Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Talán bios probléma?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
volna egykis problemam nekem van egy AMDk-6 os 412mhz kis gepem!
ezt a gepet kolcson adtam egy havernak ra egy napra mondja hogy nezem meg mert gazvan vele!
a kovetkezo a gaz:bekapcsolom a gepet elis indul elkezd szamolni hogy mennyi RAM meg mivan a gepbe es mikor mar bekellene adja hogy win98 egyszeruen megal es nemcsinal semmit:(((
restartolni nemtudok a billentyuzetelsem csak akor ha megnyomom a resetet a gepen mi lehet ez talan BIOS???
de az az igazsag hogymar vegig allitgatam a bios zeg zugat mindent kiprobaltam es nem mentem vele semmire!
valaki valami tanacsot vagy otletet ha tudna adni megkoszonem !!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) Peet válasza Vaze (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Azért mert nem jön be a windows nem feltétlen BIOS sőőőt!
Próbáld meg boot cdről vagy indító lemezről elindítani a gépet. Ha úgy se megy akkor lehet, a BIOS-al gond, de még akkor se bizti. HA nincs semmi fontos a winyón akkor formázd le és dobj fel újra a windowst. Van egy olyan érzésem, hogy a haver letörölt valamit a windows system könyvtárból és azért nem indul.

Sok sikert!
:)

(#3) Vaze


Vaze
őstag

Barcsak ugyis menne hogy feltenek egy uj windowst de sajnos ezsem megy:(((
nemakar ellindulni es pedig jo a floppy lejaco

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4) CsendPenge válasza Vaze (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Biztos, hogy jó a floppy? Mert ha az sem megy, akkor ez inkább alaplap. Nézd meg floppyt, hogy nem jelez-e egyfolytában az olvasást jelző led. Ja, és bios-ba ugye minden további nélkül be tudsz lépni? Akkor itt is nézd meg, hogy jól van beállítva a bios. Amúgy lehet, hogy jó lenne egy load setup default-ot nyomni neki...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) Peet válasza Vaze (#3) üzenetére


Peet
senior tag

A kisfloppy 1,44-esnek van beállítva a BIOS-ba? Ha nem akkor azért nem megy. Próbáld boot cd-vel is!!!! Nem ártana egy BIOS reset sem, mert ha nagyon beletúrtál és össze-vissza állítgattál mindent az nem tett neki jót!
Szóval:
-ellenőrizd a jumpereket
-ellenőrizd a kábeleket (táp és adat kábelek) mindet!!!!!!!!!!!
-BIOS reset aztán optimal beállítás és a kisfloppy 1,44-re állítsd
-boot kisfloppy vagy boot CD, de legjobb lenne ha mindkettőt kipróbálnád
-ha egy DOS-ig se jutsz el akkor komolyabb a baj
-a winyót ellenőrizd le scandisk-el egy másik gépben

ha nem megy így se írj!

(#6) Peet válasza Peet (#5) üzenetére


Peet
senior tag

Jah és ha cd-ről vagy kisfloppy-ról akarsz bootolni akkor az legyen elsődleges bootnak megadva!!!!!!!!!!! :)

(#7) Peet válasza Peet (#6) üzenetére


Peet
senior tag

Miért 412MHz a proci? Ha húzod rakd vissza alap órajelre és a ramot is!!!!!!

(#8) Peet válasza Peet (#7) üzenetére


Peet
senior tag

A billentyűzettel addig nem tudsz reset-elni, amíg nem indul a windows (ctrl +alt +del -re gondoltál nem????). Ha van reset gomb a bill.-en akkor se bizti, hogy megy a dolog, így hát ne csodálkozz ezen.

(#9) Peet válasza Peet (#8) üzenetére


Peet
senior tag

Általában ha a BIOS rossz akkor nem indul a gép, vagy nem tudsz belépni a BIOS-ba! Ellenőrizd, nincs e fizikai sérülés az alaplapon vagy a gépen. Égési nyomok, piszkok, nedvesség....mitomén.... szóval nézd meg a haver nem tette e véletlenül tönkre.

(#10) Vaze


Vaze
őstag

Oke ertem akor eloszor megcsinalok most mindent amit leirtatok ha nemmegy valami akor irok!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#11) Vaze


Vaze
őstag

na megvolnek valoszinu hogy meghalt az alaplapom mert semmitsem csinal nem bootol floppyrol nem bootol cd rolsem:(((
talan megnezetem egy szerelovel....de azert koszi a tanacsokat!!!!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#12) Vaze


Vaze
őstag

Ez a Topick bezar!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Talán bios probléma?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.