Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Háj!

Érdekelne, hogy szerintetek melyik progi a legjobb audio CD -> MP3 tömörítésre.

Még egy kérdés: mi a különbség a joint-stereo és a szipmla sztereo között?

Üdv, Edgeri

(#2) atty


atty
tag

Szasz. Sztereoban végig két szálon fut az audio adat, joint stereoban állítólag az van, hogy ha a két szálon az adat megegyezik, akkor azt csak egy szálon tárolja és így kisebb lesz a file mérete. Egyébként szerintem jók grabbelésre az Audiograbber, Audiocatalist, CDex nevezetű progik.

atty

(#3) Dworkyll válasza Edgeri (#1) üzenetére


Dworkyll
tag

Ed,

a dolog kétlépcsős:

1. Trackból wav-ba
2. Wavból mp3-ba

Én az ExactAudioCopy-t használom, megasirályul nyomja az első lépcsőt (egy matematikus csinálta, akinek tele lett a hócipője a gagyi grebberekkel. Ha kell egy szakaszt akár 80x is újraolvas, amiért is a paranoid módot nem javasolja, mert hosszú távon szétkeni az olvasódat ;] Bemenetként pöpecül eszi az albuminfókat a freedb-ből. A második lépcsőre a LAME parancssoros kódert használom, az EACon keresztül szépen lehet vezérelni, és szanaszét paraméterezheted:).

Az egész pakk szub 1 mega , és béta létére hiba nélkül toltam át rajta több mint 10 giga tömörített zenét :D

További infó itt: www.exactaudiocopy.de

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#4) McJames válasza Dworkyll (#3) üzenetére


McJames
senior tag

EAC+Lame tényleg jó.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) rog válasza Dworkyll (#3) üzenetére


rog
addikt

80x ujraolvassa ha kell. aztan jol betomoriti mp3-ba :)
nekem az easy cdripper valt be.

(#6) Den válasza Edgeri (#1) üzenetére


Den
veterán

FreeRip mp3. Grebbel és tömörít, Lame enkódert használ, gyors, egyszerű, jó minőségű, ingyenes...

www.simson4t.hu

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Easy CD-DA Extractor.

while (!sleep) sheep++;

(#8) #25954560 válasza emvy (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

EAC + lame vagy Audiograbber + lame.

(#9) Adi


Adi
senior tag

cdparanoia es LAME. Az előbbi nem tudom, hogy Linux/*BSD/Unixok mellett fut-e máshol.

De nem kéne MP3-mal igénytelenkedni, amikor van már Ogg Vorbis is. Frissebb, lágyabb, jobb. :) Ugyanakkora bitsebességen kisebb file-t csinál, jobb a minősége (nekem fülre teltebb a hangzása) és ami a lényeg: semmiféle szerzői jogi korlátozás nem érinti, teljesen szabad formátum.

Bővebben:

http://www.xiph.org/

ldm start-reconf primary

(#10) Dworkyll válasza Adi (#9) üzenetére


Dworkyll
tag

Adi,


oszt mivel jáccod le? :) Merthogy a WinAmp plugint nem cipeled magaddal sehova gép nélkül, magányos Ogg playert még nem láttam :O. Persze lehet, hogy az SP250 a jövő ilyenkori firmware-ével majd tudni fogja ;), addig szvsz nem akkora igénytelenség.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#11) #25954560 válasza Adi (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

Cdparanoia-t nem lattam win32 ala, de linux alatt hasznaltam en is. Akkoriban, amikor meg csak windac volt meg kezdetleges audiograbber, csakugyan zsenialisnak tunk. Azert az EAC tudja ugyanazt most mar.
Igenytelenkedni meg... attol fugg. Mire akarod hasznalni. Nekem azert, hogy csakugy hallgassak zenet megfelel a lame-mel tomoritett 192kbps-os cucc.
Az ogg vorbis meg tenyleg jobb, csak meg nem terjedt el elegge. De terjed! :))

(#12) Adi válasza Dworkyll (#10) üzenetére


Adi
senior tag

Ja kérem, bennem föl sem merült az, hogy valami hordozható biz****ban (ezt kicsillagozza :D) vigyem magammal és hallgassam. :) Otthon szoktam a PC-men zenét hallgatni, máshogy nem.

