Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Sulinetben komplett pc-t... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Dracula válasza Blamazs (#198) üzenetére


Dracula
senior tag

Ok, elküldöm neki én. :)

Amúgy nem rossz a ház kinézetre, csak hát belül eléggé alap... mindenesetre nem csavarmentes. Bár nem szerelgetni fogják, hanem használni. :) Na lenyugszom már.

Üdv!

(#202) Blamazs válasza Dracula (#201) üzenetére


Blamazs
senior tag

En is neztem csak otthon mikor kibontottam a cuccot, hogy ez nem olyan ami a kepen volt, de ez meg jobban tetszik mint a ''vigyorgo'' gephaz. Aztan gondoltam a puding probaja az eves. Bekapcsoltam es kellemes benyomast tett ram zaj teren, ugyhogy nem rohantam mindjart a fefo-ba es reklamaltam, hogy ez nem az amit en akartam. Raadasul akkor volt a valtas a 2.66 procirol 2.8-ra ugyhogy nem ugraltam a haz miatt. Nekem bevalt eddig, a belsejerol meg nem tudok tobbet, mivel le van pecsetelve sajnos. De nekem korrekt darabnak tunik. Nem tuningolok jatszani is csak alaplapi vga-val idonkent, ugyhogy amire en vettem arra maximalisan megfelelo a masina. En ugy erzem jo vetel volt ennyi penzert.

(#203) Dracula válasza Blamazs (#202) üzenetére


Dracula
senior tag

Ok, várjuk ki a végét. A nőknek jobban tetszenének a smiley-s házak.. :D Bár lehet, hogy ez is jó lesz. Várom már, hogy mi lesz a vége.

Most úgy áll, hogy mivel nagyon jó áron van, egy Sapphire X1600pro lesz benne, amit a FEFO-ban árulnak. Remélem megy majd a 4x PCI-e-ben.

Üdv!

(#204) Blamazs válasza Dracula (#203) üzenetére


Blamazs
senior tag

Mikor veszed meg a cuccot? Erdekelne engem is majd vmi vga a gepbe. Lenyeg a TVout csatlakozas. 16k a kartya ha jol neztem ugye? Miben tud tobbet/kevesebbet ez a kartya az nvidia 7300-hoz kepest? Eddig azzal szemezgettem. Igaz ez nem passziv hutesu kartya, felek a venti zajossagatol. De majd megirod mennyire hangos benne :)

(#205) Dracula válasza Blamazs (#204) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát csüt-ön megrendeltük, ma este meg a kártyát... 5 napot mondtak, és jövő csütörtökön érek rá, tehát nagyon remélem, hogy akkor el lehet hozni!

HÁt ez azért 12 pipe és 128bit, meg jobb, 14e ért 7300GS volt máshol silent, ami 4 pipe meg 64 bit... Egész jó ez a kártya. Nem a mini-venti van rajta, ami az olcsóbb Radeonokon. Sapphire 9800pro-m volt anno. Remélem jó lesz, tesztek szerint nem hangos, sőt...

Üdv!

(#206) Utilitas válasza Dracula (#201) üzenetére


Utilitas
tag

Köszi megkaptam.

Nézegetem is, és tetszik :DD
A honlapon nem igazán nyerte meg a tetszésemet, de a képen jól mutat.
Remélem a belseje is jó lesz majd.



[Szerkesztve]

(#207) Utilitas válasza Dracula (#205) üzenetére


Utilitas
tag

A videókari tulságosan olcsó ott a FEFO-nál, nekem elírásnak tűnik.

Amíg vissza nem igazolják addig nem biztos a rendelés az adott áron ( ''árváltoztatás jogát fentartjuk'' szöveg lehetőséget ad a módosításra) :O :O


Minden jót
Utilitas

(#208) Utilitas válasza Dracula (#205) üzenetére


Utilitas
tag

Ez van a FEFO honlapon

''Megrendelés'' gomb megnyomásával küldi el nekünk megrendelését. Ezt követően kollégánk megkeresi Önt, visszaigazolja megrendelését és egyezteti Önnel az áruátvétel lehetséges időpontját.

