Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad R, Z és SL sorozat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Shadowfax válasza vscotina (#200) üzenetére


Shadowfax
addikt

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy itthon kapható lesz ez a széria? :U S ha igen, mikor? :)

(#202) Geree


Geree
senior tag

Hali!
R51-el kapcsolatban vannak valakinek tapasztalatai?
''Megéri az árát?'' :)
Pro/kontra...stb-re gondoltam.....

a friend in need is a friend indeed

(#203) emitter válasza Geree (#202) üzenetére


emitter
őstag

Hát az a 2 karakter eltérés az r50e-hez képest, igencsak sokba kerül:)
Ez azért már eggyel magasabb kategória, sőt, még ezen a típuson belül is nagyon változóak az árak a felszereltségek függvényében...

Eltérések az r50e-hez képest:
+touchpad
+bluetooth
+firewire
+gigabit lan
+infraport
+s-video
+XP Pro (Home helyett)
+PentiumM Dothan (2. generációs M)- gyorsabb, energiatakarékosabb mint a sima M
+némelyik üzlet 512 rammal adja, kapható sulinetre is (eléggé megéri így):
Bővebben: link

További linkek:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Súlyban és üzemidőben kb ugyanott van, mint az r50e (2,7kg, 3-4 óra)

Ha ezek a plusz szolgáltatások fontosak számodra, akkor sztem az első gépet érdemes megvenni sulinetre, ha elég az r50e tudása, akkor azt vegyél, sztem nem ér meg +100ezret ez 8-10 plusz dolog...

Szóval jól gondold meg!

(#204) doors válasza Geree (#202) üzenetére


doors
tag

Az r50e még megéri az árát, de pl az 51 helyett én már T-set vennék.

Igaz, az még drágább, teljesen más minőség.

(#205) Geree válasza doors (#204) üzenetére


Geree
senior tag

Köszi az infókat mindenkinek....
Hát nehéz helyzetben vagyok...Notebook-vásárlási ''kedvem'' még régebben indult (csakis IBM:) ), az elején gondoltam egy r50e nekem elég lesz tanuláshoz, alap munkákhoz....aztán tovább nézegettem és láttam h. az r51es szolgáltatásait is nagy részben ki tudnám jól használni. Csakhát ugye drágább.. Aztán kezdtem mégis az r51 mellé állni hiába az a kb. 70e pénz plusz, viszont Centrino, Firewire, Bluetooth stb....
Most egy újabb kérdéshez értem.... Legyen R51 helyett T? Hát az is biztos h. jobb lenne. (könnyebb, titán ház stbstb...).....csakhát még drágább.
Bővebben: link ez árban a legolcsóbb T-s amit én láttam.
A kérdés h. érdemesebb-e. Te (vagy bárki más) ha vennél, miért döntenél a T mellett? Minőségre annyira észrevehető a különbség?

a friend in need is a friend indeed

(#206) doors válasza Geree (#205) üzenetére


doors
tag

tényleg ez a legolcsóbb, de ez egy elég gyík gép. Na jó, ez így erős, szal elég gyengécske gép.

Elöször én is T42-t akartam venni, de aztán t43ast vettem, mert a t42 kifutó modell. Már t43-at gyártanak csak. (Igaz, kicsit rosszabb paraméterekkel)

Különben igazából ez mind attól függ, hogy mire szeretnéd használni a gépet. Ha nem extrém célokra, inkább iróasztali számítógépnek (persze némi cipeléssel, de nem extrém sokkal), akkor pl egy asus-t is javaslok. 2 év gari-val az is meggyőző minőség, és 60-80 ezerrel olcsóbb (nettó), mint az ibm.Tesómnak asus-a van, semmi baja vele, és funkciónálisan többet tud (pl firewire), mint egy t43 (persze itt azt értem, amit egy átlag felhasználó értékel). De ha neked fontosabb a winchester védő funkció, ujjlenyomat-olvasó, Secure Chip, hálózat-konfiguráló szoftver, stb.. Szal csupa olyan dolog, amit inkább utazó melónál fontos, akkor válasszad ezt.

