Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Sulinetben komplett pc-t... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Utopista válasza Dracula (#150) üzenetére


Utopista
tag

Helló.

A hozzászólásodból úgy vettem ki, hogy tudod miből áll(nak) a 120.000-es konfigok amik a Fefo-nál kaphatók! Két kérdésem lenne, ha esetleg tudnád a választ, vagy bárki más!

1. A memória 1*1024 vagy 2*512

2. Az AMD-s konfigban pontosan milyen alaplap van? Foxconn? Asrock?

Foxconn-ból 1-et találtam ami 6100-as Nvidia chipsetes és 7.1-es hangrendszere van! [link]
Asrockból 4 alaplap is van amely 6100-as chipsetes és 7.1-es int. hangja van! Ezek között nem sok a különbség, de azért érdekelne melyik az, ha egyáltalán az!
[link]
[link]
[link]
[link]

Üdv.

[Szerkesztve]

(#152) Dracula válasza Utopista (#151) üzenetére


Dracula
senior tag

Hi!

Pontosan tudom, mert rákérdeztem!

1. Ezt nem tudom :D De szerintem 2x512, ha nem bénák

2. Asrock lap: 945GZ-ből csak egyféle van, az AMD-s lap pedig AM2-NF4G-SATA2

Üdv!

(#153) Utopista válasza Dracula (#152) üzenetére


Utopista
tag

Köszi szépen a gyors infót.

üdv.

(#154) sailor19 válasza Dracula (#152) üzenetére


sailor19
csendes tag

Látom jól értesült vagy Fefo ügyben.. ara nem kérdeztél rá véletlenükl mennyirre vannk felszerelkezve ezekből a konfigokból? Fenyeget az elfogyás veszélye?

(#155) Dracula válasza sailor19 (#154) üzenetére


Dracula
senior tag

Na végül pont most rendeltük meg a 3007-et, tehát D820 lesz, és szükség esetén pár év múlva még a Core2Duo-t is megeszi a 945-ös chipset miatt. :)
A 4x-es AGI PCI-E meg nem érdekel, alap VGA-nál szerintem nem számít, úgyis csak a DVI a lényeg.

De hogy a kérdésre is válaszoljak:
Mivel jön a Karácsony és a Sulinet Express is a vége fele közeledik, nem tartanak raktárkészletet a gépből! Épp ezért meg kell rendelni, és kb. 5 nap amíg megérkezik, és 2 nap alatt rakják össze. Tehát minél előbb rendeld meg ha ilyet akarsz.

Üdv!

(#156) Dracula


Dracula
senior tag

Ja és még egy kis infó:

A dvd író az LG benne.

A ház: Foxconn 3GTLA vagy csak simán GTLA néven fut. A táp benne 300W-os és elvileg FSP. (lényeg, hogy nem CG/Vargánya/Skyhawk stb.)

Üdv!

(#157) Blamazs válasza Dracula (#156) üzenetére


Blamazs
senior tag

Igaz az eneymet nem szedtem szet, de mintha 1*1gb ram lenne benne. :(
szoval benak:)
de nekem igy is jo a gep nagyon.....

(#158) Dracula válasza Blamazs (#157) üzenetére


Dracula
senior tag

Everest report van CPU-z? Azokkal meg tudod nézni, hogy melyik slot üres / foglalt...

Üdv!

(#159) bogel válasza Blamazs (#157) üzenetére


bogel
tag

Megerősítve: 1 GB 533-as modul.

Nehéz húzni, nekem 200->240 FSB-nél már fagy.

Ni! Ni! Ni!

(#160) bogel válasza Dracula (#155) üzenetére


bogel
tag

Vigyázz, ha kártyával fizetnél: CSAK készpénzt fogadnak el, automata meg jóóó messze van csak onnan.

Ni! Ni! Ni!

(#161) bogel válasza Dracula (#156) üzenetére


bogel
tag

Én már szétszedtem a gépet, 350W-os a táp benne, DeeR márkanévvel. Bár szerintem attól függően, mi van nekik épp elérhető, azt építenek bele.

Ni! Ni! Ni!