Az ajánlatunk akkor tekinthető véglegesnek, mikor elküldjük Önnek visszaigazolásunkat


Szóval akkor lesz meg a dolog ha visszaigazolják.
De ha sikerül akkor nagyon jó áron lesz a videokari.

(#209) Dracula válasza Utilitas (#207) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen, kicsit gyanús... de a kiskerárakon láttam ehhez közeli árat. Ahol meg 30 fele megy ott szerintem vagy beragadt a készlet, vagy nincs aktualizálva.

Hátha szerencsénk van és ennyi. Azért is érdekes, mert az Asus X1300pro drágább. :D

Üdv!

(#210) Tattoo válasza Utilitas (#177) üzenetére


Tattoo
csendes tag

De ezen integrált minden!
A videókártya, hangkártya...stb. Nem tudsz esetleg olyat ami hasonló de NEM integrált a videókari???

(#211) Tattoo válasza Tattoo (#210) üzenetére


Tattoo
csendes tag


KÉRDÉS MI AZ A DUAL CORE?
------------------------------------------
AMD Athlon 64 3500+ 2.2GHz------ és ezt hogyan kell értelmezni?




Intel® 945GZ chipset, LGA775, 800MHz FSB, 4x SATA-II
Processzor:

Intel® Pentium®D 820, Dual Core 2.8GHz, 800MHz FSB, 2MB cache
Memória:

1GB DDR-II 533MHz
Merevlemez:

160GB, 7200rpm, SATA-II, 8MB cache
Optikai meghajtó:

16x DVD+/-R(W) dual layer DVD író
Kártyaolvasó:

belső 8in1 USB 2.0
Monitor vezérlő:

integrált Intel® GMA 950 + PCI-E x4 video bővítő hely
Hálózat:

integrált 10/100 LAN
Hangrendszer:

integrált 7.1
Ház:

ATX 300W, USB kivezetés
Egér:

1 scroll, 2 gomb PS/2
Billentyűzet:

magyar PS/2
Operációs rendszer:

SuliX Starter Kit 3.3
Jótállás:

12 hónap helyszíni garancia





nVidia GeForce 6100, S-AM2, 1000MHz FSB, 2x SATA, RAID 0,1
Processzor:

AMD Athlon 64 3500+ 2.2GHz, 800MHz FSB, 512kB cache, S-AM2
Memória:

1GB DDR-II 533MHz
Merevlemez:

160GB, 7200rpm, SATA-II, 8MB cache
Optikai meghajtó:

16x DVD+/-R(W) dual layer DVD író
Kártyaolvasó:

belső 8in1 USB 2.0
Monitor vezérlő:

integrált NV44 + 16x PCI-E video bővítő hely
Hálózat:

integrált 10/100 LAN
Hangrendszer:

integrált 7.1
Ház:

ATX 300W, USB kivezetés
Egér:

1 scroll, 2 gomb PS/2
Billentyűzet:

magyar PS/2
Operációs rendszer:

SuliX Starter Kit 3.3
Jótállás:

12 hónap helyszíni garancia








[Szerkesztve]

(#212) Dracula válasza Tattoo (#211) üzenetére


Dracula
senior tag

Hm, hát kicsit olvass utána akár itt a Prohardveren, hogy mi is az. Lényeg, hogy 2 processzor mag van 1 tokozásban, és emiatt a párhuzamos feladatok nem terhelik annyira a gépet (pl. videónézés és másolás és szövegszerkesztés és játék egyszerre...)

Az AMD számozása asszem arra utal, hogy egy 3500 Mhz-en menő Pentium 4 (nem duál magos) -nek felel meg a 2200-as órajel. Ez az AMD sajátos mérőszáma.

Üdv!

(#213) Tattoo válasza Dracula (#181) üzenetére


Tattoo
csendes tag

Köszönöm mindenki segítségét.

