Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad R, Z és SL sorozat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok van-e közületek valakinek ilyen notija ?
Ha van akkor :
Mennyire vagy megelégedve vele?
Akksi üzemidő? (tényleg 3 óra körül?)
Megbízhatóság? (tudom ez IBM...de mégis?!)

Bármilyen jó vagy rossz véleményed van írd ebbe a topicba légyszi !
Köszönöm !

Ezer bocs hogy ezért nyitottam uj topicot,de hiába kerestem....semmit nem találtam róla itt :F

...

(#2) zfarkas


zfarkas
senior tag

UP!

Raw Dark Pure

(#3) PLacc


PLacc
senior tag

Nálam okosabban szerint az R-széria kicsit gyengébbre sikerült, több gond van velük, mint mondjuk a T-vel (nekem is T van :) ).
Ha újat veszel akkor szerintem mindenképépp megér nettó 200k-t, és még IBM garanciát is kapsz rá, ami baromira nem mindegy...!
Az én T23-mam most lesz 3 éves, és ma cserélték ki garanciában a CD-jét, mert hangos volt, szó nélkül kaptam egy újat... :C
Bár asszem az újakra csak 1év van. :(

Nettó 200-ért nagyon jó vétel szvsz az R50e!

(#4) zfarkas válasza PLacc (#3) üzenetére


zfarkas
senior tag

Aha, én is így gondolom. Csak hát nem kell nekem a Windows.
Egy ilyenre gondoltam: Bővebben: link
Mit jelent az, hogy több gond van velük, mint a T-vel?

Raw Dark Pure

(#5) Karell válasza PLacc (#3) üzenetére


Karell
csendes tag

Az R szériára van 1 év garancia, a T-re még mindig 3 év.
Az R-hez lehet venni garanciabővítést, kb 30e nettó és már arra is 3 év garancia vonatkozik.

(#6) Karell válasza zfarkas (#4) üzenetére


Karell
csendes tag

Sulinetesben nem gondolkoztál?
R51es Sulinetes bruttó 320e - 60e és kb ugyanott vagy, mintha megveszed az R50e-t. Itt megnézheted: Bővebben: link

(#7) zfarkas válasza Karell (#6) üzenetére


zfarkas
senior tag

A gond az, hogy a 60-at 1 év múlva kapnám vissza. Meg kell másra is a pénz, nem tudok 320-at kiadni most egy notiért.
A linken ezt írja: Garanciabővítési lehetőség! ... Garancia: 12 hónap
Most akkor mi van? Sulinetben nem 3 év?

Raw Dark Pure

(#8) Karell válasza zfarkas (#7) üzenetére


Karell
csendes tag

Sajnos nem. 1 év jár hozzá. A 3 évet az IBM-től meg kell vásárolni, tehát még hozzá jönne nettó 30e.

Ha mg tudsz várni pár hetet a vásárlással, akkor én azt javasolnám, hogy várj. :))

(#9) Den válasza zfarkas (#4) üzenetére


Den
veterán

keress rá neten hogy linux hogy megyrajta, mert bár van amihez tucc ibmtől linux drivert letölteni, nincs mindenhez. ettől még valszeg minden hadra fogható, kis utánajárással de biztos ami biztos :)

www.simson4t.hu

(#10) zfarkas válasza Karell (#8) üzenetére


zfarkas
senior tag

Miért is várjak? Hátha lemegy az áruk az új platform miatt?

Amúgy baromira hiányzik a gépem. Teljesen más környezetben kell most melóznom, és nagyon nehéz hozzászokni (166MMX, 16M SD, framebuffer-t nyomatok, aztán ssh és screen, így elég a mem).

Raw Dark Pure

(#11) zfarkas válasza Den (#9) üzenetére


zfarkas
senior tag

Jaja. Gondolom a legalapvetőbb dolgok működnek, hiszen a kernel és az XFree86/X.org támogatja mondjuk a chipsetet, speedstep-et, ...
Emiatt nem aggódom annyira. Az extra feature-ök meg nem érdekelnek olyan nagyon (asszem az R50e-ben nem sok van).

