Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

csőváz Alle!!
hát szerintem a téma megnevezése elég bőbeszédűre sikerült, szóval a gyári specifikációkon kívül kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, tapasztalatotokra is, mert ezek figyelembevételével választom ki életem első P4-es deszkáját!
előre is köszi mindekinek

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) Vitus válasza J.J. András (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Szia! Én egy voksot rakok az Abit IC7 mellé. Nekem ugyan a kistestvér van az IS7 de a barátomnak van IC7 lapja és igen jól teljesít. Elég nehéz kérdés amit feltettél mert két nagyon eltalált lap van a topic címében így ilyet mondani, hogy ez a jobb vagy az a jobb nehéz mondani. Szerintem itt a pénztárca és ízlés kérdése a dolog. Teljesen mind1 melyiket veszed mindkettővel nagyon nagyon jól jársz!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Vitus válasza J.J. András (#1) üzenetére


Vitus
őstag

De azért azt vedd figyelembe, hogy az az asus 865PE chipsetes az az abit meg már a 875-ös amiben a PAT az gyárilag aktív és garantált, hogy müködik is!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) HiperG


HiperG
addikt

Mind2 lap jó, de Asusnál meg vannak szabva milyen memóriákat hajlandó elfogadni...
Ott van a honlapjukon a termékspecifikáció alatt...
Így zsákbamacska, mert kitudja hányszor kell majd visszahurcolni, hogy nem jó memória...

(#5) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Augusztus eleje óta van meg az aranyoskám ASUS P4P800 DELUXE. Csak jót tudok mondani róla. Nálam főleg az döntött, hogy minél több ide eszközt rá tudjak kapcsolni. Hát ez sikerült is (Max. 8 db. + Sata lehetséges). Meg persze a TUNING. De az inkább a procin múlik. A p4-nél figyelj oda, hogy ha dobozost veszel milyen hűtőbordát, adnak hozzá. Ugyanis 2400 Mhz-tól fölfelé lehet alumínium vagy az újfajta réz magos bordával is kapni ugyan azon az áron. Mind a két alaplap jó választás, csak szolgáltatásbeli különbségek dönthetnek.

(#6) erdoke válasza HiperG (#4) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem az Asus, hanem a chipset és a memóriák általános gondja. Az Abit oldalán is találsz ilyen tablicskut, ami NEM azt jelenti, hogy más memóriákkal tuti nem megy a lap, hanem azt, hogy ezeket tesztelte a gyártó, és ezekkel biztosan megy.

A legjobb aláírás a héten

(#7) turho válasza HiperG (#4) üzenetére


turho
őstag

Sőt, hosszas keresgélések után rájöttem hogy az IC7 még háklisabb a memokra, mint az ASUS, főleg aszinkronban...

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#8) g@bo


g@bo
nagyúr

abit!!

de csak akkor ha 2 év garival veszed. jobban meghajthatod mint az asust. ha ez nem fontos, akkor inkább asus..

(#9) Grafman


Grafman
aktív tag

Asus P4P800 mellet szolnék:

RAID 0/1 : 4 PATA+2 SATA
Integrált 5.1 hang
Hálókari
PAT
Prescott támogatás
Király tuninglap
Passzív northbridge hűtő:D

A jelenlegi legkompatibilisebb alaplap a C800-as nagytesója mellett ha a különféle memória modulokkal való eggyüttműködését nézzük!
Nem akarom leszólni, de az ABIT jóval nyűgösebb a különféle memóriákra.

De az IC-7 is király, eggyikkel sem jársz rosszúl.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#10) Vitus válasza Grafman (#9) üzenetére


Vitus
őstag

A prescott támogatás az áll mindenhol, ezt a chipset határozza meg és írja az intel, hogy a 865pe, 875, 875p mind támogatja csak egy bios update kell hozzá. De én nem hiszek ebben szerintem alaplap csere lesz. Meg elvileg csak 3.6Ghz-ig lesz Prescott socket 478-ba utána már a 6XX lábú jön annak meg a fölös lábait nem szívesen hajtogatja félre az ember, hogy a socket 478-ba belemenjen :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) HiperG


HiperG
addikt

Nekem eladók mesélték, hogy volt egy júzer aki vett egy p4p800-at és nem volt hajlandó menni, csak a corsair szupermemóval...
Aztis mondták még hogy az újabb asusok mind ilyenek
És mivel az rohadt drága végül vett egy MSI-t :))

(#12) J.J. András válasza Vitus (#3) üzenetére


J.J. András
őstag

na,pl ilyenekre gondoltam,mert annyira nem is futottam át a leírásokat.....
köszi, hogy erre felhívtad a figyelmemet...