Én hetente egyszer járok fel Pestre, és Veszprémbe, Zalából, én IBMet választottam. Ha csak otthon futkosnék, akkor asus.

Remélem eléggé elbizonytalanítottalak.

És a garancia se mind1.
IBM R széria 1 év
IBM T széria 3 év






[Szerkesztve]

(#207) user01 válasza doors (#206) üzenetére


user01
aktív tag

Sziasztok! Én is R50e-t tervezek venni. Elmentem az üzletbe (notbook.hu) közelebbről megnézni, de a kijelzője nemigen fogott meg. Mintha picit homályosak lettek volna a betűk, pedig az optimális 1024x768 volt a felbontás. Az összes kiállított gép közül ennek volt a legrosszabb a kijelzője. Az eladó azt mondta, hogy EZ ilyen. A tulajokat kérdezném, hogy nekik mi a véleményük a kijelzőről? Esetleg attól lehet, hogy túl nagyok a pixelek? Vagy csak a kiállított gépnek volt éppen valamilyen baja?
Köszi!

(#208) engusz válasza user01 (#207) üzenetére


engusz
veterán

A miénk is a notebook.hu-tól való. Első ránézésre nekem is bajom volt a TFT-vel. Szinte minden úgy nézett ki, mintha egy rosszúl tömörített (erősen pixeles) videót néztem volna. Újrahúztam a rendszert, feltelepítettem a legújabb drivereket, azóta tökéletes.

De lehet, hogy csak be kellett járatni. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#209) engusz válasza doors (#206) üzenetére


engusz
veterán

Ezt írtad:
''tényleg ez a legolcsóbb, de ez egy elég gyík gép. Na jó, ez így erős, szal elég gyengécske gép.''

Ez valóban erős. Nézd csak meg, hogy pl. mennyiért kapsz hasonló teljesítményű (készre szerelt) asztali gépet, ráadásul TFT-vel! Tedd még hozzá a notebookok vitathatatlan előnyeit, és máris simán megéri.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#210) user01 válasza engusz (#208) üzenetére


user01
aktív tag

Köszi engusz! Remélem, még mások is megerősítik a véleményedet! :)

(#211) engusz válasza user01 (#210) üzenetére


engusz
veterán

Találkoztam már szebb kijelzővel is, de teljesen rendben van. DVD élvezhető volt, nem volt utánhúzás.
Hosszas nyúzás után világossá vált, hogy a 256 MB memória kevéske. Ezt nem árt helyben, esetleg vásárlás után bővíteni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#212) Geree


Geree
senior tag

Köszi az infot! Nem bizonytalanítottál el.......vagy mégis? :F :)
Szóval igazából tudom hogy érdemesebb lenne T-set venni csakhát...($$$)
Pillanatnyilag ugy náz ki hogy még várok karácsonyig a vásárlással. Lehetnek ezalatt még olcsóbbak a gépek?
Aki sokat vásárol, vagy tudja az leírhatná hogy általában mikor érdemes venni itt karácsony előtt gépeket...Karácsonyra nem mennek fel az árak?

Na én addig is nézegetem az akciókat stb....ha nem lesz valami jó árú és megfelelő T-s széria akkor maradok az R51-nél....max garancia bővítéssel....
Jah tényleg! Garancia......szóval ugyebár van alapból 1 év az Resekre... Az meg van határozva hogy mikor/meddig lehet kibővíteni a garanciát? Tehát pl. az 1 éven blül (a végén) vagy esetleg utána is lehet kérni +2 évet vagy hogy van ez?...

a friend in need is a friend indeed

(#213) emitter válasza Geree (#212) üzenetére


emitter
őstag

notebook.hu:
(IBM R50e)
''A választható garanciabővítés csak a vásárlás napjától számított 30 napon belül kérhető!''

