Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Szombaton vettem egy Fuji Amilo notit, Turion64 X2 procival, 1 giga ram, 120gb sata, geforce 7400-al, minden finomsággal.
Szuper, minden frankó, még Ageof 3 is fut rajta közepes beállitással.

Viszont tegnap este a szöszömötöltem rajta, mikor feltünt, hogy az óra mellett van egy kis hüje ikon. Talán egy kék 9-est ábrázol, de nembiztos. A lényeg, hogy mikor rámegyek, felugrik, hogy Throttling status= 50%
Egyébként jobbegérre About van, meg Exit, az about PowerManager bemutatkozást nyit meg, exit gombbal.

Mi ez a Throttling status? Kicsit utánnanéztem googlén, ez talán a proci teljesitménye lenne? De mér vette le 50%-ra? És mér 50, mikor reggel bekapcsolom, és hót hideg?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Andie válasza Andie (#1) üzenetére


Andie
őstag

Hümm? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3) george11 válasza Andie (#1) üzenetére


george11
senior tag

''De mér vette le 50%-ra? És mér 50, mikor reggel bekapcsolom, és hót hideg?''

Az energiatakarékosság miatt veszi le 50%-ra. :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#4) macilaci78 válasza george11 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már csak az a kérdés, hogy hálózati áramról, vagy saját akkuról ment a masina, mikor 50%-ra visszavette a CPU-t? Mert nagyon nem mindegy. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Andie


Andie
őstag

Egyáltalán ez a proci teljesitményét jelenti?
Vagy épp a Fan Speedet?
Mer a throttling az ugye valami pörgést jelent.
Lehet, hogy a venti sebességét vette le 50re? Ugyanis terheléstöl függöen úgy hallom hol hangosabban, hol halkabban fúj.

Asszem épp hálózatról ment, mikor ezt észrevettem, de lehet, hogy már elötte is ottvolt az ikon.
Igazából az érdekelne, hogy lehetne visszatenni 100-ra, már ha egyáltalán a proci sebességröl van szó?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) Pompi válasza Andie (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Miért zavar, hogy csönketett teljesítményen megy? Kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik tehát kevésbé kell hűteni és így halkabb. Ha meg kell a power valamihez akkor felkapcsolja magát (legalábbis általában így működnek ezek a dolgok).

Feel Good Inc.

(#7) Andie válasza Pompi (#6) üzenetére


Andie
őstag

Hát épp ezért zavar.
Mer nem vagyok benne biztos, hogy amit Age of 3 alatt nyújt, az a 100%.
Bár elég szépen megy, médiumon, de akkoris, jó lenne tudni, hogy most kihozza-e magából a maxot vagy sem?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#8) george11 válasza Andie (#7) üzenetére


george11
senior tag

Indíts el egy Prime95-öt(ha kétmagos a cucc, akkor kettőt), és nézd meg a kis ikont alul, hogy mit mutat.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#9) Tom19 válasza Andie (#1) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Én is ilyen notit akarok venni. Milyen a VGA kártya benne? Egy pár játékot tudnál mondani hogy megy rajta! Age of 3 akad? Mert azt mondták, hogy az NFS MW legjobb részletességgel megy akadás nélkül!


Amúgy milyen a noti?


Köszi!

(#10) sekli


sekli
addikt

Van egy RMClock nevű progi, az ugyan ezt tudja, akár egy NW-dal is, mondjuk akkor szoktam benyomni, ha éjszaka letöltök, akkor leveszem ClockGen-nel a procit 1,6GHz-re, a Trottle-t meg 400MHz-re... :D Ez 12.5% igy minden ventit le tudok kapcsolni..., szerintem hasznos dolog, notinál meg végképp, gondolom a terhelés függvényében a tiedet is növeli..., ezeket általában be lehet állítani, hogy akkuról változtassa, tápról meg 100%...

(#11) amargo válasza Andie (#1) üzenetére


amargo
addikt

[link]
Nézd meg akár ezzel. Bár nekem intel procim van, de azzal nagyon jól megy! Sőt csinált egy új beállítást, így elég korrektül kapcsolgatja a proci a teljesítményét.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12) Andie válasza Tom19 (#9) üzenetére


Andie
őstag

Elnézést, hogy csak most irok, az elmúlt napokban költözés volt a cégnél, és nem tudtam irogatni.
Kérdésedre : a videó szerintem brutál erős. Oké, nem egy 6600GT, de sztem egy sima 6600nak megfelel. Csak Age of 3-at próbáltam rajta, mert azzal szoktunk multizni, de 1280*800-ban, médium shaderrel, shadows-zal, stb zökkenőmentesen fut! Nincs akadás, meg semmi. Én eddig teljesen meg vagyok elégedve a kis notival, erös, ügyes, gyors, sok memó, tv out, nagy és gyors vinyó... mi kell még? :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#13) Pompi válasza Andie (#12) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gyerekek ezt ne ide, van egy topic a Fujitsu gépeknek...

Fujitsu Siemens Amilo vélemények [link]

Feel Good Inc.

(#14) Andie válasza amargo (#11) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a tanácsokat, Seklinek is!
Közben rájöttem ám, hogy van a notin felül 5 króm gomb. Bekapcs, wifi, stb, és van egy, plutónium jellel. Na ez nem a radioaktivitás szintjét méri, hanem ez egy kis ventillátort jelképez. Ha ezt benyomom, akkor az egész noti fele teljesitménnyel megy. Wordhöz, excelhez, netezéshez kiváló. Ekkor irja ki lent, hogy throttling státusz: 50%.
Ha ezt ismét megnyomom, akkor szépen felugrik a teljesitmény, igaz elkezd hüteni is.
Ez a rejtély tehát megoldódott :) - egyébként age of 3-ban nem tapasztaltam lassulást, tehát sztem felülbirálja a beállitást, ha érzi, hogy itt igenis dolgozni kéne.

Ettől függetlenül a programokat ki fogom próbálni!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.