De pont most hirdetik ezerrel a Xiph honlapján, hogy készen van a fixpontos Vorbis codec, ergo ezeket palmtopokba meg ilyen helyekre már lehet rakni. A Zaurus már tud is ilyet lejátszani.

ldm start-reconf primary

(#13) twollah


twollah
nagyúr

A CDről az EasyCDvel szedem le wavba a cuccokat, és Lamemel tömörítem be őket MP3ba.
W!ndows ---> Lame
AmigaOS ---> Lame
LaMe FoReVeR :D

(#14) Mik^


Mik^
tag

Udv
En ''Simple MP3 Maker'' -t hasznalok.
Bye

(#15) Isten


Isten
tag

Nero Burning ROM v5.5.7.2 - a registryt - nem a user.dat es system.dat -ot, hanem a ''stringet''- kimentem! [rendszerleiro adatbazis exportalasa] Es igy 320-ba tudok menteni korlatlanul (RIP)!

(#16) Sidaries


Sidaries
őstag

Track -> Wav : Audiograbber - általában úgylátom ezt ismeritek
Wav -> Mp3 : Audioactive Production Studio - Kicsit lassabb, mint mások, de hallhatóan jobb a minősége. Mindemellett egy Audiocd -> Mp3 összesen 15 perc

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) rup1u5 válasza Sidaries (#16) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tudsz valami címet ahonnan lelehet tölteni ezt az audioactive cuccot full változatban vagy seriallal?
vagy esetleg ez ingyen progi?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#20) #25954560 válasza Sidaries (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

Hogyhogy hallhatoan jobb a minosege? Sajat codec-et hasznal vagy csak ugyesen van beallitva?

(#21) Sidaries válasza #25954560 (#20) üzenetére


Sidaries
őstag

Kódoltunk mással is és az APS által kódolt mp3 teltebbnek hangzott. Egyébként szerintem saját codec-et használ.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#22) #25954560 válasza Sidaries (#21) üzenetére


#25954560
törölt tag

Mi a szosz. Mindegy, mosma maradok a lame3.91-nel, aztan meg ugyis Ogg vorbis :)
Arra a heti egy-ket szamra...

(#23) Dworkyll


Dworkyll
tag

Ha már itt tartunk,

adva van egy nagyobb kazal CD, amit időszerű lenne korszerűsíteni ugye :DD Ez jelenleg grebbelés vmilyen töpörített formátumba. Mit gondoltok időszerűnek milyen formátumba/bitrate-be kell nyomni, hogy ne kelljen egyhamar megismételni a párhetes CDkibepakolászást?

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#24) Den


Den
veterán

Emberek, ne warezoljunk a fórumon, ilyesmit magánban.

www.simson4t.hu

(#25) Egon válasza Den (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Már azt hittem, péntek délután a fű se nő, végre egy aktív ismerős!!! :D

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Den válasza Egon (#25) üzenetére


Den
veterán

;)

www.simson4t.hu

(#27) szekreny válasza Edgeri (#1) üzenetére


szekreny
tag

en is audiograbbert meg lamet hasznalok.