Ma bementem és megrendeltem a fefo gépet. Intelest. Jó az nekem. Meg vettem hozzá egy videókarit Gigabite 7600gt 256-ost. + 32 ért. Nekem jó lesz az is. :)


Szóval még 1 szer köszi. :)

(#214) Utilitas válasza Tattoo (#213) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

AZ általad leírtak alapján a bekerülési költséged 152.000.Ft
Ez tartalmaz egy 820-as pentium procit, 1GB RAM-ot, 7600-as videókarit, jó alaplapot, jó dvd írót, kellemes küllemű házat( belseje majd kiderül) , 160-as vinchestert a jobbikból stb.
Szóval ha alkatrészenként szeded össze akkor sem lenne sokkal kevesebb.
Sulinetben pedig kb. a legjobb. :C
Szóval kb. elég jól választottál szerintem :DD :C

Nézd meg emellett, hogy sulinetben mit adnak 152.000.Ft-ért.
Akkor lehet látni mennyire jó a konfig.
JA...
HA sulinet nélkül számolunk akkor 92.000.Ft-ért vettél egy jó konfigot. :))
Azt is meg lehet nézni pl. , hogy 92.000.-ért sulineten kívül mit adnak. Hát ennél lényegesen gyengébbet.
Azt hiszem ennyit a sulinetról, meg a vásárlásról.

Gratulálok szerintem a legjobb döntés volt.( az enyémmel megegyező ;) ) :C


Minden jót
Utilitas

[Szerkesztve]

(#215) Utilitas válasza Tattoo (#213) üzenetére


Utilitas
tag

Az a videókari amit rendeltél elkelne az én konfigomban is, de sajnos nincs rá keret éppen. :W

(#216) Tattoo válasza Utilitas (#214) üzenetére


Tattoo
csendes tag

:) köszi

(#217) tototos


tototos
őstag

Hello!

Vett már valaki sulinetben Fujitsu Siemens gépet sulinetben? Unokatesómék vettek a madarasban, elvileg 250 gigás vinyó van benne és amikor telepíteni akarom az xp kékhalállal kifagy. Szerintetek a nagy vinyó miatt?

(#218) BluEyes válasza tototos (#217) üzenetére


BluEyes
őstag

Inkább memória. Sata vinyó? Meddig jut el a telepítő?

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#219) tototos válasza BluEyes (#218) üzenetére


tototos
őstag

Igen sata vinyó. Azt a képernyőt nem hozza be ahol ki lehetne választani hogy hova telepítse. A hibaüzi a következő: page fault in nonpaged area és a hibát valószínüleg a partmgr.sys fálj okozza.

Szerinted?

(#220) BluEyes válasza tototos (#219) üzenetére


BluEyes
őstag

Biosban nézd meg, hogy raid vagy ide módban van a vinyó? Utóbbi kell nekünk.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#221) tototos válasza BluEyes (#220) üzenetére


tototos
őstag

De ha raid lenne akkor azt kellene kiírnia, hogy nem talált vinyót. De ez kékhalállal elszáll. :W :W

(#222) BluEyes válasza tototos (#221) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha jól értem, még a partícionálás, formázás előtt elszáll?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#223) Dracula válasza tototos (#219) üzenetére


Dracula
senior tag

Ez tipikus memóriahiba, vagy ''tuning'', esetleg túl agresszív beállításos üzenet. Vagy túlmelegedés... :(

BIOS-ban kéne default-ot nyomni, hogy úgy is csinálja-e.

Üdv!

(#224) Dracula válasza Dracula (#209) üzenetére


Dracula
senior tag

Sajnos szinte vártam ezt, és meg is jött az értesítés:

''Tisztelt ,

A megrendelt videókártyával sajnos probléma van. A nagykereskedésből rossz árlistát kaptunk és az automatikus árazó rendszerünk a rossz árral kalkulálta ki azt az árat, amennyiért Ön a neten megrendelte. Ezt az árat a mai nappal korrigáltuk. Sajnos csak az új áron van módomban kiszámlázni Önnek a VGA kártyát.


http://www.fefo.biz/product.php?productid=1335&cat=31&page=2

Várom válaszát, hogy a módosított áron is tartsuk rendelés alatt a terméket, vagy töröljük!

