Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Hy all!

Nos minap nézegettem a cpu nak a hőmérsékletét az alaplaphoz mellékelt cd-n lévő progival, és arra lettem figyelmes hogy az ATX +12V mutatója 10,4-10,6V között ugrál, és piros! épp neteztem meg zenét hallgattam a tv tunerről.

Enyhén megilyedtem hogy mi a rákért esett le ennyire, majd elkezdtem kisérletezgetni hogy vajon miért. Hamar rádöbbentem hogy valszeg az alaplapi szenzor még mindig jól mér, mert ha lekapcsoltam a tv tunert meg minden mást akkor visszakúszott a fesz +11,64 V-ra. Aztán gondoltam magamban mintha nem ilyen lett volna, mert elején még sokat tuningolgattam a proccot, és maradt is meg képem, amiken a +12 V-t nem ment le csak max 11,75 V ra. . .

A táp az egy Enermax EG301P típus, még 3 hó gari van rá. Szerintetek érdemes e még gariba visszavinni, vagy úgy sem csinálnak vele semmit sem csak visszadobják és asszondják hogy megy az és semmi baja ?

Jah egyébbként semmi hatását nem érzékeltem a hibának, a játékok nem fagynak ki, a gép nem áll le, deha benyomok egy Super Pi-t meg mondjuk a rádiót is akkor egyből leesik a +12 V-t egészen +9,5V-ra. . .

Tanácsokat kérek!:F

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#2) fasyrt válasza o0tomy0o (#1) üzenetére


fasyrt
őstag

Konfiguráció:
DFI LanParty nF3 250 Gb, AMD A64 3200+ (~2800Mhz), 2x512 Mb A-Data 500, ATI Radeon 9600 XTG, C SB Audigy 2 ZS, Samsung 710N | Cooled by watercooler

Ha jól sejtem a táp 300W-os, könnyen elképzelhető, hogy kifogyott a szuflából (bár HDD-t, ODD-t nem írtál), ami ugye nem garis probléma.

Purchase a bigger one. ;)

(#3) o0tomy0o válasza fasyrt (#2) üzenetére


o0tomy0o
tag

van benne egy 80 Gb os vinyó, egy DVD és egy CD író. . . .

De ugyan ezek voltak benne mikor tuningoltam a rendszet keményem (kivéve a hangkarit, mert azt utána tettem bele) és nemészleltem ekkora mértékű feszcsökkenést. . . .

De az a baj hogy semmi sem fagy ki. . . ez bizonytalanít el, mert ha el sem indulna azonnal mennék a boltba és venném a következőt. . . .

Bár lehet hogy lekéne sz*rnom, azt kész. . . csak aggódom hogy haza ne vágja a rendszert is :(

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#4) fasyrt válasza o0tomy0o (#3) üzenetére


fasyrt
őstag

A rendszert hazavágni tuti nem fogja, mégiscsak Enermax... Tuningold még 1 kicsit, hátha elfüstöl, és cserélik gariba! :D
Esetleg egy másik ilysfajta kaliberű gépen kipróbálni v. multiméterrel megmérni, hátha csak a szenzor tré...

(#5) LukE válasza o0tomy0o (#1) üzenetére


LukE
veterán

9.5V-on lenne a 12V-os ag, akkor mar reg nem mukodne semmi. Gondolom multimetered nincs? Fordulatszam meros ventid van? Nezd meg, hogy kb milyen fordulatszamon porog, minimalis HW, no overclock, no terheles eseten milyen fordulatszamon porog, es mennyit porog akkor, mikor 9.5V-ot mond az alaplapi szenzor. Persze ez csak sacc/kb ertek, de tobb mint a semmi...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Vangelis válasza o0tomy0o (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem a xar codegány tápom 12,7 en tartja a cuccot, akármennyire tunigolom,,habár nekem nagyon nem extra tápigényű gépem van.
de a 9V az tényleg nagyon hihetetlen. valamit elnéztél nem?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7) Chieftec


Chieftec
őstag

Mérd meg multimeterrel!

(#8) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Köszike a segítséget mindenkitől, megmértem multiméterrel, és valóban, 12,5-12,10V között volt legnagyobb terhelés mellett is. . . .

Aztán észrevettem hogy azt egyik tápellátó csati (2*+12 és 2*föld) nemvolt rendesen rádugva az alaplapra. . . .korrigáltam és mostmár a szenzor is jól mér. . .

Tehát minden rendben és télleg mégegyszer köszi! :DDD:D

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#9) tomcsi23 válasza o0tomy0o (#8) üzenetére


tomcsi23
veterán

Összeteheted a kezeidet, ha minden túlélte. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10) Steve Jr.