Mivel ez IBM-garancia, gondolom mindenhol 1 hónapot adnak a garibővítésre.

(#214) WN31RD válasza user01 (#207) üzenetére


WN31RD
addikt

R51 kijelzőjét figyelgettem már hosszabban (R50e-t még nem), annak szerintem semmi baja. Nem a legszebb, legkontrasztosabb, legnagyobb látószögű, stb. kijelző, amit láttam, de szó sincs arról, hogy homályos lenne, vagy bármi probléma lenne vele.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#215) WN31RD válasza doors (#206) üzenetére


WN31RD
addikt

A T könnyebb, laposabb, és sokkal masszívabb. Aki nem csak keveset fogja hurcolászni a gépet, annak mindenképpen jobb választás, feltéve, hogy ki tudja gazdálkodni az árát. Egyébként T-ket érdemes a használtak között is keresni, ki lehet fogni kifogástalan állapotban levő, még garanciális használt T-ket igen jó áron.
(Érdemes megnézni az X-eket is, az ugyanaz, mint a T, csak kisebb méretben.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#216) doors válasza Geree (#212) üzenetére


doors
tag

Nyár eleje óta fokozatosan emelkednek a laptopok árai.

Ez vonatkozik az R és a T szériára is.

Pl nyár elején nettó 160 ért Pentium Meset lehetett kapni, moost meg már csak Celeron M-eset, azonos felszereltséggel.

De emelkednek a T-sek árai is, és gondolom mivel laptopot leginkább cégek evsznek, vagy céges számlára, ezért mivel itt a gazdasági év vége, nagyobb lesz ilyenkor rá a kereslet, mint pl az év elején. (Pl én is most vettem T-t)

Ezért úgy gondolom, hogy nem fogják lejjebb vinni az árakat. Főleg, hogy közben állandóan kúsznak felfelé.

Ez az én véleményem.

Üdv!

(#217) user01 válasza doors (#216) üzenetére


user01
aktív tag

Érdekelne, hogy tud-e ez a gép USB-meghajtóról boot-olni?

(#218) Rufusz válasza engusz (#211) üzenetére


Rufusz
tag

A 256mb tényleg elég kevés...mostanában szeretném bővíteni az enyémet.
Gondoltam beleküldök még egy 512es, abból baj nem lehet. Csak azt nem tudom milyet vegyek...:F
PC2100/PC2700/noname/márkás...Nem tudom mennyire érezhető a különbség. Aszongya az ájbíem, hogy 266MHz-es memóriát támogat, akkor a pc2100 ugyanolyan gyors benne mint a 2700?
Ti milyen memóriát pakoltatok a gépetekbe?

Egyébként teljesen meg vagyok elégedve a masinával, nekem sokkal jobban bejön, mint a csillivilli társai. Ebben az árkategóriában egyértelműen az r50e a nyerő:U

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#219) doors válasza user01 (#217) üzenetére


doors
tag

Pill, este megnézem, csak mst épp recovery cd-ket gyárt a gép, amivel bármikor, még egy új vinyó beépítése esetén is vissza lehet állítani az eredeti állapotot.

hmm, asszem IBM T megszállott lettem. Ha úgy érzitek, hogy sokat beszélek róla R-es topikban, szóljatok :D

(#220) Rufusz válasza doors (#219) üzenetére


Rufusz
tag

Az R széria is tud recoveryt, egyébként meg az egész recovery partíciót le lehet tölteni az IBM honlapjáról, az meg talán jobban updatelt, na mind1.

Tényleg, az hogy lehet, hogy winfos alatt nem megy a görgetés a browserekben (máshol jó)?
Legyomláltam mindent a winyóról, aztán lett egy linux, most meg egy xp+az összes ibm és intel driver, szal nemtom miért lehet.
Winfos alól ugyan sosem netezek, de idegesítő akkor is...

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#221) doors válasza Rufusz (#220) üzenetére


doors
tag

tudnál adni egy linket a recovery particióhoz??