Elnézést a kellemetlenségért! ''

Túl szép volt ennyiért ahhoz, hogy igaz legyen...
Most nézek valami mást helyette...

Üdv!

(#225) tototos válasza BluEyes (#222) üzenetére


tototos
őstag

Pont azt a képernyőt nem hozza be.

(#226) BluEyes válasza tototos (#225) üzenetére


BluEyes
őstag

Hmm, tehát a win ekkor már nem kezeli (vagy nem is látja?) a vinyót. Bootolásnál a bios azért megemlíti? Mindenképp végig kéne nézni a bios beállításait. Sata I. vagy II. hdd? Alaplap tudja a sata II.-t? Én egy Memtestet is lefuttatnék (akkor is, ha egyébként hibátlannak látszik a gép, így meg főleg. Erről az oldalról ne érjen meglepetés később :) ).

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#227) tototos válasza BluEyes (#226) üzenetére


tototos
őstag

Semmit nem tudok a gépről. Nekem csak idehozták. Athlon x2 matrica van rajta. A biosban ide chanellre van állítva. És látja is a bios. Lehet hogy visszavitetem, mert tegnap lett véve a gép.

(#228) Utilitas


Utilitas
tag

Hali



Ma beállítottam a FEFO 3007-t.
Eddig minden megy flottul, de egy dolog biztosan állítható. Halknak semmiképpen sem nevezhető a gép :O , nagyon nem. :O , bár lehet ,hogy a fujitsu volt túl halk, mert az tényleg halk volt.

Minden jót
Utilitas

(#229) Blamazs válasza Utilitas (#228) üzenetére


Blamazs
senior tag

Nekem a regi P3-as gepem utan ez halkabb lenyegesen. Foleg azutan hogy biosban a target homersekletet belottem 55 fokra. Azota meg CoD kozben sem porog fel a ventillator a procin. Persze egy masik, nem gyari intel hutovel biztosan halkabb lenne. A tap nem hangos szerintem inkabb a procihuto a ludas.

[Szerkesztve]

(#230) Utilitas válasza Blamazs (#229) üzenetére


Utilitas
tag

A táp nekem sem hangos, de a ventillátor eszméleten.

Megnézem én is 55 fokon

(#231) Utilitas válasza Blamazs (#229) üzenetére


Utilitas
tag

MIlyen billentyűvel enged be az alaplapi Bioshoz? :F
A ''DEL'' nem jó

(#232) Utilitas válasza Blamazs (#229) üzenetére


Utilitas
tag

Mivel tudod megnézni, hogy a táp 300-350 vattos-e?


[Szerkesztve]

(#233) Blamazs válasza Utilitas (#232) üzenetére


Blamazs
senior tag

F1 vagy F2 a biosba belepes. A tapot meg csak ugy ha szetszeded:(

(#234) Blamazs


Blamazs
senior tag

Ja meg ahol a target hofokot allitod ott meg van vmi, venti fordulatra vmi quiet medium fast beallitasi lehetoseg. Ennel nem tapasztaltam valtozast de azert quiet-re allitottam.

(#235) Utilitas válasza Blamazs (#234) üzenetére


Utilitas
tag

Köszi
Megyek csinálom,mert szétszakad a fejem :O

(#236) Blamazs válasza Utilitas (#235) üzenetére


Blamazs
senior tag

Kivancsi leszek mire jutsz vele. Amugy hol vetted a gepet? Meg kellett rendelni vagy volt belole raktaron? Haz ua mint az enyem?