Raw Dark Pure

(#12) zfarkas


zfarkas
senior tag

No UP!
Most a notebook.hu-n 30k nettó kedvezményt adnak rá. Milyen tapasztalatok vannak ezzel a bolttal kapcsolatban?

Raw Dark Pure

(#13) Den válasza zfarkas (#12) üzenetére


Den
veterán

szvsz azért adják kedvezménnyel,mert ők is tudnak vmit ami miatt karell is azt tanácsolta hogy várj.

www.simson4t.hu

(#14) zfarkas válasza Den (#13) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na de mi az, amit Karell tudhat?
Karell! Mit tudsz?

Raw Dark Pure

(#15) zfarkas


zfarkas
senior tag

UP!

Raw Dark Pure

(#16) Karell válasza zfarkas (#14) üzenetére


Karell
csendes tag

Elképzelhető, hogy lesz kis árcsökkenés, de ügye ez mindig benne van a pakliban. Változás egyenlőre a T sorozatban várható, úgyhogy ha ezt az R50e-t kinézted magadnak, akkor vedd meg nyogodtan, hasonló áron IBM-ből, csak Celeronost kapsz. Igaz cserébe van benne wireless, XP Pro, mondjuk ez nem szempont és Sulinetes. Bővebben: link

(#17) zfarkas válasza Karell (#16) üzenetére


zfarkas
senior tag

Köszi az infót.
WLAN nem kell, mert van kártyám, az XP-t meg nem is használnám, szóval édesmindegy, hogy Home vagy Professional van fent.

Raw Dark Pure

(#18) Franklin


Franklin
addikt

A notebook.hu-nál +1 év gar. 17e, +2 év gar. 36e Ft a honlap szerint. Az R50 adatainál van alul az infó (garancia bővítés).

(#19) zfarkas válasza Franklin (#18) üzenetére


zfarkas
senior tag

Igen, most már én is látom.
Bár találtam egy jobb teljesítményű gépet is, kb. ennyi pénzért:
Bővebben: link
256 helyett 512 DDR, 3 helyett 2 kg, 15'' helyett 12'' kijelző.
Csak hát nem tudom, mit várjak egy Clevo-tól :F

Raw Dark Pure

(#20) rii


rii
nagyúr

Én s egy ilyennel szemezek. Szerintem ez a legjobb ár/érték arányban lévő notebook manapság.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) zfarkas válasza rii (#20) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na igen, és 4 Ah-s akksi, ami azért nem hátrány, ha mondjuk hazafelé szeretnék dolgozni, vagy a menyasszonyom írná rajta a diplomamunkáját.
Azt hiszem beruházok egy ilyenbe. Azt mondták, jövő héten érkezik.

Raw Dark Pure

(#22) EG0


EG0
aktív tag

R50e
Pentium M 1.5, 512MB, 40GB, DVD/CD-RW, wlan b/g, modem, ethernet, XP Professionalal elég jó 220e-ért, nem? Vagy kellene tudnom valamit? :)

(#23) EG0 válasza EG0 (#22) üzenetére


EG0
aktív tag

Megvettem. Idáig tetszik. Majd pár hónap múlva leírom használati tapasztalataim.

(#24) EG0


EG0
aktív tag

Első két negatívum: 2 usb port kevés, és mivel egymás feletti, dundi pendrive lefoglalja másikat is. Ami fájóbb: nincs TV out!
Pozitív: Nekem a trackball kényelmes, a billentyűzet mesésen finom, nagyon halk az egész gép.