A csatorna módokból többféle is van, pl:
sztereó:mindkét sztereó csatorna a teljes sávszélesség felét kapja asszem(128 nál 64 et)
dual channel:ez szinten sztereó, ritkán használják, pl kétnyelvű dolgokra(egyik csatorna magyar, másik angol es lehet közöttük váltogatni)
mono:no comment
joint sztereó:
alapjában véve a két csatornát egybe kódolja le, kihasználva a két csatorna bizonyos tulajdonságait(pl.:egy csomó helyen a két csatorna megegyezik vagy legalábbis majdnem(mi mindenesetre nem halljuk a különbséget), igy elég egyszer lekódolni.), majd lejátszásnál ebből állítja elő a két csatornát.Így kevesebb helyet foglal és a maradék biteket másra lehet használni->javul(hat) a minőség.A joint sztereónak is több módja van:
m/s(middle-side)sztereó
intensity sztereó
ezek közül bármelyik kettő be lehet kapcsolva(akár mindkettő is).Ha minőséget akarunk akkor az intensityt azt felejtsük el, mert az bizonyos hanganyagokkal nehezen birkózik meg.
Na, dióhéjban ennyi, ha többre vágysz, akkor esetleg menj el a www.r3mix.net-re
, ott egyébként jó kis beállítások is vannak lamehoz.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#28) Snowcat válasza Dworkyll (#23) üzenetére


Snowcat
tag

Én pl szeretem a bitrátát vbr-re rakni, mivel így jó lesz a minőség és a mérete sem lesz túl nagy. Igaz hogy a kódolás meg a dekódolás erősebb procit igényel, de ez a mai gépek mellett már nem számít (sztm a p133 már megbirkózik vele). Egyébként meg sztm úgy általánosságban elmondható, hogy a három tényező (tömörítési sebesség, méret, minőség) közül az egyik javítása a másik kettő romlásához vezet...

(#29) szekreny válasza Dworkyll (#23) üzenetére


szekreny
tag

Hát ez bizony sok mindentől függ, de ha kicsit igényesebb vagy és nem egy sokol rádió ''hangsugárzóján'' hallgatod majd vissza őket, akkor 128 alá ne menjél, én is tudom ajánlani a vbr-t 160nál v. 192nél, még akár a joint stereo is mehet (de csak m/s be)...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#30) The_Tom válasza Edgeri (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

Audiocatalyst. (bar nagyon ritkan). Mert en ugye megveszem ami teccik! :D

Üdv.

Szerintem.

(#31) Dworkyll válasza Snowcat (#28) üzenetére


Dworkyll
tag

Érdekes ez a VBR dolog.

Az vele a gondom, hogy a file nem lesz feltétlenül kisebb tőle, pl az ''átlagosan'' 160k VBR file nagyobb, mint a 192k CBR. A másik, hogy a lejátszók valahogy nem kezelik egységesen a VBR-t és némelyik ''hmm'' hibázik.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#32) Dworkyll válasza The_Tom (#30) üzenetére


Dworkyll
tag

Tom,

az MP3 nem erről szól :D,
Hanem hogy pl, 1 CD-t vigyél magaddal, 10 helyett. VAGY hogy futkorászás közbe is a saját zenéd hallgasd. VAGY hogy a zenészt támogasd direktben;), ne a GÉPEZETET ;]

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#33) nap


nap
addikt

En a CDex et hasznalom. Szerintem eleg jo.
Ha jol emlekszem freeware :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#34) #66908928


#66908928
törölt tag

Hi!

Én az Audiocatalyst-ot használom, vagy az Audiograbbert Blade Encoderrel. Az Audiocatalysttal vannak néha problémáim. Ha a cd tartalmaz data track-ot akkor az utolsó audio track-ot rendszeresen nem tudom begrabbelni:((

(#35) Roly válasza Sidaries (#16) üzenetére


Roly
csendes tag

Régebben én is sokat használtam az Audioactive Production Studio-t, mert nagyon profi kinézete volt, rendkívül átlátható és egyértelmű a kezelése. Egyébként szerintem is belső tömörítőt használ, mert NAGYON GYENGE MINŐSÉGŰ FELVÉTELEKET KÉSZÍT!!! :( Csak azt sajnálom, hogy több mint fél évig használtam mielőtt alaposan le nem teszteltem a hangminőségét. Kiderült, hogy még a legjobb hangminőségű beállítások mellett is bizonyos számrészeket hallhatóan rosszul tömörített be. Szerintem ne ezt használjátok, ha jobb minőségű rendszeren is le lesz játszva valaha! Ami biztosan jó: Fraunhofer IIS MPEG Layer-3, Lame újabb változatai (VBR-t nem biztos, hogy minden prg jól kezeli). Ezen kívül jókat lehet hallani a Blade-ról és Ogg Vorbis-ról is.

