Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  T3 szétbarmolása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pedrohsi


pedrohsi
tag

Adott egy T3-as háló a kóterban. Eme hálón van kb 40 gép. Mi még switchről megyünk, innen van 1 továbbvezetés 16os HUBra(10Mbit). Namost, valaki igencsak ''leterheli'' a HUBot, ami úgy manifesztálódik, hogy a mi 100Mbites hálónkon is ugrál a ping 10-300 között, néha 1-1 pillanatra teljesen megszakad(MOHAAval jáccom, és kegyetlenül szaggat néha). Persze ha a srác(vagy több) kikapcsolja gépét, száguldunk és 1-20 közötti pingem van pesti szervereken(Pécsről). Amúgy böngészés, letöltés megy, tehát nem folyamatosan terheli le, hanem ''rángatja''. Mi lehet az oka?

(#2) nap válasza pedrohsi (#1) üzenetére


nap
addikt

Egy-ket felrakott netbeui tud generalni egy kis plusz adatforgalmat, de valoszinubb, hogy egy szar halokartya van valahol.
Ha jelentkezik a problema, akkor csak sorban egyesevel ki kell huzni a madzagot a hubbol, amikor megjavul, akkor nagy valoszinuseggel meglesz a bunos.
Persze illik elotte tajekoztatni az erintetteket. :)
Szoftveres megoldas a Lanalyzer (vagy valami hasonlo) lehet.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3) HSNet válasza pedrohsi (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Majdnem biztos, hogy valamelyik gépben a hálókártya szutyerák, esetleg a madzaggal van valami gond. A legjobb megoldás tényleg az, ha egyenként kihuzigáljátok a kábeleket a HUB-ból, vártok 1-2 percet, ha megszünik az ütközés, akkor megvan a bűnös. Elöszőr a kábelt cseréljétek ki, ha meg van törve, vagy a csatija nem érintkezik, akkor ez az olcsóbb megoldás, ha nem nem, akkor próbáljatok ki a hálókártya cseréjét.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#4) e-biza válasza HSNet (#3) üzenetére


e-biza
őstag

mondjuk nem vettem ki milyen a kábelezés, de azért nem hiszem hogy olcsobb egy kábelt kicserélni, ha mondjuk az 30-50 méter és mondjuk a falra van felszögezve. ilyen esetben a hálokártya a bonos. Egyszerübb ha a kábelt bedugják egy másik hálokártyába és ha ott nincs gon akkor nem a kábel a hibás. Nemde? :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#5) pedrohsi


pedrohsi
tag

Ja, cat5 UTP kábel van, falra felaggatva:)
Egyébként érdekes dolog történt: mivel a szoba, ahol a HUB van(a switch a miénkben található, hogy legyen 100mbünk:) zárva van, benéztem pár emberkéhez. Szomszédunknál kihúztam a kábelt, és láss csodát: megszűnt a bibi! Miután visszadugtam, akkor is rendben volt minden... Tehát valószínűleg csak időszakonként jön elő a gond, és az kezelhető időleges lehúzással - aztán úgyis újra kezdődik:(

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  T3 szétbarmolása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.