(#25) tibyke


tibyke
tag

szevasztok,

2 hete vagyok boldog IBM r50e tulajdonos.
1834-BWG modellel rendelkezem (UR0BWHL).
amije van:
pentium m 1.6, 256 ram, 40 g vinyo, 15 tft, intel pro 100 eth, intel 2200 wireless, soundmax hang, valamilyen 56k modem, preinstall windows xp prof hun

elso nap leirtottam rola a 10 gigas recovery cuccot, es toltam ra egy gentoot a windows xp melle, szepen szalad mindketto, minden hardvert tudok hasznalni szepen linux alatt is.
semmi gondom nem volt, teljesen elegedett vagyok vele.

ui: azert vettem 256-os gepet, mert az 512-esek 2*256-os bontasban vannak, es nem akartam kidobni a modult, ha dugok melle egy 512-est. most tehat a gyari 256-os van, plussz vettem melle a major.hu-nal a hozza valo kingston 512-est.

minden tuti, csak ajanlani tudom a kicsiket!

ha kerdes van, ne kimeljetek!

t

[szerk: a preinstall particio torlese utan kicsit atmereteztem a windows particiot: 13 gigat hagytam neki.]

[Szerkesztve]

(#26) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Hello!

Mennyiért sikerült venned bele memóriát?
Nagyon hasznos infóid voltak, mert 2 héten belül nekem is lesz egy ilyen masinám. Pixelhibád van? Mennyit bír neked egy töltéssel? Hangja? Mármint a zaj szempontjából. Nagyon dícsérik, hogy halk és nem melegszik. Igaz ez?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

http://www.usanotebook.hu/ntb.php?id=496#

Konkrétan erről mi a véleményed?
220 ezer helyett csak 200 ezer a bruttó ára.
Mi ennek az oka? Mivel tud kevesebbet mint a tiéd?
Akciós? Vagy valami komolyabb van a háttérben?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

1834-PTG Pentium® M 715 (1.5GHz/2MB) Ebben már van speed step szerintetek?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29) taltos


taltos
senior tag

Mindenkinek tuom ajánlani a gélpet, és erősen előfordulhat, hogy én is majd fogok venni egy ilyet, de szerintem csak a +2 év gari bővítéssel vegyétek! Miért? Mert a garanciális ügyeket ugyanaz a team intézi, mint aki a 1,5 millás IBM-ekét intézi, és rettenetesen korrektek. Durván fogalmazva, odamész, hogy maszatos a noti sarka, mire 3 napon bellül kicserélik a notit, közben kinyalják a segged, és adnak 2 ázsiai örömlányt! :)

No de komolyan! Rettenetes, hgy milyen minőségű az IBM szervíz!

ps.: Ez tapasztalat, és ráadásul személyes! Ha nem akartok gyomorideget, ha nem akartok gyomorsavat, ha nem szeretnétek lerágni a körmötöket, hogy mi lesz, ha holnap lesz valami a géppel, akokr az IBM-ekkel nem fogtok csalódni! Ha pedig megveszitek a +2 évet, akkor még 2,5 év mulva is garanciával tudjátok eladni, vagy még akkor is tudja használni majd az asszony, amikor ti már váltotok...

Szerk: Most olvastam végig, és bocsi ezért a postért. Amit írtam, az igaz, de nem biztos, hogy így írnám le du 2-kor is. :U :DDD

[Szerkesztve]

(#30) tibyke válasza cyberjohn_ (#26) üzenetére


tibyke
tag

szevasz,

eloszor az expert-ben akartam venni twinmos memoriat, de vegul csak 3-as volt, 2.5-os nem, igy vegul a major.hu-tol vettem borsos aron, 18.000+afa aron.

pixelhiba nincs, teljesen kiraly van.

abszolut nem melegszik, teljesen csondes, neha rahut, akkor kis ideig halkan ventillal, de semmi zavaro.

190e+afa aron vettem a masinat.

t

(#31) tibyke válasza cyberjohn_ (#27) üzenetére


tibyke
tag

ahogy nezem, az a kulonbseg az enyemhez kepest, hogy

- nincs winxp prof hun preinstall+recovery
- 1.5 pentium-m (enyem 1.6)

t

(#32) tibyke


tibyke
tag

a garanciabovitesre en is beneveztem, csak kicsit lassan intezodik.