Ugyanis az tartalmaz egy teljes legális xp-t. Szóval ez fura lenne... de ha megmutatod, én elhiszem...

(#222) emitter


emitter
őstag

Hali srácok!

Már vagy 2 hónapja a következő dolog idegesít: az r50e lapimnak a trackpointja, pontosabban a kurzor nagyon sokszor elkezd magától ''kúszni'':Y
Szóval miután elengedem a TP-t, a kurzor mozgása nem áll meg rögtön, hanem még mozog a megkezdett irányba pár cm-t. Kezd nagyon zavarni ez a bug, nemtom, h hardware, vagy driver az oka. A legújabb TP-driver van fenn, viszont már nem emlékeszem, h mikor megvettük a gépet, jelentkezett-e már a probléma. Már downgradeltem a driverét is, azóta is ugyanezt csinálja.
Mi lehet az oka? Ti nem találkoztatok ilyennel? Mintha azt hallottam volna, h rendes asztali egereknél is előfordult már ilyesmi. Akkor hw-hiba?
Lécci segítsetek:O

(#223) Daneey


Daneey
tag

Ezt a recovery partíciót ugye véglegesen le lehet törölni, aki nem kívánja használni?

(#224) emitter válasza Daneey (#223) üzenetére


emitter
őstag

persze, miért ne? sztem nem befolyásolja a garit...:U reméljük

szerk: én is nemsokára készülök letarolni a vindózt, meg az egész vincsit, mert kezd egyre belassulni és gyakrabban fagyogatni a bénája... pedig még csak két hónapja használom a zixpét:(((

asszem nem kérdés, mit fogok helyette felnyomni:R

[Szerkesztve]

(#225) Daneey válasza emitter (#224) üzenetére


Daneey
tag

Értem, kösz a választ :). És úgy összeségében megvagy vele elégedve? Mert kb. 1 hónap múlva, én is ugyanezt szándékozom venni... Vélemény, tapasztalat, kijelző?

Mit jelent az, h fagyogat :F :F

(#226) doors válasza emitter (#224) üzenetére


doors
tag

Windows 2003-at? :D

(#227) Rufusz válasza doors (#221) üzenetére


Rufusz
tag

Bővebben: link most látom hogy ez csak a nyelvi kiegészítés...:B
...na nyomon vagyok közben Bővebben: link<--asszem ez a jó link. Winfos alól műxik, le kell tölteni a ''The new Software Installer''-t, majd ő kér sorozatszámot, stb-t, aztán lehet vígen töltögetni mindent.

Bocs, de most nincs kedvem lelőni a linuxot, hogy élesben kipróbáljam, de láttam 4GB körüli recovery fileokat, szal gondolom az full xp.

Az R50e-vel megvetted az XP-t is, viszont ugye ohne cd, szal ezért tudod letölteni legálisan (szerintem).

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#228) Rufusz válasza Daneey (#223) üzenetére


Rufusz
tag

Én anno megkérdeztem ahol vettem, ott azt mondták hogy szerintük(!) simán le lehet gyalulni, a gari megmarad, de aszonták nem 100% :) Mindenesetre én is kigyomláltam. Állítólag az IBM vagy lenovo vagy mifene nem nagyon szokott szívózni a garinál, elég ha abból indulunk ki hogy sorozatszám alapján bárhol cserélik/javítják a garis gépet.

Új oprendszer az xp helyére: szerintem egyértelműen Ubuntu 5.10:))
Próbáltam ezen a gépen SUSE-t, Mandriva2006-ot, Kubuntut, de az Ubuntu jött be leginkább.
Ezek közül csak az Ubuntu (na jó a Kubuntu is nyilván) ismeri fel alapból a wireless karit, 1-2 csomagot kell letölteni és fullos Thinkpad-támogatás van hozzá, stb.

Egyedül a trackpoint-görgetéshez kell egy file-t átírni, de az is két sor.