(#237) Utilitas válasza Blamazs (#236) üzenetére


Utilitas
tag

Na ez így már mindjárt más :DD

Most már ugyanolyan mint az előző gépek.
A hőfokot 55-re állítottam (2 fokos eltérést enged), egyébként alapból emelni kellett volna a CPU hőmérsékletét, az állítható hőmérsékletek ugyanis 45-65 fok, tehát az 55 fok mondhatni ideális. Azért volt hangos, mert ''disable''-re volt kapcsolva a venti figyelő,szereléskor nem állította be senki.
De most már nagyon király :DD
A venti nálam ''slow,medium,fast'' állások lehetnek, slowra állítottam, de nézem a penti hőfokát majd folyamatosan az elején. Most éppen ki is kapcsolt így viszont a hangját is alig lehet hallani a gépnek :DD

Ugyanaz mint a Tiéd, FEFO 3007, 1GB 533-as RAM egyben, de a mért sebessége alacsonyabb, majd megnézem mit lehet csinálni, vagy kell-e egyáltalán ezzel tőrődni.

Most a halk hangnak örülök,de nagyon :DD :DD :DD

Köszi a segítséget

Minden jót
Utilitas

(#238) Utilitas válasza Blamazs (#236) üzenetére


Utilitas
tag

Venti hőfok folyamatosan 47 fok, egyszerűen csak be kellett kapcsolni a venti figyelőt, azért ezt a szerelésnél is meg lehetett volna tenni talán..

Mennyi CD-t kaptál a konfighoz?
Linuxot kaptál-e?

[Szerkesztve]

(#239) Utilitas válasza Blamazs (#236) üzenetére


Utilitas
tag

Budapesten vettem át a gépet egyébként, és rendeltem én is mint Te, múlt héten szóltak már ,de csak most tudtam felmenni érte.
Most kb. egy-két nap eltelik a beállításokkal ( másik gépről átrámolni sok dolgot) és utána remélem sokáig lehet élvezni a gépet majd. :R

Köszi a segítséget mégegyszer :C

[Szerkesztve]

(#240) Utilitas válasza Blamazs (#236) üzenetére


Utilitas
tag

A ház teljesen az mint a tiéd.
De azért annak a kezét is letörném aki kitalálta a két USB csatlakozót a ház alján alul.
Az nem semmi.
Szerencsére általában egy USB elég egyszerre, és a gépbe szerelt kártyaolvasón is van fentebb.
De az a lehajtós USB nem semmi, beleakasztanám a kitalálója ujjait szívesen. Ha a földre teszi valaki a gépet akkor vagy állandóra használja vagy sehogy.

(#241) Tattoo válasza Utilitas (#237) üzenetére


Tattoo
csendes tag

Én az egyik ismerősnek installáltam 2 napja 1 gépet. Az is nagyon zajos volt. (Auchan medium csomag)
De a biost mikor beállítottam akkor halk lett.

(#242) Blamazs válasza Utilitas (#240) üzenetére


Blamazs
senior tag

Orulok, hogy nem csalodtal benne. Sajnos nem allitjak ezeket be igy az userre maradnak ezek a dologok. Az also usb-t en sem hasznalom mert jobb a fenti. Nem kell figyelni a proci hofokot, nalam terhelessel dvd dekodolassal sem megy 57fok fole, es akkor meg nem emeli meg a venti fordulatot sem:)

(#243) Utilitas válasza Blamazs (#242) üzenetére


Utilitas
tag

Na megnyomtam a gépet, kinyitottam amit csak lehetett, és multiban lövöldöztem kicsit.
CPU 55, az alaplap 46 fokra ment fel :C


Na megyek sok van még hátra mire rendben lesz a gép))

CD-t mennyit kaptál?

(#244) Utilitas válasza Blamazs (#242) üzenetére


Utilitas
tag

Feljebb álltítom a venti fordulatot, mert most meg az lett hirtelen a baj, hogy nem hallom :DD

(#245) Blamazs válasza Utilitas (#244) üzenetére


Blamazs
senior tag

Asszem 2 cd-t adnak hozza. 1 az alaplaphoz egy meg a kartyaolvasohoz w98 driver

(#246) Dracula


Dracula
senior tag

HI!