33e+AFA-ert veszem a +2 evet, de tudomasom szerint mindenhol ennyi.

t

(#33) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Akkor én meg megveszem az 1,5-öst!
Usanotebook.hu-ról véleményetek? Érdemes tőlük vásárolni?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#34) tibyke válasza cyberjohn_ (#33) üzenetére


tibyke
tag

szerintem vedd meg batran.
csak azt a franya operacios rendszert hianyolom rola (meg ha windows is)

akkor mennyi igy a brutto vetelar?

(#35) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Így FreeDOS-al 200 ezer kereken az ára!
Nekem nem kell a XP hozzá. Úgyis SP2-es Xp lesz feltéve, nem sokra megyek a korábbi változatokkal, azt a sasser és hasonlók kicsinálják mire updatelném. :)

200 ezerért szerintem nem rossz. :)

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#36) tibyke válasza cyberjohn_ (#35) üzenetére


tibyke
tag

sp2-es xp van ehhez is.
miert, mit hittel, 200-es szuz valtozat? :)

(#37) emitter


emitter
őstag

Hali!
Én is ezen az r50e-n gondolkozom (UR0PVHL), olvasva a tapasztalatokat, elég vegyes a kép. Pár kérdésem lenne az okosokhoz: az osztott vga-ram ugye azt jelenti, hogy a rendszer-ramból vesz el a videokarinak. Szóval legrosszabb esetben marad a 256-ból kb 200mb memó, elég ez egy xp-nek, meg annak a cuccnak, ami megeszi a 64mb videomemóriát?
Illetve ami nekem nem tűnt szimpinek, az a touchpad hiánya, ez a trackpoint mennyiben más? Aztán a 87 gombos billenytűzet sem magyar, gondolom. A mono hangszóró elég ósdinak hangzik. A 2db usb tényleg kevés?
Egyébként nem játékra kellene, inkább úgymond irodai munkára.

köszi

(#38) dat válasza emitter (#37) üzenetére


dat
senior tag

irodai munkára elég.
bár az xp-nek még jót tenne egy plussz 256megás modul.
(de hozzáteszem én 256-tal használom és elviselhető)
256-64 != 200 ---> 192

Irodai munkára elég 16 mega videomemória is (általában le lehet szabályozni).

2 usb néha tényleg kevés lehet (egy usb egér + pendrive és máris elfogyott), de létezik port-replicator, ha nagyon kevés lenne.

IBM-ek billentyűzete híresen jó (legalábbis a T szériájé, az R-é sem lehet nagyon rossz)

Notikon nincs külön numerikus pad, többek között ez is okozhatja a kevesebb billentyűt.

A notik hangszórói ósdiak és kész. 2X2cm-en nem lehet csodát művelni.

Pöcökegeret szokni kell, de sokan esküdnek rá.

[Szerkesztve]

(#39) WN31RD válasza emitter (#37) üzenetére


WN31RD
addikt

''az osztott vga-ram ugye azt jelenti, hogy a rendszer-ramból vesz el a videokarinak''
Igen.

''Szóval legrosszabb esetben marad a 256-ból kb 200mb memó''
Miért akarnál ennyit lefoglalni a videónak? Játékra úgyis kevés a kártya, egyebekre meg fölösleges ennyi videó RAM.

Egyébként a 256 MB manapság nagyon kevés, vegyél bele legalább még ennyit, nem drága (nem kell feltétlenül IBM RAM).

''ez a trackpoint mennyiben más?''
Sokak szerint jobb, persze ez ízlés dolga. Ld.: Bővebben: link

''Aztán a 87 gombos billenytűzet sem magyar, gondolom.''
Ha Magyarországon veszed, akkor valószínűleg magyar. Kérdezd meg a kereskedőt!

''A 2db usb tényleg kevés?''
Attól függ, mire. Nekem pl. elég. (Mellesleg lehet kapni USB hubot.)