1CD az egész cucc, de azért nem árt neki egy 6-8GB-os partíció. Gyorsaságban nekem majdnem mint az XP, de sosem fagy persze (256MB azért nem túl sok ennek az oprendszernek)

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#229) vscotina válasza Rufusz (#227) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusz!

Egy szépséghibája van a dolognak, hogy a magyar nyelv, nincs a támogatott formátumok között.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#230) doors válasza Rufusz (#227) üzenetére


doors
tag

A második linked ez csak a software updater. A lenovo-nak az új software frissítő progija. Ezzel frissítik a thinkpadek szoftvereit.

(#231) Rufusz válasza vscotina (#229) üzenetére


Rufusz
tag

Jajj, dehogynem...full magyar az egész, még a doksi nagyrésze is magyar.:)

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#232) BFeco válasza Rufusz (#220) üzenetére


BFeco
aktív tag

Nem lehet letölteni a recovery médiát!

Recovery CD service parts - ThinkPad T42/p:
Bővebben: link
IBM Laptop / Notebook Recovery CDs: 24R7684 >>>> 40 $ Bővebben: link
Nálunk (Mo) nem de pl. az USA-ban a vásárlás kővető xx napon belül ingyen kérhettél recovery cd-t! :((
Ajánlott saját gépünkröl ezt mihamarabb, ingyen legyártani (T42, T43).
Csak 1 garnitúra telepítőt enged elkészíteni! A visszaállított rendszer már nem gyárt le recovery CD-t DVD-t!




[Szerkesztve]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#233) Rufusz válasza BFeco (#232) üzenetére


Rufusz
tag

''ThinkVantage Rescue and Recovery 3.0 - Full installation package (485MB)''-->Bővebben: link
Ezt találtam, bár ez nekem kevésnek tűnik...

R50e-ről beszéltünk, a T42 nemtom hogy került ide:F

Szerk: szerintem meg aánlott mielőbb kigyomlálni az xp-t a 4GB-os recoveryjével együtt, nem flameként mondom:))

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#234) BFeco válasza Rufusz (#233) üzenetére


BFeco
aktív tag

Ez egy IBM-es rendszer mentő és visszállító progi, nem a HDD gyári állapotát alakítja vissza.
Miért gondolod, hogy az R sorozatnál máskép van a recovery média. Amit linkeltem CD set jó a T40, T42P, R51 stb. notikhoz!

Recovery CD service parts - ThinkPad R50e
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#235) engusz válasza Rufusz (#218) üzenetére


engusz
veterán

Nem pakoltunk bele még memóriát, mivel egyelőre nincs rá keret ($). De a miénkben DDR333 van. Ha ápgrédre kerül a sor, akkor kerül bele még egy ugyanolyan modul, mint van benne. Valószínűleg szervizben, ha a garanciális időn belül leszünk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#236) engusz válasza emitter (#222) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk is szórakozik néha. Van, hogy picit erősebben kell rácuppani, mert nem reagáll. Hosszútávon szerintem jobb egy toucpad. De a legjobb egy rendes egér, az hamisíthatatlan.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#237) BFeco


BFeco
aktív tag

A HPA-ról (itt van a telepítő készlet + ezt használja a rendszer BIOS frissítéskor ill ide ment az IBM recovery az R és X sorozatnál valamint a T40, T40P, T41, T41P-nél, a T42 és T43-nál nem így működik, ott SERVICE partició van.
Bővebben: link
Bővebben: link



[Szerkesztve]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#238) vscotina válasza Rufusz (#231) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusz!

És innen hogyan jön le ez a magyar rész?? Engem konkrétan az R50e visszsaállítás és minden ezzel kapcsolatos dolog érdekel. Segíts légy szíves!!
köszi Scoti

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#239) Rufusz válasza BFeco (#234) üzenetére


Rufusz
tag

Akkor ez most mit is tud tulajdonképpen? -mármint amit belinkeltem-
Nekem úgy tűnik, hogy az XP-t meg a drivereket pakolja fel...de ha nem, akkor mit csinál 400mb-ból?