2 cd-t csak? :Y És az alaplapi kellékek meg kézikönyv, ilyesmik? Azokkal mi van?
Eladják külön?

Amúgy a ventiállításnak és hogy halk, annak örülök. Viszont, hogy nem Foxconn házzal van és ki tudja milyen táppal, annak nagyon nem. Ez egy átverés sajnos.

Üdv!

(#247) Blamazs válasza Dracula (#246) üzenetére


Blamazs
senior tag

De jar hozza kezikonyv is. Csak Utilitas konkretan a cd-k darabszamat kerdezte.
Ja es ha ez megnyugtat a hazzal kapcsolatban akkor: http://www.intel.com/cd/channel/reseller/emea/hun/tech_reference/234494.htm?iid=il_thermadvchassis_emea_hun
Ebbol nekem az jon le, hogy az APEX nem annyira gagyi marka lehet. Esetleg itthon meg nem ismerjuk annyira.


[Szerkesztve]

(#248) Utilitas válasza Blamazs (#247) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Nekem is 2 db. CD van,
Az egyik az alaplapi beállítások, a másik a kártya író-olvasó ,ami csak win 98-hoz szükséges :DD ( nekem ugyan van egy gépen - Pentium MMX 166Megaherz, 2MB videó teljesítmény, és működik :R :C :DD - de az már nem internetezik, kártyaolvasója meg végképp nincs :)) ).
Szóval azért kérdeztem, mert a telepítés előtt abszolut szűz rendszert kaptam.
És a kiírásban, illetve a szerelési listán is szerepel a LINUX SuliX Starter Kit 3.3 csomag.
Ezt kerestem volna elvileg, mert pl. tavaly a fujitsunál kaptam egy linux cd-t is.
Nem vagyok nagy hozzáértője a linux jogosultságoknak előfordulhat, hogy le lehet tölteni valahonnan ingyenesen, de én akkor is kerestem nagyon.
Próbálgatni szerettem volna, így meg nem tudom mi van ezzel a dologgal.

Ha esetleg valaki tudja mit kell ezzel a linuxxal csinálni örülnék nagyon a tájékoztatásnak.


Minden jót
Utilitas

(#249) Utilitas válasza Dracula (#246) üzenetére


Utilitas
tag

Hali

Az alaplapi kézikönyv kb. az összeszereléshez kell, tehát nem sokat foglalkoztam vele, de később esetleg kellhet.
Az alaplapi CD viszont nagyon,nagyon, nagyon kell. Arról pár perc alatt mindent be lehet állítani. Jó és friss adatokat is tartalmaz általában. :C

A gép hangjáról meg annyit, hogy most már nem tudom melyik a halkabb a fujitsu ( ami nagyon halk) vagy a FEFO.

Kb még egy nap és a FEFO gép totálisan beállítva mindenre :DD
Egyébként az alaplapi videókari eddig semmilyen korlátot nem jelentett, bár eddig elsősorban a rendszerprogik vannak rajta, a játék lesz az utolsó, ill csak próba miatt lesz egy-két game átmenetileg.
Hőmérséklet eddig a max 54 fok volt CPU tekintetében. Mindent kinyitottam és gamet is nyomtam. Átlagosan 46-47 a CPU, és 41-42 az alaplapi hőmérséklet

Eddig csak pozitív a dolog, bár az elején a hangtól nagyon megijedtem.

Minden jót
Utiltias

(#250) Blamazs válasza Utilitas (#249) üzenetére


Blamazs
senior tag

linux telepito nincs a gephez, az alapbol fel van telepitve. Bar de csak megsugom nekem xp volt rajta amit csak a teszteles miatt tettek fel ra es amit en ugye sajat eredeti dobozos peldanyomra csereltem le. A linuxot a netrol lel lehet tolteni ingyenesen, ha erdekel esetleg adhatok par linket hozza.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Sulinetben komplett pc-t... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.