''Egyébként nem játékra kellene, inkább úgymond irodai munkára.''
Arra - olcsó megoldásként - én pl. pont ilyen gépeket szoktam ajánlani.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#40) WN31RD válasza dat (#38) üzenetére


WN31RD
addikt

''IBM-ek billentyűzete híresen jó (legalábbis a T szériájé, az R-é sem lehet nagyon rossz)''
Nemhogy nem rossz, hanem ugyanolyan jó. :)
(Legalábbis pl. az R51 billentyűzete van olyan, mint egy T42-é, feltételezem, az R50e billentyűzete is hasonló vagy ugyanolyan. Más kérdés, hogy pl. a T42 billentyűzete, bár nagyon jó, azért már nem olyan, mint a régebbi ThinkPad-eké, pl. az X31-emnek is jobb kicsit a billentyűzete.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) emitter


emitter
őstag

Aha, köszi a kiadós válaszokat, még annyi, hogy érdemes rá bővíteni a garit? Úgy értem,, ha az ibm nagy márka, és 1 év alatt nem valószínű, h baja lesz a gépnek, miért menne tönkre vmi az utána következő 1-2 évben?
És melyik r51e változatot érdemes megvenni? Esetleg konkrétan tudtok egy boltot mondani, ahol ez akciós? Mert láttam 200 környékén 256, meg 512 ramosat, pentium és celeron procisat, oprendszerről nem is szólva... Ja nem kell winfos rá.

[Szerkesztve]

(#42) emitter válasza emitter (#41) üzenetére


emitter
őstag

bocs, r50e

(#43) WN31RD válasza emitter (#41) üzenetére


WN31RD
addikt

IBM gépek is meghibásodhatnak, és időnként meg is hibásodnak. A garivásárlást inkább arra alapozd, hogy mennyi ideig szeretnéd használni ezt a laptopot.
(Tehát, ha pl. úgy gondolod, hogy reálisan másfél évig használnád, utána úgyis lecseréled, mert újabb, jobb, gyorsabb kell, akkor pont jól jársz a 2 év garival, mert még eladni is úgy tudod, hogy garanciális.)

RAM-ot olcsón vehetsz bele (nem csak IBM RAM-mal működik), ezt vedd figyelembe a típus kiválasztásakor. Hogy melyik proci mit tud, annak utánanézhetsz a laptopos topicban, nem egyszer ki lett már tárgyalva a téma.

Windows nélkül (legalábbis egyelőre) sajnos nem kapsz ThinkPad-et (viszont jellemzően nagyon jól mennek pl. Linuxszal is).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#44) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

A régi acerembe is házilag tettem ramot. Olcsón kijött és sokat dobott rajta, szóval nem gáz az osztott memória. 512-ből már fussa. :)
nekem a 2 USB ott kevés volt, de most ismét meg fogom szokni. :)
A gépek billentyűiről annyit, hogy az ASUS-om ESC gombja és az 1-es gomb alapól lötyögött! Mintha semmi nem lenne alatta. Engem veszettül idegesített.
Jövőhéten megveszem a gépsast, már csak az a kérdés lesz e raktáron, mire odaérek. :)

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#45) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Üdv!

holnap veszem meg a zobjektumot. :)
Vagyis a notim. Ha megvan, akkor értékelek. :)

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#46) emitter válasza cyberjohn_ (#45) üzenetére


emitter
őstag

hát nem tudom, te hol akarod megvenni, én a laptop.hu-nál vettem, mire odaértem, előttem 5 perccel vitték el az uccsót, erre átküldtek egy másik üzletükbe, ahol nekem sikerült kifogni a last one-t. Eddig teljesen megvagyok elégedve vele, nagyon halk (pentium M), alig melegszik, a 4400mAH-val kb2,5-3 órát bír, a lemerített telepet kb ugyanennyi idő alatt tölti újra. Nem tudom, más laptop milyen, ez kiírja, mennyi becsült időt bír még az aksi, és h mennyi idő múlva lesz full töltve. Csak az XPhome-mal szívtam, mert nem adtak hozzá telepítőcd-t, a vinyóról kéne kiírni, magyarázott vmit az eladó, h 7 db cd-re kell kiírni, nem igazán értettem... Úgyis nemskára lecserélem linuxra:)
szal, hajrá, ha sikrül még elcsípned 1-et, jó vétel, az biztos