(#162) ricsi99


ricsi99
addikt

Hi
Sulinet ismét alkotott. Egy haver hozta a gépet ,hogy rakjak rá neki Xp-t az új sulinet-es gépére. Először is közöltem vele ,hogy egy f@rok ,mivel nincs az adóvisszatérítésre rászorulva ,aztán meg nfs- carbonozni akar ,hogy akkor miért nem vesz valami jobb gépet?
Mondta vett jót,
Részei
Midi Packard bell ház +lap
2.8d p4 512 ram valami lg cd-író ,meg x1600se ,250 seagate wincsi.
Istenem .... ilyen hulladékokat ki mernek rakni eladni.... :F
Nekem a pofámról leégne a bőr ha ijet ajánlanák játékra...... :W
A még kimaradt... Xp -helyett odaadtak a gyereknek egy kézzel írt cetlit hogy a www.szinvanet.hu ról töltse le az xp-t meg a drivereket
:O :O :O :O :O :O :O :O

[Szerkesztve]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#163) Utilitas válasza ricsi99 (#162) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Minek kell megint a sulinetet szidni. :(
Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki nyomul full gépekre, talán mert sok embernek nincs is szüksége rá.
Ha a sulinetben vásárol valaki,akkor kompromisszumot kell kötni önmagával és a géppel is, ezt el kell fogadni.


Ja egyébként, ha már itt tartunk...
''Nekem a pofámról leégne a bőr ha ijet ajánlanák játékra...... ''
Nekem meg akkor égne le a bőr a pofámról, ha így írnék... :))



Minden jót
Utilitas

[Szerkesztve]

(#164) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok ..

Eggyik koléga nőm szeretne egy gépet vásárolni , és megkért hogy kérdezzek már rá az alábbi configrta , hogy szeritnetek érdemes-e megvenni sulinetre , vagy inkább rakasson össze egy gépet ? ...

Intel Celeron 2,8GHz processzor LGA775, Asus P5VDC-MX alaplap, PQI 512 MB DDR2 memória, Samsung 160 GB SATAII merevlemez, LG GSA-H10NBBB DVD +/-RW, Integrált VGA, Codegen 3367 300W ATX ház , Codegen MO-004-1 PS/2 egér, Chicomy 9810 PS/2 billenytyűzet, UHU Linux, LG T710BH CRT monitor, 2 év helyszini garancia

Sulinet kedvezménnyel vásárláskor fizetendő vételár : 123,500 ft , egyébként 63500 Ft

A másik lehetőség ::

Asus Sempron 2800+S754 , memoria: PQI 512 DDR PC 3200 , HDD: Samsung 160 GB 7200 SATA II , LG GSA-4166BB/HL20 LSC DVD +/- RW fekete , VGA: GIgabyte R955256D 256 MB , Ház : Colors 8007-C43 420W , klaviatura : colors KB-2325 , Eger : colors M-2018 optiakai , Hang , háló kari : van , Szoftver : UHU linux
Egyéb : Colors SP-168 hangszoró

Ára : 121900 Ft áfával eggyütt

Szal megéri valamelyik is , vagy inkább rakasson össze ??

Előre is köszi ..

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#165) Utilitas válasza AlyArkhon (#164) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Fontos eldöntendő kérdés, hogy mire kellene a gép. :F
A másik, hogy monitor kell-e hozzá, illetve kb. mennyit szánna a vásárlásra. :F
Ha ezek a dolgok megvannak akkor be lehet lőni azt a konfigot ami az adott feltételeknek meg fog felelni. :C

Röviden ennyi

Minden jót
Utilitas


Ui: Olvass vissza kicsit, pár olyan konfig már előjött amelyiket esetleg megéri sulinetben beszerezni.

(#166) Dracula válasza bogel (#160) üzenetére


Dracula
senior tag

Hi!

Kösz, ez nem gond, mert lesz nálunk kp.

DeeR táp? hm. Hát talán nem annyira rossz. Bár FSP-t emlegettek a Foxconnban. De szerencsére nem Codegen.

Viszont az, hogy nem DC a ram az gáz. Mondjuk bővítéskor pl. 1 év múlva Vista-hoz jól jön hozzá egy másik pár 1 gigás. :D

Üdv!

(#167) Tattoo


Tattoo
csendes tag

Sziasztok.

Légyszi segítsen ebben valaki. Megéri?
AMD ATHLON 3800+
Nvidia 7300SE 64/512 PCI tv-out
512 MB memória
250 GB winyó
Dupla rétegű dvd iró
bill, eégr
(AUCHAN)


139 990 HUF.

???????????????????????????? :))

(#168) Dracula válasza Tattoo (#167) üzenetére


Dracula
senior tag

Ez, bár nem írtad, emlékeim szerint egy Fujitsu-Siemens gép.
Márkás, tehát biztos nem lesz gond vele. Nekem bejön a kis ezüst házikó, és a 3
kék LED is, van akinek talán nem annyira.