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) J.J. András válasza Vitus (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

mi a különbséga 875p és a sima 875-ös Intel Chipset között???
most ha megveszem a 2 szóban forgó lap valamelyikét, mindegyik bele tudok tenni egy P4 Celeront.... ???
a Prescott a legfejlettebb technológiájú P4 ???
,mert úgy akarok kezdeni(mivel anyagi forrásaim meglehetősen szűkösek),hogy veszek először bele egy P4 Celeront.....aztán idővel egyre erősebb P4ket....
valaki?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) J.J. András


J.J. András
őstag

jah, akkor most milyen procikat vesz be ezen 2 db alaplap ??

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) J.J. András válasza Grafman (#9) üzenetére


J.J. András
őstag

PATA = ??????
mit takar, kérhetek egy rövid felvilágosítást....??

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#16) biga válasza Grafman (#9) üzenetére


biga
senior tag

Abit IC7 (-G):

4 sima IDE
2 Intel ICH5R SATA RAID0/1
G verzió: még 2 Silicon Image SATA RAID 0/1
Int. 5.1 opt in/out
-G verzió: gigabit LAN
PAT
az új NB hűtő nagyon jó

Ja, és jóval olcsóbb az ASUS-nál. Sok ilyet láttam működni, nem volt még RAM gondom.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#17) Vitus válasza J.J. András (#13) üzenetére


Vitus
őstag

Az abitok hivatalosan nem támogatják már a celeront és a 200-as fsbt sem. Az asus viszont igen ha jól tudom de mindjárt utánajárok :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) biga válasza J.J. András (#14) üzenetére


biga
senior tag

Minden Northwood magos procit fogadnak. (P4-eknél ált. az 512 cache-es, Celeronoknál a 2Ghz és a felettiek)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#19) biga válasza Vitus (#17) üzenetére


biga
senior tag

Ezt hogy érted? Csak azért mert Abit, nem támogatja a chipset specifikációkat? :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#20) biga válasza Vitus (#17) üzenetére


biga
senior tag

Természetesen mindkettő támogatja a Celeront és a 200MHZ FSB-t is, ha a proci Northwood!!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#21) Charlie


Charlie
tag

A 865 támogatja a Celeront is, a 875 nem.Sajna ez egy Inteles kibaszás.

(#22) J.J. András


J.J. András
őstag

akkkor szeretném megosztani, így meccs után lenyugodva, az elém tárt információkból a következtetésemet :

mivel a 875i-nek a ''kistesója'' a 865i chipset, igazából nem tudd sokkal kevesebbet, csak egy pár extra nyalánság(amit majd Ti megmondtok,hogy mik azok) maradt ki belőle.....DE, míg a 865i fogadni fogja a P4 Celeron 2Ghz-et (Nortwood magos legyen?) , addig a 875i nem !
ebből kifolyólag, mivel az ABIT IC7 875i-s , ezért kell megvennem az ASUS P4P800 Deluxot, hacsak nem találok valami igen olcsó P4-et(csak Nortwood és Prescott magos lehet ? )

hm, jól értettem az eddigieket???

köszi előre is

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#23) J.J. András


J.J. András
őstag

bocs a helyesírási hibákért, de siettem... Bravo Andris, Bravo !!!! :C

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#24) Grafman válasza J.J. András (#22) üzenetére


