Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nagypasztor


nagypasztor
tag

Sziasztok!

Sok embertől olvastam már hozzászólásokat a témával kapcsolatban, és nagyrészt csak kérdések merültek fel, így hát úgy döntöttem, hogy nyitok egy témát az esetleges kérdések és válaszok könnyebb megtalálhatósága érdekében.

Személy szerint nekem is körülményes a tabot két hüvelykujjal nyomkodni, és jobban örülnék annak, ha egy billentyűzettel tudnék gépelni, de mivel még nem olvastam túl sok hozzászólást a tapasztalatokról, ezért nem mertem belevágni.
Az én kérdésem az lenne a használóktól, hogy mi a tapasztalat az olcsóbb és esetleg drágább termékekkel kapcsolatban?

Mennyire kompatibilisek az egyes vezetékes billentyűzetek a különböző készülékekkel?

Megoldható-e a teljes magyar kiosztás a nem magyar billentyűzeteken?

A bluetooth-osok meddig bírják egy töltéssel? És ha ezzel használod a tabot, akkor érezhetően jobban merül-e a készülék?

Személy szerint Nexus 7-hez kapcsolható billentyűzetekre lennék kíváncsi, és hogy érdemes-e külföldről rendelni esetleg kínai cuccot! Köszi előre is mindenkinek!

(#2) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Helló!

Pont én is ilyesmi kérdéseket gondoltam feltenni... hogy egy tabletet ha pl. rákötök hdmi-n egy nagy tv-re... jó lenne külső perifériákról (egér+bill.) kezelni... Elviekben működik, de hogy gyakorlatban mennyire használható...ez nagy a kérdés. Azaz "kvázi" asztali gépnek használni a tabletet...nyilván csak alapvető (pl. internet böngészés, e-mail...közben skype...) használathoz. Természetesen csodát nem lehet várni, de nem is ez a cél...
Itt egy érdekes cikk (és a hozzászólásai) a témával kapcsolatban: [link]
Kedvcsinálónak...

[ Szerkesztve ]

(#3) nagypasztor válasza Gabipro (#2) üzenetére


nagypasztor
tag

Én nézegettem ezeket a billentyűzetes tokokat hozzá, meg BT-billentyűzeteket, és igazából ezek érdekelnének, hogy ezzel kapcsolatban van-e tapasztalata néhányunknak.

Az sem rossz ötlet, hogy egy nagy asztali billentyűzetet kapcsol az ember hozzá, meg egy egeret, de esetemben annak örülnék, hogyha a hordozhatóság és az elfogadható méret megmaradna!

Na meg a touchpados billentyűkről is hallottam valahol. Az Is érdekes lenne hozzá. Quasi laptop...

(#4) Gabipro válasza nagypasztor (#3) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Hát ha kimondottan tablethez billentyűzetes tokot szeretnél, akkor azok szinte biztosan jók! Egyedül szoftveres problémák lehetnek még az e téren még nem túl kiforrott android miatt, ahogy az általam fent linkelt cikkben [link], ill. a hozzászólásaiban utalnak is rá. (Érdemes elolvasni!)
(De a megoldást is megadják: External Keyboard Helper nevű progit kell feltenni a gépre!)
Természetesen én is gondolkodok ilyen tokban is...a hordozhatóság miatt... de pl. este, otthon mégis csak jobb, kényelmesebb lenne a kezelés (egy kis böngészés, FB, ez-az) külső (nagy) billentyűzet+egérrel.... HDMI-n monitorra vagy TV-re kötve. Én erre lennék kíváncsi... hogy ez megy-e, ill. hogy megy... ha nincs Note 2 szintű gépem. (Elég-e egy alsó kategóriás tablet (vagy okostel.) ...vagy nem árt azért komolyabb... mennyire terheli meg +ba a gépet a HDMI megjelenítés +a külső (bluetooth/usb) bill+egér kezelés...)
Sőt...ahogy nézem ezt: [link] lehet nem ártana valami "spéci" egér hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#5) nagypasztor


nagypasztor
tag

(#13521) 2013-05-21 09:56:16
fpatrik17

Ékezetes billentyűzetes tok létezik? Csak ékezet nélkülit találok, és számomra annak semmi értelme
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6) nagypasztor válasza nagypasztor (#5) üzenetére


nagypasztor
tag

(#7) nagypasztor


nagypasztor
tag

(#8) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Akkor jól mondtam... External Keyboard Helper, ez úgy néz ki hogy kell...
Igen, most még nem nagyon van magyar ékezetes "tabletes-tokos" billentyűzet, de majd lesz! De rohamosan nő az igény ezekre az eszközökre, nagyon el fog terjedni....
Így volt ez anno a PC-vel is... az "őskorban" (~20-25 éve) mikor az első személyi számítógépek megjelentek....azokhoz sem volt kezdetben magyar ékezetes billentyűzet! El kellett telnie néhány évnek...s lett.
Ez a BT-s összecsukhatós billentyűzet se rossz! De nekem nem kell, ez amolyan "köztes" megoldás, a kicsinek (hordozgatni) kicsit nagy...otthonra meg kicsi, felesleges. (szerintem)

(#9) nagypasztor válasza Gabipro (#8) üzenetére


nagypasztor
tag

Igazából szerintem egy számológép mérete az a bill, és viszonylag nagynak tűnik a távolság is a betűk között, úgyhogy lehet kényelmesebb vele a gépelés.

Láttam olyan tokba épített megoldást amúgy, amire írták, hogy tudja a magyar karaktereket, csak különböző bill kombókkal. Igazából most még nem biztos, hogy fontos, de engem spec zavar, ha egy idő után begörcsöl a kezem, mikor két kézzel kell tartani a tabot és úgy gépelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.