Szerintem SCALEO P a gép, SCALEO J-hez volt szerencsém, XP-t raktam rá. Teljesen jó, csöndes. Egy dolog volt rossz, hogy kevés rajta az USB, és a házon elöl nincs is. Ezen, ha SCALEO P, akkor van, ami fontos. Ahogy a memóriakártya-olvasó is.

A videókártya elég gyenge, tehát komolyabb játékot el lehet felejteni. 512 RAM-al az XP egész jól elmegyeget, bár szereti az 1 GB-ot, de elég. A Vistához inkább 1GB kell majd, kérdés, hogy kinek kell VIsta. ;]

A vinyó jó nagy, a dvd-író király...

Ha tetszik, szerintem ez jó ár érte. Bár mintha láttam volna X2-es 3800+ os FuSi gépet is kb. ennyiért (vagy ez az?)

Üdv!

(#169) Dracula válasza bogel (#161) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen, valóban vátozhat! Megnézem majd, mikor berakatom a VGA-t, hogy milyen táp van benne. :)

Mert régen elvileg FSP-vel voltak, vagy inkább a drágább szériák. Erre viszont találtam olyat, hogy ''ISO-450PP'' táp van, amit külön lehetett kapni régebben.

Itt van, hogy a Users szerint ilyen a táp :) (persze lejebb meg 300W-osnak írják)
[link]

Itt pedig, hála az oroszoknak :DD adatok is vannak a tápról
[link]

Most már kiváncsi vagyok, hogy milyen táp lesz majd pont ebben.

Üdv!

(#170) Dracula


Dracula
senior tag

Na meg is van, hála neked Mother Russia. :C

[link]

Üdv!

(#171) Blamazs válasza Dracula (#170) üzenetére


Blamazs
senior tag

Azt el is felejtettem irni, hogy nem a kepen szereplo hazzal adjak a gepet. Hasonlo de megsem ugyanez. De a foxconn oldalan nem talaltam meg. Kepet esetleg tudok kuldeni rola ha erdekel.

(#172) Utilitas válasza Tattoo (#167) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Nekem most is Fujitsu gépem van és nagyon megy.
A videokártya ugyan nem bajnok, de bőven mennek rajta a játékok is. :C

Szóval jó az a gép :DD , csak a RAM kevés.
Szerintem van most sulinetben jobb is ,de ez a konfig amit írtál benne van az első öt legjobb között.

Minden jót
Utilitas

(#173) Utilitas válasza Dracula (#166) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Bővítés szempontjából sokkal jobb az 1 gigás RAM, csak addig kell kihúzni valahogy.
A videokártya is ráér kb. egy év mulva (garancia után, FEFO gépnél).
Most olvastam sokadszorra a Vista gépigényét.
Ez alapján kell majd a 2GB RAM, de a videokarit jobb lesz később venni, tekintettel arra, hogy szabványváltozások vannak/lesznek az elkövetkezendő időben.

Minden jót
Utilitas

(#174) Tattoo válasza Utilitas (#172) üzenetére


Tattoo
csendes tag

Köszi a válaszokat.


Kicsit jobban körülnéztem és szerintem jobb lenne ha ezt venném:

Proci: Intel P4 d524 3.06 ghz 533 nem celeron!
Memória: ddr 2 1 Gb/ 533Mhz Pc 4200 MDT
Vinyó: Hitachi 160 G 7200 rpm
Alaplap: Asrock 775 X_FIRE RAID
Videókari: ExpertVision Geforce 6500 256 Mb
Hangkari :integrált 7.1
+ alaplapra integrált LAN
+NEC 16* DL DVD+/-RW

(EZ A CORABAN VAN) sulinet ez is
135 000 ft.
Szóval szerintetek melyiket?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Ja és ha estleg ért hozzá vki akkor légyszi írjon vmit a vinyóról meg az alaplapról+ videókariról.
Nem erősségem a hardver.

(#175) Tattoo válasza Utilitas (#172) üzenetére


Tattoo
csendes tag

Az amit délelőtt írtam Fujitsu Siemens Scaleo P AMD3 gép.

(#176) golyani válasza Tattoo (#174) üzenetére


golyani
addikt

vinyó az jó nekem ilyen van Sata2-es. a vidkari ha játszani is szeretnél karcsó lesz az AsRock lappal meg ha nem tuningolsz sztem nem lesz baj.

(#177) Utilitas válasza Tattoo (#174) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Amit most írtál az pedig ha jól emlékszem az IZAR nevű konfiguráció.
Egy hónappal ezelőtt majdnem megvettem, akkor még 115.000.Ft-ért adták.