Grafman
aktív tag

1. PATA=Paralell ATA azaz soros Magyarúl sima ATA.
2. i865PE chipset= minden ami a i875P chipsetben kivéve a PAT-ot. De néhány gyártónál az i865PE-s alaplapokon is van PAT (pl ASUS).
3.PAT=Performance Acceleration Technology ami a memória kezelést gyorsítja némileg. Nem egy túl nagy was ist das.
4.ASUS P4P800-ba rakhatsz bármilyen P4-est vagy Celeront a 400MHZ FSB-s Willemate-től a 800FSB-s Northwood-ig!
5.Amit az ASUS megígér az úgy is lessz, szóval szerintem nem kell parázni a Prescott fogadóképességtől sem.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#25) J.J. András válasza Grafman (#24) üzenetére


J.J. András
őstag

mivel Grafman válaszolt egyedül, és az ABIT ic7-g -ről meg valaki azt mondta,hogy nem fogad Celeront,ezértazt hiszemakkor inkább ASUS p4p800 Deluxe lesz.....
ezen a p4p800-onbe van kapcsolva az a PAT utasításkészlet?
egyik haverom mondott valamit a p4c800-ról, az jobb,vagy miben tér el a p4p800-tól ???

köszi csumi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#26) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

A PAT biosban kapcsolható be: Advanced Chipset settings Perfomance Acceleration Mode-nél. Kb. 3-5%-ot hoz a Sandra memória tesztnél.
A PAT az ASUS P4P800 Deluxe alaplapon csak 200 (800) FSB-nél működik. Bios verzió: 1010. Ha már 201 FSB-t állítasz be, akkor az automatikusan kikapcsol, sajna.
A P4P800 = (i865), P4C800 = (i875).

(#27) Skica válasza FRIZ 22 (#26) üzenetére


Skica
őstag

Ezért nem sikerül nekem aktiválni a patot benne, mert nekem 250FBS van beállítva.A tesztelők akkor hogy a csudába állították be hogy ment még 275-el is??
:DDD

.: No Comment Grp:.

(#28) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Fene tudja. Amikor felraktam a 1010 biost akkor, kezdtem el nézni a CPUZ-vel hogy megy-e a PAT vagy nem. Hát 201 FSB-nél már nem megy.
Meglehet régebbi bios alatt működik a PAT? Majd kipróbálom délután.

SKICA 250FSB, melyik P4-ed van?
Én, úgy néz ki egy béna P4-et fogtam ki magamnak (Dobozos P4-C 2600 Mhz). 13x220=2860 (1,6V) fölött állandóan kifagy, a tesztek nem futnak le, újraindul a gép.
Táp gondokra gyanakodtam, tegnap építetem be egy CHIFTECH 350W-os tápot a CODEGEN helyett, de a probléma ugyanúgy fenn áll.
Milyen hűtést használsz?

(#29) Skica válasza FRIZ 22 (#28) üzenetére


Skica
őstag

P4 2400C Box, a gyári hütő kuka, Wantech rézmagos (P4 3200+)Cooler rádob, alapfesz 3016-on stabil idle:26-30 fok, terhelten sem érte el a 45 fokot.

.: No Comment Grp:.

(#30) J.J. András válasza FRIZ 22 (#28) üzenetére


J.J. András
őstag

a tesztek szerint ezt a BIOSt hazsnálták : ASUS P4P800-Deluxe BIOS ver. 1009

szóval, lehet, hogy az a baj, mert azt írták, egy darabig ment a PAT a húzással egyidőben.....
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=245&p=9[/L]

csókamiki

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#31) J.J. András


J.J. András
őstag

na, akkor szerintetek nem megy benen a PAT ???
és PRESCOTT magos proci nem fog belemenni ????

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#32) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Hát nem tudom, hogy a PROHARDVER hogy tesztelt, de 1010, 1009-es bios-al a PAT 200 FSB fölött nálam nem működik, legalább is a ZCPU szerint. 200 FSB-nél viszont megy, bár nincs is olyan nagy jelentősége, saját mérések szerint 3Dmark2001 kb.+50 pont, sandra memória teszt kb.+100 ami ugye smafu.

(#33) erdoke válasza J.J. András (#31) üzenetére


erdoke
titán

IC7-G-ben megy végig, ahogy az egy 875-től elvárható. Prescottot hivatalosan csak az IC7-Max3 támogat. Szerintem Socket478-as Prescottot nem is lesz érdemes venni, majd csak az újakat. Könnyen lehet, hogy Willamette-betegséggel lesznek megáldva.