Steve Jr.
tag

Fagy a rendszerem :(
Noname 400W (codegen v. azona)táp,
12V multiméterrel 11.87V (ez ok),
5V szintén multiméterrel 5.09V (ez is ok).
De akkor miért fagy ki a rendszer?
Ráadásul véletlenszerűen. (reggel-este, 5perc-5óra után ...)
Pls help!!!
:O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#11) gaboooka válasza Steve Jr. (#10) üzenetére


gaboooka
aktív tag

Teszteld le a RAM- okat.

(#12) Steve Jr. válasza gaboooka (#11) üzenetére


Steve Jr.
tag

Azok rendben vannak...
memtest 24óra teszt...:O
(nem ismerlek valahonnan? :)) )

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#13) mobal válasza Steve Jr. (#12) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hogy fagy? lécci fejtsd ki bővebben.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14) Steve Jr. válasza mobal (#13) üzenetére


Steve Jr.
tag

Nem indul újra, nincs kékhalál, eccerűen
megáll az egér oszt kóc...:O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#15) Kekmen


Kekmen
senior tag

Szerintetek normális hogy a defaulton lévő (1.65V) Bartonomnak a Codegány nem tudom ki találta ki de tetszik:C 1.64V-1.69V-ig mindent ad, magyarul ingadozik.
Egy 80-as Vinyó, DVD, CD-író van benne.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#16) mobal válasza Steve Jr. (#14) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

táp csere. attól ,hogy jó az érték még 1000 meg egy baja lehet. ha a táp nem jön be szvsz proci ha azse lap ha azse kuka :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17) Steve Jr. válasza mobal (#16) üzenetére


Steve Jr.
tag

Szerintem megtaláltam a hiba okát!!!
A táp! Nem ad le elég feszt a cPU-nak. A táp küld neki 1.3-1.34V-ot, ezzel
szemben a CPU default fesz.-e 1.62V. Ráadásul még húzva is van...
Most emeltem a feszt, és egyelőre stabil. Sőt! A procin így tudtam húzni
még egy 100-ast!!!:DD Most 3.9GHz-en stabil.
De szerintem akkor is tápcsere lesz... Nehogy egyszer véletlenül jól adja a CPU-ra
a feszt, mert még megsül... (most 1.41V van beállítva a biosban, a CPU 1.4-nél
hivatalosan behal, viszont a táp csak 1.6-1.8V-ot ad):P

[Szerkesztve]

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#18) Steve Jr. válasza Steve Jr. (#17) üzenetére


Steve Jr.
tag

Hülyeséget írtam!!!:Y
A CPU defaultja NEM 1.62V, hanem 1.36V!!!
Sorry!!!:R & :B

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#19) Steve Jr. válasza Steve Jr. (#17) üzenetére


Steve Jr.
tag

Jessz, miket írtam... A áp 1.34-1.36-ot ad le.
Hm...:O

AMD R5 2400G, MSI B450 Pro VDH, 2x16GB Kingston HyperX 3200 MHz, Adata Legend 750 - 500GB

(#20) divergens


divergens
tag

Hi!!

Nekem a következő gondom.Elszált a tápmom egy 300w codgen volt..Gyorsan elmentem vettem egy másikat..(ez is most 350codegen, nem volt elég kp nálam sürgős volt..)na most az az ahelyzet hogy megy a gép de állandóan kifagy ugyanazokon a mhz-ken és feszeken megy mint azelőt, adtam még neki de akkor is kifagyott..
Most nem nagyon ingadozik, még:D
Csak nem értem hogy most miért nem karja az igazságott..

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

quake III arena

(#21) divergens


divergens
tag

Ja és ha kifagy, ilyen furcsa hangok jönnek a hangszorokból..
Nem értem..:F

quake III arena

(#22) Neck válasza divergens (#20) üzenetére


Neck
veterán

Vedd le tuningról. Nincs két egyforma táp.
A hangokat meg nem értem... :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23) divergens


divergens
tag

hát én sem értem, olyan recsegés jön...

quake III arena

(#24) mr_ricsi válasza divergens (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kérj kölcsön egy másik tápot, lehetőleg valami minőségibb darabot, és azzal próbáld meg.
Ha azzal nem csinálja, akkor vidd vissza a CG-t.
Ha azzal is csinálja, akkor a géped alkatrészeinek egyenkénti cseréjével keresd meg, hogy mit intézett el a korábbi CG.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) divergens


divergens
tag

ok, majd ki filozom ha lessz idöm, köszi

quake III arena

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.