DE...
Az IZAR konfigot nehezen tudod majd továbbfejleszteni( nem kifejezetten mai alaplap és proci van benne), és most olyan időszak van amikor szükség lesz a fejlesztésre. :W

Nem szeretném ha reklámíze lenne a dolognak, de jelenleg most az egyik legjobbnak tűnő konfi ez[link], ha valaki AMD párti akkor pedig ez[link].
De vannak más konfigok is amelyek jók, elsősorban Albacomp és Fujitsu gépek.
A Fujitsunál a sulinetben ebben az évben nagyon igyekeztek olyan konfigokat összeválogatni, hogy egyik se legyen tökéletes, mindegyikból hiányzik valami (rendszerint RAM). :O :( ,küzdhettek rendesen a marketingesek, hogy mindenféle legyen, de olyan mégsem ami az összeset leveri, a többi pedig egytől egyig megmaradna. :( :(
(Fujitsu párti vagyok egyébként)

Szóval ha a jövőre is gondolsz akkor a linkeken szereplő konfigok közül választasz, 135.000.Ft-rt videokarit is raknak bele ( kicsivel többért jó videokarit is, de mindenképpen jobbat mint ami az IZAR-ban van.)

Röviden ennyi


Minden jót
Utilitas

[Szerkesztve]

(#178) golyani válasza Utilitas (#177) üzenetére


golyani
addikt

inkább az AMD mert a 4xPCIE érdekesen hat ha a fejleszthetőséget nézzük...

(#179) Utilitas válasza golyani (#178) üzenetére


Utilitas
tag



Hát igen.
A pentiumos konfignak ez az egyetlen gyenge pontja, de normál felhasználónak (talán) ez is megfelelő szerintem.

Minden jót
Utilitas

(#180) Dracula válasza Blamazs (#171) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen, érdekel. Elég a netre valahova feltenni. Érdekes, hogy nem ez a ház.. :F
Félek, hogy DeeR ház és nem is Foxconn? :Y

Üdv!

(#181) Dracula válasza Utilitas (#177) üzenetére


Dracula
senior tag

Szerintem is a legjobb most a FEFO 2 gépe... csak azt az AGI 4x-est miért kellett? Pont, hogy amiatt nem lehet később erőgéppé fejleszteni, mert egy bizonyos VGA szint felett kevés lesz a 4x PCI-e. De akinek nem arra kell, annak bőven jó. :)

Az AMD-nek talán van jövője, hiszen abba is lehet 2 magos procit tenni 1 év múlva olcsón, jóféle DDR2 rammal megtámogatva. Kérdés, a chipset megy-e majd az esetleges újabb magos AMD-kel.

A 945-be lehetne C2D-t tenni, de valójában csak a butítottat lehet... Asszem. :(
''This motherboard supports FSB800-CPU. If you plan to adopt Core™ 2 Duo CPU on this motherboard, you can only adopt Conroe 800 E4XXX processors''

Üdv!

(#182) Dracula válasza Tattoo (#174) üzenetére


Dracula
senior tag

Én az IZAR-t vetettem el a FEFO gép miatt annak, akinek lesz.

Szerintem a bővítés miatt jobb lenne a 3007A. A sima pentium 4-nél eleve jobb a 3007, minden másban hasonló az IZAR és a 3007/A. A 6500-as VGA talán jobb egy fokkal mint a 950 / 6100, de nem számottevően. Játékra egyik sem jó (2 évnél nem régebbi játékok).

A vinyók mind2-ben jók, viszont az IZAR valóban kevéssé fejleszthető tovább.

Üdv!

(#183) Blamazs válasza Dracula (#180) üzenetére


Blamazs
senior tag

http://www.dealsonic.com/appcatxmidto2.html

itt lathato a haz. Apex/foxconn ennyit tudtam kideriteni rola.A szine nem ilyen, hanem fekete/grafit alap es a keret ezust rajta. Igy sokkal jobban nez ki mint a kepen.
Ami a dobozon rajta van: 7C574-194 Super Case

Jo vadaszatot utana...

(#184) Blamazs


Blamazs
senior tag

http://www.apextechusa.com/products.asp?pID=6

ez a hivatalos honlapja neki:)
csak a szin mas de errol a hazrol van szo!

(#185) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ezekben a configokban milyen alaplap lehet? nem tudok rájönni. :S
(amúgy mind sulinetes)

[link]
[link]
[link]

Elég fontos lenne tudnom. Előre is köszi a segítséget. :)

(#186) Blamazs


Blamazs
senior tag

Ja es a proci oldalon van szellozo a hazon meg, ami a kepen nincs rajta.