A legjobb aláírás a héten

(#34) J.J. András válasza erdoke (#33) üzenetére


J.J. András
őstag

Erdőke, mi az a Willamette betegség, felvilágosítanál ???

köszi, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#35) erdoke válasza J.J. András (#34) üzenetére


erdoke
titán

A Willamette magos P4-ek lassabbak voltak, mint az arányosított utolsó P3-ak. Ráadásul nem nagyon bírták a tuningot, és ahhoz képest erősen melegedtek. A Northwood a legtöbb említett problémán jelentősen javított.
Talán ez várható most az első Prescottoknál is a kiszivárgott hírek alapján.

A legjobb aláírás a héten

(#36) J.J. András válasza erdoke (#35) üzenetére


J.J. András
őstag

köszi Erdőke, de ugye ezt is kijavítja az Intel ???

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) Grafman


Grafman
aktív tag

Ha ennyire kell a PAT 200FSB-fölött és tényleg problémamentes lapot akarsz emellett még tuningolni is szeretnéd akkor az ASUS P4C800-ast néz meg jobban, ha van rá keret és elfér a ma kapható legjobb integrált LAN megoldás akkor abból is az -E Deluxe verziót.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#38) HiperG válasza Grafman (#37) üzenetére


HiperG
addikt

Amugy sose tudtam, hogy miben különbözik az -E és a Deluxe :)
Nem mintha érintene, csak kíváncsi vagyok :DD

(#39) Grafman válasza HiperG (#38) üzenetére


Grafman
aktív tag

A P4C800-E Deluxe-on Intel Gigabit LAN-van. Az össez többi P4PC800/P4P800-on csak 3COM Gigabit LAN.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#40) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Pár hete én is vettem egy ASUS P4P800-Deluxe (bios: 1009) alaplapot P4-C 2600Mhz BOX procival, és 2x512Mb (466) TwinMos Ram-al. A probléma az, hogy 3GHz-körül egyszerűen lefagynak a tesztek, a gép ujraindul, stb. 2.8-2.9 körül stabil, de csak egy kis v-core emeléssel. Én a tápra gyanakodtam (codegen 350W) de már azt is lecseréltem (chieftech 360W). A hűtés az alap intel alu box. Meglehet egy nem húzható P4-et fogtam ki?

Nálatok is ugrál a v-core feszültség? Pl. alap 1,550V-ra beállítva a biosban, az asus probe szerint 1,480V és 1,560V között ugrál a feszültség. A biosban a tuning-hoz szükséges 1,600V-nál meg 1,500V és 1,630 közöt ingadozik.


(#41) turho válasza FRIZ 22 (#40) üzenetére


turho
őstag

Valami ott nem kerek a lappal szerintem. Vagy a 360-as táppal, de annak kisebb az esélye. 300-as chieftec nekem viszont kifulladt 3 ghz-nél. A ram szinkron vagy aszinkros? Spd vagy manual timingek? Játsszál vele egy kicsit. Ja és legyen az összes tápcsati átmozgatva, jól rádugva a lapra.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#42) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

A codegen táppal és a chiftech táppal is ugyan úgy ugrál a v-core feszültség annak ellenére, hogy a chiftech táp alap kimeneti feszültségei (12V, 3,3V, 5V) stabilak és nem térnek el csak század értékekben. Ez a codegen tápra nem mondható el. A codegen tápot kipróbáltuk öcsém AMD-s gépében is, nála nem ugrál a v-core, viszonylag stabil. Létszi valamelyik P4P800-Deluxe tulajdonos küldhetne az e-mailemre ASUS PROBE Log filét a saját mért eredményeiről, persze a táp megnevezésével együtt.
A ram szinkron módban megy deaful (2,5-3-3-8), 220FSB fölött automatice visszakapcsol (2,5-4-4-8)-ra. A ram-on található felirat szint DDR466 (2,5-3-3-8). Tehát 233FSB-ig simán működnie kell szinkron módban. De már ezt is állítgattam keresztül kasul.