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#36) Sidaries válasza Roly (#35) üzenetére


Sidaries
őstag

He???? Hallottál már pl Jetaudiot? Na annak tényleg szar a minősége. A tesóm zenész ergo eléggé vájtfülű. Neki ez az etalon pedig elég jó hangcuccai vannak.
Az ogg egyébként tényleg jó.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#37) szekreny válasza Dworkyll (#31) üzenetére


szekreny
tag

A VBRben nem az a jo,hogy kisebb lesz tőle a file, hanem esetleg ugyanakkora (vagy kicsit nagyobb ) méret mellett jobb lesz a minősége.Ez azért van így mert vhogy úgy dolgozik hogy azokat a kereteket, melyeket jó minőségben le lehet kódolni kisebb bitrate-el azokat lekódolja úgy(mondjuk 128ba), ha pedig van egy frame aminek sok hely kell a jó minőséghez, akkor annak megadja a sok helyet(mondjuk 192t).Egy szónak is száz a vége, a felhasznált bitek hatékonyabb kihasználását biztosítja.
Nagy vonalakban ennyi...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#38) M. Myers


M. Myers
csendes tag

Eredetileg én is azt akartam kérdezni, hogy mi a különbsé a stereo és a joint stereo között. Nagyjából meg is kaptam a választ.

De van további MP3 kérdésem is.

Csak az érdekesség kedvéért megkrdezném, hogy ezek mit jelentenek:

private
emphasis
original???????????

(Ezek az mp3-ak ID3-as tagjénél vannak (winampban megtekinthető)).

(#39) LukE


LukE
veterán

ogg vorbissal:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) LukE válasza LukE (#39) üzenetére


LukE
veterán

áh, Adi már megelőzött:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#41) KovacsUr válasza M. Myers (#38) üzenetére


KovacsUr
addikt

Gyakorlatilag semmire sem jók, semmilyen szoftver nem használja őket.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#42) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A Blade sztem elég gyengusz, elkeni a felsőbb frekiket elég durván. Szvsz kerülendő. LAME újabb verziói korrektek.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) KovacsUr


KovacsUr
addikt

...én mostanában nem grabbelek mp3-ba, csak Monkey's Audio-ba, de ha grabbelnék: LAME. Minden tesztben a legjobb, mindenki elégedett, nincs alternatíva :DD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#44) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha jól tudom EAC van linux alá is, nem? Viszont a weboldalon sehol sem találok linuxos verziót :(

(#45) zeitgeist


zeitgeist
csendes tag

Az én ajánlatom: Audiograbber 1.82
És: LAME encoder 3.93.

Tuti párost alkotnak, és nagyon gyors: 1 lemez megvan kb.4-5 perc alatt.

Csa

ASUS K8NE-Deluxe, AMD Athlon 64 3000+@3200+, Powercolor ATI Radeon 9800Pro, 2x512 DDR 400 Infineon, Western Digital Caviar 250 Gb PATA, Samsung 80 Gb PATA, Chieftec 420 W, LG F900P.

(#46) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

Én a következő progit használom erre: AltoMP3 Maker

(#47) Tapsi


Tapsi
addikt

Audiograbber1,81+Fraunhofer mp3 codec.
HQ grab+Stereo a yo.
Tetü lassú,de nekem bejön a jó minőség.:)

(#48) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Látom kicsit bepunnyadt ez a topic.
Gondoltam 1et és véleményeiteket szertném kérni az Easy CD-DA Extractor 4.3.3 verziójáról (mostmár legalább 2 éve ezt használom). Nekem nagyon bevált, láttam már újabb verziót is de azok már nem tetszenek...
ill. szerintetek most erre a célra melyik prg. a legjobb?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#49) Neck


Neck
veterán

CDex Grabber. nekem bejön

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50) forceberg


forceberg
veterán

Audiograbber + Blade

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.