(#187) Blamazs válasza easy...rider (#185) üzenetére


Blamazs
senior tag

Fefo-nak irsz mailt megirjak mi van benne.
Nekem is irtak? haz foxconn lett apex
alaplap foxconn--lett asrock
proci 2.66 core duo lett 2.88 core duo:)

En gyorben vettem, nem okolom oket mert nekik is a pesti kozpontbol kellett rendelni a konfigot es ezekkel volt meghirdetve. De eddig tok korrekt az egesz cucc, nekem tetszik nagyon.

(#188) Utilitas válasza Blamazs (#187) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Nagyon részletkérdés, de a FEFO-ban használható a billentyűzet és az egér?
Csak ennyi hirtelen.

Minden jót
Utilitas


(#189) Blamazs válasza Utilitas (#188) üzenetére


Blamazs
senior tag

En a billentyuzetet hasznalom az egeret elajandekoztam. Gorgos optikai az eger. Logitech, labtech felirattal. De volt egy logi cordless egerem. Kb 5 eves es nagyon a szivemgez nott... A billentyu is eleg jo, halkabb mint a regi logi billentyum azt azert csereltem le.

(#190) Utilitas válasza Blamazs (#189) üzenetére


Utilitas
tag

Nálam épp fordítva lesz valószínűleg.
Van egy nagyon jó samsung multimédiás billentyűzetem, de az egerek valahogy mindig kifogynak a kezem alól.
Megnyugtató, hogy optikai az egér, utálom ha éppen ezen a kb. 500Ft-on spórolnak, de a FEFO legalább ebben sem kínál gagyit. :C

Minden jót
Utilitas

(#191) Dracula válasza Blamazs (#184) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát ez eléggé szánalmas, már bocs... Ez egy Acorp-okat idéző ház, egyáltalán nem tool-less, nincs az oldalán szellőszés, sem ventillátort nem láttam hozzá. És hát inkább ''férfiasabb'', kicsit agresszív... Nőnek lesz az egész gép.

:( Most eléggé elkeseredtem. Miért nem azt adják ami szerepel a képen???

Üdv!

(#192) Blamazs válasza Dracula (#191) üzenetére


Blamazs
senior tag

Irtam, hogy nem ebben a szinben van hanem pont elletetesen vannak a szinek. Fekete az alapszin es ezust betet van benne. Es van kulon ventillator nyilas a proci felett is, a haz oldalan. Nekem bejon, szerintem jobban nez ki mint ami a fefo oldalon a kepen lathato....
Izlesek es pofonok

(#193) Blamazs válasza Dracula (#191) üzenetére


Blamazs
senior tag

Elkuldtem a freemail-es cimedre a fenykepet!

(#194) easy...rider válasza Blamazs (#187) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi a tippet megkérdem :)

(#195) Dracula válasza Blamazs (#192) üzenetére


Dracula
senior tag

Értem. Csak hát miért nem az van a fényképen? Egy olcsóbb háznak kérdéses a szerelhetősége, a szellőzése. Bár írod, hogy mégis van az oldalán rés. Ez csak utána olvastam el, miután már elküldtem az üzenetet.

Hát meglátjuk. És ugye mivel a ház nem olyan, így nem olyan a táp is...

Üdv!

(#196) Utilitas válasza Blamazs (#193) üzenetére


Utilitas
tag

Hali
Kérhetnék én is egy fényképet?

Minden jót
Utiltias

(#197) Utilitas válasza Blamazs (#193) üzenetére


Utilitas
tag

Elülső oldalon van USB csatlakozó?

(#198) Blamazs válasza Utilitas (#197) üzenetére


Blamazs
senior tag

Kerd meg Draculat kuldje at a kepet mert nem vagyok otthon. Csak holnap tudom en kuldeni. Melo .... melo.... :(
Kulonben van usb csati az elolapon. 2 alul a lehajthato ajto alatt es 1 pedig a beepitett kartyaolvaso panelen.

(#199) Utilitas válasza Blamazs (#198) üzenetére


Utilitas
tag

Az a ház az amit korábban linkben bemásoltál?
Mert az azért nem olyan küllemű mint amit a FEFO honlapon mutatnak. :(
Egyetértek Dracula gróffal.
Te még sokkal korábban írtad ,hogy 350W a táp, a linkedben szereplő pedig 300W-s táppal van írva.
Majd meglátjuk mi milyet kapunk.

Minden jót
Utilitas

(#200) Utilitas válasza Blamazs (#198) üzenetére


Utilitas
tag

Közben rájöttem az USB-re is.
Ott vannak a nagy kép mellett a pici nagyítható képeken.

Még pár nap és én is tudok majd írni róla. :DD

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Sulinetben komplett pc-t... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.