(#43) Grafman válasza FRIZ 22 (#40) üzenetére


Grafman
aktív tag

Az 1009-es BIOS-egy nagy sz@r, ezzel jött a lapod?!
Próbáld meg az 1010-es final-t vagy még inkább visszaflashelni az 1008-asra, persze hacsak nem rev 2.0-as kiadású a lapod.
Ez a PCI slotok közé kell legyen írva (mármint, hogy rev 1.2 vagy 2.0).

Az én P4P800-asommal (rev 1.2) is voltak vélt V-probémák de már megoldódtak.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#44) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Kipróbáltunk egy Gigabyte új GT Edition i865 PE alaplapot és a 2,8 as P4 fesz emelés és minden bűvészkedés nélkül megy 3,5GHz azaz 1000FSb vagy QPB vagy mittomén hogy hijják a nagyokosok ...

szóval jó kis deszka :))

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#45) GigabyteFan válasza GigabyteFan (#44) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ja és sima hűtés egyszerű Titan W6

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#46) FRIZ 22 válasza Grafman (#43) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Az alaplap rev 1.2-es és az 1007-es bios-al érkezett. 1008-as bios-al is ugyan úgy gondok volta, próbáltam már a 1010beta6-os verziót, ez sem tökéletes. 1010 finalt még nem. Egyébként ha a V-core-t 1.568V-ra állítom akkor viszogylag kapok egy stabil 1.55-öt ami néha felmegy 1.6-ra. De legalább nem megy le 1.55 alá.
A 1009-es tényleg hibás lehetett mivel hosszú időre le is vették az ASUS oldalról.

(#47) Tompo


Tompo
aktív tag

Az ABIT honlapjáról:

The reason that Willamette CPU would cause 865/875 chipset boards booting up failure is the VRD10 power spec designed on IC7/IS7 boards. On VRD10 compliant motherboards, the VID of Willamette CPU will be wrongfully identified as below 1.0V, which is far away from 1.7V by CPU default spec. Therefore, Willamette CPU couldn't get correct CPU core voltage to boot up on 875P and 865PE motherboards.

For example, Celeron 1.7G and P4 1.5G/1.7G are Willamette core and could not boot up on all 875P and 865PE motherboards; nevertheless, P4 2.4G(533) and Celeron 2.0G are Northwood core which are okay for 875P and 865PE motherboards.

For further information, please visit Intel website:
[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/default.asp?iid=devnav_btn1+hw_proc_specfind&[/L]


(#48) Grafman válasza Tompo (#47) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mi ez?! Valami ABIT ellenpropaganda a Springdale/Centerwood mezőny egyébb gyártóival szemben?! Az i865 chipseteknek semmi baja sincs a 100MHZ FSB-s Willemate-ekkel, legföljebb az ABIT alaplapoknak!
Pl. az ASUS a i865-ös alaplapjai hivatalos specifikációjában is fölvállalja a 100MHZ FSB-s procikat, és működenk is ebben a felállásban (pl. nállam 1.7GHZ Willemate Celeron kifogástalanúl) az már más kérdés , hogy ezt az ABIT-képtelen normálisan megoldani. Ergo, ha már az övék nem akkor a többi sem?! Elég gusztusztalan a marketingjük!
Amit én tapsztaltam az totálisan ellentmond az álltaluk állítottnál, egyszerűen baromság!
Főleg, mivel a Willemate-eknek nem 1.7 hanem 1.75V-kell.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#49) Tompo válasza Grafman (#48) üzenetére


Tompo
aktív tag

Akkor tapasztalat: ASUS P4P8X nem megy 1,5 P4-essel, csak az 1,6-ossal.

(#50) Grafman válasza Tompo (#49) üzenetére


Grafman
aktív tag

Az ABIT részéről említett két lappal (IS7/IC7) való összehasonlításban csak az azonos chipsetet használó ASUS lapokat fer fölemlegetni, vagyis a P4P800-at (i865PE á lá IS7) és a P4C800-t (i875 á lá IC7). A P4P8X más lapra tartozik.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.