(#47) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Én is a laptop.hu-nál akarom megvenni.
Azt kamuzta a gyerek, az egyik boltjukban, hogy ilyen típusból nincs egyik üzletben sem egy darab sem. Erre felhívom a másik boltot és sikerült, hogy annyi van, amennyit akarok. Na akkor most mi az igaz nem tudom, de ha holnap felmegyek Pestre 240km-ről potyára, akkor nagy balhé lesz!

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#48) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Figyusz!

Kell ezt a jószágot formázni? Mármint nem a vinyóját, hanem az akkukának a 16 órás töltésére gondolok.
Ti foglalkoztatok vele, vagy csak had szóljon? :)

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#49) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

[off] Bocsesz a sok hülye hozzószólás miatt, de nektek nem fura ez, hogy ha az ember akar valamit venni, akkor soha nem lehet kapni?

Pl. ezt a notit is viszik mint a cukrot. Komolyan néha ilyen termékek megvásárlásánál majdnem hogy meg kell verekedni az utolsó darabokért.
Miért van ez? Nem gyártanak eleget?
Pl. akarok venni egy SE K750i mobilt, na nem lehet kapni hónapok óta.
A TV tele van vele, óriásplakáton hegyekbe áll, csak a boltban nincs egy darab sem.
Pedig nem olcsó darab! Fogyasztói társadalomban élünk nem?
Tehát a kereskedőnek az az érdeke, hogy mindíg legyen mit eladni. Nekem meg az lenne az ideális, hogy ha eszembe jut, hogy ilyet akarok venni, akkor a seggem kinyalják, hogy vásárolni akarok ilyet és pont tőlük.
Ok, az előző rendszerben várni kellett egy trabantra (aminek előre kifizetted az árát!!!!) éveket. De ugye azóta sokminden megváltozott. Legalábbis meg kellett volna változnia. Ezen a téren viszont úgy fest még vannak lemaradások jócskán.

Szóval szerintetek miért van, hogy sokmindent egyszerűen nem lehet kapni, ami az árlistán szerepel?

Pl. láttam én már a Tesco-ban hajnal 3-kor verekedni embereket az utolsó akciós 10 ezeres DVD lejátszóért.

Röhelyes, de mégis így van.

Véleményetek?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#50) emitter válasza cyberjohn_ (#49) üzenetére


emitter
őstag

Igazad van, én is mérges voltam (magamra is), mikor megtudtam, h előttem vitték el az utolsó darabot, de hát gondolhattam volna erre. Az akció már jó pár napja megy, tényleg jó gép ár/érték arányát tekintve, persze, h viszik. Sztem neked azért mondták, h van még sok, mert utánrendeltek, lehet, h holnapra ér oda hozzájuk.

Azért mégsem értem a nagy multikat főleg, jó sok éves tapasztalatból tudhatnák, h ha vmit nagyon akciósan adnak, az pillanatok alatt elfogy. Miért nem rendelnek akkor belőle 5x annyit? Nem tudom. Nem hiszem, h érdekük lenne egymásnak ugrasztani a vevőket az utolsó db-okért. Talán ez is megváltozik idővel, reménykedjünk.

Amúgy nálam is ma ugrik a majom a vízbe, mert megyek a metróba venni egy 8ezer ft-os ednet notebook-kiegészitő cuccost (táska, egér, usb-hub);], kérdés, h van-e még nekik, mivel az akció már 6 napja megy. Azért én optimista vagyok. Igaz nem kell érte 200 km-eket utaznom, csak 10-et:DDD
Hát sok szerencsét a vásárláshoz!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad R, Z és SL sorozat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.