Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Thermaltake aquarius ii (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zetecR


zetecR
addikt

29+áfa környékén láttam ezt a hűtést hírdetve, ugyanennyi dB-vel terheli állítólag a környezetét. Nem egy hatalmas összeg, a csendért mindenképp megérné.
Mivel semmilyen kapcsolatom nem volt még vízhűtéssel, kíváncsi lennék konkrét tapasztalatokkal, hátulütőkkel, esetleg ezzel a konkrét típussal kapcsolatban is.

(#2) Ploszi


Ploszi
senior tag

gyakorlati tapasztalatom nekem sincs vele, én is néztem, csak az a bajom, hogy csak a procit hűti, VGA-hoz való része még nincs :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3) zetecR válasza Ploszi (#2) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, ez nekem is gond.
Nagy dolog ''lecsatlakozni''?

(#4) andorpapa válasza zetecR (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Itt egy cikk róla:
[L]http://www.overclockercafe.com/Reviews/Tt_Aquarius/index.html[/L]

Amúgy mostanában sok külföldi site-on tesztelték, keress rá!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) Cane válasza zetecR (#3) üzenetére


Cane
őstag

1 körön belül érdemes lenne a procin kívül meghűteni a vga karit is? Vagy nagy húzásnál már langyi lenne a víz?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) LukE válasza zetecR (#3) üzenetére


LukE
veterán

szerintem csak meg kell nyesni a csövet, berakni a GPU blokkot, és onnan meg a cpu felé.

Most nézegettem, 12 voltos pumpa? Nem szállít valami sok vizet, meg a radiátor is 8x8 cm, talán kicsi, de franc tudja. Mondjuk ezért egy GfFX-et nem kötnék be dual Tbirdek mellé:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) zetecR válasza andorpapa (#4) üzenetére


zetecR
addikt

Tánksén! :)

(#8) Cane válasza zetecR (#1) üzenetére


Cane
őstag

Bocs! Még valami amit elfelejtettem! Ezt mekkora rendszerre tervezték? Mert ez még elég tág fogalom: ''AMD Athlon or Intel P4 / P3 System, pretty much any modern socketed chip.'' Aztán lehet írta a többi oldalon csak átsiklottam felette a képek miatt. :DDD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#9) zetecR válasza Cane (#5) üzenetére


zetecR
addikt

Nem akarok különösebben se kicsit, se nagyot húzni, csak csendet szeretnék.
Mondjuk most sem túl hangos a gépen, egy Azona 400W-os táp fordszabályzós ventije és egy Titan szintén fordszabályzós procihűtő zúg, de nem lenne rossz még ebből is lejjebb faragni. Pötyörészésnél, napközben nincs nagy hangja, de estefelé, megizzasztva ezek is felpörögnek...

(#10) zetecR válasza LukE (#6) üzenetére


zetecR
addikt

GfFX-től nem kell félteni, inkább egy R9500-től. Az meg nem egy nagy kunszt, ebből a szempontból.

(#11) zetecR válasza Cane (#8) üzenetére


zetecR
addikt

Konkrétan: passz :).
Az Andorpapa által adott linkben speciel egy 2100+ hűtöttek vele.

(#12) LukE


LukE
veterán

A linken, amit andor beírt, uccsó előtti oldalon van teszt. 2100XP 26 fokos szobában 39,5fok. 1.8Northwood 27.7 fok 23.4 fokos szobában. Egyik sem egy kályha, azért mostani cuccok megesznek többet is.

Offisől oldalon 0.24 °C/W van megadva, szóval ha GPU is menne sorba vele, vagy dúrvábban meg lenne hajtva, akkor már elég meleg tud lenni. Főleg, ha nyár van, 40 fok kint, cucc meg akár 20-25 fokkal melegebb.

Ha rendesen meghajtanád, akkor már kevés lenne a pumpa, és a hőleadó is:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Cane válasza zetecR (#11) üzenetére


Cane
őstag

Igen, jogos. Engem is zavar egy idő után hogy dobozba zárt hangon :)) Pedig ez egy alap hangforrás.
Arra gondoltam, hogy:
1. LÉGHŰTÉS - csinálok egy jó NAGY vörösréz hűtőbordát a procira. +1 db kb. 20-25 dB-es propellert reá. Ugyanezt a VGA karira.
2. VÍZHŰTÉS, de a rendszert kissé túlméretezve, vagy legalább is ugy megcsinálva, hogy lehessen változtatni a paramétereken, pl. ford. szabályzós venti, vagy több venti, vagy több közbeiktatható radiátor stb. Az biztos hogy én házi gyártásút fogok csinálni, már gyűjtöm az alkatrészeket.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Thermaltake aquarius ii (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.