Nemtom más e a T és az R recoveryje, én alapból az Rhez kerestem.

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#240) Rufusz válasza vscotina (#238) üzenetére


Rufusz
tag

Van egy magyar nyelvi csomag is a linkemnél, de a fullban (400valahány mb) gondolom az összes benne van.
Szal alap recovery+magyar csomag, vagy a full.

De a gyári R50e-den alapból rajta van egy recovery partíció, szal ezeket nem kell letöltened! Ha para van, megnyomod az ''Access IBM'' gombot (talán bootolás közben, deezt nemtom pontosan), aztán elindul a recovery.

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#241) Rufusz válasza engusz (#235) üzenetére


Rufusz
tag

Enyim csak ddr266-ot támogat ha jól tévedek:( Miért akarsz bele IBM memóriát? Nem veszted el a garit ha más boltban upgradeled, legalábbis nekem ezt mondták a vételnél, az IBM upgradek árai meg...:Y
A ''sufnituninggal'' csak egy gáz lehet, mégpedig hogy ugyanolyan modult tuti nem kapni bele. Ez szerintetek lehet gáz?

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#242) BFeco válasza Rufusz (#239) üzenetére


BFeco
aktív tag

Rescue and Recovery 3.0 User's Guide Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#243) BFeco válasza Rufusz (#241) üzenetére


BFeco
aktív tag

Nem kell IBM memo, egyforma sem fontos. A boltban szereljék is be (egy csavar). Memot (is) bővíthet a felhasználó (CMR). Gar nem vész el.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#244) Rufusz válasza BFeco (#242) üzenetére


Rufusz
tag

Na ez akkor az aminek gondoltam. Akkor most benne van az XP, ugye?
A ''Restoring to the factory-installed state'' pontból (5-1) én ezt olvasom ki.

A memóriacserétől azért fosok egy kicsit...nem csináltam még ilyesmit, nemtom hogy a linux hogy tolerálja. Teljesen mindegy a memória márkája, vagy érdemes azért ismertebb nevűt venni? Pl. Kingstone Vs. noname

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#245) BFeco válasza Rufusz (#244) üzenetére


BFeco
aktív tag

Ez csak egy keret program. A gyári állapothoz a HDD-n lévő HPA vagy a SERVICE particiót használja kb. 4 GB!, sőt ő maga (Rescue and Recovery 3.0 ) is részben ide települ. A gyári il.az általad legyártott recovery csomag 6 vagy 7 CD-ből áll (vagy 1 boot CD és egy DVD).

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#246) BFeco válasza Rufusz (#244) üzenetére


BFeco
aktív tag

Kingston Value RAM Memory OK!

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#247) BFeco


BFeco
aktív tag

Hardware removal and installation - ThinkPad R50/e/p, R51/e, R52
Bővebben: link

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#248) tibyke válasza Rufusz (#244) üzenetére


tibyke
tag

a memoriacsere/bovites no para!

1834-BWG-m van (256 gyarilag), vettem hozza _eredeti_ memoriat a Major Kft-nel, beraktam, 1 csavar, fedel le, memoria betol, csavar vissza, happy.
most 768 van benne, linux is orul, windows is orul, en is orulok.

t

[szerk: noname ugyanugy fog menni vele, az sem fontos, hogy egyforma legyen, ddr333 az alaplap, az eredeti modul is az benne - elvileg]

[Szerkesztve]

(#249) Rufusz válasza BFeco (#246) üzenetére


Rufusz
tag

Pont ezt néztem ki, nem is vészesen drága

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#250) emitter válasza Rufusz (#244) üzenetére


emitter
őstag

egyértelműen csak márkásat szabad venni, még ha drágább is, pl. a kingston-cuccokra élettartam-garancia érvényes ha jól tom, megéri azt a párezret...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad R, Z és SL sorozat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.