Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) bekes.andras


bekes.andras
tag

Sziasztok! Engem is érdekel a szalagos tárolás, de vannak sötét foltok. Tegyük fel beszerzek egy LTO-5 meghajtót. Ezt addig fogom tudni használni, amíg az adott operációs rendszer kezeli? Ha tíz év után előveszek egy biztonsági másolatot, optimális esetben visszaolvashatom azt a kazettáról? Szükséges-e az adatokat frissíteni, vagy átírni másik kazettára? Vannak olyan adatok, amiket őriznék, de a tartalmuk nem változik. Vagy egyszerűen töltsem fel a Backblaze-ra és kész? Év 70 dollár mindenféle korlát nélkül, az más kérdés, hogy TB-okat meddig töltök fel, viszont, ha fent van, már nem az én gondom a menedzselés. Jelen pillanatban egy LTO5 meghajtó 250.000,- Ft körül van, ez mostani árfolyamon majdnem kilenc évnyi szolgáltatást jelent, ha nem változik az árfolyam, és a díj (fog), minden, ami ettől tovább tart az LTO irányába billen, de tíz év múlva lehet win11 sem lesz... Feltételezem a kompatibilitás megmarad, és a driverek is, de a cégek ki tudja hanyadik generációt használják már, miközben a végfelhasználókhoz lecsorgott régi technológiák még működhetnek. Mennyire reális, hogy 20 év múlva át tudom írni az LTO5-ös kazettám az aktuális generációra, vagy más hordozóra? Köszönöm a válaszokat.

U.I.: keresgélés közben belefutottam az RDX meghajtókba, amik egy saját FW-es 2,5"-es merevlemezt tartalmazó cartridge, rettenetes magas áron. Számomra megdöbbentő, hogy ez egy termék. :D

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.