senior tag

Az ATI nyílván jobb választás,de az plussz egy 10-es!
A két TI 4200 közül szinte tök mindegy melyiket veszi!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#47) Notes


Notes
senior tag

Azt írja hogy kölcsön Innoval is ugyanez volt. Akkor valószínűleg nem a videokártya a gyenge pont.

Romanes eunt domus!

(#48) Ridick


Ridick
tag

nem tudom hogy írta e már valaki de próbáld ki a 30.82 -es detonátort az adott renddzer alá...
vagy pedig én is jártam úgy hogy inno3d gef. 2 mx 400 64mb video kártya kb annyit tudott mint egy tnt2 32 mb-os és még csak húzni se lehetett
utána szert tettem egy msi gef 2 mx 400 64 mb-ra és szerintem nagyon jól megy és még húzni is elég jól lehet...
ugyhogy szerintem valami jot kell kifogni és akkor az tuti de a detonátorok is nagyon számítanak tapasztalat szerint...

CSAK MÉG 5 PREC...///... ha nem sikerül valami elsőre nevezd el 1.0-ás verzionak

(#49) Drizzt válasza Ridick (#48) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most megint megnéztem a detokat, s a 28.42-vel egész jól megy! De ezzel meg a Gta II szaggat elviselhetetlenül. Miért nem lehet írni egy olyan drivert, ami az összesnek egyesíti az előnyös tulajdonságát?

I am having fun staying poor.

(#50) Drizzt válasza Notes (#47) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A vinyókon kívűl minden volt már cserélve. Csak ezzel lehet a gond. Mármint inkább a szar drivererrkel, hogy minden játék más detonátorral megy jól:(.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200=gagyi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.