Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyinga


nyunyinga
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen nyitom meg ezt a témát. Szeretném összekötni a VHS lejátszómat a számítógéppel. Vettem EasyCap átalakítót, össze is dugtam rendben. Összeraktam a laptopommal. OBS programot letöltöttem. Kép volt, de hang nem. Aztán sikerült valahogy hangot elővarázsolni, de akkor meg a kép csúszott, a kép alsó része volt fenn, alsó része fenn és középen meg elválasztó vonal. A program újratelepítése után is ilyen maradt. Rádugtam számítógépre. Ott lett kép, de hang nem, és a hangot állítgatva a kép ugyanúgy elcsúszott, mint az előző esetben. Szeretnék segítséget kérni. Köszönöm :)

(#2) Thayol válasza nyunyinga (#1) üzenetére


Thayol
csendes tag

Nem manapság volt ilyennel dolgom, de ha jól tudom, akkor ez teljesen gyakori dolog. Elvileg az okozója az, hogy máshogy pufferel a hang és a kép a digitalizálás során. Azt olvastam, hogy egy Time Base Corrector névre hallgató kütyü tud segíteni, de személyes tapasztalatom alapján, ha stabilan késik/siet és nem inkonzisztens, akkor akármilyen videovágó szoftverrel egy kis utánvágás meg tudja oldani a hibát. Persze ha hosszabb az anyag, akkor lehet kicsit macerás!
(Nem a legjártasabb vagyok a témában, veterán digitalizálók hátha tudnak hatékonyabb megoldást!)

(#3) Qru válasza nyunyinga (#1) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt kérdezd meg: VHS digitalizálás

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.